Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

mau
3. mar 2011

@sisi0211 kým sa nespustilo mliečko mal len kolostrum. Je normálne, že bábo po pôrode schudne... Ja osobne som sa s takými praktikami nestretla.

viki81
3. mar 2011

@eviku61 mne nepovedal doktor nic take, vraj este mam dost casu, su tam len 2 nadstandardne izby a maju iba jednu postel 🙂

lenka.s
3. mar 2011

ahojte, mozem sa pridat ? kedze som rodila pred 5 rokmi, tak som uplne stratila prehlad, preto obnovujem obzory ...

@mirusa30 ak sa mozem opytat, preco si sa nakoniec rozhodla pre novu nemocku ?

najdu sa tu aj maminy, ktore rodili v starej aj v novej nemocnici ?

vcielkanelka
3. mar 2011

@dj788 Ahoj, prave citam, ze mame rovnaky termin a aj rovnaku vybratu porodnicu. Tak sa tam mozno aj stretneme

eviku61
3. mar 2011

@viki81 dakujem ti, a prajem ti vela stasticka a len to najlepsie! Zatial pa pa

nonika
3. mar 2011

ahojte, chcela by som sa opytat ako prebieha poradna uz v nemocnici? na buduci tyzden tam idem prvykrat, tak nech viem naco sa mam pripravit 🙂 ..... ja som rodila pred 6 rokmi a vtedy som do poslednej chvile chodila do poradne k lekarovi do ambulancie a isla som do nemocky uz len rodit....dakujem

viki81
3. mar 2011

@eviku61 nie je zac. Aj ja ti drzim palce.., aby vsetko dopadlo najlepsie ako moze, aby ste boli obaja zdravucky 🙂

sisi0211
3. mar 2011

este jedna otazka: Ako to je s klasickymi izbami? Ma kazda izba toaletu a sprchu, alebo je jedna WC a sprcha na chodbe pre vsetky standardne izby?

10andrea12
3. mar 2011

@sisi0211 co viem tak sprchy a Wc v starej nemocke su spolocne len nadstandart ma svoju sprchu a Wcko

viluna
3. mar 2011

@nonika Je potrebné sa objednať do poradne. Pri prvej návšteve Ti vystavia zdravotnú kartu. Vyšetrenie zahŕňa: vyšetrenie vzorky moču, monitoring CTG - srdiečko bábätka (20 min.záznam), vaginálne vyšetrenie, zvyknú odoslať aj na USG.

vavenka
3. mar 2011

@sisi0211 tak tak, v starej su wcka a sprchy spolocne a v dost ubohom stave, takze okrem slapiek-prezuviek si treba zobrat aj zvlast slapky do sprchy.... Da sa vsak prezit 😉

vavenka
3. mar 2011

@lenka.s ja som bola v novej len pozriet kamosky, v starej som rodila.... Ako uz bolo velakrat spominane, je to skor o tom na aky personal mas stastie... Co sa tyka vybavenia, podla mna je to jedno... Akurat ak striktne trvas na tom, aby ta tvoj manzel/partner sprevadzal pocas celeho porodu, to v starej neumoznia, do "vzdycharne" ho nepustia, len uz ku koze.... Ja som bola v starej spokojna. Mala som sekciu so spinalom, na sale pohoda lesna, aj muza pustili potom hned ako mi ju vybrali z brucha, nech sa na malu pozrie a odfoti si ju, aj potom na izbe sa ukazkovo starali, ja nemozem pol kriveho slova povedat....

nonika
3. mar 2011

@viluna objednana som, kartu tam uz mam zalozenu....takze len tie vysetrenia 😀 ...dakujem za odpoved 😉

mirusa30
6. mar 2011

@lenka.s ahoj leni, v starej sa mi nejako nepozdavali priestory hore na sale....a v novej som rodila uz dvakrat ,tak som nakoniec isla tam..podarilo sa mi vybavit si lekara ktory dava na mna pozor kedze som rizikovy pacient.....este sa mi pozdava ze v novej je viac moznosti na nadstandartnu izbu....

fecova
7. mar 2011

@lenka.s ahoj ak mozem pridat svoj nazor, syna som rodila v Saci, no nikdy viac ma tam nikto nedostane, dceru som rodila v novej, super pristup personalu, lekarov, fakt odporucam, neviem ako je v starej nemocnici, ale kamosky co tam rodili si nestazovali, cize je to fakt asi individualne.

eviku61
7. mar 2011

Ahojte babiky 😉 , chcem sa opytat, ci mate skusenosti s Streptokokom B ! Beriem na preliecenie Macmiror 500! Zabudla som sa spytat za ako dlho to zaberia a ako sa to v prip. porodu lieci, infuzkami, alebo ako?! Som z toho nestastna, lebo sa bojim o babo!!! ☹

viluna
7. mar 2011

@eviku61 Dobre predpokladáš, dôležité je krytie antibiotikami počas pôrodu. Tie sa podávajú do žily. Takto mňa informoval môj gynekológ. Neboj sa, preto sa tento ster povinne robí v 36.týž., aby sa predišlo komplikáciám a dieťatko nebolo ohrozené.

Mamičky dievčatiek - prosím, ako je to s náušnicami u dievčat narodených na Rastislavke? Prepichujú ušká už aj priamo v nemocnici?

dusika11
7. mar 2011

caute mala som v starej sekciu predcasnu dvojicky..ja som mala stastie na personal..boli velmi zlati anesteziologicky boli uzasne ja som sa velmi bala klepala som sa od strachu vsetci ,ma ukludnovali...ano nie je pristup pre partnerov ale ja to schvalujem ..moje deti schytali mesiac po narodeni virus, ktorí ich skoro zabil boli sme na are...novoredenci su velmi haklivy..cim menej virov navstev na zaciatku tym lepsie...hlavne pocas zimy..
co by som vytkla je ukazovanie deti rodine v dverach v prievane..inac starostlivost uzasna sestricky boli zlate ja som tam stravila aj silvester..jedlo sice slabsie ale co uz..nemaju peniaze..sestricky mali so mnou trpezlivost aj ked som sa tazsie dostavala na nohy po cisarskom kvoli komplikaciam s krvou..takze odprorucam..nie je tam luxus ale ludia so srdcom na dlani..

vavenka
7. mar 2011

@viluna ano je moznost prepichnutia usi uz tam - treba mat nausnicky namocene v liehu - uz si nepamatam, ale asi 48 hodin.... Ja som dostala na vyber pri odchode - bud ockovanie alebo nausnicky, tak som malu nakoniec nechala zaockovat a nausnicky jej davala uz pediatricka, ked mala 2 mesiace....
@eviku61 ja som takisto bola pozitivna, avsak ako pise viluna, atb som dostala az pri porode, skor nie.....

eviku61
8. mar 2011

@vavenka dakujem pekne za usmernenie 🙂 Na nete najdeme vsetko a potom to tak vyzerá, stresy, stresy, stresy!!! Ale niesom prva ani posledna co ma tuto bakteriu a je to v poriadku, vsak? 😉

viluna
8. mar 2011

@vavenka Ďakujem za odpoveď. Ak by mi dali na výber, určite by som si tiež zvolila to očkovanie. Chcela som hlavne vedieť, či je možnosť dať prepichnúť ušká už v nemocnici.

vavenka
8. mar 2011

@eviku61 jasne, je to ok, kazda tretia zena to ma 😉
inak ak pojdes rodit, tak sa pytaj ci dostavas atb uz na vzdycharni, ja som to sestre musela pripomenut a pritom som to mala vyznacene cervenou v tehotenskej knizke... kebyze sa neozvem tak idem na sal bez atb a to by mohol byt pruser, takze bez hanby kludne sa pytaj, ze ci uz mas v infuzke antibiotika.... Radsej nech na teba krivo pozera, ako keby na to mala zabudnut...

lenka.s
9. mar 2011

@vavenka @fecova @mirusa30 dakujem baby za nazory, vidim, ze este mam nad cim uvazovat ... prvy porod v starej nemocke bol fajn, sestonedelie super, az na wcko a sprchu, ale nevadi, no s novorodeneckym mam velmi velmi zlu skusenost a preto vaham ... sacu na 100% vylucujem, cize mi ostava len nova alebo stara nemocka ...dufam, ze sa tentoraz rozhodnem spravne 😒

evvkaa
9. mar 2011

@vavenka ahoj mam ist rodit cisarskym ako tak citam rodila si v starej nemocnici aj ja som tam rodila pred troma rokmi ale teraz chcem spinal a chcela by som niekoho z rodiny ku porodu pustia len manzela on nechce ist a ja tam sama nechcem byt 🙂

vavenka
9. mar 2011

@evvkaa ja som tiez bola so spinalom a teda podla mojich informacii na operacku nepustia nikoho k porodu - predsalen je to operacia. Jedine ze mas konexie na najvyssich miestach 🙂 mne to nevadilo, bola tam mila mlada anesteziologicka, ktora mi cely cas stala pri hlave a kecali sme 😉 Inak to vybratie babatka z bruska bol rychlovka - par minut, ked mi malu ukazali, zaplakala, tak potom mi uz bolo vsetko jedno... Zasivali ma sice este asi polhodiny, mozno aj dlhsie, to som ale uz bola myslou niekde uplne inde 🙂

evvkaa
12. mar 2011

@vavenka ak si dobre pametam tak jedna rodila so spinalkou ked som tam bola aj ja a amala pri sebe manzela no uvidime popytam sa ved za to nic nedam 🙂 dakujem

sisi0211
14. mar 2011

@lenka.s Ahoj, preco na 100% vylucujes Sacu?

lenka.s
15. mar 2011

@sisi0211 ma to viac dovodov, hlavne koli vzdialenosti, ale nepoznam tam ani lekarov a od mamiciek, co tam rodili pocuvam same negativne referencie .... no a este je to mnozstvo spoluobcaniek 😒

tery29
18. mar 2011

@mandy29 ahoj, ked ides rodit ides na porodnu salu teda na "1. dobu porodnu" tam si zlozis veci, budes mat svoju postel a mozes chodit, lezat cokolvek co Ti pomoze v bolestiach, ked porodis sestricka Ti zoberie veci a odnesu Ta na oddelenie sestonedelia.

tigrica182
20. mar 2011

ahojte - dievcence chcem sa opytat, nemate niektora z vas zoznam, co vsetko treba do porodnice pre mamicku a aj babatko ??? dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre