Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

zuzana355
11. júl 2009

ahoj catusca som kuk fotky malej Kajky po operácii je užastná wau super to dopadlo teším sa s vami zlatučká 🙂

zuzana355
11. júl 2009

leni maš pravdu ved to v pohode stihate do nemocky stačí ked pobežíš na poslednu chvílku doma vydržat čo najdlchšie 😉

catusca34
11. júl 2009

Ahoj Zuzi, vďaka aj my sa veľmi tešíme. 😀 Ani som nečakala, že sa to takto pekne na prvý krát podarí. A to sme len týžden po operácii. Jazvička ešte troška vybledne a nebude skoro vôbec nič vidno. 😉

lenka_66
12. júl 2009

catusca, zlate rucicky ma ta pani dr. podla mna tu jazvicku ak bude neskorsie vidiet tak strasne minimalne.ved je to strasne mlade telicko a tie dokazu zazraky . drzte sa krasne nadalej.

zuzi ,tiez si myslim doma sa lepsie trpi 😉

jankaaa
12. júl 2009

catusca ahooooj no malinka je strasne zlatucka 🙂

yoya
12. júl 2009

Ahojte 🙂
Chcem sa vás opýtať kto je dobrým pôrodníkom na Rastislavke, komu sa oplatí zveriť do rúk?
Mala by som sa nejako nakontaktovať na lekára, objednať sa ku nemu alebo to nechať na náhodu, kto príde, ak pôjdem rodiť? Komu by som sa mala vyhnúť? Rodila som tam pred deviatimi rokmi, lae ten dr.už nie je na oddelení, takže neviem.Vtedy mi vraveli spolubývajúce, že kto je aký dr. Tak neviem.
ďakujem 🙂

zuzana355
12. júl 2009

ahoj yoya je to na tebe či sa rozhodneš si vybavovat lekára alebo to necháš len tak a budeš rodiť pri tom čo bude mať práve službu.
ja som bola rizikovka takže lekára som si vybavila ale niektoré kočky išli len tak a boli spokojné ležala som tam dlchší čas takže ti možem odporučať každého su tam OK lekáry aj sestričky a ktorého ti konkrétne odporučať je to ťažké lebo keď nepoznáš ani jedného tak ti každá odporuči toho pri ktorom rodila ja som rodila pri Dr. Urdzikovi je to mladší lekár ale je super a bola som spokojná ale aj Dankovčík jže velký odborník ale má málo času takže už je to len na tebe.
držím palce nech to dotiahnete do uspešného konca 😉

lenka_66
13. júl 2009

yoya, no mne zas personal z porodnej saly povedal dr.toporcerova abo dr.melichova.na tvojom mieste by som to este neriesila , tak mozno citala infosky. neprajem ti zle no mozno budes trosku aj tam lezkat a sama uvidis 😉 .no tazko asi povedat od koho ruky prec a radsej brat nohy na plecia.vsetci su tam pohodicka a vsetci maju obcas svoje dni

lenka_66
13. júl 2009

zuzka , dr.urdzik pracuje aj v centre u dr.dankovcika tak tiez bude zaneprazdneny.ak dobre pamatam tak je tam 4 popoludnia v tyzdni 😨

zuzana355
13. júl 2009

lenka maš pravdu je zaneprázdnený ale dá sa s ním dohodnuť a utorky služi v nemocke.
ako sa lenka cítiš ešte nič 😕

lenka_66
13. júl 2009

zuzka , no citim sa nanic. v piatok som si pochtnala skoro na kile borievok. no co bolo potom sa ani nepytaj . uz som myslela ze mi je amen.no a ja truba obecna som sa vcera na nete docitala ze borievky sa pocas // nesmu len pocas porodu.takze som sa pekne trapila a este som vcera absolvovala cestu kosice - vranov.cize neviem uz ani sediet. este aj na malu mam probledm sadnut si 😠 .

zuzana355
13. júl 2009

leni ber to tak že teraz už hoci kedy može na teba prísť kedy ideš na poradňu a čo ti vlastne povedali naposledy si už otvorená vyzeráto že porodíš aj skor alebo malému sa ešte nechce daj potom vedieť po poradni 😉

lenka_66
14. júl 2009

zuzka,minuly tyzden v utorok bolo vsetko ok. dr. povedala ze to bude tak 1-2 tyzdne pred terminom.v stvrtok sluzi tak idem zas poobede.no budem musiet sa uz aj spytat co ak nahodou to pride na mna v noci.povedala sice ze mozem volat hocikedy no aj tak by som ju nerada v noci otravovala 😵 .
ci ju volat abo pockat co povedia v nemocke(mozno to bude plany poplach a poslu ma domov).no a ked ostanem ze uz to ide tak ci mi dovolia jej zavolat abo co v takom pripade.
najradsej by som asi bola tam a nech ma napichne pocas sluzby.no zas je lepsie tu 1.dobu pretpiet doma co najviac ako sa da.aspon si myslim.ach joo keby som vedela co chcem 😵

ozaj , ako to je s otcom pri porode?viem ze pride na finale.no ja by som chcela aj foto maleho dovolia fotit?a vobec treba mi ho tam?sama neviem .ak zaplati a nebude peniazky vratia? abo ak nebude stihat uz bezat do pokladne moze aj dodatocne? to by som sa mala asi dr. pytat nie? no ale ja mam tolko v hlave ze otazky a odpovede budu trvat dlhsie ako cele vysetrenie aj s monitorom 😀

tintinka
14. júl 2009

cauko leni.
moj platil myslim tesne pred porodom, ako ho poslali sa prezliect sa. nemyslim, ze by bol problem s tym zaplatit to az potom. podla toho ako sa bude stihat. a fotak sme na sale nemali, vsetky veci aj s telefonmi si muz nechal v tej miestnosti kde sa vysetruje. ale po porode uz bol po telefon aj po fotak. myslim, ze fotak tam mozes mat, len jeho to v tom strese ani nenapadlo a vlastne by ani ziadnu fotku tesne po neurobil, lebo mne maleho hned ako vysiel von, brali prec, videli sme ho az hodinu po porode. mala som kliestovy porod. dufam, ze tentokrat to pojde hladsie a bez pouzitia takychto nastrojov.
ozaj, aj mna by zaujimalo, prilozia vam babetko hned po narodeni na prsnik, ci to robia bezne takto, ze ho najprv vezmu prec, umyju, odvazia, vysetria a az tak vratia?

yoya
14. júl 2009

Ahojte 😉
V roku 2000 som rodila pri dr.Hojdovi, super doktor, aj som si tam dlhšiu dobu poležala, tak mám dobré skúsenosti aj s personálom.Lenže za ten čas sa asi mnoho zmenilo.Ináč ďakujem za rady. 😉
papa, držte sa tehuľky

jankapo
14. júl 2009

ahojte babulky,
ziadna nova cerstva mama z rastislavky?
kamilka, inak vsetko najnaj,nech ste zdravucki arychlo si najdete system s 2 drobcami- to bude asi teraz najdolezitejsie 😵
catusca, tesim sa ze sa prva operacia podarila,ste velmi statocne, dufam ze budete mat len samych sikovnych doktorov nablizku 🙂
lenka, booze,tebe sa to pekne krati, az ti zavidiiim. co sa tyka otca pri porode, dovolia fotak vsetko,len ako pise tintinka,ten porod je taka trmavrma, ze nejak ani neviem kde by bol priestor na fotenie... 😅 mne maleho dali na brusko este spinaveho,rovno narodeneho, ale sme si tu minutku uzivali, no nenapadlo nas fotit teda 😕 a potom ho vzali. ja som mala pri porode Saksuna a on im vravel nech mi ho daju na brusko, inak neviem ci to kazdej rodicke umoznia toto. rodila ma Hancikovska, ale Saksun tam bol tiez
a platil manzel po porode, teda ked ma uz zasivali- to sa neplati dolu v pokladni, ale normalne sestricka doniesla paragon a manzel to zaplatil
no a prvu fotku maleho mame ako tam lezkal na tom vyhrievacom lozku, to manzela pustili dnu a odfotil ho, teda este holuckeho...potom mi ho doniesli az obleceneho na izbu kojit

meusicka
14. júl 2009

ahojte, tak mi sme rodili vo february, musim povedat ze ocino bol statocny, ale nejak sme na fotenie aj zabudli, ale nastastie sestricky mu pripomenuli, ze moze fotit ked mi dali malicku na brucho, inac by nam nebolo napadlo pri tom pohlade na ten maly zazrak ze ho mame sfotit. 😀

tintinka
14. júl 2009

tak na to sa tesim, dufam, ze tentokrat nam to vyjde takto, aj s lekarke poviem, ze by som chcela malicke hned, ak to bude mozne.
jankapo, teba rodila hancikovska? to tam bola asi len cerstvo nastupena, nie?
je to moja spoluziacka zo zakladky, aka je? sto rokov som ju nevidela, takze budeme mat stretnutie v porodnici teraz, kedze tam pracuje.

jankapo
14. júl 2009

tinti, no hancikovska je mladunka, ale sikula, a mooooc zlata.... 🙂 asi je cerstva, aj preto pri nej stal Saksun, kebyze sa nieco skomplikuje, aby vedel zasiahnut, takze som sa nebala ze ma rodi take "ucho" - ja som mala dohovorenu Melichovu, ale Matulko chcel strasne rychlo rychlo von, tak nestihla dojst...ale nevadiiii, vsetko bolo tip top (zasivala ma Hanc. a super, nemozem si stazovat,ani neviem ze som bola nastrihnuta,za toto jej moc vdacim) ak by ma rodila zas, tak by som bola total v poho
tinti, ty chces k porodu niekoho konkretneho?

meusicka- krasnu fotku mate zo saly 😵

sweetsuzi
15. júl 2009

Ahojte dievcata, som sice este len na zaciatku tehu, ale rada by som rodila na rastislavke, citam ze su tam velmi dobri doktori. chcem sa spytat, kedy asi by som si mala rezervovat nadstandard, lebo by som bola rada na izbe kde mozu prist navstevy. A tiez kde sa mam kvoli tomu obratit, priamo na odd? Dik a drzte sa 🙂

zuzana355
15. júl 2009

sweetsuzi ak chceš nadštandard tak priamo na oddelený šestonedelý je tam sestrička ona ti da rezervovat izbu je tam naval takže najlepšie je čím skor ak maš približný termin tak možeš ist aj teraz.

meusicka
15. júl 2009

sweetsuzi... ako pise zuzana, chod co najskor. ja som mala zarezervovany, ale ako naschval sa uvolnil az v den ked ma uz pustali domov. no ked je vsetko v poriadku a treba verit ze bude, tak aj tak ta pustia o 4-5 dni domov, takze sa to da celkom vydrzat i ked je to hned po porode dost namahave sa trepat celu chodbu k vytahom k navsteve.

tintinka
16. júl 2009

jakapo, ja chcem k porodu Melichovu. uz som za nou aj bola. tak ak sa nevyskytnu nepredvidane udalosti, bude pri mne ona.

lenka_66
16. júl 2009

tak zaver po poradni je ze este tak 10 dni

zuzana355
16. júl 2009

😉 leni no tak odratavaj som zvedava či im vyšiel odhad. dlho si čakala na poradnu či sa to celkom dalo zvladnut.

lenka_66
17. júl 2009

zuzka , nie hned som sla dnu. ja nechodim dole ale poobede na porodnu salu za dr. ked sluzi.

hlasim svoj akutalny stav - na ... . vcera poobede uz kocas konikovania mi zacalo byt blbo.vecer bolesti krizov postupili do vysky lopatiek.sama vstat nedokazem.teda ano no trva to aj 10 minut.stehna bolia ako po maratone. klby,lonovka tiez protestuju.neviem co zo sebou.palila ma zaha co mna vobec nezvykla.este z nemocky som odchadzala ok.aj ma v noci trosku napinalo.behom 4 hodin taky zvrat.no uvidim ci pojdem do nemocky abo ostanem doma.no a dieta moje ma neake cudne pohyby.sak ked tam dojdem ta si pomyslia svoje. neviem ci k tomu dopomohlo 2 hodinove sedenie u kamosky.

lillie
17. júl 2009

ahojte,
rada by som sa spytala mamiciek, ktore rodili na rastislavke, ze co vsetko si beru do nemocnice. bola som tam na vysetreni u Dr. Melichovej a dali mi tam aj zoznam, ale zda sa mi prilis kratky... tj. vraj pre maleho nic nemusim brat a pre seba viac menej hygienicke potreby.
ako je to s ostatnym??
napr. ci je potrebna odsavacka mlieka, chranice bradaviek, tampony do podprsenky
niektore tu pisete, ze je dobre zobrat si rukavicky a ciapocku pre maleho a pod.
termin mam 11.9. a 🙂

ako je to s izbami? ktore doporucujete? nadstandard je len pre 1 osobu? a ako je to s platenim za dohodnuty porod? tiez som pocula, ze manzel nebude moct byt pri porode od zaciatku resp. iba pri samotnom na sale... ako je to vlastne? 😒
dakujem vopred za odpovede a rady
🙂

jankapo
17. júl 2009

lilie, zoznam je tu, na str.5- kopirujem, malo by to byt vsetko, neviem ci sa odevtedy nieco zmenilo, to som pisala v maji 2008, ked som rodila mladsieho
na nadstandard je uz u teba asi dost neskoro treba si rezervovat o hodne dopredu, ale neviem, ja som bola na klasickej izbe
manzel moze k porodu az na salu, zavolaju ho
s platenim neviem jak to je, rodila som ked to na mna prislo u lekarky v sluzbe

Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš Babulky, VAM do porodnice na Rastislave treba:
-ponozky (3ks)
-papuce
-zabky do sprchy
-uteraky (tmave alebo stare na susku)
-uterak na ostatne
-kojenecke podprsenky 2ks (ja som ich ale pouzivala len na navstevy, lepsie je didky vetrat len tak....)
-jednorazove nohavicky tie sietovane, ja som si ich prepierala, ide to lahko dolu, bavlnene neodporucam, to sa nesperie tak lahko...ja som mala 5ks a menila ich
-vlozky (ja som mala aj tie vatove obycajne na prve dni, to ide toho vela, potom SAMU, tie su fajn, baby mali aj alwaysky, ale s tou dry vrstvou mi pripadaju nepriedusne dost, no ale to je kazdeho volba v com sa citi)
-mydielko detske BUPI, odporucaju umyvat sitie tym mydielkom (inak aj na telo pouzivam toto, parfemovane sprchove gely, tie babatka nemusia, nech pekne citia maminku)
-masticku na bradavky- babylove z DM (netreba zmyvat pred kojenim)
z vlastnej skusenosti odporucam kupit aj klobuciky na bradavky (ja som mala aventky, su super), lebo mna uz tak boleli bradavky ze som plakala, pouzila som klobucik a bolo ok, ale nepouzivat dlho, aby babo nezvyklo
- mala som aj odsavacku, ale lepsie sa mi odsavalo rukami (mala som dost mliecka)
- a bezne kozmeticke potreby pre vas, manikura..bla bla
- pribor a hrncek
- toaletny papier (taky makky)

PRE BABATKO
- jednorazove plienky, vystacilo mi male balenie pampersiek c.2
- krem na dupku
- vlhke utierky na dupku
- potom pripravit manzelovi nech donesie pred odchodom (oblecenie- ja som mala kosielku, svetrik, ponozky, ciapocku, perinku,postolky, k tomu 3 ks plienky, jedna pod hlavicku, jedna okolo babatka, jedna do postoliek)

snad som na nic nezabudla

zupan vam daju, kosielky menia kazdy den

lillie
17. júl 2009

jankapo:

dakujem za info
si ma velmi nepotesila, ze sa uz nedaju rezervovat izby ☹ to mi nechci povedat, ze uz pol roka dopredu si mam rezervovat...??? vsak som ani nevedela, ze kde asi pojdem rodit?

a s tym, ze manzel nemoze byt pri mne od zaciatku to su co za obmedzenia... 😢 vsak v Saci aj hore na SNP to mozne je, aspon podla pocutia. ako si/ste to riesili? ja chcem mat manzela jednoznacne pri sebe, alebo nebudem potom na sale ale na chodbe alebo vonku...

ja mam este dilemu s tymi chranicmi bradaviek - ponukaju dve velkosti (tiez pozeram od Aventu) ale ktore mam kupit? ☹

jankapo
17. júl 2009

no lilie, s tymi izbami, no to je blbe, ja viem, aj ja by som chcela teraz nadstandard, ale obavam sa ze uz je neskoro aj pre mna 😒
s ockom pri porode neviem presne jak je to inde, na Rasti nemoze, lebo akoze sukromie nula bodov, nemaju priestor. mne muz nejak nechybal, mala som desne bolesti a straasne mi nakoniec vyhovovalo ze som samaa trvalo to cele na vzdycharni asi 1,5 hodky 😎 takze mi ani nestihol chybat 😉 proste u mna to malo kruty ale rychly priebeh...potom uz tlacenie je malina
a chranice mi kupil manzel 😅 a doniesol do porodky, a odhadol to... 😀 tak skus sa jeho opytat...
drzkaj sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre