Pôrodnica Rastislavova v Košiciach

ivush
28. aug 2007

Ahojte maminky,

bola by som rada keby ste sem prispeli vašimi skúsenosťami z pôrodu, pobytu a starostlivosti o vás a vaše bábätko v tejto nemocnici...Nech vieme čo môžeme očakávať 😉

marta09
14. feb 2010

pepy ja som rodila u dr. Frivaldskej a môžem ti ju len odporučiť, bola som s nou max. spokojná. ona toho vela nenahovorí, ale je v pohode. 😉

ivkafu
15. feb 2010

ahoj pepy1906, musim sa tiez priznat, ze som tiez stresmenka a tiez, mam strach, ze ako to dopadne dufam, ze budem mat stastie na ludsky personal.... ja neviem ako budem rodit, ale dost sa bojim anestezi, este ma neoperovali a neviem ake to je..., ale dufam ze ak to bude musiet byt, tak sa skoro dam dokopy a budem sa moct venovat babetku.... presne si tak hovorim ako ty, ze musim byt optimisticka a verit, ze vsetko dobre dopadne...

tiez dakujem dievcatam ze pisu svoje nazory ktore to uz maju za sebou, ci si uz viac, alebo menej prijemne, ale aspon viem, ze to stoji za to, ked uz mame babetko pri sebe

ivush
autor
16. feb 2010

Babenky, tak ja chcem pridať čerstvú pozitívnu skúsenosŤ....do nemocnice som nastupovala s obavami, ktoré sa týkali hlavne novorodeneckého odd. Mala som plánovanú sekciu a tak som si vravela, že si čím skôr budem musieť tvrdo vybojovať dieťatko k sebe na izbu....No realita bola našťastie iná...Keďže som mala spinál, musela som 24hod ležať...ale nakoľko som chcela kojiť a aj tie prvé hodiny je veľmi dôležité prikladať, tak som sa dohodla so sestričkami, že mi ju nosili na kojenie, ale tak, že v podstate takmer celé poobedie bola u mňa na izbe a potom celý večer zas...No a na druhý deň keď som už vstala na nohy, tak som prakticky okamžite zmobilizovala, aby som bola schopná chodiŤ na wc (vybrali mi katéter) no a poobede som sa porozprávala priamo s primárkou novorodeneckého, že sa cítim fajn a chcela by som dieťatko k sebe tak ona povedala, že absolútne v pohode, že oni nemajú fixné pravidlá, že dajú bábo k mamke na X-tý deň, že záleŽí od mamičky ako sa cíti. Tento prístup sa mi veľmi páčil, pretože ja som po sekcii na druhý deň bola v oooooveľa lepšej kondícii ako mnohé mamičky, kt. rodili spontánne. Takže po 24hod sme si už kraľovali s dcérkou samé na izbe...A ako odmena za moju snahu bolo, že do ďalších 24hod som už mala riadne mliečko...(opäť dosť skoro na to, že som rodila sekciou). SestriČky na mňa pozerali ako na zázrak, že ako som sa pozviechala, mňa to samozrejme tešilo, ale hlavne ma povzbudil ten prístup, že pokiaľ sa cítim FIT, kontaktu s dieťatkom mi nikto nebránil.
Sestričky zo šestonedelia sú milšie a vľúdnejšie ako detské, je to o ľuďoch, ale ja som nemala problém ani s detskými, ako som už písala po rozhovore s primárkou som bola úplne spokojná a kľudná...........

evca35
16. feb 2010

ivush - tak gratulujem, prajem veľa radosti s bábom a veľa mliečka.

zajaciq
16. feb 2010

ivush gratulujem k dievcatku a dakujem za popis pozitivnej skusenosti. chcela by som sa ta opytat, ze ako zistim rozdiel medzi sestrickou zo sestonedelia a detskou sestrickou? ved to je vsetko len jedno oddelenie (myslim chodba - ta oproti porodnej sale) nie ??? ci ako detske nosia deticky a sestonedelne sa staraju o mamicky ? 😅

joj uz sa tesim na porod vazne 😵

deny3
16. feb 2010

zajko presne tak, tie zo šestonedelia sa starajú o mamičky a navyše sú veľmi milé, to ocení hlavne žena po cisárskom, tie z novorodeneckého ani obraz ani zvuk.

ivkafu
16. feb 2010

ivush aj ja velmi gratulujem k babetku, tiez som rada ze citam aj pozitivnu skusenost, dufam ze to kazdej z nas ubehne a dopatne ako tebe... pri kom si rodila?

janka1
16. feb 2010

a este jedna poznamocka , maju inu rovnosatu 😀

ivush blahozelaaam 😉 🙂

ivush
autor
17. feb 2010

Ďakujem za gratulácie.
Hmm no ja som ich rozoznávala pretože väčšina sestričiek zo šestonedelia tam pracovala aj pri mojom prvom pôrode, teda pamätala som si ich. Ale v podstate keď hociktorá sestra vojde do izby, povie čo chce 😀

ivkafu
23. feb 2010

ahojte... dievcata neviete ako je to teraz ked si chcete zarezervovat nadstandardnu izbu? treba ist na oddelenie sestonedelia a pytat si tam ziadost, alebo ako?

zajaciq
23. feb 2010

ivkafu len tam zajdes a (hlavna) sestra ta zapise do takeho notesa. potrebujes k tomu matersku knizku odkial si odpise tvoj termin porodu 😉

ivkafu
23. feb 2010

jaj, tak super dakujem velmi pekne

evca35
27. feb 2010

ahojte,
žiadne nové maminky?

zajaciq
27. feb 2010

veru ziadne a ja cakam na nejaku dobru pozitivnu recenziu 😉 mozno som na rade 😀

ivush
autor
27. feb 2010

zajaciq, no už pozitívnejšiu ako odo mňa asi do pôrodu nezískaš 😉 Ešte aj keď som bola vyberať stehy tak som stretla staničnú plus ďalšia sestrička zo šestonedelia a pokecali sme, fakt príjemné boli....
A ozaj, čo je veeeeľmi dôležité najmä pre tie čo budete rodiť prirodzene, tak aj priamo na pôrodnej sále sú veľmi zlaté sestričky..
A to som ja ozaj doooosť kritický človek na ľudí, tak uŽ keď ja na niekoho poviem, že je milý a zlatý, tak to už fakt je takmer anjel v ľudskom tele 🙂 😀 😀

vavenka
7. mar 2010

Dievcata, co ste rodili na Rastislavke - ako ste boli spokojne s nadstandartom? Kolko pred porodom je potrebne si ju zarezervovat?

zuzana355
7. mar 2010

vavenka mne sa nadštandard síce neušiel ale dievčata su vačšinou spokojné pochvaluju si hlavne samostatné WC a sprchu.
a rezervovať no najlepšie čím skor už aj ked vieš termín porodu a ty ešte nemáš rezervačku tak by si tam mala skočiť alebo zavolať sestrička ťa zapíše do poradovníka maju tam totižto zoznam.držím palce aby sa ti ušla izbyčka. 😉

zajaciq
7. mar 2010

myslite, ze ten zoznam je na nieco dobry? ved ked budu izby obsadene, tak ma tam nedaju. a ked sa uvolni jedna, tak tam pojde baba, ktora bola na zozname skor napisana ci ako ? spravne som to pochopila? ja uz si ani nepamatam, ze kedy som sa tam dala zapisat, niekedy v januari.

zuzana355
7. mar 2010

zajaciq ak budete rodiť v ten den viaceré a ked neaká kočka bude pred tebou v zozname tak na izbu ide ona iba keby pred tebou nebol nikto ale tak to je mala šanca.

zajaciq
7. mar 2010

zuzka dik. A ja som si myslela,ze 3mesiace pred porodom zapisana mi bude stacit. Tak ja werim,ze ziadna taka sikownica marcowa sa nenajde predo mnou 😀

zuzana355
7. mar 2010

držím palce snáť sa ti izbyčka ujde a budeš spokojná a držím prsty aj pri porode nech ide všetko hladko a rýchlo a čo najmenej bolesti. 😉

zajaciq
7. mar 2010

dakujem 😉 😵

vavenka
7. mar 2010

Jaaj dakiujem dievcata, no o 2 mesiace mam termin, 19teho tam idem na prietoky tak sa zapisem... To mam normalne na novorodenecke zazvonit ? 🙂

No doteraz som citala tuto temu, nemam 2x dobry pocit, ale tak som pacientka Dr. Mikulovej ml a pravdepodobne ma odrodi (teda toho 19teho dufam pokecame co a ako), a porodnik je pre mna priorita cislo jeden, takze to nejak snad prezijeme 🙂

Este som pocula ze tam maju hodne slabych anesteziologov, epiduraly a spinaly sa im podari pichnut len ked maju hodne dobry den..... Ja som mala povodne predstavu ist minimalne na poucenie kvoli epiduralke a potom reku ze a uvidi... Ale takto - neviem neviem....

A este sa chcem opytat ci nahodou neviete - nastrih hradze je tam automatika, alebo akceptuju, ak im tam poviete ze by ste to radsej riskli bez nastrihu?

zuzana355
7. mar 2010

vavenka zazvon a len povedz že sa chceš zapísať do zoznamu na izbyčku tak dufam že nebudeš niekde na tretej strane v poradovniku 😀

a podla mna to tam nie je až take hrozne ja som bola spokojna a na nič sa nemožem sťažovať porodnik bol aj pre mna priorita a kedže som mala dohodnutého lekara tak som išla rodiť tam a nelutuje.
tak dufam že budeš spokojná aj ty .

vavenka
7. mar 2010

Zuzi ok, dakujem 🙂
No tu izbicku aj tak vidim skor o stasti, proste ked bude volna bude, ked nebude, tak nebude, ja verim ze to bude ok aj na klasickej izbe, nadstandard som chcela hlavne kvoli navstevam..... Je to lepsie ked ti mozu prist blizki na izbu ako ked tam sedis pri vytahu na tych lavickach, to je hrozne, furt ked som sla okolo mi bolo luto tych mamiciek, ako tam znicene po porode sedeli ako na trestnej lavici, ked chceli trochu pokecat s rodinou ☹

Na jednej strane rozumiem, preco nepustaju navstevy na normalne izby, ale na druhej strane, nejako by to tam mohli poriesit s navstevami... Mojej polovicky rodina niesu kosicania, takze predpokladam ze ked porodim, sa sem dovalia cela familia a pride mi to take nedostojne, no... Tam na chodbe....

zajaciq
8. mar 2010

vavenka ja som si dohodla na poslednu chvilu porodnika a rovno som mu povedala, ze cvicim s epi-no balonikom a mienim sa vyhnut epiziotomii (nastrihu hradze). myslim,ze to bude respektovat. niekedy je to nutne, niekedy nie. ja urobim vsetko pre to, aby to nutne nebolo a bola mala rezervicka 😎 keby to malo ohrozit tvoje zdravie, tak nema zmysel ta nenastrihnut. ale to ti vsetko povie Janka aj vysvetli, je to mila doktorka, veru.

a s tymi navstevami... radsej povedz rodine, ze sestonedelie je doma, kedy si ma mamicka privykat na babatko a nie riesit navstevy. hadam nepockaju mesiac a pol ? uvidis aka budes unavena a vystresovana.. ja okrem najblizsej rodiny nebudem riesit mesiac nikoho. iba ak ma kamarati stretnu na prechadzke s kocikom 😵

vavenka
8. mar 2010

Zajacik no ja som praveze typ cloveka ktory ma rad okolo seba ludi 🙂
Ak to budu 4 dni stravene v nemocnici, tak to prezijem... Ale ak budu komplikacie, zltacka a tak, kvoli comu tam budem musiet cusat dlhsie, tak by mi urcite bolo luto ze malu nevidia babky a dedkovia 🙂 Ja by som chcela aby ma prisli navstivit - ved kopec zien je uz na druhy den po porode ok, ja pevne verim ze budem jedna z nich 😀 a budem si malu uzivat od prvych momentov..... Ty tiez nevies ako to cele dopadne, mozno budes uz na treti den vo forme 😉
Isto chcem aby ku nam dosla moja mamka hned ako dojdem z nemocnice, uz som ju poprosila nech si vezme aspon 2 tyzdne volno, isto chcem aby malu videl moj brat, svokrovci, ved ja som uz teraz taka zvedava 🙂

Je mi jasne ze vsetko moze dopadnut uplne inak, ako si predstavujem, ale tak zatial ma drzi pozitivne myslenie a nejak si nepripustam, ze by malo nieco dopadnut zle 😉

A k tej hradzi - je mi jasne ze ak to bude nutne, tak ma nastrihnu, len som chcela vediet ci je to tam automatika, ale respektuju pripadny odlizny nazor pacientky 😉
V poslednej dobe sa to velmi casto spomina, hlavne v suvislosti s tym, ze je to zastarale, zevraj je lepsie ked sa hradza prirodzene potrha, ako ked je prevedena epizotmia, a vraj sa to aj lepsie hoji.....
Ja s balonikom necvicim, vraj moze vyvolat predcasne skratenie krcka maternice a to by som nerada.... Radsej si to pretrpim na koze 😅

zajaciq
8. mar 2010

no nikde to dokazane nie je, ze vyvolava nejake skratenie krcka a ja uz som v 39tt, tak budem len rada, ked sa krcok skrati 😀 😀 😀 a cvicit sa ma az od ukonceneho 36 tt.

k tej hradzi.. doktori ti povedia, ze lepsie sa im sije nastrihnutie, pretoze to je rovna ciara, kdez to sa potrhas sama, moze to ist hore dole cimpr-campr... takze je to aj o ich pohodlnosti (ako vsetko.. rodit tiez smies len v klasickej polohe na koze, aby sa nemuseli zohynat... ta porodna stolicka tam je len na okrasu, resp. sa smie pouzivat iba pred samotnym tlacenim )

nech nam ten nadstandard vyjde, ja to chcem v prvom rade kvoli socialnemu zariadeniu a tiez kvoli navsteve, nech sa moze prist mamka pozriet na svoje prve vnuca 😵 😵 a s tymi navstevami som to myslela tak..ze sa to neodporuca ani doma, ved male babo este nema ziadnu imunitu, mohlo by kde co chytit od ludi a hlavne mamina nema zvycajne cas ani na seba a nie to este aby sa postarala o navstevu (navarit, upratat, atd.)

no a ja idem rodit s tym, ze vsetko dopadne dobre a pojde to bez sitia a budem fit hned po porode 😎

vavenka
8. mar 2010

Zajacik ano ano, aj ja mam taku predstavu 🙂 rychly porod bez komplikacii a extremne rychla rekonvalescencia 😀 a samozrejme zdrave babatko 😉

S tou hradzou mi je vsetko uplne jasne, ja som len chcela vediet, ako je to na Rastislavke, ci teda respektuju prianie rodicky alebo nie 😀 😀 ci ak poviem ze nechcem nastrih tak ma nenastrihnu, alebo tu vetu radsej ani nemam vypustit z pusy, aby ma tam niekto neprebodol pohladom, alebo teda ci je to proste bez debaty a kazda ide automaticky nastrihnuta rodit.....

vavenka
8. mar 2010

Zajacik tak ti zelam veela stastia, ozaj ako sa citis? 39tt to je uz za dverami 🙂 tak som hrozne zvedava na tvoje dojmy, dufam ze potom napises co a ako aky si mala ty pocit z tejto nemocnice 🙂

No ja idem porodit prve vnuca nielen nasim, ale celkovo v celej nasej rodine zacinam novu generaciu - a to mam 32 rokov 😀 a mam dokonca aj starsie sesternice, ale vsetky su este slobodne bezdetne, akurat bratrancovi sa teraz "nechtiac" zadarilo, takze oni o polroka cakaju, ale ziju v UK......
To znamena ze moja dcera bude prva dcera, prve vnuca, pravnuca, neter, neter z druheho aj tretieho kolena 😀 proste ide byt prva 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre