Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zoldy
18. feb 2009

je to cudne,s tym suhlasim,aj ten prievan je tam stale,ale mna vzdy vytacalo,ked su maminky citlive na deticky,ved to je logicke,ale aby dieta namiesto krmenia tahali na navstevy a medzi dverami,kde je vzdy brutal prievam ho nechali hladkat asi kazdym kto tam bol...potom ked sme si zobrali babo na oddelenie,chudatko plakalo od hladu a neskor aj soplilo...to sa vacsinou tyka babaniek pod lampou...to uz radsej tatina prepasovat na sekundu dnu k foteliam,ale to tiez nie je vyhra,nemaju umyte ruky...tak ja fakt neviem...

patricia1971
18. feb 2009

lenusiatko-áno,tú dr.Kozolkovú tak chvália,aj tie moje kamošky, kuse ju ospevovali,aj im urýchlila pôrod,že to bolo šup šup...no musí byť super...

niki písala, že zajtra pauza, a piatok sa to už musí narodiť,buď čípok,buď cisarsky,ale už to pôjde na svet 100%,že má slabé bolesti,ale vôbec sa neotvára....dr.Šučka že sa o ňu stará,bol za ńou aj na izbe,e aj v bufete ukludňoval jej mamu, že urobia všetko,aby bolo ok....

ja som tiež napr.vo štvrtok /5.6.2008/ bola o 14 hod. u doki v poradni, ani náznak padnutia bruška,zatvorená úplne, že mám potom 11.6.prísť s vecami...a už vtedy v noci ma chytili bolesti a ráno o 7 bola malá na svete....tiež som to niki písala,že vtedy moja doki nevidela na mne,že ráno rodíme,a predsa to bolo...takže všetko je možné....

a tie návštevy,to je tam horor,tiež to tm bol horor,tiež mi tam malá stále revala,ja som tam večne unavená stála v prievane...ale čo bolo čudné,že všetci sa tam za mňou trepali,ale keď dom už bola doma,tak tie návštevy obmedzili a nikto mi ani len nepomáhal....hlavneže do tej nemocnice chceli ísť všetci,hlavne vidiel malú,le domov už nikto...no to je rodina... ☹

zoldy
18. feb 2009

patricia,presne to ma vytaca,navstev neurekom,ako keby to nepockalo na doma.

patricia1971
18. feb 2009

no veď ja som každého odbíjala,že nech prídu ku mne domov,nie do nemocnice,že tam na to nie je ani priestor,rodila som v júni,tam teplo jak neviem kde,vzduch nikde,prievan všade....detičky ako vo výkladnej skrini,revali jedno cez druhé, no hlavne moja,akonáhle prišla návšteva,tak revala a chcela papať...a ja som mala z toho stres....no a prišla som potom domov a nikto,žiadna návšteva....no veď som to aj všetkým potom vytkla....no ale ja to už mám a sebou a rodiť sa už nechystám....ale snáď sa tam niekedy tie podmienky zmenia..... 😵

zoldy
18. feb 2009

tam sa nic nezmeni,si myslia,ze su dokonaly...

bublinka34
18. feb 2009

díky všetkým za upokojujúce slová čo sa Dr. Kozolkovej týka 🙂 .. odporučil mi ju môj gynekológ, ale oň u nej nerodil.. poznajú sa a on ju uznáva ako ako odborníčku vo svojej profesii.. zaujímali ma ale aj pocity tých, ktoré sa na ňu spoľahli keď prichádzal na svet ich zázrak.. ten môj má ešte pred sebou zopár týždňov.. podľa posledného menzesu by to malo byť 27.3.09, ale podľa ultrazvuku sme cca o 2 týždne väčšie, takže sa uvidí..
už sa Simonky nevieme dočkať, ale v brušku jej je zatiaľ skvele, čo mi dáva najavo s ladnosťou basketbalistu.. dnes som učinila pokus vydržať v čakárni na epidurál, ale po 55 min som sa zdvihla s rozhodnutím, že sa vrátim niekedy budúci týždeň.. možno to pôjde rýchlejšie, pretože dnes stihli za ten čas vybaviť "až" 3 maminy a tá tretia bola ešte stále v ambulancii keď som odchádzala.. proste rýchlosť ☹ .. to sa mi po energickej Dr. Kozolkovej zdalo neuveriteľné.. je to tam stále tak? 😒

lenusiatko
18. feb 2009

Bublinka, ja som tiez kysla asi hodinu, klopali sme na dvere a sestricka nam povedala, ze musime pockat, kym pride lekar z porodu, co nevedela kedy bude, takze tam je to na nahodu. Ja nachystanych milion otazok, lekarka bola fajn, vsetko zodpovedala a nakoniec mi epidural zabudli dat, lebo mi povedali, ze porodim az vecer a ja som rodila uz do polhodiny.

Inak isli by ste este rodit do Ruzinova? Tak vseobecne myslim na vase nazory.

ciska
18. feb 2009

lenusiatko- ja ked este raz budme mat druhe mimino tak budem rodit tam kde bude moj lekar🙂))
bala som s nim max. spokojna a plne mu doverujem je aj moj gyn. takze bez debaty🙂))

patricia1971
18. feb 2009

ja som v tem epidural.ambulancii čakala asi 20 min.,to tam bolo asi 10 mamičiek,ale išlo im to rýchlo,takže ja som to mala v pohode...a ja som tiež epidurál nestihla, kým som prišla do pôrodnice, ledva som stihla prísť na sál a malá už bola vonku...ale robila som tam cirkus,že chcem epidurál,že ja tam trpieť nebudem...no hučala som tam a malá zrazu šup a bola vonku...taká rýchlovka....

a ja by som tam určite išla rodiť,nebolo tam to až také strašné...to ste nezažil pôrodnicu Zochova,to bolo strašné...teda lekári super,ale pôrodná sála des, návštevy nemali kde byt, detičky sa neukazovali, ocko ich videl len ak prosil hodinu nejakú sestričku, bufet žiadny, na izbe nás bolo 8, ale prežila som to tam 2krát, takže Ružinovv je taká malina....ale ja so bola v Ružinove spokojná, nemala som tam nijaký problém,ani sestričky,ani lekári,nejako to tam ubehlo a už som bola doma... 🙂

patricia1971
19. feb 2009

NIKOLLETTE MÁ CHLAPČEKA!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

-volá sa Christoher, má 3300g a 49 cm, ale neviem čas,kedy sa narodil, sms od nej mi prišla o 5.40 hod.
-že keď príde domov,tak napíš celý priebeh pôrodu,ako to vlastne bolo....

no ale už má konečne za tým a snáď už nebude stresovať.... 😉 😉 😉 😉 😎

caruzo19
19. feb 2009

niki gratulujeeeeem!! tak to preto som nemohla spat,ze si rodila! a ja ze rodim ja-lebo rano o 5.uz mi kontrakcie prestali
tak vela zdravicka a mliecka!!

livika
19. feb 2009

Niki gratulujeme!!!!

dula_renka
19. feb 2009

Niki gratulujem a zelam krasne maminkovske starosti. 🙂 Hlavne co najviac pohody a radosti s babatkom 🙂 .

plumka
19. feb 2009

NIKI moc gratulujem 🙂 vela zdravicka zelam tebe aj malinkemu. 😉

ladybird1l
19. feb 2009

NIKI pridavam sa ku gratulaciam, hlavne vela zdravicka tebe a tvojmu malickemu miminku 😉

ladybird1l
19. feb 2009

Dnes som bola na tretej predporodnej poradni v porodnici, som 38 tt., a vsetko je v uuplnom poriadku ale ma trosku zdesila doktorka, vravela ze buduci tyzden sa uvidi, ci uz pojdem lezat, a dodala ze teraz by bolo zbytocne aby som tam uz lezala...nechapem preco, ved vsetko je ako ma byt, som na 1 cm otvorena tyzden, hlavicka je dole, nemam bolesti, neopucham......a myslim ze je este skoro na porod, pokial nemam nejake priznaky....takze buduci tyzden budem 39 tt. a asi by som si mala ist odlezat do nemocnice....a cakat a cakat...stretli ste sa s tym niektora? prvy porod som mala sekciou, neviem ci to s tym suvisi...

sirinka
19. feb 2009

tak sa tesim s niki... 😀

zabka1003
19. feb 2009

Niki gratulujeme, tak konenčne sa dočkala 😉

tanickka
19. feb 2009

Ahoj ladybird, aj ja mam prvy porod SC a v utorok buduci tyzden idem opät na SC. Ale ja mam opuchy, vyssi TK a vraj sa vobec neotvaram. Ale myslim, ze ty by si mohla ist aj na spont.porod. Ja sa hrozne bojim, stale sa mi sniva s lekarmi, nemocnicou..., proste hruza. Do ruzinov. nemocnice pojdem lezat prvy krat, tak asi aj preto ten strach. Esteze funguje toto forum, akurat som si ho cele precitala, mam ake-take info, ale aj tak bojim. Baby, chcem sa spytat, to naozaj staci vziat so sebou len to, co je na stranke nemocnice? A co taky toal.papier? Pribor, tanier, pohar... V predchadzajucej nemocnici som musela mat vsetko so sebou, tak som si aj teraz zbalila velky kufor. A aj tabletky od bolesti som musela mat so sebou. Bojim sa bolesti po SC, tak si ich vziat alebo mi tam daju? SC by som mala mat so spinal.anest. Vdaka.

quetka
19. feb 2009

ladybird: ku komu chodis do poradne ? cudne je, ze preco ti nepovedala preco tam mas ist lezat ? ani si sa jej nepytala ? Ked som lezala v ruzinove na rizikovom tak tam obcas dosli baby cakat na porod a mali predtym sekciu. Monzo to bude kvoli tomu.

monchichi22
19. feb 2009

tiez sa pridavam ku gratulacii a prajem Niki a malickemu vsetko dobre.Nas to caka v Juni 😀

caruzo19
19. feb 2009

ladybird,neplanuju ti dat vyvolavacku?ci ty tusim nemas nikoho zazmluvneneho?

tanickka,ja som rodila pred 2 rokmi a pribor mi dali,tanier tiez nepotrebujes,ale toaletny papier vezmi,vlozky ti tam daju.ja si tiez beriem paralen tabletky,mali len cipky a tie po porode nic moc zavadzat.takisto si vezmi ziletku na oholenie,tam maju take tie co sa dorezes a neoholis 😀 a sestricky na oddeleni ti to vrazia do ruky ze oholte sa,neoholia ta oni(aspon ja mam taku skusenost)

borkax
19. feb 2009

ahojte, ja uz som sem pisala jeden kriticky prispevok na to, ze v ruzinove chybaju laktacne poradkyne, ale dodatocne pisem k zltacke: Dcera mala na treti den hranicne hodnoty, v noci bola na tej postielke s modrym svetlom, kleslo nam to na 202 a pustili nas domov. Po 4 dnoch od prepustenia sme boli na tom prvom ockovani a tej sestricke som hovorila ze mala sa nam zda dost zlta a ona ze nie. Nevydrzali sme to a o 2 dni sme isli na pohotovost na kramare. Bilirubin mala 347! Lekarka hned povedala, ze v Ruzinove urobili chybu, ze nas tam mali podrzat dlhsie, lebo ze z tych krvnych testov je zrejme, ze zltacka sa moze znova vratit a zhorsit /ja mam krv.skup. 0 a dcera B, a v jej krvi sa nasli moje protilatky/. Ja som bola vtedy rada ked nas pustali z porodnice, ale keby som vedela co viem dnes, tak ma odtial nedostanu. Ale na to je predsa lekarka! Lenze oni asi potrebuju mat volne miesta pre dalsie mamicky... Samozrejme som zmenila aj obvodnu lekarku, lebo ked som jej volala ze mala zltne, povedala ze sa pride pozriet, ale az za 4 dni...

zoldy
19. feb 2009

pre informaciu,v ruzinove laktacna poradkyna bola... a na margo tej zltacky,urcite by nepustili domov babo,kedy malo vysoky Bi.Vsak Zabka? Ty si tam bola kolko?Desat dni,nie? a mala bola ako pomaranc.

jaja257
19. feb 2009

Ja mam tiez par zaujimavych skusenosti. Napr. bola som na standarte a dali ma potom na nadstandart. A ked ma hladal moj doktor , tak mu povedali, ze uz som sla domov a potom bolo velke prekvapko, ked som mu volala ci mi pride vybrat stehy. A on, ze vsak vy uz ste vraj doma. Alebo mi zabudli dat prepustaciu spravu pre malu a ked som si potom pre nu prisla, tak som skoro skolabovala, lebo vraj mala ma nieco s oblickou, ale nikto sa neunuval vysvetlit mi co to znamena a ja som ako blba obvolavala vsetkych znamych lekarov,ze co to znamena aby som sa ukludnila alebo pripravila na horsie a to nehovorim, ze v prepustacej sprave mam , ze nikto v rodine nema sluchove postihnutie a pritom moj manzel je na jedno ucho hluchy, ale to sa ma nikto nepytal. Moj pocit je ze tam napisu to, co im vyhovuje.

ladybird1l
19. feb 2009

tanicka, aj ja mam velky strach - tiez idem prvy krat do ruzinova rodit...a to nemam nikoho zazmluvneneho...tiez ma upokojuje toto forum...
quetka - pytala som sa ze preco ma planuju tam dat uz lezat, ale ona ze potom o tyzden sa uvidi...mozno to bude kvoli tej prvej sekcii..
caruzo - zazmluvneneho zial nikoho nemam ☹ neviem, ci planuju davat vyvolavacku - ale neviem naco aj, ved buduci tyzden budem v 39.tom a to je este v ramci normy, a babo je pekne hlavickou dole otocene, pomaly sa otvaram ako sa ma...takze neviem, ci sa v takom obdobi uz vyvolavacka dava...

vevusiatko
19. feb 2009

jaja aj ja som sa docitala zaujimavosti v prepustacej sprave 🙂
A to ze sa neunuvaju nic vysvetlit je pravda zoberu dieta a nepovedia kam.... 🙂

katarinaa
19. feb 2009

zoldy: a preco tam ta laktacna poradkyna uz nie je?

zoldy
19. feb 2009

je na materskej a nikto iny to robit nechce,

katarinaa
19. feb 2009

zoldy: hm. skoda. pocula som, ze ruzinovu zoberu (alebo uz aj zobrali) titul baby friendly hospital. Lebo nepodporuje dojcenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre