Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

zuzana355
25. aug 2009

tak si skus vybavit niekoho iného ved su tam aj iný dobrý 😉

valhali
25. aug 2009

inac ja som strachopud, ja som tiez chcela rodit s epi,ale prisla som do porodnice uz otvorena na 8cm a tak mi ju nedali,ze nestihaju,ze male bude o 20min vonku. Lenze som sa trapila v bolestiach na porodnom stole dalsich 9hodin a nevedela som ju vytlacit. Uz som odpadavala, davali mi kyslik a tak ked malej uz prestavalo bit srdiecko, tak mi urobili sekciu.
Ak by som druhy krat rodila prirozdene,tak urcite chcem epidural,lebo sice prezit sa to da aj bez neho,ale ja uz by som tolko trpiet nechcela. Viem,ako je to bez epi a s epi to musi byt len lepsie...ja som za epi.
Uz mam horzu,ze zase ma nechaju vytrapit sa cely den a nakoniec zase bude sekcia...uz teraz mam strach 😢

zuzana355
25. aug 2009

och jaj valhali 9hodín tolko som tam ja nebola a to som išla bez bolesti a na vyvolávačku tak dlho ta nechali 🙄

valhali
25. aug 2009

zuzka, mne je vlastne jedno,kto ma odrodi, len nech mi urobia sekciu,ja sa uz nechcem trapit ako pri dcerke...lenze kto dnes urobi sekciu na poziadanie? Asi nikto... 😒

zuzana355
25. aug 2009

no hovorí sa že neurobia sekciu kým nie je neaký problém a to som počula rovnako s každej nemocnice 😉

valhali
25. aug 2009

ja viem..neurobia ju len tak. Ale moje zbozne prianie to moze byt,nie? 🙂 Mna len lakalo to,ze Rozpravka s tym sam prisiel,ze on mi urobi planovanu sekciu. Lenze urcite nechcem nechat za porod u neho nehorazne peniaze. Vydrzali ine, vydrzim aj ja...ved ked som vydrzala prvy porod,tak druhy musim tiez 🙂

lenka_66
26. aug 2009

valhali, jedine ze ti tvoj dr. pomoze s tou sekciou.mna tiez museli ,,predstavit " docentovi.zalezi na dr.ci nieco vymysli abo nie.nikto si to len tak sam od seba nemoze urobit.

inac k teme dr. na cierno.lekari medzi sebou vedia ze mate niekoho.takze s tym problem nie je.ja som za svojou dr. sla az na 10 den ked som sla vybrat stehy. bolo mi blbe len tak s obalkou, tak som do darcekovej tasky dala velky dezert , kavu , flasu cerveneho vina a zaklad OBALKU(200).dufam zu ju nasla 😀

natalia
26. aug 2009

Ahoj valhali,ja tiež čakám svoje druhé bábo,pri prvom som prenášala ,bola som po termíne,vôbec som sa neotvárala,ako som sa tu už rozspisovala tak môj dohodnutý doky neprišiel ani nezdvihol telefón, dostala som vyvolávačku po ktorej žiadny fekt,začala som rodiť až po viac ako 24 hodinách,celkovo som mala pocit že kedže som mala niekoho dohodnutého tak každý na mňa kašlal,nakoniec dieťa nie a nie vytlačiť-museli prísť kliešte,v nose kyslík,bábu klesali ozvy a v sále asi 15 ľudí ako v cirkuse,bola som roztrhnutá ešte aj krčok roztrhnutý,medzi nohami obrovský hematóm,dieťa malo šnúru okolo krku a tvárovú polohu takže keď som ju tlačila šnúra ju ťahala naspäť a škrtila ,no proste paráda.Ešte mesiac po pôrode som nevedela sedieť ani chodiť,mala som z toho riadne depresie a teraz ma čaká druhý pôrod a som z toho hotová 😉 tiež by som chcela sekciu vzhľadom nato čo som prežila ale keď som to vravela svojmu gyndošovi nebol z toho nadšený,mám pocit že ma budú opäť nútiť rodiť prirodzene a pritom všetky kamošky čo mám v okolí rodili len CR-jedna mala vyskočenú platničku ,druhá veľké dieťa,tretia pruh,moja švagriná tenkú jazvu,ďalšia koniec panvový.

valhali
26. aug 2009

ahoj natalia, tak vidim,ze si si uzila tiez "paradny" porod 😖 Ja som mala tiez dlho traumu zo svojho, pomahali mi malu vytlacat z brucha dvaja lekari a tiez som okolo seba mala kopec doktorov, ale mne uz bolo jedno, len nech je mala vonku. Zaujimave,ze ti babo vytahovali kliestami,ked bolo otocene tvarickou. Moja bola tiez a povedal lekar,ze vtedy klieste neslobodno pouzit,aby sa neposkodila tvarova cast. A tiez mala pupocnu snuru okolo krku, preto vytacala vzdy hlavicku tak,ze sla vonku tvarickou. Pre mna bol cisarsky vylobodenim,lebo ked mi pichli spinal,odrazu som necitila nic...iba pocula plac malej a bola som taka stastna,ze som sa rozplakala. Ale tie bolesti po cisarskom...uff! Ale vtedy som to az tak nevnimala, uz som mala dieta pri sebe,tak tie bolesti sa znasali lahsie.
Moj lekar tiez povedal,ze zatial nevidi dovod na druhu sekciu 😒 . Ze pred porodom mi budu merat jazvu a ak by bola tenka,tak vtedy urobia. Ostava mi spoliehat uz len na to,ze bude tenka jazva...
Dovtedy budeme trpnut obidve,ako nas druhy porod dopadne. Mozno budeme prekvapene,ze bude lahky. To by bolo fajn 🙂

valhali
26. aug 2009

natalia, v pase mas,ze Prievidza,ale rodit budes v KE? Ja som uvazovala nad Rastislavkou,ale manzel ma prehovoril,aby som sla zase do Sace,to mam blizsie k bydlisku a kedze ma budu chciet navstevovat kazdy den s dcerkou,tak aby to mali blizko.
Ja uz od teraz stresujem,ako bude dcerka bezo mna tych par dni,ako budem dlho v nemocke,aky bude porod, ako to doma zvladnem s dvoma malymi detmi...ale tesim sa,ze bude sice tazko,ale bude kopec radosti 😎

lillie79
26. aug 2009

ahojte,
co mam info, kamoska si dala zaplatit za planovanu sekciu v Saci a pritom nemala ziaden problem a 1. dieta rodila. vraj dali dr. 10tisic a vraj bolo vsetko OK. neviem ale u koho... 😒 mne to tiez radila, ale nejako sa s tym neviem stotoznit. a prirodzena cesta je predsa dana prirodou. viem, hovori sa lahko ked neviem do coho idem....

ale chcem skusit tak ako to ma byt a uvidim.

k vasim tazkym porodom - nechapem preco neurobili sono a hned riesili sekciu. preco vas nechali trapit sa?!

lenuska101
27. aug 2009

Ahojte dievcata. Ako sa vam dari? ja som bola vcera na Rastislavke, mala som poradnu u svojej dr. a potom som cakala hod a pol na prizemi v monobloku, kedy ma zoberu na monitor. Sestricka tam bola mila, dr. mi ani neodzdravila

natalia
27. aug 2009

Valhali ,tá Prievidza v pase je blbosť 😀 ,som z KE, čo sa týka pôrodu ešte stále váham medzi Rastislavkou a novou nemocnicou,šacu som už vylúčila,hlavne mi ide o výber pôrodníka,nerada by som dopadla zasa ako pri prvom 😉 Rastislavku mám veľmi blízko,bývam totiž na juhu a poznám tu z počutia aj viac doktorov,Nová nemocnica je zase najlepšia čo sa týka starostlivosti o novorodencov a j elepšia aj čo sa týka nadštandardov.
Doma mám malú ktorá má 21 mesiacovtakže tiež som zvedavá ako to doma s tatikom zvládnu 😲 malá je teraz na mňa strašne fixovaná a ešte spolu aj spávame ,postieľku odmieta tak neviem ešte ako to poriešim 😉 plánujem začať s tréningom od septembra 😀

valhali
27. aug 2009

natalka, tak vidim,ze mame vela spolocneho...moja mala ma 23mesiacov a je tiez na mna dost naviazana, bezo mna ani krok. A postielku mame tiez na paradu, spava s nami v posteli 😵 Prerabame detsku izbu a chystam sa ju tiez od septembra zacat ucit spavat samu,ale neverim,ze to bude take lahke. Moja dokonca zaspava tak,ze si musim k nej lahnut a ona mi iska vlasy, dzube do oka...a tak pomaly zaspi. Neviem si predstavit,ked bude druhe,ze budem pri nej lezat...a co zatial male? Nebude predsa tichucko lezat a cakat,kym dcerka zaspi. Najviac sa obavam uspavania dvoch deti 😖

zuzana355
27. aug 2009

ahojte kočky tak aj u nás je to prestne to isté malu tiež musím uspavať sama nezaspi a samozrejme na velkej postely mi máme postielku na ozdobu aspon ju možem dať švagrinke a náš tatik spinká v detskej 😀 😀 😀

natali a kedy máš ty vlastne termín 🙂

lillie79
28. aug 2009

ahojte,
no ja taketo problemy este nemam 😉
a postielku mam pripravenu hned vedla postele a asi to inak nepojde, len tak ze tam bude malinky spavat. momentalne sme v 1.5 izb. byte, takze inak by to asi neslo a kedze mi bude aj pomahat prve tyzdne mamka... tak veru bude musiet spinkat vo svojej postielke.
manzel sa uz tesi, ze sa nevyspi. kazdy chlap ho tym plasi 🙂

no dnes rano som uz mala nejake pocity tlakov ako pred menzesov, takze mozno pomaly sa to uz blizi 😀

natalia
28. aug 2009

No Lillie pomaly sa ti to už blíži 😉,Zuzka ja mám termín až 26.11.-ale pri mojom šťastí to možno bude opäť až v decembri,ináč s tým uspávaním valhali je to u nás to isté 🙂 musím si ľahnúť k malej a tá má ešte aj kontroluje či som pri nej,vykladá na mňa nohu ,pichá ma do chrbta a podobne 😀 😀 😀 uvidíme ako to bude s dvoma detičkami 😝 😝 😝 ,pri malej som bola strašne po pôrode vyčerpaná,mala som už týždeň po pôrode 40 teploty a opakovane mastitídy takže mi bolo pohodlnejšie dávať si ju k sebe na veľkú posteľ ,no a ako to dopadlo 😀 ,valhali a už ste odplienkovaný?,nám to zatiaľ vôbec nejde,malá nočník hystericky odmieta a ked je bez plienky tak to jednoducho a s plačom uloží na koberec 😀

lillie79
28. aug 2009

hej, blizi sa mi to... a uz sa aj tesim i ked malinky pride do riadneho chaosu... 😉 . nastastie uz mame papierovacky okolo noveho bytu poriesene, uz len zmluva s PSSkou chyba. som vcera povedala zastupkyni, ze ked pride manzel za mnou a podpisem a ona, ze to musim u notara... sa manzel zasmial, ze OK pride aj notar do nemocnice ked bude treba, vtipalek jeden.

dnes mam taky blby den od rana. pocitovala som take cudne tlaky v podbrusku a opat sa to vratilo a celkovo sa nejako necitim ako ine dni a pritom je malinky dost kludny 😔
dnes/zajtra si prejdem este raz tasku ci tam mam vsetko pre istotu...

lenuska101 - ty si na tom ako? vidim, ze mas termi 8.9., ja mam 11.9. 😅

valhali
28. aug 2009

natali, vykladanie jej noh na mna pri zaspavani je samozrejmostou 🙂 a ked sa prebrie pocas spanku a nie som pri nej,tak si ma uz dozaduje. Place mama,mama a ked nedojdem,tak zide z postele a pride za mnou do obyvacky 🙂 Aj na zachod chodi so mnou...no uplne vsade. Preto si neviem predstavit pobyt v porodnici,ako to prezijeme...
No, plienkovanie...tiez nezabera, nocnik nosi na hlave ako ciapku,aj ked jej to nedovolim. Hraje sa s nim,alebo ho ignoruje. Na piskanie ho nepouziva. Ked jej nedam plienku,tak to pusti vzdy na zem,aj ked sa jej pytam,ci jej treba piskat. Povie ze nie a o 5 minut sa popisa na zem 😒 Nebudem ju nutit, aby nemala k tomu odpor...ved do skoly uz hadam s plienkou nepojde 😀 Raz to na nich pride,ze si to uvedomia...len vies,ked budu 2 deticky, budeme kupovat plienky c.1 a c.5 😀...ale mozno do porodu to nase kocky zvladnu a budeme kupovat plienky uz len pre jedno babo

valhali
28. aug 2009

a na postielku sa nenaucila tiez preto,lebo som bola vycerpana po cisarkom,mala som bolesti a nedokazala som k nej vstavat v noci na kojenie,tak som si ju dala vedla seba a tak sme spinkali a kojili v pohode...az si zvykla na nasu postel 🙂

lenuska101
28. aug 2009

ahoj lillie. Mas teda termin zmeneny zo 17. na 11.9.? Ja som na tom tak, ze momentalne mam tiez obcasne pocity ako pri miernej menstruacnej bolesti, predtym som nemala. Asi sa nam to fakt blizi, pomaly, ale isto 🙂

lillie79
29. aug 2009

lenuska,
podla menzesu mi to vychadza na 11.9. a ultrazvuk mi zakazdym vypocital od 10.-18.9. 😀 😀
no riadim sa 11.9.
tu v profile mi to vypisuje trochu od veci, lebo ja som mala totalne rozhadzany cyklus....

mne tie tlaky pretrvavaju a dnes uz so mala aj mierne bolesti v podbrusku na par sek. tak uvidime 😉

natalia
29. aug 2009

No vidím valhali že sme naše dievčatá rovnako naučili 😀 ,baby kedy ste si začali chystať veci?stačí až v 34td však? ja mám pocit že je ešte skoro a ž e mám ešte čas,ináč lilie mne takto presne začínal pôrod po vyvolávačke-strašné bolesti akoby menštruačné v podbrušku,chodila som pravidelne na monitor ,kontrakci e som tam nemala zaznamenané a všetci ma presviedčali že ešte nerodím a ja som cca za 6 hodín porodila 🙂 plodová voda ani neviem ako vyzerá lebo mi ju prepichli až na stole 😉

lenuska101
30. aug 2009

ahoj lillie. Si este tu alebo uz v porodnici?? 😉

lillie79
31. aug 2009

ahojte,
tak este som stale cela. dnes idem na poradnu do nemocky tak som zvedava, co povie dr. 😉
no vyzera to tak, ze to vsetko preslo a som v pohode. uvidime v dalsich dnoch, kedze sa rozbiehaju aktivity okolo bytu som neustale v pohybe a je mozne, ze tomu porodu to asi dopomoze, aspon mam taky pocit.

zuzana355
31. aug 2009

ahojte kočky.
lillie ty si ešte kinder uvidíš na poradni možno aj tá ti trocha dopomože k porodu ked sa dr. pošprtá 😉
lenuska ale aj ty máš už 39týžden ešte žiadné naznaky.

lenuska101
31. aug 2009

zuzana, no mam iste male naznaky - take miernucke bolesti maternice obcas posledne dni, ako pri menzese. To som nikdy v tehotenstve nepocitovala a vobec mi to ani nechybalo, samozrejme 😉

lillie79
31. aug 2009

ahojte,
takze vraj este nic. ani sa neotvaram. no povedala mi, ze kedze mi zacali taketo bolesti v podbrusku, tak je to pomaly naznak, ze sa maternica pripravuje. som vysadila teda magnezium a budeme cakat. kedze dnes odchadza moja dr. na dovcu tak mi dala cislo na svoju kolegynu, ale povedala, ze je mozne, ze ju pockam, kedze som mala totalne nepravidelny menzes tak sa termin moze aj posunut kvoli cyklu.
takze tak... ☹

lenuska101
31. aug 2009

lillie, a ty mas ktoru doktorku vybratu a na ktoru kolegynu ti dala cislo? ja mam dr. toporcerovu a idem k nej v stredu, tak som zvedava, co mi povie, ci sa nieco za ten tyzden zmenilo ci nie.

tintinka
1. sep 2009

ahojte.
tak ja som teda toho 23.8.2009 aj porodila.
o tretej sme dosli do porodnice.urobili monitor, moc, tlak, o stvrtej ma dosla vysetrit lekarka a to som uz bola na 6 cm. 17:20 bola malicka vonku. 4280 a 51 cm. takze u mna v porovnani s prvym porodom tento uplne super.
rodila som nakoniec nie u melichovej (lebo nemohla vraj prist) ale u frivaldskej, ta mala v ten den sluzbu.
a nepoviem na nu kriveho slova. bola super. lillie, nic neboj, aj keby si nestihla melichovu, frivaldska je tiez dobra.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre