Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

10andrea12
5. feb 2012

@milacik0106 dufam zesom aspon trosku pomohla 🙂

abriela
5. feb 2012

@milacik0106 pridavam sa. Pan doktor je zeneprazdneny odbornik. Mala som problem, dohodla som sa s nim na prenatalke v stredu, ze v stvrtok operuje, v piatok idem ja. Mala som komplikacie. V pondelok odchadzal do Ba.
V stvrtok som nabehla do nemocnice, len na zaklade stredajsej dohody s Dankovcikom. Vzali ma, aj ked horko tazko. No ale pan doktor sa na mna vykaslal, aj ked kazdy vedel, na zaklade koho odporucania som tam.
Po zakroku, bol za mnou 3x nejaky lekar, pozriet sa, ako sa mam. Po tretej navsteve som sa ho spytala, kto je, ci bol pri zakroku. Odpoved znela, bol som a robil som ho ja - pan Dr. Urdzik.

deny3
5. feb 2012

@milacik0106 mne robil Dankovčík cisársky, nebola som s ním dohodnutá, proste mu vyšla služba a vyfasoval mňa 😀 na sále bol ok, trochu súril anesteziologov, nedarilo sa im pichnuť mi spinál, ja som už mala kontrakcie, tak povedal, nech to už ukončia, čo som bola rada. Jazva super, žiaden problém.

zlackova
6. feb 2012

baby,ete sa ku mne dostala infoska,ze ked ste uz na izbe,tak su babatka stale s vami...resp. tak to bolo...neviem...ako je to teraz? nosia ich,ci ich mate stale pri sebe? dikes

januliatko1985
6. feb 2012

@zlackova ja som mala malickeeho pri sebe hned na druhy den po porode, bol pri pre non stop az do odchodu z nemocky.

katuch
6. feb 2012

@luciaborisova55 Ahoj chcela by som ist do starej nemocnice. Termin mam 25,4, ale podla prveho ultrazvuku 20,4. Ty kde rodis?

10andrea12
6. feb 2012

@zlackova po normalnom porode je dieta pri tebe ak niesu komlikacie po 24 hodinach do vtedy ho nosia na kojenie a po sekcii na 3 den po inak tiez nosia pravidelne na kojenie

ivkafu
7. feb 2012

@zlackova ahoj, mne maleho nechali po par hodinach a bolo to dost vycerpavajuce, narodil sa 22,45 a rano ho doniesli na kojenie a mechali mi ho, ale aj tak som rada......@10andrea12

claudiqa1642012
7. feb 2012

Ahojte kočky chcem sa spytat co vsetko mi treba do porodnice viete mi niektora napisat zoznam pre mna a pre babetko lebo netusim co si mam kupit dakujem

claudiqa1642012
7. feb 2012

@kevama ahoj mozem poprost vedela by si mi napisat presne co mi treba kupit pre mna a babetko do porodnice?? dakujem ak sa da e mail mam Claudiqa6@azet.sk

milacik0106
7. feb 2012

@10andrea12
@abriela
@deny3 Ďakujem babenky za odpovede ... ja by som sa mala tento mesiac stretnúť s dr. Dankovčíkom .. tak potom vám napíšem svoj dojem, kt. na mňa urobil a či sa rozhodnem pre neho - mám mať plánovaný cisarák, tak uvidíme ... 🙂 určite sa podelím s vami o moju skúsenosť 😉

zuziq8
8. feb 2012

@claudiqa1642012 na tejto strane https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-rastislavova-v-kosiciach/ najdes zoznam ktory napisala jankapo... este stale je aktualny, + pre teba ti treba aj podlozky pod seba, tie tam myslim nie su spomenute..

claudiqa6
10. feb 2012

Ahojte kocky chcem sa spytat ci mi neviete niektora pordit ci sa treba objednavat na prietoky ale staci ak pridem v tom 32tyzdni ak mozte mail mam Cladiqa6@azet.sk dajte mi vediet som vdacna za kazdu odpoved a krasny den prajem

ivkafu
10. feb 2012

@claudiqa6 ahoj, no ked ja som bola tehu, tak bud osobne alebo telofonicky sa objednat... teraz neviem 😉

10andrea12
10. feb 2012

@claudiqa6 ja som sa osobne bola objednat ,je to na prizemi hned ako vojdes do monobloku tak do lava do tej tmavej chodbicky tam su dvere s okienkom tam ta objednaju potom utz robia na opacnej strane ako vojdes do monobloku tak doprava na prizemi 🙂Aj na poradne v poslednom mesiaci od 36 tt sa chodi tiez na prizemi do lava cez tu tmavu chodbicku k vytahom a hned na pravo su dvere do cakarne

ivanula
13. feb 2012

@claudiqa6 Ahoj, mozes sa objednat aj telefonicky na 61 53 216, potom len na prizemi k okienku (je tam napisane ze kartoteka), sestricka ti da cislo a aj ti povie kam mas ist ak nebudes vediet.

kate1616
13. feb 2012

Ahojte, chcela som sa opýtať žien ktoré rodili vo Fakultnej nemocnici v Košiciach na Rastislavke, čiže v starej nemocnici ako tam prebiehal cisársky rez. Chcem vedieť aj okolo celkovej narkóze a aj porod cisárskym rezom spinálkou. Mna tam čaká cisársky rez tak som chcela vedieť okolo toho v tej nemocnici ako to tam chodí. Rodiť tam budem už po druhý krát, ale prvý porod bol spontánny a teraz bude cisársky. Dakujem

zuziq8
14. feb 2012

@kate1616 ahoj, ja som mala planovany cisarsky rez... cr sa robia hned zrana prve, podla mna ak mas planovany, je lepsie mat aj dohodnuteho lekara, ale to je moj nazor... od vecera nepijes, nejes, rano ta vezmu dole na salu, tam to uz ide celkom rychlo, spravia klystir, mozes sa osprchovat, zavedu ti taku hadicku, aby ti odtekal moc do vrecuska (neviem ako sa to vola odborne)... a potom uz ides rovno na sal...anesteziolog ti da na vyber ci chces spinal alebo celkovu narkozu, samozrejme pokial nemas nejake zdravotne obmedzenia... pri celkovej narkoze ta preberu po zakroku na izbe, ale v podstate vacsinu dna si tak trochu mimo, ale to zavisi od kazdej zeny ako to znasa, niekto je rychlo fit, ina je uplne mimo cely den... pri spinale si zas pri porode, mozes hned vidiet babo, ale niekto na to zas nema "zaludok" a ked som ja lezala na poporodnom, tak viem ze skoro vsetky baby mali problem s tym, ze ich nevedel anesteziolog napichnut na prvy krat...a dost casto su po spinale bolesti hlavy... po oboch ta postavia na nohy na prvy den po cr (den zakroku je ako nulty) a na treti den dostanes na izbu babo...
ja som mala celkovu narkozu a bola som rada, ja by som im asi usla zo stola keby ma zacali rezat 😀 + boli tam este asi 5-6 medikov, takze radsej som si vybrala celkovu... pocas tehu mi robili serklaz, takze som vedela do coho idem a celkom fajn som to znasala... o spinali ti vie viac povedat @10andrea12 🙂

10andrea12
15. feb 2012

@kate1616 Ahoj ja som mala spinal mna napichli az na 3ti krat a da sa to zvladnut nic to nieje aj ked ja som pred spinalom mala obrovsky strach keby som isla rodit druhy krat chcem spinal aj ked asi na treti a stvrty den ma bolela neskutocne hlava co je dost neprijemne ked ti idde hlavu rozbit a ty mas uz babo pri sebe na 24 hod ale treba veeeeeeela , veeeeela pit vody pomaha to a sestricka mi dala tabletku od bolesti a hned to preslo cize sa to da prezit 🙂Mne ako astmaticke ani neodporucali narkozu nakolko sa vraj tazko potom rozdychava,mne odtiekla voda doma v 36+5 tt prisla som do porodnice tam ma nechali ze sa bude robit sekcia az ked pridu prve kontrakcie a mala sa bude pytat na svet kedze nechodili cely den ani noc rano mi vzali krv a ked prisli vysledky mala som uz nejake zapali ci co v tele v tom soku som to nevnimala lebo hned lietali okolo mna aj ked mne v podstate nic nebolo 😀(mala som mat planovany CR kvoli astme tak ci tak)Prisiel za mnou anesteziolog povedal mi ze budu robit spinalnu sekciu na co som okamzite reagovala ze ja to nechcem vidiet ze chcem spat ,bolo mi povedane ze nakolko som astmaticka je pre mna spinal najlepsie riesenie kedze po narkoze sa zle rozdychava a nelutujem ze ma presvedcil 🙂zaviedli mi kateter na moc dali mi plazmu infuziu a presla som si na operacku inak brutalna zima tam je 😀,tam mi povedal anesteziolog aby som si sadla na operacny stol a urobila macaci chrbat aby si vedel nahmatat kde ma pichnut spinal na treti pokus sa to podarilo aj ked to tak pichlo akoby ma pichli nozmi do stehien ale to bola sekundova reakcia hned ma dali lahnut asi mi pichli aj nieco na upokojenie lebo som bola nejako cudne pokojna na to ze ma isli rezat pri vedomi 😀Robil ma Gilelli a Mackova videla som ich asi od pliec hore cize v pohode k hlave mi sadla sestricka a ta ma zabavala aby som ich nevnimala prisla lekarka citila som ako mi stlaca podbrusko a ja jej vravim ze este vsetko citim a ona mi vravi ze nebojte ja si len hladam miesto kde budeme rezat (a ona uz rezala) 😀,Nic necitis len take tlaky ale nic neboli trosku ta bude dvihat ked budu babo vytahovat ale opakujem nic neboli je to v pohode.na ustach som mala kyslikovu masku ze to len pre istotu 😀ja som to tahala dole ze to nechcem a sestricka mi vravi ze len si to nechajte pre istotu 🙂Naraz mi sestrica vravi ze o chvilku uvidite babatko a ja ze to uz zacali?a ona ze uz davno 🙂Dobre ma osalili este som pocula ako malu tahali ze lekar vravi ze to bude velke dieta a ked malu vytiahli tak vravi :ani nie naraz prestrihli malej snuru a lekarka mi vravi :blahozelam mamicka.Ja som si strhla masku z tvare a pytam sa sestricky ci dievcatko ona ze ano ,mate dievcatko tak som povedala ze dobre potom lebo mam doma vsetko ruzove a niekedy sa aj utz pomyli 🙂Malu hned brali sestricky vedla do miestnosti tam ju len zabalili do utoerky ci co to bolo a kricali ze dieta zivotaschopne,46 cm a 2860g a este kricali ze ake meno a ja cez tu masku ze Tamara a oni ze ake?a sestricka im vravi Tamara 🙂Hned nato mi ju doniesli ukazat bola este cela od mazu tak som jej len ukazovakom presla pocielku a zacali mi tiest slzy stastia ako neopisatelny pocit ktory po narkoze nezazijes a este aj cely den si mimo z nej .Obrovske plusy davam spinalu : -vidis hned babo a nic ta neboli aspon este 2 hodinky (po narkoze ta preberu rovno do bolesti)
-mozes hned kojit pokial mas mliecko ja som uz mala od zaciatku cize ked mi malu doniesli hned mi ju nechali aby sa prisala a mohla som si ju uzit aspon pohladom( kdezto po narkoze si mimo cely den)
-daju ti jest uz na druhy den aj ked dieta ale aspon nieco (po narkoze az na treti den lebo z nej byva zle a na zvracanie, ovsem niekto lepsie znasa narkozu nie Zuzka?@zuziq8 na teba zabudli ze si mala narkozu a mysleli ze mas spinal a dali ti tiez jest na druhy den 😀Ako celkovo spinal je asi lepsia volba nie preto ze som ju mala ja ale zo skusenosti potvrdila mi to aj kamoska ta mala 2 sekcie prvu narkozu druhu spinal a tiez vravi ze je to na neporovnanie.
Nevyhoda spinalu je ze mozes mat silne bolesti hlavy ale ako vravim treba veeeeela pit a malo by to byt ok pri najhorsiom tabletku od bolesti a hned to prejde 🙂
-

milacik0106
15. feb 2012

@10andrea12 Pekne si to tu všetko napísala až mi slzičky vyhrkli .. Ďakujem si ma povzbudila .. mňa čaká presne to isté plánovaný cisarák a tiež spinal zo zdrav.dôvodov .. ďakujem a prajem veľa zdravíčka 🙂

10andrea12
15. feb 2012

@milacik0106 Nieje zaco rada pomozem ak mozem 🙂

janqua86
16. feb 2012

@claudiqa1642012 - rodila som v novembri, potrebovala som papuce,zabky do sprchy, jednorazove nohavicky, poporodne vlozky, mydlo, uteraky, toaletak, zubnu pastu, kefku, hreben, dojcenska podprsenka, vankus na sedenie /v pripade sitia, ten som veelmi ocenila/, nepovinne ale zide sa krem na bradavky, zlatu zilu.. a hlavne veeela vody, lebo tu ti tam nedaju..pre babatko stacia plienky, sudocrem, utierky na zadocek, deka...ostatne veci az ked pojdete domov..

janqua86
16. feb 2012

@zlackova babatka su na izbe stale s vami, beru ich iba na nejake prehliadky a kupanie..

linuska1
16. feb 2012

@kate1616 ja som mala cisarak v celkovej anesteze... a zvladala som ho super... nedam nan dopustit.... mala sa narodila 23:35 a rano o siestej som uz v pohode sedela na posteli a mala ju na rukach.. v pohode som ju nakojila.. na kojenie mi ju nosili kazde 3 hodinky... na druhy den som si ju uz pytala na izbu.. a v pohode mi ju po vysetreniach doniesli.. a bola uz so mnou.. po spinal nie je mozne vstat z postele 24 hodin denne.. v tom vidim trosku nevyhodu... rozdiel je este v tom ze po celkovej je 3 dnova dieta.. po spinal nie... ale nejako som v tom nevyhodu nevidela... kedze sme kvoli zltacke boli v nemocnici... 10 dni.. tak som na posledne 2 dni isla na nadstandart.. tam mi aspon ubiehal pri tv cas.. kedze mi uz zacalo hrabat z tej dlhej doby.. a hlavne je ze mohol za mnou manzel.. keby som bola v porodnici 4 dni. tak nadstandart ani neriesim... ale 10 je uz fakt dlho...🙂

10andrea12
23. feb 2012

@linuska1 kedze si mala sekciu o 23:35 predpokladam ze bola akutna a nemali cas hrat sa so spinalom v takom pripade okamzite davaju narkozu a cely den sa lezi aj po narkoze boli somnou dve baby a tie mali narkozu a ja spinal a ani jedna si nesadla na postel a toboz nesedeli na tej posteli vsetky tri sme boli stastne ze lezime a nemusime sa hybat ,ja som si malu pytala uz na 2 den po sekcii a sestricka povedala ze po sekcii sa dava az na treti den babo tak ty si asi zazracna 🙂

zuziq8
23. feb 2012

@10andrea12 veruze, len jedna baba bola po SC uplne v pohode, ale ta mala zavedenu epiduralku este z normalneho porodu, a ked neslo babo von, robili SC... a potom jej pichali do tej hadicky od epiduralky ukludnovaky a cudovali sme sa co je ona taka fit 😀 no jasne ked nic necitila 😀

linuska1
23. feb 2012

@10andrea12 neviem preco si ironicka..🙂 ved ja som nepisala ze som si mohla vyberat..🙂 tak si predstav ze ja som cely den nelezala.. moj svedok je doktorka mackova alebo doktor urdzik co mi robili cisarak.... rano ma prisli pozriet a videli ze sedim na posteli.. 🙂 ked mi malu o siestej doniesli na kojenie.. je pravidlo ze sa dava na treti den.. ale ked sa na to citis daju ti babo aj na druhy den..mozno preto ti malu nedali lebo videli ze sa ledva hybes... 🙂 ja som s tym problem nemala.. a nemala s tym problem ani jedna baba co bola tiez v uplnej narkoze.. len jej cisarak robili rano mne v noci.. sestricky z novorodeneckeho mi povedali ze ked sa to na to nebudem citit ze si po nu pridu.. ze mam narok este den lezat.. ale ja som bola v pohode... mozno kazda narkozu vnima inak.. inak ju znasa.. so mnou co lezala baba na jednicke izbe.. tak ona tiez znasala narkozu zle.. tiez sa nevedela postavit ked po nu sestricka prisla aby sa isla osprchovat... mne sa ani netocila hlava.. ani nic.. .a fakt nemusis byt ironicka a pisat ze som zazracna...zazracna nie som.. 🙂 nie som jedina.. je na viac...ktore proste narkozu znasaju dobre.. staci nakuknut aj do inych tem... 😉

10andrea12
24. feb 2012

@linuska1 no pre mna si zazracna a niesom ironicka len udivena pretoze my sme boli tri na izbe a boli sme radi ze lezime a ked nam prisli vymenit podlozku ,umyt a vymenit vlozku mali sme v prvy den co robit aby sme sa nadvyhli preto si pre mna zazracna a ja som uz na druhy den po sekcii chodila normalne (prvy den kedy sa robi sekcia sa nerata ako prvy ale ako nulty)a pytalal som si malu a nechceli mi ju dat ze az na treti den takze asi tak ☹

linuska1
24. feb 2012

@10andrea12 neviem preco ti potom malu nedali... vtedy s tym nerobili problem... mozno ak sa teraz rozhodnu pre sekciu.. tak ju budem znasat zle.. ja neviem.. neviem od coho to zalezi.. ale chcela by som aby bolo ako pri prvom..🙂

monika8888
24. feb 2012

Ahojte, chcela by som sa opýtať kde presne sa mám hlásiť do nemocnice ak tam chcem rodiť. Neviem to nájsť na nete... ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre