Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

evca35
10. dec 2009

tiež som sa ťa na to mohla rovno opýtať, ale myslela som si, že ti to robí vo svojej ambulancii 🙂

janka1
10. dec 2009

co myslis evca? ten pesar?

evca35
10. dec 2009

tak ja tam pôjdem v utorok ráno. dúfam že ma zoberú a nebudú objednávať na inokedy.

evca35
10. dec 2009

aj. aj usg.

janka1
10. dec 2009

nie ja uz nechodim k nej do ambulancie 😉 to je len teraz , lebo ma chce vidiet hned v pondelok ako vyzera moj krcok 😉 a podla toho zvazi kedy dame von pesar 🙂
monitor mi robi na 4 poschodi aj UTZ , prietoky aj zo spodu ma pozera tam, tentokrat to bolo vynimocne dole na prizemi 🙂 tam je inac strasne vela zien ... no neskutocne , si ani neviem predstavit od kolkej do kolkej tam cakaju 😒

janka1
10. dec 2009

ten pesar mi bude vyberat na klinike pre pripad potreby keby nieco , vraj minule nejaky dr. vyberal tehulke a skoro vykrvacala, no potesila ma 😒 😠

evca35
10. dec 2009

ja si počkám, len sa chcem dostať k nej 🙂
tak to si si obzrela aj pôrodnú sálu 😀

janka1
10. dec 2009

evca ja chodim do nemocky uz dobry mesiac a uz tolko porodov za cas straveny na monitore som zazila, ze sa tam citim uz ako doma 😀 odkedy mi zistili, ze mam hustejsiu krv a picham si injekcie, tak chodim na kontrolu kazdy tyzden, co mi vyhovuje , lebo aspon vidim aj pocujem maleho casto 😵 😵

ved ked mas na nu cisielko tak jej zavolaj a dohodnite sa 😉

evca35
10. dec 2009

zajtra skúsim zase, len dúfam že sa jej nezmenilo. Mne ho dala ešte pred dvoma rokmi. Napíšem ti ho do IP a mi potvrdíš 🙂

janka1
11. dec 2009

to tu dnes nikto neboool 😨

janka1
14. dec 2009

zienky tato tema konciiiiii 😕 😕 😕

lenka_66
14. dec 2009

janka eee 😎 neboj ozije to tu este.cakame na nove prirastky 😉

evca35
14. dec 2009

začnú januárovky 🙂
janka ako si dnes dopadla? ideš zajtra vyberať?
mamičky asi majú veľa práce s bábätkami ...

ayshka
15. dec 2009

Ahojte zienky, tak ja uz prenasam jeden den, vcera som mala termin a stale nic, len mi casto tvrdne brusko tak dufam, ze to skoro pride a porodim tento tyzden, uz len koli tomu, ze ma uz nebavi chodit do nemocky kazdy druhy den a cakat tam, maju tam teraz asi dost rodiciek.
pekny den vam vsetkym a dufam aj ja, ze tato tema nekonci 🙂

sweetsuzi
15. dec 2009

ayshka tak vela stastia, nech to este zmaknete domov aj na vianoce nech ste cim skor spolu 🙂 pocula som od jednej holky co ju vcera pustili z Rastislavky ze je tam teraz dost blazinec, maju vela porodov - ale vlastne sa mi zda ze maju vela stale 😀 dufam ze marec bude kludnejsi 😅

sweetsuzi
15. dec 2009

mimochodom vraj teraz ani nepustaju oteckov, lebo je celkovo zakaz navstev, tak neviem ako to riesia s partnerom pri porode 😖

ayshka
15. dec 2009

ja som sa na to pytala, tak povedali ze pustia k porodu, pokial nie je chory, ale pre istotu sa este raz spytam zajtra tam idem znovu.

alicka2
15. dec 2009

Ahoj sweet máš zlé info, žiaden blázinec ale iba tri bábetká takže predvianočná pohoda 🙂 Prajem ešte pekný večer

janka1
16. dec 2009

ahojte tak sa hlasim z nemocky, mame to za sebou,mvcera sme to zvladli 🙂

co sa tyka oteckov pri porode, tak nas bol pri nas aj pupocnik prestrihol, no uzasne to bolo 😉

jonas17
16. dec 2009

janka, gratulujeme!opíš pôrod ,aké to bolo? 🙂

jonas17
16. dec 2009

janka, zaujali ma tvoje nechty.ty si nemusela mať ostrihané a odklakované?ja mám akrylové, to nemusím dávať dole? 🙂

ayshka
16. dec 2009

janka tak blahozelam, je krasnucky, ked vidim take fotky, hned mi idu slzy do oci. Ja stale nic, ale dneska mi asi odisla ta hlienova zatka aj s trochou krvi, tak dufam, ze sa to pohne a tento tyzden porodim. Som rada, ze mas dobre pocity z porodu, napis viac ak budes mat cas. 🙂

evca35
16. dec 2009

jani super, gratulujem !!!!!
inak som dnes napísať, či medzi troma bábätkami čo písala alicka2, nie je aj tvoje, keď sa neozývaš .... 😀 😀 😀

dostala si tú nadštandardku?

drobcekli
16. dec 2009

Ahojte, chystám sa rodiť na Rastislavku,,,viete mi povedať aké poplatky ma čakajú? Mám si vybaviť nadštandard alebo sa to dá na izbe vydržať? Dík

zuzana355
16. dec 2009

ahojte kočky

janka blahoželáme vela zdravíčka prajeme nech ste čím skor domka a hlavne vela mliečka 😉 si šikulka ešte pred vianocami krasny darček budete mať.
potom sa ozvi že ako sa mate.

drobcekli ake poplatky myslíš lebo tie su len vtedy ak si vybavuješ lekára ale ak nie tak neplatí sa nič.
a nadštandard ja som osobne chcela ale nebol prave volný tak potom som to ani nelutovala dalo sa to vydržať tých 5dni aspon som mala s kým pokecať.

sweetsuzi
16. dec 2009

janka no to je supeeer 🙂 blahozelam a nech ste zdravi a skoro doma. A potom popis ake si mala zazitky, nech aj my vieme do coho pojdeme 😀

ayshka - chodim teraz na kurz a dula nam vravela ze ked odide hlienova zatka ze zvycajne do 3 dni sa zacne porod, takze verim ze sa pripojis k janke este tento tyzden 😉

meusicka
16. dec 2009

drobcekli... na rastislavke sa plati za pritomnost manzela pri porode.. to je 16,60EUR, plati sa po porode.
nadstandard je super ak ho vystihnes. ja som nevystihla, uvolnil sa az ked som aj ja uz sla domov. baby si ho skoro rezervuju, tak neviem, ale spytat sa mozes, mozno budes mat stastie.
ja som bola na izbe uplne na konci chodby a teda ked som dostala navstevu tak mi bolo dost tazko ist celu chodbu von k vytahom. nastastie som mala sprchy a WC hned naproti. no na nadstandarde mas vsetko vlastne a navstevy mozu za tebou na izbu a to je asi najlepsie. babatko mas u seba na izbe tak ho mozu vidiet. inac sa musis doprosovat sestrickam aby dietatko zaniesli ukazat, lebo ty ho von zobrat nesmies. a dalsia vec co mi vadila boal, ze pri odchode si musis veci vyniest sama, polovicka caka vonku a teda ak si poriadne utrapena po porode, tak je to dost namahave.
inac s porodom som bola spokojna (rodila ma dr. Mackova ) az na jednu malickost. nez ma zaniesli na izbu, tak ma sestricka poprosila nech sa vymocim, a kedze som po porode este nebola schopna tak ma cievkovali. dost neprijemne a hlavne som sa docitala, ale uz neskoro, ze sa to ma robit len v pripade, ze sa rodicka nevie vymocit ani 5 hodin po porode. takze asi takto. zbytocny zasah do tela 😒
noa este jedna malickost mi napadla. ist na velku po porode to je ako dalsi porod. ak nevies a povies to Dr. tak ti nedaju cipok, ale ricinovy olej a potom ak nemas nadstandard a ta to lapi, tak utekat na spolocne WC a nebodaj je to obsadne, ani pomysliet na tuto moznost. so mnou bola na izbe jedna co uz mala druhe babo a pri prvom mala skusenost s tym ricinom, takze nas hned odhovorila, ze radsej vydrzat a dat si slivkovy kompot 😀 😝
drzim prsteky.

ayshka
17. dec 2009

sweetsuzi to by som bola rada do 3 dni porodit, dneska rano zase dalsia hlienova zatka s krvou, bola som aj na poradni, tak ma nechali dlhsie na monitore, boli tam nejake kontrakcie, ale nic pravidelne, takze stale cakam. Malemu sa asi nechce s teplucka do tej zimy 🙂 ak neporodim do nedele tak v nedelu idem na prijem do nemocky a uz si ma tam nechaju.

sweetsuzi
17. dec 2009

jasne, neboj uvidis ze to pride a este stihnete byt aj doma na vianoce 🙂
drzim palceky 😉

drobcekli
17. dec 2009

Ďakujem meusicka 🙂 Manžel chce byť pri pôrode / veď bol a pri splodení 🙂/Keď chcem mať konkrétneho lekára pri pôrode? Počula som, že je to 166 eur. Rodila niektorá z Vás pri dr. Krausovi?

Ja som dnes bola v poradni a lekár mi povedal, že to vyzerá tak, že do 2 týždňov porodím - a týmito slovami začala moja panika. Celé tehotenstvo sa na to všetko psychicky pripravujem, no keď to má prísť a ešte skôr než som čakala--------------mám strach.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre