Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

dorotee
9. okt 2009

Jenn44 hlavne sa vyliec a ked sa budes citit dobre, potom mozes experimentovat. Inak ja som sa tiez bala vyskusat tonic, jeden den som ho pila od smadu a nic 🙂 Vies co, osobne by som ho uz asi neskusala, lebo nevieme aky moze mat vplyv ten chinin na babatko teda okrem zmeny chuti plodovej vody. Teraz mi napadlo - sestra stale mala problem s ucenim 😒 chces mat preda sikovnu dcerku 🙂 clovek nikdy nevie, co ked na tom nieco je. Uz to nejak vydrz 😀

natalia
9. okt 2009

Zuzka teraz začínam 34 td takže chodím ešte k svojmu dokymi do poradne,ale už v takom 36t dsa ho chcem spýtať koho by mi doporučil,dúfam že sa trafí do môjho vkusu 😀 😀 😀.
U mňa žiadna zmena akurát čím viac sa to blíži tým viac mi malá teda tá moja skoro dvojročná začína vystrájať 😝 😝 😝 neviem či je to tým že začína cítiť že som nervózna 😉 ale vreskoty a hádzanie o zem máme denne na programe 😝 😝 😝
jenn ,hamiltonov hmat je také silnejšie vyšetrenie,snažia sa tým spustiť pôrod,myslím že to žene ani nepovedia,ani ja som o tom nevedela,ale vyšetrenie som pocítila 😉 😉 😉
Dnes rodí moja susedka-je na začiatku 38td-mala rodiť až koncom októbra 😉,a dnes má cisarák ,je to super žeto bude mať už za sebou, ľahne na stôl a za 20minút má bábo v ruke,
no my sa ešte vytrápime 😉 😉

natalia
9. okt 2009

Ináč jenn ja som si tiež pri prvom hovorila že porodím už v 38td a nakoniec čím viac som chcela tým viac som penášala až do 41td a to nehovoriac o tom že som nebola vôbec otvorená a nefungovala som ani na oxytocín,tým chcem len povedať že to netreba siliťaj keď viem že každá z nás už by chcella mať babetko pri sebe.

jenn44
9. okt 2009

dorotee, nooo, chcem mat mudre babo, chinin sa mi nelubi, cele tehu som ho nepila, aj ked som mala chut, no mala uz je teraz Bc. 🙂 tak snad bude mudra... ucila sa so mnou do juna 🙂) po nociach a dnoch a zvladli sme to 😀 trosku dufam, ze mudrost jej dodam aj menom: sofia 😀
Natalka, no teraz na poslednom vysetreni zdola mi lekarka akosi aj silnejsie stisla brusko, ale nebolelo to nejak strasne, tak teraz neviem... no, nesmiem prenasat, blizi sa zapoctove obdobie v skole a ja sa budem musiet ucit, aj preto by som chcela, aby som porodila skor, teda zapocty sa lepsie robia s 4tyzdnovym babom ako s tyzdnovym... 😒 ale najdolezitejsia je malicka, jej zdravie a pohoda. v brusku je jej dobre proste... 😅
Aaaa, tak tvoja mala citi, ze pride novy cloviecik, tak si zrejme uziva obdobie, ked je stredobodom pozornosti... ale je pravda, je to take obdobie vzdoru 😉

zuzana355
9. okt 2009

jenn tak malej je tam asi fajne teplučko tak sa jej teraz nechce von do takéhoto počasia 🙂
ono to príde 🙂 neboj možno to budeš najmenej čakať

dorotee
9. okt 2009

Jenn44, tak to moj Tejko je uz promovany inzinier 🙂 V juni som mala statnice aj promocie na technike 🙂 Tak ked sa na neho nieco nalepilo tak to by bolo super. Tie druhe statnice uz zvladne lavou zadnou ked vyrastie 😀 Tvoj drobcek urcite tiez. Ked jej povies ze jedny statnice uz ma za sebou, pri tych dalsich ziadny problem 😅 a to nemam na mysli tvoje druhe stanice, ale jej 🙂 len jej radsej nedaj tonic 😉
Siiilno ti drzim palce v tomto rocniku 🙂 ked je Sofia v brusku asi sa ti lepsie uci ako ked bude plakat v postielke a budes nevyspata tak si to este uzi 🙂

jenn44
10. okt 2009

Zuzi, hej, urcite... no dnes by som chcela aby sa narodila, krasny datum... no uz nedufam :( nevadi 😀.
dorotee, nooo, hej veru, ten tonic vypustim, zatial sa nejako zvlastne neucim, este len par tyzdnov ubehlo, no uvidime potom... ja som sa vzdy ucila na skusku noc pred tym a islo to velmi pekne, no teraz, neviem neviem ako to bude. Tak som aj planovala, ze ked skoncim skolu, rovno sup do robotky 🙂 ja tiez na technike na ekonomickej som 🙂 ty kde si bola?

dorotee
10. okt 2009

Jenn, ja som skoncila na hutnickej a rozmyslam o pokracovani. Veduci diplomovky by bol rad, len este neviem ako sa s malym zabehame. Asi zacnem na dalsi rok 🙂 Venovala som sa metrologii (meranie tvrdosti).
Na materskej chcem byt urcite dlhsie ako pol roka. Moje deti ako dvojrocne vedeli cele knizky basniciek naspamat a v skolke len "osprosteli" a vsetko zabudli 😒 uvidime na aku skolku natrafime.

jenn44
10. okt 2009

dorotee, tak si sa im venovala, alebo boli tak ,,nadane,,? Hm, zaujimavym smerom sa uberas 🙂 urcite je metrologia velmi zaujimava 🙂 No, jasne, ved uvidis ako to zvladnete... ale urcite s ato da 😉

dorotee
10. okt 2009

Jenn, len som si s nimi citala knizky a oni si to postupne zapamatali. Nie su zvlast nadane. Teda starsi je, ale inym smerom ale v skole funguje normalne 🙂

Ako sa citis? Zdravsie?

janka1
11. okt 2009

ahojte jenn ako?

dorotee a kam siel na skolu tvoj Samko?
my idemem na jar na prijimacky / ak ju nahodou nevezmu bez / , tak som zvedava 😉 je to opat dalsi zazitok v zivote 🙂

jenn44
11. okt 2009

dorotee, tak to je super 🙂 mas zlate deticky, akym smerom je starsi nadany? to ma zaujalo 😀
janka, dooobre, tak este nic... ☹ a ty sa ako mas? ako sa citis?

janka1
11. okt 2009

jenn dakujem ja sa mam OK 😉
o chvilu ideme do OPTIMY / damska jazda/ dam si mojito a zrzku 🙂 😝

jenn44
11. okt 2009

juuuuj mojito by som si dala aj ja 🙂 mnam 😀

dorotee
11. okt 2009

Ahoj Janka, Vladka je osmacka?
Samka vzali na konzervatorium, na hutnicku a na gympel na Alejovej. Nastupil nakoniec na gymnazium. Na konzervatoriu su obmedzenia ktore zakazuju detom verejne vystupovat inak ako v smere ktory studuju. Samko hra na trubke, chodi na ZUS a hra aj v orchestri a aj tancoval v tanecnom divadle, sportuje (bike, kolieskove korcule). To uz odpovedam aj Jenn. A prave verejne ucinkovanie skole prekazalo, preto nakoniec isiel na gympel.

janka1
11. okt 2009

dorotee ano vladka je osmacka 🙂
a chysta sa na anglicke bilingvalne gymnazium, tak uvidiem co a ako 🙂

dorotee
11. okt 2009

Janka, aj kamaratkina dcerka ide tam, tak ked nieco zistim, dam ti vediet 🙂 a samozrejme, ak sa Vladka takto rozhodla, drzim jej palce 😉

jenn44
12. okt 2009

dorotee, krasne 🙂 mas sikovne deticky 🙂
No baby, dnes sa chystam ku zubarke, kedze ma strasne boli zub... tak snad neporodim 😀. pekny dnik baby

zuzana355
12. okt 2009

ahojte jenn držím prsty u zubárky aby si to zvládla bez porodu 😀 😀

janka1
12. okt 2009

Ahojteeee
dorotee dakujem 😉

jenn44
12. okt 2009

Zuzi, ku zubarke sa pojde zajtra... dnes mala zatvorene :( druhy krat uz tam nejdem 😀

natalia
12. okt 2009

jenn ty si este tu? ako poslickovia? uz daco pravidelne citis? aj mne by trebalo ist este k zubarke ale zatial to stale odkladam 😝 😝 😝 baby ja som uz taka velka ze sa tazko otacam aj na posteli a to uz nehovorim o vstavani 🙂 🙂 🙂 neviete ked ma boli hlava mozem si uz nieco dat ? paralen je asi o nicom,ale myslite ze uz mozem ibuprofen?pocasi eo nicom,neda sa ist ani von,a malá sa mi uz doma začína nudiť 😉tento tyzden začínam vybavovať materskú ,a chystam sa kupit lovelu apoprat si tie malé vecičky 😀 😀 😀 no začína to byť husté 😀 😀 😀

jenn44
12. okt 2009

natalka, vidis mno... stale som tu ☹ uz je to na nervy... :( poslickov citim tak vecer pravidelne, kazdu chvilu cakam na odtok vody... no nic ☹ Uuuuplne chapem tvoje pocity a nepotesim ta: bude to horsie... ale do buducna: zvyknes si 😀 a nebudes to brat tak tragicky... 😉

lilaahmmad
12. okt 2009

Ahojte baby. Tak som sa tu opat. Minuly tyzden som zvracala a nemohla dychat, tak som utekala na rastislavku, tam mi zistili na internom a na hematologii ze mam abnormalne malo hemoglobinu a zeleza, tak mi okamzite nasadili trojo liekov, lebo ze tie hladiny su malo pre bezny zivot, a nie este pri porode. Ze by som im mohla odkvecnut pri porode 😨 . Tak ma kusok postrasili, ale uz je lepsie. Doktor mi dnes povedal, nech sa pridem ukazat 15.10. ze sa mi uz akosi rychlejsie skracuje krcok a vonkajsia branka je tesne na jeden palec otvorena 🙂 , ale vnutorna este nie 😒 . Tak mozno to uz pride. Bola som aj na biometrii na odmeranie plodu. Nie som celkom nadsena, lebo malinka ma vraj nieco cez 3 kila. Mne sa to zda trosku malo. Ja som mala nieco cez 4 a manzel az cez 5. Tak som myslela, ze bude vacsia. Neviem, ci to staci taka vaha. ci to nie je malo ??? Som po dvoch operaciach zenskych, tak mam to tam aj trochu pojazvene, mozno to s tym suvisi, neviem... Jenn vyberala si si aj nejakeho doktora? Alebo to nechavas tak, ze kto bude sluzit, ten odrodi ?

natalia
12. okt 2009

Lilla 3 kg je podľa mňa dosť 🙂 🙂 ,a ešte si k váhe podľa usg treba prirátať takých 400 gramov,mne vraveli pri malej asi 2 týždne pred pôrodom že bude mať 2800 gr a narodila sa skoro 3,5kg,a ešte to treba aj porodiť 😀 😀 😀 myslím že keď sa to blíži už ku 4kg je prirodený pôrod ťažší 😝 😝 😝 ale asi závisí od každej mamičky ináč.

jenn44
12. okt 2009

lilaahmmad, aj mojej malej odmerali 3150g, co je vraj trosku malo, no s nepresnostou 200 az 400g... takze pridaj tak 200g a mas celkom dobru vahu 🙂 to mi lekarka vravela... 😉 drzim palceky, nech sa dari, o chvilu to mas za sebou, mne to tak zatial nevyzera... :((( takze... daj potom vediet, som zvedava. Aaaa lekara nevybavujem, ty mas?

lencici
12. okt 2009

lilaa nemaj strach moja mala pri narodeni 2510g a bola v pohode 🙂

dorotee
12. okt 2009

Lilaahmmad a ake lieky ti dali?
Co sa tyka vahy, menej je niekedy viac - hlavne aby bola silna 🙂

lillie79
12. okt 2009

lilaahmad,
moj maly mal 3120g porodnu vahu a podla mna to bolo OK 😉 od 3-4kg je to normal. okolo 5kg hovoria, ze je to trochu problem resp. casto lekari riesia otazku spontanneho porodu a cisarskeho, ci je mamicka potom schopna porodit a ci ma dostatocne siroku panvu a pod. a neboj... ja som bola teraz na vysetreni, lebo som chudokrvna, takze som brala zelezo jedna radost a aj teraz beriem, lebo som mala nizky hemoglobin. 😉 je dobre, ze ti to zistili teraz resp. neviem preco ti to krvny obraz neukazal skor pocas poradne... 😒 ja som brala zelezo cely posledny trimester...

tak sa drz 🙂
p.s. beriem aktiferin...

lillie79
12. okt 2009

ahojte kocky,
po dlhsej odmlke sa opat ozyvam.
s kojenim je to biedne ☹ . uz som zacala kojit z oboch naraz tj. jeden a potom druhy. no vobec necitim, ze sa mi plnia mliekom prsia. skor mam pocit, ze su uz mensie a su dost makke ☹
takze stale aj dokrmujem. presli sme uz z AH Nutrilonu na AR, lebo ma maly mozno reflux. v stredu ideme na kontrolu, no mam pocit, ze skor nema ako ma. zvracal iba 2x, inak bol OK, tak sa mozno vratime spat k AH ... a som zvedava, ci Samko pribral, lebo skor rastie do dlzky ako do vahy 😒 a teda neviem ci je to OK alebo nie.
pred tyzdnom mal 3400g a 55cm a z nemocky sme odchadzali pred mesiacom z 2860g a 50cm.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre