Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

radoslava
23. okt 2007

Hm som mala asi stastie na sestričky. 😀

gangulienka
23. okt 2007

a to je aky rozdiel medzi tymi poradnami ? som myslela ze tam je len jedna 😕

pietra
23. okt 2007

rozdiel je v tom, kto v nich ordinuje. Ta jedna je tam, kde aj prijem, na dverach si ako tehu beries cislo a cakas, kym tvoje cislo zavolaju dnu. Ordinuje tam nejaky muz. V tej druhej sa striedaju nejake doktorky, cislo nemas a ide to ovela rychlejsie. Ja som leniva cakat, tak som chodila do tej s doktorkami a nestazujem sa.

alex21
23. okt 2007

pietra a nepamatáš si aké doktorky tam ordinovali ako sa volali

januliak
23. okt 2007

alex viem,ze by tam mala byt Petrova, ale ta dalsia neviem.
V tej na c.53 ordinuje Foltin, je v pohode, ale je pravda, ze sa tam dlho caka, nastastie k nemu chodim piatky a to ma zvacsa beriem prvu alebo sem tam az tretiu, ak nestihame prist okolo 7.45 a prideme o 8.00. Ja k nemu chodim od zaciatku a mam tam kartu, tak asi preto ma nechava chodit piatky. Ale prijem robi sestricka.

alex21
23. okt 2007

tie poradne su tesne pred ultrazvukom. Ja som tam bola zatial len na ultrazvuku a na chodbe pred tým ako som vošla k dveram ultrazvuku bolo vela tehotných. Ale nejak som si to nevšímala lebo som hladala ten ultrazvuk.
A na tie lekárky sa pýtam preto lebo som počula že v Ružinove má robiť aj moja gynekologička len neviem kde. Volá sa Oťápková.

lula5
23. okt 2007

Tu je ambulancia 54.
Prof. MUDr. Karol HolomáňCSc., MUDr. Fűlőppová, MUDr. Marian Križko, CSc., MUDr. Petrová, Doc. MUDr. Šimko CSc., Prof. MUDr. Šuška PhD., MUDr. Vlčková
Sestra: Alena Mrvová

Telefón: 48234738

lula5
23. okt 2007

Tu je ambulancia 53 (funguje na cisla a robia sa cez nu prijmy)
MUDr. Peter Hrabčák
Sestra: Oľga Navrátilová

pietra
23. okt 2007

alex - dr. Fuluppova a Harbulakova

lula5
23. okt 2007

Harbulakova je na dverach 41 tusim. Fulupova je fantasticka!!!

pietra
23. okt 2007

a je to tusim ordinacia c. 41

alex21
23. okt 2007

dakujem vám 😉

zabka1003
23. okt 2007

BAbulky, keďže sa mi to kráti a chcem začať chodiť od toho 36tt do Ružinova, chcem sa popýtať, ako to tam chodí..stačí len prísť a sadnúť si..
ktoré dni je tá poradňa a aká lekárka je tam?
Veľmi pekne ďakujem za odpovede..

gangulienka
23. okt 2007

Aha tak je to jedno do ktorej z tych dvoch pojdem....ale tiez som pocula ze by tam mala byt Dr. Petrova. No ved to je asi jedno 😉

cicushka
23. okt 2007

Ja len potvrdzujem ze RUzinov je super. Rodila som tam pred 6 tyzdnami a citila som sa ako v hoteli. Kto je zvedavy na porodnu salu...trochu je vidiet v mojom albume. Teda je to jeden z ich porodnych boxov (tusim maju 4) a vraj sa mi usiel ten najlepsi 🙂

Ja som rodila s Doc. Simkom a bol SVETOVY aj s celym jeho teamom.

Ja osobne som lezala na nadstandarte a len mozem potvrdit, to co tu ostatne uz pisali.
Sestricky a aj doktorky na kazdej smene super.
Vloziek tam je milion...aj plienok a podloziek na postel.
Strava super.

Vlastne som vyuzila iba deku a ciapocku. Rukavicky som ja vobec nedavala. A tiez pri navstevach som si davala vlastnu kosielku. Inac som nosila ich, aby som si svoju nespinila od krvy. A ked som ju zaspinila, tak som si bola zobrat druhu. Aj pre babo maju stale ciste veci, keb sa ti prekakalo alebo precikalo.

Ja som si este doniesla aj caj na podporu tvorby mlieka. Zarabala som si ho do dzbanu,ktory bol na kazdej izbe. kanvica na ohrej vody bola k dispoziicii v takek kuchynke pre nadstandard. BOla tam aj mikrovlnka a ladnicka na uschovu vlastneho jedla.

Doporucujem este priniest aj tie sietkove nohavicky. Tie ako tak drzia vlozku na mieste a nemusite drzat stehnami a suchotat nozkami 🙂

Tiez vam doporucujem pri baleni do nemocnice dat navrch uterak a slapky, aby ste nemuseli lovit hlboko, ked sa pojdete pred porodom osprchovat.

zabka1003
23. okt 2007

Cicushka a mala si zaplateného lekára pri pôrode?
A do poradne si chodila predtým k dr.Petrovej? aká je?

zucha
24. okt 2007

co sa tyka dr. Hrabcaka, tak k nemu by som rozhodne nesla 😠 Ten clovek mi pichol injekciu na vyvolanie menstruacia a ani si neoveril, ci som tehotna a ja som tehotna uz bola. Chodila k nemu aj moja svagrina a ju poslal na operaciu, lebo vraj ma cisty, ktore produkuju nieco, ze nemoze otehotniet, tak na druhy den hned isla na odbery, ze ide do nemocnice a z odberov zistili, ze je tehotna. A cele tehotenstvo ju strasil, ze co vsetko hrozi a tak.
Ale boli tu aj baby, ktore si ho pri porode velmi chvalili. Takze asi je to individualne.
Ja si chcem zaplatit doktora iba kvoli tomu, aby som ho tam nahodou nestretla, lebo pri mojom stasti bude mat pri mojom porode sluzbu prave on. Tak nechcem riskovat 😝

pietra
24. okt 2007

zucha, ja som doteraz na Hrabcaka pocula len same dobre referencie. Odporucala mi ho dokonca aj jedna lekarka. Na poradni som ho mala raz a uzasny pristup.
Lekara som vsak zaplateneho nemala a vobec nelutujem.

lula5
24. okt 2007

Zabka, Petrova je priserna. Teda baby ju nazyvaju takou chladnejsou profickou, ale ja som u nej bola raz a stacilo! Chod k Fulupovej, je to mlada baba a je skvela!
Ale zavisi od skusenosti, na Hrabcaka som tiez len dobre pocula a teraz vidim co pise Zucha.
Ja mam tiez zaplateneho svojho a neriesim to, hoci celkovo mam velmi dobre skusenosti so vsetkymi co tam su (bola som tam hospitalizovana).
Len Petrovu ani za nic!!!!

zabka1003
24. okt 2007

Lula5 a ja si môžem vybrať že pôjdem k Fulepovej, aj keď si nechcem platiť lekára?

sofia_r
24. okt 2007

Zucha, vyvolávačka sa pichá štandardne keď si doktor nie je istý. Tehotenstvo v žiadnom prípade neovplyvní. A cysty o ktorých píšeš mohla tvoja sestra mať a mohli sa javiť ako dôvod kvôli ktorému neotehotnela, preto v rámci hľadania riešenia ich navrhol odstrániť. A ak je niekto v rannom štádiu tehotenstva (do 4 týždňov) veľakrát to určia len odbery a neskôr potvrdí uzv, či palpačné vyšetrenie. Čiže tieto veci by som ja nevidela ako dôvody odsúdiť nejakého lekára. Na Hrabčáka som počula len a len dobré - je vraj vynikajúci gynekológ a ako odborník na endokrynológiu pomohol mnohým pacientkam, ktorým sa nedarilo mať bábätko... Ak by som si lekára k pôrodu platila vyberiem si určite jeho (ale zatiaľ som rozhodnutá nikoho si neplatiť) 😉

pietra
24. okt 2007

zabka, ked som ja chodila do poradne, tak sa v tej jednej ambulancii striedala Harbulakova s Fuloppovou. Takze ak si neplatis lekara, tak si myslim, ze len cakas, ktora z nich tam bude.
Petrova mi robila len ultrazvuk a tiez som z nej mala taky cudny pocit. Potom som este pred porodom bola v nemocnici a na izbe bola jedna babenka, co bola Petrovej kamoska. A vravela, ze aj ku nej sa sprava tak odmerane, ale ze to v skutocnosti len tak vyzera. Akoby sa nevedela tvarit inak, ale jej velmi pomohla a ma to byt tiez dobra odbornicka. Mne sympaticka sice nebola, ale to o odbornosti predsa nic nehovori

lula5
24. okt 2007

Zabka, aha tak to neviem. Ale pietra pise, ze sa tam striedali harbulakova a fulupova a tie su obe v pohode velkej.
Petrovej odbornost nesudim, tiez mi bolo nesympaticke jej spravanie a prejav. Aj ked morfologicky ultrazvuk v 20tt by nemal trvat 2 minuty ako trval ten moj u nej! Vyziadala som si pochopitelne dalsi (u ineho lekara) z ktoreho som bola daleko mudrejsia.

maitika
24. okt 2007

Ahojte kočky, ja som rodila v Ružinove presne pred 7 mesiacmi, všetko bolo super, a bola som veľmi spokojná, sestričky, lekári - perfektný prístup, určite by som tam išla aj pri dalšom bábetku. Šok som však dostala po 6 týždňoch, keď som zistila, že som trošku viac prišitá ako treba. Takisto aj mamička ktorá rodila v tom istom čase, mala taký istý problém a moja známa presne opačný. Rana sa jej roztrhla a išla na nové šitie 😢

drnda1
24. okt 2007

cicushka - díky, referencie na stravu odovzdám manželovej tete, je tam vedúcou kuchyne... 😉

radoslava
24. okt 2007

Baby rodili ste niektora s Dr. Andelom ?

aktak
24. okt 2007

co sa tyka stravy, tak ja som ju nemohla jest lebo som si nemohla sadnut a v predklone som toho do seba vela nedala, takze som tam bola ako na diete 😅 😀

cicushka
25. okt 2007

zabka) ano, mala som ho dohodnuteho, teda zaplateneho...a chodila som k nemu uz aj do poradne. Doverovala som mu a nepochybujem, ze aj ostatny porodnici su tam skvely, ale takto som bola ja kludnejsia a isla som rodit vo vacsej pohode.

drnda) budem rada...mozes odkazat, ze vyber bol pestry a jedlo naozaj chutne.

sivusa
27. okt 2007

Ahojte. Ja ešte síce nie som tehuľka(bohužiaľ),ale dúfam,že čoskoro budem.
Len vidím,že sa tu bavíte o Dr.Hrabčákovi,tak Vám chcem napísať môj názor. Ja k nemu chodím do súkromnej ambulancie a je to úžasný lekár. Veľmi starostlivý,milý, lepšieho gynek. som nezažila. Raz keď budem rodiť tak určite len u ňho. Takže ja Vám ho vrelo odporúčam. Prajem Vám všetkým ľahké,bezproblémové pôrody a zdravé detičky. 🙂

maminasr
27. okt 2007

januliak..ako sa dari?co,uz sa asi dost tesis,nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre