Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

tintinka
6. aug 2009

ahoj jankaaa. no ved tak som i ja pocula/citala, ale zas ked lekarka povedala....ona asi vie co robi, nie? ved sa popytam v sobotu

lillie79
6. aug 2009

ja neviem ako to presne je, ale verim lekarovi a minule som 2 dni nebrala, lebo som uz nemala a bol vikend, tak som opat zacala mat krce v nohach ☹
teraz mi robili odber krvi, tak uvidim co to ukaze no predpisal mi dalsie 3 balenia, ktore mi vyjdu cca max do 36tt, tak potom uvidim, lebo to uz pojdem do nemocky k melichovej.

tintinka - ano mala by som rodit u nej, povedala mi, ze posledny augustovy tyzden uz bude spat a vtedy mi to vychadza na ten 36tt aj nieco. vraj jej mam neustale vyzvanat, aj ked nebude brat, aby sme sa dohodli na vysetreni. takze tak. daj potom vediet ako je to s tym magnesiom. ja inak este beriem calcium aj zelezo - dost silne 😒 a este aj calibrum mami kazde rano. kyselu listovu uz neberiem.

lenka_66
6. aug 2009

ahojte ,

tak nic.vysterila ma a ze ziadna zmena.schytala som aku si injekciu (trimicin abo aky nazov povedala).pozrela este aj moje oblicky koli chrbtu aj to ze uz 3 den mam kusok opuchnute nohy.ze vsetko ok tak bolesti su tehu bolesti.v nedelu mam prist znovu no uz aj s taskou a ak na krpca nezaberu ziadne cary mary tak v pondelok cisarak.
epi, v saci chodia na prednasku o epi na inetrne ci aro(aj BA). no vraj to je rutina a ide hlavne o podpis lajstra o pouceni rizika a tak

catuska , mala je zlaty anjelik a fakt dr. je sikuvna. neboj sa

tintinka
6. aug 2009

lillie, tak tebe to magnezium predpisuje lekar? a kolko doplacas, ak smiem vediet?
ja som sa minule akurat rozculovala, ze ked to uz lekar normalne kaze brat (ze to nie ja dobrovolne,ale na prikaz lekara), tak preco si to mam sama kupovat a platit plnu sumu? sak len jedno balenie magne b6 stoji 6 euro, to premium dokonca az 9 euro a vystaci tak na tyzden, to je trosku drahe, nie? podla mna by to mala preplacat aspon scasti poistovna, tak ma zaujima ako je to u teba.

lenka, tak malemu sa vonku nechce. ale zas, mas pisane ze mas termin 10.8., takze mas vlastne este tych par dni cas, ci nie? (ale chapem, ze uz to chces mat za sebou, ja mam casu ovela viac ako ty a tiez by som uz rada bola po porode 😝 )

zuzana355
6. aug 2009

lenka tak snat nebudete musiet ist na cisarak držím prsty musíš malemu dohovarat že aj tu vonku je fajne 😀 😀 a ako dobre sa tu bude mat 😉

lenka_66
6. aug 2009

zuzi , sak mu kazdy dohovara.no ale co uz ked je po tatkovi 😉 .ten sa smeje ze mu ani DNA netreba uz teraz ma jeho maniere.cely den je tisko a vecer zacina zit.aj ked mi robili usg rano stale spal. no pooodbede uz vystrajal

zuzana355
6. aug 2009

no vidiš leni už teraz maš díte čo ta nepočuva 😀 😀 tak sa musiš vyfintiť namalovať vyobliekať a dohovarat že aka pekná mamička ta tu čaka 😉

lenka_66
6. aug 2009

zuzi , kombinacia jak svina.lenive po tatovi a tvrdohlave po mamine.co mam cakat 😀 .maleho zbojnika 😵

lillie79
7. aug 2009

ahojte,

no vidim lenka, ze to ide pomaly. 😒 drzim palce, aby ste boli obaja v poriadku aj drobec aj ty, ci uz to bude cisarak alebo klasicky. neviem ako ty, ale moj drobec je aktivny ked je hladny tj. ako napr. teraz rano 😀 akonahle si dam aspon nejaky jogurt, hned sa ukludni na hodku/dve kym si potom nedam nieco vacsie na ranajky.
no ja dufam, ze u nas to nebude podobne. mi s manzelom obaja barani 😉

tintinka - ja beriem Magneziove Tablety 500mg Galvex - v jednom baleni je 50 tabliet a platim na predpis za jedno balenie 1.45 EUR. Normalne stoja 2.86 - podla infosky na krabicke. ako ja by som osobne nekupovala ak by to pozadoval lekar, ziadala by som predpis. resp. by som kupovala nieco lacnejsie, ale to by som mu nieco teda povedala.... 🙄

catusca34
7. aug 2009

ahojte... 😎
ďakujem Leni. Pekne sa jej to hojí. To čo prežívaš presne poznám. Ja som v nemocnici strávila skoro 4 týždne, čo sa malej nechcelo ísť vonku. Možno by tam bola doteraz, keby nám lekári nepomohli.... 😀 😀 😀
Neboj, všetko dobre dopadne a čoskoro budeš so svojím anjelikom. Držíme pršteky a myslíme na teba a na drobčeka.... 😎 😎 😎
papa a opatrujte sa všetci..... 😀 😀 😀

zuzana355
7. aug 2009

catusca ahoj mala je zlatunka a to už budete mat 4mesiace wau tak to rýchlo ide.
lenka dnes je 7.8.09 tak by si mala niečo poriešit 😀 😀 😀

lillie79
7. aug 2009

😎 drz sa leni a nestresuj, vsetko bude ako ma byt... 🙂

kamilecka
7. aug 2009

Ahojte

ja len na margo bratia magnezia,ja som do 38tt dostavala infuzie magneziove,takze neviem preco by sa nemohlo magnezium brat a zasa magne b6 mi bolo povedane ze to je nic mne davali okrem infuzii aj magne lakticum Galvex,takze som bola namagneziovana az az.Potom som sla domov z nemocnice s tym ze mam brat dalej magnezium lakticum a porod sa mi zacal spontanne 🙂

A tvrdnutie bruska mi tiez povedali ze od 36tt to uz je aj normalne ked tvrdne.

tintinka
7. aug 2009

kami, len sa nad typ pozastavujem, lebo sa tu toho popise. samozrejme ze prvorade je to, co povie lekar, takze ked mi kazali brat, beriem, no nie? 😉
ale to leti, sarah uz ma pomaly mesiac....to nechapem, deticky tak rychlo rastu a tehotnym to ubieha tak pomaly, hlavne ten koniec 😀

lenka_66
8. aug 2009

zuzi , no neporiesila som asi dobre.este stale tu strasim 😀 .no posledny den ako 2v1.od zajtra mamina uz budem .teda dufam.rano medzi 9 - 10 nastup v plnej zbroji 😉

lillie79
8. aug 2009

lenka,
tak drzim palce a budem na teba mysliet 😉

tintinka,
to asi mas pravdu. kamoska, ktora ma uz vyse 3t male mi tiez tvrdi, ze potom budu dni/noci utekat rychlejsie. mozno je to tym, ze netrpezlivo cakame kym to pride a clovek vela toho uz posledne tyzdne nestihne 😒

na margo magnezia... kazde telo je individualne, ale verim tomu, ze lekari vo vacsine pripadov vedia co robia a co je potrebne, aby bolo vsetko OK. 😉

zuzana355
8. aug 2009

lenka tak držím palce a očakavam radostnu spravu dufam že do mojich menin to stihate budem mat možnost na dvojitu oslavu 😀 😀 😀

tintinka
8. aug 2009

ahojte.
tak ja mam uz po kontrole. akurat tam rodila jedna zena, normalne rozmyslam, ze si to s tym porodom rozmylim, tak tam stukala a kricala, chudinka 😔
lillie, uplne som zabudla na ten epidural sa opytat z toho stresu
a lenka, tebe silno drzim palce nech vsetko dopadne dobre a nech mas malickeho uz skoro pri sebe

zuzana355
8. aug 2009

tintinka no tak už neviem či nie je neskoro na rozmyslenie porodu ved mala musí neako výjst von 😀 😀

zuzana355
8. aug 2009

a nie je to vobec také zle zvladnete to len treba pozitívne mysliet a nemysliet na bolesti ale na to ako sa tešíte na babatka 😉

natalia
8. aug 2009

Ahojte,lenke držím palce 🙂 ,čo sa týka magnézia na ten som sa pýtala doktora-vraj len do 37td.

jankapo
8. aug 2009

Ahojky,
leni, tak sa zajtra krasne drzte...Nejak mi uslo, budu vyvolavat? Asi ano, tak nech to ide ako po masle. 😉

Tintinka, ty mas nejak stastie na tvrde porody... 🙂 Teda, ja ked som tam na kontrole furt je tam ticho jak v hrobe. Len cumim, ze ci som na spravnom oddeleni. 😅 Totiz,ja ked som rodila, strasne som (sa mi zda) funela....Teda vydychovala plnymi duskami, strasne mi to pomahalo. V taky cas neriesis nic len nech sa ti ulavi a je ti jedno aky zvuk z teba ide. 😎 A pomedzi som sablila, to mi fakt bolo luto spolurodiciek, no ale pomoct som si nemohla. 🙂 Azas..cele to netrvalo ani dve hodky, takze vlastne pohoda. Aj teraz si vravim ze radsej brutus a kratko ako nist a dlhooo...Tak neboj, ono je to velmi subjektivne. A samotny porod,to uz tlacis, to uz sa mi zda ze ani neboli. 😉
Nebat sa, na Rastislavke vsetko zvladnete. 🙂
Magnezko som s Matuskom brala do 38tt asi a vobec mi to neovplyvnilo kontrakcie...alebo mozno ovplyvnilo, aby som neporodila v aute. 😀

Zuzka ty uz mas velkacov, nechces tretie babo? 😉

lillie79
8. aug 2009

ahojte,

asi sa spytam blbu otazku, ale ako budem vediet, ze to na mna prislo?
som dnes hovorila s kamoskou (uz ma 2 deticky) a vraj jej odtiekla plodova voda, ale vraj to neodtecie vsetko hned, ale to odteka postupne a vraj ona tak pomocila aj auto ako ju manzel bral do nemocky a este aj na chodbe... a ze to cele zacne par hod na to.
ja som myslela, ze to odtecie naraz... 😒

tintinka - to nic. myslim, ze ked pojdem 1x na vysetrenie do nemocky tak sa priamo spytam tam na epi. dufam, ze nebude neskoro.

leni - drz sa !!! 😉

jankapo
8. aug 2009

lilie, aj mne odtiekla voda, a tiekla a tiekla...teraz bez uteraka do auta nevkrocim...tiez mam na sedadle flak jak svet... 😝 nepomohla ani vlozka ani nic, sla som do nemocky a voda az po kotniky...mne to prislo ale dooost smiesne...proste asi taky stres az sa clovek z toho smeje 🙂 no a cele to zacalo HNED...teda ja som hned mala kontrakcie kazdych 5 minut, behom polhodky kazde 3 min...takze je to indi vindi...
tebe voda vobec nemusi odtiect...mozno to zacne kontrakciami a garantujem ze budes vediet ze je to ono...a hlavne necakaj potom na odtecenie vody 😉 proste sup sup do porodky

zuzana355
8. aug 2009

ahojte kočky janka panečku ty už maš 33týžden wau to tak letí však ty o chvílku rodíš 😉
a inak si ma pobavila s tým že tretie dieta 😀 😀 😀 si srandovna 😉

lillie79
9. aug 2009

jankapo,
dik za infosku.
no to teda bude. cisty trapas, nie? ked sa to stane cez den a vsetci na mna budu kukat, ze o co ide..??? 😨 no super, ty si to potom mala velmi rychlo za sebou. snad aj to druhe ti pojde tak rychlo 🙂
mi kamoska, ktora rodila pred par tyzdnami povedala, ze ona mala bolesti ako keby menzes ale 10x silenjsie a vraj aj hnackovala... 😒 a ze tie bolesti mala v intervaloch a stale castejsie a castejsie.
takze doporucujes, hned ako zacnu kontrakcie? a v akych intervaloch? som pocula, ze ked je to povedzme kazdu pol hodku, tak ze je to zbyotcne, ze by ma supli iba na izbu a cakali alebo nie?? kolegyna tak bola, ze jej odtiekla voda o 3 rano a rodila az niekedy na druhy den vecer, ze ju dali na izbu, lebo ze nebola otvorena a nemala ak casto kontrakcie, iba jej voda odtiekla. ja len nechcem byt v nemocke tak dlho pred porodom, kedze manzel nebude moct byt so mnou a ja to sama neprezijem.. ☹

no neviem, 3 babo??? kazdy ma iny nazor, ale teraz ked uz mam zakladne vecicky kupene pre to nase prve, tak si myslim, ze je to tak trochu luxus mat tolko deti. je to urcite financne dost narocne. by som este teraz chcela tolko veci kupit, ale zda sa mi to zbytocnost, ale tak sa mi pacia 😉 no na druhej strane, ja pochadzam z 3 deti a veru, detstvo sme mali super a aj teraz som rada, ze mam 2 sestry 🙂

tintinka
9. aug 2009

lillie neboj, urcite to zistis, ked to tu uz bude 😉
jankapo, veru, asi mam "stastie". tiez, ked som tam vcera dosla, este hovorim sestricke, ze ako tu maje stale klud, a ona, ze to je dobre, ked to tak vyzera 🙂
kym mi robili monitor, jedna pani sa tam pytala sestricky ci este dlho to bude trvat a ona ze uz je na 6 cm otvorena, ze este chvilku. a o 5 minut uz som pocula ako prisla lekarka, ze ta pani rodi. no a chudinka, sa tam nakricala, som si hned premietla svoj prvy porod. ale ako popisujes zazitky na ten svoj, tak si prosim taky isty, lebo ten moj teda bol bolestivy az kym maleho nevytiahli 😉 potom ma uz nebolelo nic.
na toto sa tesim najviac, na ten pocit ulavy potom a na toho maleho drobceka...

jankapo
9. aug 2009

lilie,
no s tym odchodom do porodnice je to tak ze pokial odtecie voda tak vraj treba ist hned (ono bez vody je babatku nejak horsie asi, potrebuju ta sledovat)...ak to zacne kontrakciami tak by som sla asi na tie 10minutovky...take som ja sice ani nemala, ale tie 5minutove intervaly, to uz je celkom sila...
hnacka je vraj tiez jeden zo signalov porodu, ja som nehnackovala, ale vracala... 😝 ale ja vraciam aj pri kramoch (prvy den), takze ma to vooobec neprekvapilo. ani sestricky sa netvarili prekvapene, skor ako beznu vec, doniesli mi zo 3 misky, nech mam do coho... 🙂 zlate boli.
a mas pravdu, ist zbytocne skoro a stresovat sa tym,ze dalsie pred tebou rodia, tak e-e....to radsej na poslednu chvilu, len kebyze vieme kedy to je... 😎

no a stym poctom deti, ono financne narocne je len 1.babo...potom pochopis kolko veci je zbytocnych... 😉 ja som svojmu druhemu ocakavanemu,chudatku este nic nekupila, okrem odsavacky na sopliky, to mi pride ze sa neda dedit po braskovi... 😀 jo a este overaliky z tesca co mali v zlave...no klepla som sa po vrecku... 😅 vsetko ostatne podedi, maly moj...
nad kocikom uvazujeme, ze co a ako, inak sme v suchu...teda, dufam... 😕
no horsie to asi bude ked pojdu do skoly...ale dovtedy casu dooost...a to hadam budu 2 platy....

zuzana355
9. aug 2009

cafte kočky janka ma pravdu ak odtečie voda chodte do nemocky hned ale ak to začne kontrakciami je dobre ak ostanete doma čo najdlchšie lepšie doma ako v nemocke 😉
no ja by som aj rodiť išla nemala som s tým vobec problem u mna to išlo rýchlo pri oboch takže v tom to nie je ale finančne momentálne určite nie. 🙄

kamilecka
10. aug 2009

Podla mna su suche kontrakcie naj,teda ked vam neodtecie plodova voda, cize uz mate kontrakcie ale plodova voda neodtiekla, to mate cas, mne povedali ze ked budem citit kontrakcie kazde 4-5 minut tak mozem prist 🙂 A oni potom ked vam sama plodova voda neodtecie tak vam ju prepichnu, co ja som ani pri prvom ani pri druhom necitila vobec.Myslim ze tak na 5-6cm prepichuju

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre