Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

dorotee
3. nov 2009

Jenn, tak si sa dockala 🙂 BLAHOZELAM 😉

Evca, dakujeme za linku. Uz si zdrava? Este pijes hektolitre caju?

evamanney
3. nov 2009

Janka1- uz ste boli na tej exkurzii? Ak nie, mozem sa pridat?

evca35
4. nov 2009

dorotee - ešte sa mi striedajú upchaté dierky, ale už mi z nich nie netečie 😉
čaje ešte pijem.

sweetsuzi
4. nov 2009

Jenn zo srdca blahozelam a hlavne nech ste zdrave a skoro doma 🙂 janka na tu exkurziu ratajte aj so mnou 😉 evamanney si v takom tyzdni ako ja, takze ked si vyberies rastislavku tak sa tam mozno aj stretneme 😀

catusca34
5. nov 2009

Ahojte,
tiež sa pripájame ku gratulácii a Jenn aj malinkej prajeme veľa zdravíčka 😀 😀 😀. Tak konečne si sa dočkala.
Nás čaká druhá operácia 12.11. Teraz to bude podnebie. Už teraz ma z toho chytá hrôza. Tiež budeme na Rastislavke, ale na plastike. Držte nám všetky pršteky. Ale ešte musíme absolvovať všetky predoperačné vyšetrenia, ktorých je snáď milion. Zajtra ideme ráno na krvičku, to bude zasa plaču. Čo už. Chúďa moje malé, takto sa vytrápi. Papa a potom sa ozveme, ako sme dopadli.
😉

dorotee
5. nov 2009

Janka1, zistovala som u kamaratky nieco ohladom toho anglickeho bilingvalneho studia.
Nakoniec tam dceru nedala, lebo vraj je to skorumpovana skola, kam chodia deti podnikatelov a za uplatky ich deti prechadzaju z rocnikov do rocnikov. Na prijimackach maju o 20 bodov viac ti, ktori su evanjelickeho vyznania. Dceru dala na spanielske bilingvalne a je maximalne spokojna s pristupom pedagogov a vyucovacim procesom. Aj mimoskolska cinnostu je na dobrej urovni.
Ak aj ty nieco zistis, uvidis. Cim viac informacii, tym lepsie. Ja len tolko. Drzim palce, aby si sa spravne rozhodla, a hlavne aby sa dcere pacilo na strednej, nech sa uz rozhodnete pre cokolvek.
Moj Samko je aj vyborny atlet a rozmyslali sme o sportovej skole, ale tiez nas odradili rozne nepriaznive info(sikana, alkohol...) Preto sme tam vobec prihlasku neposlali. Zatial je na svojej skole spokojny 🙂

jonas17
5. nov 2009

prepáč, dorotee, že sa zapájam do tvojej diskusie, ale nedá mi.Neviem, o ktorej škole hovoríš, ale v KE je taká len jedna a skoro ma zdvihlo zo stoiličky, ked to nie je o bývalej Puškinke, tak beriem späť.ale môj syn tam chodí už do piatej a toto čo píšeš je hlúposť ako hrom. Za celý čas som sa nestretla so žiadnymi úplatkami, ani náznakom.ked sa dieťa dobre učí, tak neviem, o akom prechádzaní je reč.Nikdy, ale fakt nikdy, a to nevynechám žiadne rodičko, odo mňa nikto nepýtal žiadne peniaze.Nie sme evanjelici a syn sa sem dostal aj tak, bol tretí najlepší.A vôbec sme preto neboli diskriminovaníí, ani konkrétne on.Chodí do ich kostola v škole, doma do nášho.A nikto tam neprejde do ďalšieho ročníka len tak, ked nemá výsledky.Minulý rok robili štvrtáci prestupové skúšky a bola to makačka.Prešiel každý, zlé známky majú oen niektorí, sú to deti výberové a hlavne múdre a inteligentné. Škola sa veľmi stará o žiaka, neexistuje záškoláctvo, rodič je o všetkom informovaný, dieťa zo školy bez vedomia rodiča nepustia ani k lekárke, ak sú na výlete mimo školy, tak bez vedomia rodiča ho nepustia domov samého, do budovy sa nedostane nikto cudzí, každý rodiť sa musí ohlásiť.Platíme 2000 tisíc korún ročné školné a 20€ do ZRPS.Výlety na základe dohody, lyžiarak bol dvakrát, teraz idú do Paríža, kto chce.Žiadne nútenie a úplatky.A podotýkam, nie sme ani podnikatelia, ani lekári, či právnici.Obyčajná rodina.Syn mal na vysvedčení max dvojku a ked sa zhoršil, hned ma kontaktujú.Sto ľudí, sto názorov.

dorotee
5. nov 2009

Jonas17, vobec to nevadi, je dobre ze je niekto kto ma opacnu skusenost. Ja teda neviem presne ci je to skola na Puskinovej, ja len viem, ze je to bilingvalne gymnazium ale ine asi nemame v meste. Len som odovzdala info. Prave dnes dopoludnia som sa s nou telefonicky rozpravala, ci jej dcera chodi, a dost ma aj prekvapilo, ze zacala na inu skolu. Ale je to ich vec.
Tak vidis Janka1, mas dva pohlady na vec 🙂 Tak zistuj dalej a uvidis.

Inak Jonas17 tiez si na tom podobne. Mas sice trochu starsich chlapcov a cakate dalsieho drobca 🙂
Ako reaguju chlapci? Tesia sa?

jonas17
5. nov 2009

dorotee, chalani sú radi, my sme už dlhšie hovorili o bábätku, takže to nebolo prekvapko, akurát starší prvých 15 minút to predýchaval,ale potom sa s tým veľmi rýchlo zmieril.a keby sa nám narodilo dievčatk,l bola by som veľmi vďačná, nech majú trošku aj dievčenský vzor v rodine, nie len mňa.vidím, že ty máš aj tretieho chalana.ale hlavne, nech je to zdravé, už mi na tom tak nezáleží,, ako pri druhom tehu, vtedy som bola trošku sklamaná, že to nevyšlo, ale len pokiaľ som malého nevzala na ruky,hned si to bábätko zamiluješ. 🙂

katika1983
5. nov 2009

Ahojte baby. Práve som si čítala o Jenn44 a pozerám,že mala termín 26.10.09. Ja som mala ten istý termín,ale ešte stále som celá. Tiež sa chystám rodiť na Rastislavku. Už začínam byť trochu znepokojená,ale v pondelok mi robili ultrazvuk a prietoky mám veľmi dobré a aj placentu mám vraj dobrú. Lenže aj tak sa trochu obávam,lebo sa mi to vidí už veľmi dlho... Zajtra idem na poradňu a uvidím čo mi povedia... Inak už mi pichli štyri vyvolavačky a nič... Bol niekto v podobnej situácii? Jenn gratulujem.

zuzana355
5. nov 2009

ahojte kočky 🙂
catusca držíme palce budeme na vás myslieť 🙂 a držíme palce všetko určite dobre dopadne Kajka je silné dievčatko.

katika fíha ty si ešte cela no riadne to ťahate skus sa s nimi dohodnuť či sa nedá niečo poriešiť tej tvojej sa neako nechce von 😅

dorotee
5. nov 2009

Ahoj Katika,ja som bola pri prvom tehotenstve v podobnej situacii. Dva tyzdne po termine som sla do nemocnice, kde mi zacali vyvolavat porod. Nedal sa spustit cely tyzden. Po tyzdni napichana a plna roznych infuzii sa to sputilo, ale porod trval tri dni, ozvy maleho boli zle, nakoniec ho vyberali vakuom a museli ho ozivovat. Takze sa narodil po viac ako troch tyzdnoch.
Teraz sa to uz tak dlho netaha a ked do troch dni vyvolavaciek neporodis, urobia sekciu. Zajtra na poradni uvidis co ti povedia, ale je mozne, ze ked tvoj organizmus nebude reagovat na vyvolavacky, urobia ti cisarsky rez.
Kiez by si radsej dostala bolesti pre klasicky a hlavne rychly porod 😉
Tento treti porod bol sekciou a neviem co je horsie.

evca35
6. nov 2009

ahojte,
žeby už pribudla ďalšia maminka?
Jenn si s Lillou už štebotajú niekde na izbe 😉

Janka1 - hoď nejaký termín.

monnaliza
6. nov 2009

Kočky ahojte

už som tu na chvilu bola, ale nezapájam sa len Vás sledujem, chcem sa opýtať máte pôrodníka vybaveného, alebo nie. Toto je moj tretí pôrod, prvý som vybavený nemala a k druhému mi neprišiel, takže ja sa normálne bojím a pýtam sa či to má zmysel ?

katika1983
6. nov 2009

Ahojte baby... Dnes som bola opeť na poradni a keď ma napojili na monitor,tak im ukázalo,že mám kontrakcie pravidelne každých peť minút. Doktorka ma chcela nechať v nemocnici,ale keď ma pozrela zo spodu,tak som bola ešte stále zatvorená. Takže ma pustila domov a pichla mi už piatu vyvolavačku. No lenže mňa nič nebolí,tak neviem...Ráno idem na príjem,ale už dúfam,že sa to rozbehne. Už sa začínam báť.... 😒 Dorotee keď teraz čítam čo si si vytrpela,tak sa bojím ešte viac...BRRR... No len dúfam,že to už čoskoro príde... Zuzana355 ešte zatiaľ som celá..Chcela som sa dnes opýtať už na cisársky,ale keďže som mala tie kontrakcie,tak som sa ani nepýtala. Myslela som si,že to už bude dnes,ale asi nebude nič.... Ešte stále som doma. Ráno idem do nemocnice a dúfam,že tam nebudem zbytočne... Pá baby. A ďakujem Vám,že ste mi odpisali...Je to veľmi milé.

jenn44
7. nov 2009

Ahojte baby, tak sme konecne doma, vcera nas pustili na 4ty den, pekne nie?🙂 maju toho velmi vela, nemaju miesta, malinka je uplne super, mliecka mam velmi vela (stale flaky na koseli to istia...) takze po poriadku:
hospitalizovali ma kvoli preeklamspii, vysoky tlak a mierne zvysene bielkoviny, opuchnute nohy, tlak sa ustalil, takze to bolo ok, pekne ma sledovali, starostlivost na gynekologii (5te poschodie) velmi suprova. V pondelok ma zobrali na salu a teda bolo rozhodnute, ze idem na cisarsky rez, rozhodla som sa pre spinal, nech malu aj vidim. Do hodiny som malu videla, bola nadherna, ruzovucka. Po hodine po porode priblizne mi ju doniesli a prvy krat prilozili k prsniku, mala sa pekne prisala, ja uz som mala kolostrum. Bolesti a pocity po porode neskutocne, to ani nespominam...☹ ale konecne som sa dockala. Na sestonedeli sa o mna pekne starali, no sestricky na novorodeneckom nemozem ani pochvalit, boli otrasne, pristup strasny, dva dni som plakala, lebo som mala pocit, ze som otrasna matka, nic mi nevysvetlili, mala bola nervozna, lebo som bola aj ja, a stale sa stazovali ze moja mala place, mala som pocit, ze je najhorsia z oddelenia. Ked mi ju dali na izbu ani nezaplakala, celu noc prespinkala, nerozumiem tomu, uplne ine dieta, je kludna, milucka a pekne spinka... 😉 teda zatial heh.
Velmi pekne dakujem za podporu Janke1 🙂 a Zuzanke 🙂 a vobec vsetkyyyyyyyym 😀

evca35
7. nov 2009

ahoj jenn, vitajte doma 🙂
ešte raz gratulujem k malej, veľa zdravíčka a lásky prajem. Potom pridaj fotku, nech sa potešíme s tebou 🙂 To je dobre že vás pustili tak skoro a že ste nemali problémy. Kto ti robil sekciu?

katika neboj, v pondelok budeš aj ty maminou 🙂

veronika60188
7. nov 2009

jenn blaoželám a vítam doma . je nádherné čítať,aká je malá ukážková 🙂) prajem vám skoré zotavenia a kľudné dni a noci aj naďalej

zuzana355
7. nov 2009

jenn no super že ste už domka a som rada že si bola nakoniec spokojná a že sa o teba tak pekne starali len škoda toho novorodeneckého 😖 to je mi luto ale už ste doma a to je doležité dufam že malinka ti bude aj naďalej takto spinkať aspoň ty si troška oddýchneš.
a keď budeš mať trocha času pridaj fotky nech vidíme malu princeznu hlavne nech ste zdravučkí 😉

jenn44
7. nov 2009

baby, nahlasila som dr. kocikovu ako detsku, no nemam na nu ziaden kontakt, ze vraj sa jej treba ozvat do 24 hodin, no neviem ako... mala by prist ona ku babatku, alebo my za nou? na prvu prehliadku? ci mam prist s malou tam??? ako to je? dakujeeeeeeem 🙂 idem dat fotky

sweetsuzi
7. nov 2009

ahoj Jenn, este raz blahozelam a prajem vela vela zdravia a nech je malicka aj nadalej taka spokojna 😵 Mrzi ma to novorodenecke, ale aspon ste tam neboli dlho. Co sa tyka lekarov, ake si mala skusenosti? a kto ti robil sekciu? ja totiz rozmyslam nad dr. frivaldskou, tak som sa chcela spytat co si o nej myslis 😉

jenn44
7. nov 2009

sweet, doktorku som nestretla, sekciu mi robil primar Rosocha(inak vazne profik...), dr. Melichova a este jedna, ktoru si nepamatam ☹ dakujem krasne, no dufam, ze to, ze je taka zlata nie je nieco zle... 😖

evca35
8. nov 2009

jenn, malá je zlatučká, určite jej nič nie je, neboj sa 🙂
Lilu si nestretla?

jenn44
8. nov 2009

heh, uz sa budi pre kazdu somarinu... a pomaly zistuje, ze ked mrnci, maminka pribehne... 😀 normalne to dieta... a uz ani nespi celu noc ☹ tak prijemne porody baby!

evca35
9. nov 2009

😀 deti sa učia rýchlo 😉
doreteein Teodorko má dnes meniny, tak všetko naj 🙂

dorotee
9. nov 2009

Evca, dakujeme si zlata, ze si si to vsimla. Vcera sme mali krstiny 🙂

monnaliza
9. nov 2009

Ahoj evca35

pozerám, že máš rovnaký termín ja rodím 28.1.2010 a staršiu dcéru som rodila 29.11.97 v Šaci - to som písala, že už nikdy viac. Tiež som sa rozhodla pre Rastislavovku, keďže každý vraví, že sú tam najlepší odborníci, tak idem tam.

evca35
9. nov 2009

ahoj mannaliza,
ja som rodila tiež v Šaci 28.1.1997, takže ak mi vyjde termín .... 🙂
na Rastislavke som ležala pred dvoma rokmi aj toho roku v júni a bola som spokojná so starostlivosťou.
možno sa stretneme 😉

monnaliza
10. nov 2009

Ahoj Evca35

a to treba niečo vybaviť ? Lebo gynekolog mi stále nič nepovedal a tu som čítala, že posledný mesiac idem tam, kde chcem rodiť?

zuzana355
10. nov 2009

ahojte kočky no lila sa neozýva tak snáť su OK.

monnaliza ano posledný mesiac chodíš na poradňu už do nemocnice 🙂

jenn neboj malinka ti bude spinkať u nás sa to tiež po čase upravilo síce sme sa natrapili ale stálo to zato.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre