Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

zuziq8
14. dec 2010

@eviku6 ahoj, neviem kolko sa plati za lekara, ale za nadstandar sa plati 23€ myslim (predtym 700sk)..

10andrea12
14. dec 2010

@zuziq8 ahoj aj ty sa chystas rodit na Rastislavke? Aj ja tam planujem mozno budeme spolu 🙂

zuziq8
15. dec 2010

@10andrea12 ano ano, tam sa chystam rodit, moja lekarka tam robi porodnicku a mame to asi najblizsie k nam, takze niet o com 🙂

10andrea12
15. dec 2010

@zuziq8 jaj jachodim k dr Mikulovej starsej na polikliniku v starej nemocnici tak mozno ozaj budeme spolu 🙂

zuziq8
15. dec 2010

@10andrea12 no mozno ano, ja chodim k Melichovej, ona ma ordinaciu na gemerskej, ale porodnicku robi v starej 🙂

10andrea12
15. dec 2010

@zuziq8 hej hej poznam taka utla blondinka na kratko bola som raz u nej v starej na utz mila doktorka 🙂

zuziq8
15. dec 2010

@10andrea12 strasne zlata, chcela by som ju mat aj pri porode... ale co som pocula, tak vsetci porodnici v starej su fajn 🙂

10andrea12
15. dec 2010

@zuziq8 hej aj ja som pocula ze su vsetci fajn ty si chces zazmluvnit porodnika?ja to asi necham na nahodu budem rodit u toho kto bude mat sluzbu 🙂

zuziq8
15. dec 2010

@10andrea12 chcela by som sa s nou dohodnut, aby prisla... predsa len najlepsie pozna moje tehotenstvo a pri mojej fobii z nemocnim tam chcem mat nejaku znamu tvar... 😀

10andrea12
15. dec 2010

@zuziq8 ved jasne to je kazdeho osobna vec 🙂 uvidime mozno aj ja na konci tehotentva budem panikovat a radsej si niekoho zajednam no zatial som hrdinka 😀

zuziq8
15. dec 2010

@10andrea12 ja si neviem predstavit zeby ma rodil chlap 😀 ale mozno budem v takom stave ze mi to bude ulpne jedno kto je tam, len nech to mam rychlo za sebou 😝

10andrea12
15. dec 2010

@zuziq8 tomu ver ze ti to bude uplne jedno kolko ludi bude okolo teba 🙂to je len zvyk sa vravi ze muzi su citlivejsi k zenam ako zeny

adka28
16. dec 2010

@eviku6 ,ahoj, ak mas vybaveneho lekara, tak sa plati : pokial pride za tebou ak nema sluzbu,cize ak ho zavolaju k tebe k porodu-zaplatis 200,-eur, inak -iba vsimne po porode-jemu do obalky-a to sa pohybuje rozne-kto ako zvazi.
S dr. Frivaldskou mam dobre skusenosti,obcas som chodila k nej aj na poradnu na Gemersku ul.ak moja lekarka tam prave nebola,poznam ju aj z porodnice,je velmi sikovna a aj mila. Ja som rodila v septembri,takze v marci termin nemam. Za nadstandard zial neviem kolko sa plati,kedze ja som bola na normalnej izbe. Prajem vsetko dobre 🙂

adka28
16. dec 2010

@eviku6 , este som cosi zabudla ti napisat: s tymi peniazami, ak zaplatite tych 200eur -tak cast penazi ide pre nemocnicu a cast lekarovi.
A co sa tyka Dr. Frivaldskej, ak si sa rozhodla pri nej rodit,tak si urobila velmi velmi dobre. Mozem ti ju len a len odporucat. Ja osobne ti na nu davam velmi dobre referencie. Zatial vsetko. Prajem vsetko dobre 🙂

viki81
16. dec 2010

@eviku6 ano ja mam termin na marec 2011 🙂

mandy29
27. dec 2010

ahojte kočky...ako je to v starej nemocnici s manželom alebo teda s inouz osobou pri pôrode? platí sa za to že? a je tam počas celého pôrodu alebo len počas 3.doby pôrodnej? aké sú tam sestričky a celkový personál?a ako bábetko máte stále pri sebe, či ako to je?

zade
28. dec 2010

Ahojte, z nemocky mam velmi dobry pocit. A to mam cerstve dojmy. Ozaj perfektny pristup lekarov, co je pre mna to najpodstatnejsie, ako to ci mam sama zachod a podobne zalezitosti. Mile sestricky na sestonedeli, na novorodeneckom boli aj aj. Ale dalo sa. Na izbe sme boli tri a vyborne sme si sadli a preklabosili cely cas 😉
Drzim vam palce, je to dobra porodnica.

eviku61
28. dec 2010

ahoj, ja som eviku6, len som si musela dat novy nick,nevedela som nastavit heslo!!! Dakujem za vase skusenosti a usmernenia, asi ta nadstandart izba je zbytocna na tych par dni :D !!! A je tu niekto, kto ma termin 15.3.-20.3. 2011?
A ako to je s manzelom pri porode?! Kolko stoji epidural!!!???? Dakujem

eviku61
28. dec 2010

viki81a kedy v marci?!

tanja111
29. dec 2010

Ahojte....kto vie kolko stoja nadštandarnde izby na rastislavke????dakujem

zuziq8
30. dec 2010

@tanja111 ahoj, izba stoji 23,20 € akurat dnes som to pozerala na cenniku ked som tam cakala 😀

buburka
3. jan 2011

Ahojte. Co je potrebne zbalit do porodnice na Rastislavke? Mozem mat svoje pyzamo a zupan? alebo to nemam brat zbytocne?Pocula som , ze v kazdej porodnici maju ine poziadavky 😒

zuziq8
4. jan 2011

@buburka co som citala na predoslych strankach, pyzamo aj zupan ti daju nemocnicne...

zuziq8
4. jan 2011

@buburka
toto pisala jedna mamicka:

Babulky, VAM do porodnice na Rastislave treba:
-ponozky (3ks)
-papuce
-zabky do sprchy
-uteraky (tmave alebo stare na susku)
-uterak na ostatne
-kojenecke podprsenky 2ks (ja som ich ale pouzivala len na navstevy, lepsie je didky vetrat len tak....)
-jednorazove nohavicky tie sietovane, ja som si ich prepierala, ide to lahko dolu, bavlnene neodporucam, to sa nesperie tak lahko...ja som mala 5ks a menila ich
-vlozky (ja som mala aj tie vatove obycajne na prve dni, to ide toho vela, potom SAMU, tie su fajn, baby mali aj alwaysky, ale s tou dry vrstvou mi pripadaju nepriedusne dost, no ale to je kazdeho volba v com sa citi)
-mydielko detske BUPI, odporucaju umyvat sitie tym mydielkom (inak aj na telo pouzivam toto, parfemovane sprchove gely, tie babatka nemusia, nech pekne citia maminku)
-masticku na bradavky- babylove z DM (netreba zmyvat pred kojenim)
z vlastnej skusenosti odporucam kupit aj klobuciky na bradavky (ja som mala aventky, su super), lebo mna uz tak boleli bradavky ze som plakala, pouzila som klobucik a bolo ok, ale nepouzivat dlho, aby babo nezvyklo
- mala som aj odsavacku, ale lepsie sa mi odsavalo rukami (mala som dost mliecka)
- a bezne kozmeticke potreby pre vas, manikura..bla bla
- pribor a hrncek
- toaletny papier (taky makky)

PRE BABATKO
- jednorazove plienky, vystacilo mi male balenie pampersiek c.2
- krem na dupku
- vlhke utierky na dupku
- potom pripravit manzelovi nech donesie pred odchodom (oblecenie- ja som mala kosielku, svetrik, ponozky, ciapocku, perinku,postolky, k tomu 3 ks plienky, jedna pod hlavicku, jedna okolo babatka, jedna do postoliek)

snad som na nic nezabudla

zupan vam daju, kosielky menia kazdy den

buburka
4. jan 2011

@zuziq8 Dakujeeeeeeem 🙂 no super...presne v takuto odpoved, obycajnu , vecnu a vysvetlene ako pre prvacika som chcela, nech sa viem zorientovat presne, nieze dojdem tam ako na mesacny letny tabor s velkym kufriskom a nakoniec ani nebudem mat v nom to, co je potrebne ale kopec hluposti...chcela by som sa pobalit pekne vopred uz mozno tak cca na 32tt (aspon ten zaklad), nech som nachystana, pretoze clovek nikdy nevie a moj muzik chudacik by zbytocne stresoval, ze co ja od neho chcem, keby mi to vsetko musel priniest on....sak pobalena taska moze postat aj pol roka..nic sa jej nestane..no nie? 😀 Este raz dik.
@zade tvoj prispevok ma velmi potesil, ze je taky pozitivne naladeny...hned som kus kludnejsia..lebo clovek furt pocuva dobre aj zle... Evke prajem vela zdravicka a nech vam robi len samu radost 🙂

zade
5. jan 2011

@buburka dakujem ... 🙂 , ak by ta nieco napadlo, kludne sa pytaj, ked budem vediet odpoviem. Sice som bola v nemocke kratko (po sekcii nas pustili domov na stvrty den), no naozaj, som spokojna. Akurat vcera sme boli na ockovani proti tuberkuloze. Nerobia to tam ako v inch nemocniciach, ze standardne na 4.den po narodeni, ale az cca po dvoch tyzdnoch.
Ale bolo to sup, sup.

Co sa tyka masticky na bradavky - tak tu z DM-ka urcite odporucam. Dokonca ja som si nou obcas pretrela bradavky aj pocas tehu (ku koncu), lebo ma boleli. Lahko sa rozotiera, netreba ju pred kojenim umyvat a vyborne ulavi od bolesti. Mala som aj vlastnu odsavacku, je dobre ju mat ked dorazi mliecko 🙂 .
Pyzamo (teda koselu) aj zupan dostanes v nemocke. Je to fajn. Zupan v taske zabera zbytocne kopec miesta a kosela sa zase spini od krvi, poprosis si cistu a sestricky ti ju ochotne daju.

Co sa tyka stravy - mne tam chutilo ohromne. Bodaj by ja nie, po infuzkach som bola taka vyhladovana, ze som zjedla vsetko. Teda infuzky, mam alergiu na viácere lieky, preto mi tazko mohli dat nieco od bolesti... a tak som si trpela 😉 . Kanila od infuzky mi zasa sposobila velky opuch ruky, a preto mi ju vybrali a uz som nemala ani glukozu. Ozaj som bola vyhladovana.
Pribor + pohar vlastny, ale ak nemas, daju ti. A velmi mi tam chutil nemocnicny caj 🙂

viki81
6. jan 2011

@eviku61 okolo 25.3.2011 a ty kedy?

buburka
6. jan 2011

@zade Ahoj. Dakujem za rady.Ja som typicky pripad pristahovalca bez priatelov ktory by mali deti, alebo ich planovali, alebo mam, ale maju uz odrastene deti, tak som velmi rada ak mi vie niekto poradit 🙂 Som prekvapena, ze ste na 4 den po sekcii isli domov...nemala si este stale bolesti? Malicka bola urcite fit, ked vas tak skoro pustili a to je dolezite 🙂 Velmi by som chcela maleho kojit ak sa bude dat, dufam, ze to bude mozne...takze odsavacku si mam radsej kupit vopred? Aku by si mi odporucila? Ja sa priklanam skor k rucnej...elektronicka posobi na mna dost odstrasujuco...a mam aj pocit, ze su prilis predrazene 😒
To s tym zupanom som rada, lebo ten naozaj zabera vela miesta..teda aspon ten moj je taky nadychany, ze by mi zabral pol kufra a vyzerala by som, ako keby som sa stahovala z domu 🙄
Vyrobky z DMka celkom oblubujem, viem ktoru masticku na bradavky myslis..hodila som po nej ockom pri niektorom nakupe...ale nevedela som, ze ju netreba velmi zotierat...to je super..ja teraz tiez pouzivam krem MAMA z Dm na brusko a som s nim velmi spokojna 😀
Dufam, ze sa ma mala po ockovani dobre 😉

zade
7. jan 2011

@buburka Ja pouzivam rucku (odsavacku) z Medely. Tazko povedat ci je potrebne ju mat vopred, zavisi to aj od toho kolko dostanes mliecka. No mne osobne velmi pomohla pri prvom i drohom porode. V prvom pripade som si ju kupila az pomerne neskoro, a preto ma neminuli viacere problemy s bradavkami i prsnikmi. Prekonala som aj retenciu aj mastitidu. Bol to horor a priserna bolest. Jednoducho prva dcerka mala vysoku zltacku, nevedela sa prisat, nevedela pit. Mliecka som mala vela, prsniky bolave a naplnene a to babatka nemaju radi. Mliecko neslo rucne von, teda iba troska, preto urcite radim odsavacku.

Mozno ju kupis aj od ruky. Medela je dobra lebo je dvojfazova, natlakujes si bradavku a potom uz iba stacas a mliecko ide samo. Elektricku som nikdy neskusala.

Inac, bolesti po sekcii som jasne, ze mala. No co uz, patri to k tomu. Urcite neodporucam typ always a podobne, zaparuju sa.
Mhm, napadlo ma, ze aj poporodne vlozky som mala pri druhom porode z DM. Boli super, maju ich ako vlozky na inkotenciu. Su v roznych baleniach podla dlzky a satia. Su lacnejsie ako z lekarne. Urcite

ellisabet
7. jan 2011

@buburka ja som mala vlastnu košielku, nikomu ho nedavilo, len jednej sestričke, ale ja som dostala alergiu na tie jednorazove nohavičky a tu podpožku. takže potom som mohla mat v pohode svoju košielku, ale inak ti na požiadanie prinesu novu, s tým nie je problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre