Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

zuziq8
8. okt 2011

@silusik ak chces, mozem ti na nu poslat cislo do IP...len niekedy je tazsie ju zastihnut ked robi v nemocnici.. 🙂

silusik
8. okt 2011

@zuziq8 okej vyskusam jej potom brnknut ked uz pojdem do nemocnice na kontroly 🙂

jane1
8. okt 2011

Ahoj dievcata, mam otazocku. co s mobilmi napr.? alebo niektore ste mali ntbk. to je na izbe nejaka zamykatelna skrinka?
co sa oteckov tyka, ze na vzdycharni nemozu byt, to mi je jasne, ale ani na chodbe, kde sa chodia rodicky prechadzat? to snad nie.. ☹
a este jesna vec. na kurze nam hovorili, ze po epiduralke uz ide zena rovno zo vzdycharne na salu a tam uz manzel moze byt. mate niekto skusenost s tymto postupom? dakujem

zuziq8
9. okt 2011

@jane1 ahoj, na izbe mas svoj stoli, ale ten nie je zamykatelny... ja som mala notebook skoro 2 tyzdne polozeny len na stolicke... ved v podstate stale si na izbe, von ides len do sprchy a najest sa, popripade ked ti pride navsteva... a to ti uz spolubyvajuce urcite daju na veci pozor... osobne si myslim ze na 4 dni ti ntbk netreba 🙂

zonjushe
9. okt 2011

Zienky prosim Vas..ak nemate overene informacie, nepiste tu bludy co sa tyka medicinskych vykonov - neurobili mi toto, alebo urobili to az na druhy den, lebo zabudli..vo vacsine pripadov to nie je pravda..zdravotnicki pracovnici si velmi dobre uvedomuju rizika a ziadny z nich nechce mat opletacky zo zakonom, keby sa nedajboze nieco stalo..chcu byt kryti a tomu aj prisposobuju svoju pracu..treba sa vopred informovat, ktore vykony sa robia automaticky a ktore na vyziadanie a tym padom aj za poplatok..a nie tu vypisovat, ze ani neviem aku ma mala krvnu skupinu..alebo ze malemu odobrali krv az na druhy den a som Rh negat., limit je 72 hodin, ktory si zdravotnici prisne strazia..to, ake maju mamicky dojmy z personalu je uz individualne, kazdy z nas ma inu povahu..niekto povie na konkretneho lekara ci porodnu asistentku vsetko zle, iny si ich nevie vynachvalit..takze zalezi od konkretnej pacientky..

jane1
9. okt 2011

@zuziq8 ani som ntbk neplanovala 🙂 len som si nevedela predstavit, ze kde ho davaju baby 🙂 ja mam nejak strach mat telefon len tak 😖 asi som divna 🙂 mozno zoberiem len nejaky starsi radsej 🙂 a vybavena vec 🙂 dakujem 🙂

zuziq8
9. okt 2011

@jane1 ja som tiez neplanovala, ale boli sme 10 dni kym mala nepribrala, tak by som sa tam inak zblaznila... 🙂 a telefon som mala vlastne stale pri sebe, bud na stoliku, alebo v zupane.,. 🙂

10andrea12
9. okt 2011

@zonjushe V tom s tebou nesuhlasm lebo ak das lekarovi do vrecka hned sa k tebe inak spravaju ak nie nechaju ta trapit do poslednej chvile 😖 Asi aj na kamosku mali dost casu ked ju poslali domov s 4mi zbytkami kusov neodlupnutej placenty a neskontrlolovali ju este v porodnici a ona chuderka krvacala vyse mesiaca az kym nesla k lekarovi ze ci to je mozne a ten skoro odpadol okamzite sla do nemocky kde ju pod narkozov cistili preco si svoju pracu neurobili lekari ako mali?keby ju po porode poriadne pozreli a vycistili nemuselo sa to stat a to sa uz stalo 2 kamoskam ale jednej na to nastastie prisli este v porodnici na 3ti den takze no coment na lekarov ja som mala mat planovanu sekciu prisla som do porodnice s odtecenov vodou v 36+5 tt preco ma nechali cakat este den a sekciu robili az ked bolo zle? k comu im ten den pomohol?a nechali ma trapit ked som mala mat tak ci tak sekciu keby som dala lekarovi do vrecka na milion percent mam sekciu v ten den !Takze take je nase zdravotnictvo co nemusia nerobia hned kym nieje zle!

zuziq8
9. okt 2011

@zonjushe ja som rh neg, a mojej dcere 48!!! hodin po porode zistili ze nezobrali krv... nehovoriac o tom ze este musia zistit jej krvnu skupinu a na zaklade toho pichnut mne injekciu do 72 hodin! nerob z nas blbcov, najma ak mi sestricka povedala ze ZABUDLI jej zobrat krv..

zuziq8
9. okt 2011

@zonjushe a este, rodila som vo stvrtok a viem ako su ochotni pracovat cez vikend a skumat krvne skupiny a pod... mozem byt vobec rada ze som sa spytala, mozno by mi tu injekciu aní nepichli 😒

topa
10. okt 2011

Ahojte, termín mám 28.11.2011 a chcela by som sa spýtať, že koľko sa platí za to,aby bol otec pri pôrode? a keď mám svojho lekára aj za to platím? Chcem rodiť v starej nemocnici a mám už vybratú Dr. Mikulovú - mladšiu.

stefi76
10. okt 2011

@topa Dr. Mikulová je veľmi dobra odborníčka, vybrala si si fajn. Tiež som pri nej rodila.

topa
10. okt 2011

@stefi76 ďakujem, a nevieš náhodou ako je to s tým platením?

stefi76
10. okt 2011

@topa Na oficiálnej stránke nemocnice je uvedené koľko stojí zazmluvnenie lekára.

slniecko510
10. okt 2011

@topa za zazmluvenie sa plati ( aspon co ja viem ) 165 € a ked chces mat manzela pri porode 20 €. vidim ze mame skoro rovnaky termin,mozno sa stretneme v porodnici 🙂

dany1986
10. okt 2011

@topa dobry vyber sice nerodila som pri nej ale je to moja gynekologicka 😀

topa
10. okt 2011

ďakujem Vám veľmi pekne,určite ste mi pomohli

topa
10. okt 2011

@dany1986 aj moja gynekologička to je 🙂

tamaska
10. okt 2011

Ahojte je tu niekto, kto chcel by mal rodiť na rastislavke v januári, ja mám termín 6.1.2012
😉

glee
10. okt 2011

Ahojte, aj ja by som chcela rodit v starej nemocnici, lekara zatial vybraneho nemam, tak vas tu citam 🙂 vidim, ze su vselijake nazory na staru nemocnicu, ale to iste pocuvam aj na novu aj na sacu... takze urcite je to od cloveka ku cloveku, od skusenosti ku skusenosti. Ja som sa pre staru rozhodla preto, lebo viacere kamosky za posledny rok rodili v starej a kazda mi ju odporucila. 2 rodili v novej a tu mi neodporucali. Takze na zaklade nazorov blizkych osob som sa rozhodla pre staru, Sacu mam dost od ruky. V starej som pred mesiacom par dni aj lezala, tak som si to tam trosku uz aj okukala a nemala som nejake vyhrady. Dufam, ze vsetko dotiahneme do uspesneho konca a ze aj ja budem moct staru nemocnicu odporucat.

danculik
11. okt 2011

@10andrea12 ...no hej myslim ze je to ona🙂))) isto velmi velmi zlata doktorka......pri nej sa mi rodilo super,taky porod s nou by som si kludne zopakovala este raz🙂)))

10andrea12
11. okt 2011

@danculik ano ja som u nej raz bola na poradni ozaj milucka je a vsetko mi vysvetlila 🙂

meusicka
14. okt 2011

ahojte, chcela by som sa opytat mamiciek co ste nedavno rodili na Rastislavke, ako je to tam teraz? platba za nadstandard? uvazujem ze si zarezervujem, viem ze je mala pravdepodobnost ze aj dostanem tu izbu ale za pokus by stalo. bola som na ich stranke ale nejak sa neviem dopatrat ceny 😝
nerodili ste tam niektora poslednu dobu dvojicky??? 😕
mna to caka tak som v pomykove ako to vobec bude prebiehat 🙂 dakujem

slniecko510
14. okt 2011

dievcata,mate niektora skusenost s Mudr.Huljakovou?

10andrea12
14. okt 2011

@slniecko510 ona je dcera Dr.Mikulovej st. velmi milucka ordinuje u svojej mamy kazdy piatok zazila som ju niekolko krat ozaj super lekarka a hlavne ludska neviem aka je porodnicka ale myslim ze fajn.Ona mi diagnostikovala ze mama PCOS a aj vdaka nej sa dnes tesim z nasej Tamarky 🙂

slniecko510
15. okt 2011

@10andrea12 ano ja viem ze je jej dcera,vcera som sa jej pytala ci by ma mohla odrodit,povedala ked ze bude v sluzbe tak ok,len sa bojim ze ako to poriesi ked v sluzbe nebude 🙂

zuziq8
15. okt 2011

@meusicka cena je 24€ za noc, aspon ked ja som rodila v maji, taku mali cenu na cenniku, ale myslim ze sa nezmenila 🙂

10andrea12
15. okt 2011

@slniecko510 a neda sa zaazmluvnit?aby prisla k porodu aj ked nebude mat sluzbu?

slniecko510
16. okt 2011

@10andrea12 no mi vravela ze velmi nechce chodit ked nema sluzbu lebo ma male deti. ale ze sa vsetko vybavi k mojej spokojnosti,tak sa jej musim spytat ze ako to myslela 🙂

10andrea12
16. okt 2011

@slniecko510 aha no ved uvidis a chapem ju ze v nemocnici je vkuse a ak ma volno ze chce byt aj domas rodinou no mozno ked budes v termine a bude mat sluzbu tak ti pomoze aby si porodila v jej sluzbe ked som lezala na vzdycharni prisla tam primarova pacientka a nic jej nebolo pytala som sa ze co jej je tak este sama sa cudovala ze nevie ze bola na kontrole a primar jej povedal ze ide rodit (ocividne mal vo vrecku mastne vsimne)pretoze lietal okolo nej ako aniel aj vsettok personal prepichol jej vodu a zakratko prisli kontrakcie na obed porodila tak asi aj tebe takto lekarka pomoze 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre