Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

korelka
22. aug 2009

lenka, gratulujem!!!

yoya - za spinal sa urcite neplati a musim povedat, ze mna napr. hlava vobec nebolela, ale pila som tam pepsi, tak mozno aj preto. je to podla mna u kazdeho inak, takze mozu, ale nemusia byt... 😉

lucia2431
22. aug 2009

prosím vás a aký je rozdiel medzi spinalom a epidurálom? Ja som ešte o spinále nič nepočula len o epidurále.

valhali
22. aug 2009

spinal sa dava pri sekcii,ja som ho mala. Spinal ti uplne znecitlivie dolnu cast tela, necitsi nic,akoby si bola ochrnuta. Epidural iba zmiernuje bolest, citis tlaky,ale nie bolest.

valhali
22. aug 2009

ozaj,rodil niekto u dr. Rozpravku? Prvu dcerku som rodila v Saci,ale na 4D usg som bola u Rozpravku na Rastislavke a ten mi povedal,ze mam tenku jazvu po cisarskom a on by mi urobill rovno sekciu pri druhom porode. V Saci este nevedia,ze az bude na to dovod. A tak uvazujem,ze pojdem rodit rovno na Rastislavku k Rozpravkovi. Mate s nim niektora skusenost pri porde?

lillie79
23. aug 2009

valhali,
dik za info.
ja som pocula, ze ten spinal malokedy davaju pri sekcii, ze su skor lekari za uplnu anestezu. 😒 to si akoze mozem vybrat ci chcem plnu alebo ten spinal?
takze ten epidural sa dava iba pri klasickom porode.

catusca34
23. aug 2009

Ahojte...
Lenka, konečne domka.... Blahoželáááááme 😀 😀 😀 Máš to za sebou. Želáme Marekovi veľa zdravíčka, lebo to je najdôležitejšie a maminke veľa, veľa trpezlivosti a lásky.... Tešíme sa s Vami.... 😀

lucia2431
23. aug 2009

valhali ďakujem za info, no ešte jednú otázočku by som mala, keď pri CR nie si v celkovej narkóze tak môže byť manžel pri pôrode?

tintinka
23. aug 2009

lenka, aj ja gratulujem k malemu Marekovi a prajem vam obom vela zdravicka 🙂
lucia, to dost pochybujem, ze manzela pustia k porodu, ak to bude sekcia. co ja viem, tak caka na chodbe a potom po porode mu ukazu babo.

lucia2431
23. aug 2009

tintinka, pýtala som sa preto lebo kámoška rodila v apríli a mala sekciu a jej manžel bol pri pôrode, že pri nej sedel tak neviem lebo tiež pochybujem. No nič opýtam sa doktorky či je to možné alebo nie

lillie79
23. aug 2009

ahojte,
ja mam tiez info, ze sekcia sa berie ako operacia a manzel tam nebude moct byt. no tiez som pocula, ze hned po sekcii (ci uz uplnej narkoze alebo len ten spinal), ukaze babatko oteckovi. no neviem ako je to potom s mamickou, ci manzel moze ist hned za nou a pod.
ak je v celkovej narkoze, tak asi az po prebudeni a tiez som si nie ista, ci dieta prinesu na prsnik, ako pri klasickom porode do 2 hodin.

Lucia - ak mas isty CR doporucujem sa urcite spytat dopodrobne lekara, pri ktorom budes mat CR. on to vie najlepsie.

tintinka - ty zatial nic? uz ides zajtra aj s taskou do nemocky?

tintinka
23. aug 2009

lillie, este som cela. manzel nosi moju tasku v aute, takze keby nieco, prinesie ju za mnou zajtra. dnes mam od rana take nepravidelne (ale dost silne) bolesti, tak dufam, ze do zajtra sa to rozbehne konecne.

lillie79
23. aug 2009

super, tak drzim palce 😉

mna od predvcera maly dost silno kope 😵 az ma to dost boli a nijako mu neviem ulahodit a tusim sa snazi este aj otacat ☹ v tom malom priestore...

jankapo
23. aug 2009

No tintinka, drzime palce, znie to porodne. 😉

Lenka, gratulujem k Mareckovi, aj moja polovicka sa tak vola. 😵

No o cisarakoch ja toho moc neviem...teda len to co som si nacitala. Ale pochybujem ze manzela pustia k sekcii pokial to nie je lekar. 😅

valhali
23. aug 2009

lucia, lilie...ja som rodila v Saci, mala som spinal,ale manzela nepustili na operacku,lebo je to sterilne prostredie a povazuje sa to za operaciu. Aspon v Saci nepustia. Najprv som zacala rodit normalne, v porodnej sale manzel so mnou bol,ale ked zahlasili,ze bude sekcia,tak manzela poslali na chodbu a mna previezli na operacku. Po sekcii ma previezli hned na JIS-ku a tam mohol byt manzel so mnou az do vecera a tam mi doniesli malu aj na prisatie k prsniku.
V Saci si mozes vybrat,ci spinal,ci narkoza,ale v Saci preferuju spinal, narkozu davaju malokedy,lebo narkoza sa dostava aj do krvi dietatka a je dlho otapene. Spinal neprechadza do krvi babatka.
Neviem,ako je to na Rastislavke...ale ak mi v Saci nebudu chciet urobit planovanu sekciu,budem musiet do Rastislavky

lucia2431
23. aug 2009

môj manžel taký ostal sklamaný, strašne chce byť pri pôrode. Ja do celkovej narkózy nechcem ísť, budem protestovať proti tomu lebo minulý rok ma dali do umelého spánku a mala som sa prebrať po 12hodinách a prebrala som sa o tri dni tak sa bojím , že sa nebudem vedieť prebrať. Možno ani kôli mojej diagnóze ma nebudú chcieť dať

lillie79
23. aug 2009

ja neviem ako je to na rastislavke, ale v Saci si kamoska vybavila CR a tiez spinal a bola velmi spokojna. mne tiez radila si to vybavit. no platila za to 10tisic na cierno 😒

nie som si ista valhali, ze ci na rastislavke ti urobia planovanu sekciu, ak bude vsetko v poriadku a budes moct rodit. zisti si to, ale pokial viem, vacsina lekarov su proti, lebo je to operacia a je to narocnejsie ako porod a su radsej za prirodzeny sposob. ☹

no ja tiez chcem, aby bol manzel pri porode. uz som sa stotoznila s tym, ze bude iba na sale, lebo na rastislavke nemoze byt pri 1.dobe porodnej... ☹

zuzana355
23. aug 2009

ahojte kočky aj keď neskoro ale lenke srdečne blahoželáme k porodu a ku zdravému synčekovi nech vám rastie do krásy a nech vám robí samu radost 😉

neviem kto konkrétne sa pýtal na Rozpravku ale hovorí sa o nom že kto chce pri nom rodit musí si nachystat tučnu penaženku takže tak. 😒

lillie79
24. aug 2009

ahojte,
a neviete nieco o Frivaldskej...(ci ako sa to pise)
Melichova bude na dovci a vraj mam ist ku nej na poradnu ked tu nebude 😒 a teda mozno keby to na mna aj prislo... resp. mi povedala, ze mam vydrzat, srandistka xixi 😉

zuzana355
24. aug 2009

ahoj lillie a do kedy bude melichová na dovolenke ale určite vydržíte do vtedy v celku len musíš malému dohovárat a možno ťa počuvne 😉

zuzana355
24. aug 2009

ahoj leni inak vidíš som ti hovorila že malý si počká na moje meniny a budem mať dovod na dvojitu oslavu inak ja som tam aj bola v ten deň ale poobede a kto ti robil cisarak nakoniec 😉
inak pozrela som fotky a malý je krástny držím pršteky nech ste zdravučký.

natalia
25. aug 2009

Lillie,ja som rodila u Frivaldskej ,nemala som ju dohodnutú,ale nemôžem na ňu krivé slovo povedať 🙂 ,práve naopak bola veľmi milá 🙂 ,pri pôrode trpezlivá,prišla ma po pôrode aj 2xomrknúť či je všetko v poriadku,celkovo ju baby na izbách dosť vychvaľovali a pokiaľ viem tak fungujú s Melichovou ako dvojka ,ak nemôže jedna tak ide druhá.
Baby rodí tu niektorá z Vás koncom novembra alebo začiatkom decembra,ja som v 27td a už začínam chytať hysák,tak hľadám niekoho spriazneného. 😉

valhali
25. aug 2009

natalia, ja rodim koncom novembra / zaciatkom decembra 🙂 TP mam 4.12,ale kludne to moze prist aj o par dni skorej,takze si fandim,ze budem koncom novembra 😎

zuzana,ja som sa pytala na Rozpravku...ano viem,za vsetko si necha platit 😠 . SKoda,lebo on mi povedal,ze ak sa rozhodnem pre neho,tak mi urobi automaticky sekciu. No,len kolko to bude stat 😝

zuzana355
25. aug 2009

no ja som sa čudovala už pri ultrazvukoch ako si to dal spoplatniť lebo niektoré kočky platili u neho ovela viac ako bolo napísané na dverách a keď som ležala na rizikovom hore na piatom a poslali nás na ultrazvuk sestričky tak nas jednoducho zrušil lebo že on tam má svoje pacientky tak my tam nemáme čo robiť 😕

lillie79
25. aug 2009

ahojte,
takze melichova je tu naposledy v pondelok 31.8. a potom 2 tyzdne mimo. vraj by som mala vydrzat podla vcerajsieho vysetrenia v pohode. nemam bolesti, ani ziadne priznaky. maly je otoceny, ale zatial sa netvari, ze by chcel ist von 😉 dava si nacas.
dik za infosky ohladne tej druhej dr. vraj v pondelok mi povie viac ked za nou pojdem, keby to na mna nahodou prislo skor. jedna vec, ma ale pri nej trochu zarazila a to odpoved na otazku epiduralky. ze ci to naozaj chcem, a ze sa to dava ked budem otvorena pri najmenej 4cm a ze nech pockam a uvidim, ako bude prebiehat porod a pod. 😒 dost som bola z toho mimo...
dnes som hovorila s kamoskou, ktora ide rodit k st. mikulovej a povedala mi, ze na rastislavke su lekari dost proti epidurlke, lebo vraj je tazsia spolupraca medzi rodickou a lekarom, preto sa snazia vraj zeny odhovorat od toho... no ja aj tak chcem. preco by som mala trpiet ked nemusim??? i ked mi povedala, ze pri siti davaju lokalnu anestezu proti bolesti.

tintinka - uz asi rodis ked sa si tu neukazala 2 dni??? drzim palce 😉

natalia
25. aug 2009

ahoj valhali,no teším sa že aspoň niekto rodí tak ako ja,ja mám termín 26.11.09,no uvidíme 😉prečo ideš rodiť sekciou?už si rozhodnutá pre rozprávku?ja čím viac sa to blíži tým viac špekulujem 😒začínam mať z toho depku,baby vraví sa že keď máš epidurál nevieš tak spolupracovať pri tlačení lebo necítiš kontrakcie,tak asi preto sú lekári proti 😉

zuzana355
25. aug 2009

ahojte kočky no ja som epi nemala ani pri jednom porode a nebolo to až také straštné dá sa povedať že ak by sa to dalo tak ja rodím hoc aj každý deň len nech to za mna niekto vynosí kedže ja mam s týmto problém 😀 😀

valhali
25. aug 2009

zuzana, jase,ze vas odbil na usg,to by musel robil gratis a on ma "svoje" pacientky,ktore cvakaju...a jemu ide o peniaze. Prave preto nie som nadsena myslienkou ist k nemu,nastastie je to na mne a asi ani nepojdem...

natalia, epidrual je v pohode, na poslednu fazu ho uz nepichaju a tak kontrakcie a tlacenie citis v plnej sile

zuzana355
25. aug 2009

no tak to hej ale mne to nevadilo lebo o mna tak neišlo mne to spravil lekár ktorého som mala vybaveného ale horšie to bolo s kočkami ktorým to surilo a nemali lekára
a malu si rodila pri nom 🙂

lillie79
25. aug 2009

no neviem kocky,
si myslim, ze kazdy to inak pocituje a vie to mozno porovnat ta, ktora rodila bez aj s epi. lebo mam kamosky, ktore nemali a povedali, ze sa to da a tie ktore mali, povedali, ze by bez toho nesli.... tak neviem. ☹ no mam pocit, ze by som sa mozno vnutorne lepsie citila, ze mi nieco pichli....

ked uz sme pri plateni. kolko ste platili alebo chcete platit? na zmluvu resp. aj bez svojmu dohodnutemu dr.?

ja idem rodit 1x tak neviem ako to chodi a neviem si predstavit ako to urobim ked to pojde mimo a cez obalku dr. 😔

valhali
25. aug 2009

nie,malu som rodila v Saci, ale na 4D usg som chodila k nemu. Zdal sa mi profesionalny a venoval sa mi aj hodinu a pol. Teraz,ked cakam druhe,tak som bola u neho tiez na 4D a sam mi ponukol,ze ked pojdem rodit k nemu,ze mi urobi sekciu,lebo ze mam tenku jazvu po prvom cisarskom. Dnes som bola v Saci na usg a na zaver som ich poprosila,ze ci mi nezmeraju jazvu,tak ma odbili,ze jazva sa meria az pred porodom,ze merat mi ju teraz nebudu. Zarazil ma,lebo Rozpravka mi ju meral uz v 19tt. V pristupe sa mi zda lepsi,ale neskutocne drahy 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre