Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
23. feb 2009

mna v porodnici oholila sestricka, skoro nasucho 😔 takze by som volila radsej manzelovu pomoc...ja mam brusko sice male, ale take je natlacene, ze sa uz tiez tazko k tomu dostanem a neskor ani nehovorim...

patricia1971
23. feb 2009

no veď mňa pred 17 rokmi na koze holil sanitár,na sucho tiež,ešte týždeň ma to potom svrbelo.... 😖

sirinka
23. feb 2009

patricia to mna svrbi tak ci tak... 😝
inac nasi sanitari holili perfektne...ale ked by na mna vytiahol niekto taku britvu, neviem, neviem... 😅

patricia1971
23. feb 2009

ja nehovorím,že to bolo zlé,ale nasucho????to bolo dosť hrozné.....a jasné,že to svrbí stále,ale vtedy som mala taký z sa holila radšej sama....i keď asi tak všelijako,ale to mi bolo jedno...keby som sa neoholila,tak by ma ani nestihli,ja som nestíhala ani pôrod,nieto ešte holenie..... 🙂

sirinka
23. feb 2009

patricia no ani mna nie celkom na sucho...dala mi tam trochu klasickeho mydla 🤐
ja by som aj stihala, lebo ma oholila len preventivne, lebo som mala slaby unik plodovej vody a nepravidelne kontrakcie...ale dr. chcel rodit az na druhy den rano...no ale klara sa vybrala na cestu v nocnej hodine...

patricia1971
23. feb 2009

caruzo-čo už si dnes rodila??? 🙂

zabka1003
23. feb 2009

Aj ja ked som rodila tak holila sestrička..ale ja som sa holila doma deň predtým, takže ma neholili..

A čo Niki ešte ju nepustili?

lenusiatko
23. feb 2009

Ahojte baby, ja som bola od stvrtka u rodicov a az dnes som sa sem dostala, co Niki mala taketo komplikacie? A je vsetko v poriadku? A maly ako? Moja svagrina rodila v Norsku a tiez mal maly 2x omotanu pupocnu snuru a kamoska zase v Bruseli a to iste, kazda rodila 40 hodin, oni su tam strasne naturalni, ziadne dopomoci a urychlovania a tie ich deti maju trochu zdeformovane hlavicky, este ich aj zvonom tahali, tak nerada pocujem taketo spravy. Nechaju kludne dieta dostat sa do tiesne a cakaju, ako sa to vyvinie, dufam, ze Nikin maly je v poriadku a som zvedava na aktualne info z Ruzinova. No ja ked rozmyslam nad druhym dietatom, tak veru ani neviem, kde by som isla teraz rodit.

patricia1971
23. feb 2009

baby,niki dnes nepísala,tak ja jej nechcem vypisovať,ale keby ju dnes pustili,určite tu je už opísaný celý priebeh jej pôrodu.....ale zajtra ju určite pustia,neviem teda nič viaac,ale určite je všetko v poriadku....zdôraznila mi, že všetko napíše hneď ako príde domov,tak musíme čakať...určite si maličkého vychutnáva.....takže verím,že zajtra večer tu bude zapísaná celá strana od niki...... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

sirinka
23. feb 2009

lenusiatko aj ta nasa mala taky tvar hlavicky ako mimozemstan...a porod bol rychly, bez zvona ci podobnych veci...a krasne sa to upravilo... 🙂

patricia1971
23. feb 2009

aj môj syn mal omotanú pupočnú šnúru okolo krku, pôrod trval 13 hodín,myslela som si,že tam umriem,pomaly sa tlačil von,ale všetko dobre dopadlo...teda ak si dobre pamätám,tak bol celý omotaný....ja koza som umývala okná....tak že vraj vtedy sa už mohol omotávať...ale je to dávno,už si to presne nepamätám.... 🙄

plumka
23. feb 2009

Ahojte, tak uz aj ja sa tesim na nove infosky z ruzinova od Niki a na fotecky maleho 😉
Lenusiatko tiez neviem kde by som isla rodit, do ruzinova to mam sice hned pri dome, ale neviem, neviem, dufam, ze kym budem zasa tehotna, sa ten ruzinov troska zmeni. Ale uz by to myslim, nebolo az take hrozne ako ked som bola prvorodicka.

patricia1971
23. feb 2009

ale baby,ten Ružinov sa dá prežiť 😵 ....v ostatných pôrodniciach to asi nie je o nič lepšie....všade sú nejaké problémy,ale dá sa to vydržať....plumka,asi máš pravdu,keď si prvorodička,tak nevieš,do čoho ideš,ale potom to už bereš tak v norme,že to nejako tam prežiješ.... 🙂

mima77
23. feb 2009

teraz budem asi uuplne od temy, ale patri to sem do tejto temy Ruzinov... len mam take upozornenie pre mamicky co sa chystaju rodit v Ruzinove... ak sa vam nieco nebude pacit, povedzte im to hned na mieste aj ked ste si nie iste ci je to opravnene, alebo nie!! nesnazte sa byt iba za kazdu cenu k nim mila - ako som ja skusala a myslela si ze uspejem... stazovat sa dodatocne pisomne - ako som to urobila ja sa vam vobec neoplati! nema to ziadny vyznam a ziadnu zmenu tym neurobite ako som si ja myslela ze mozno... figu mozno! maju vas za klamara, precitlivelu zensku a este vam vynadaju ze urazate komplet cely ich personal! staznost vam sidce vybavia, ale iba formalne (keby to robili realne ako je pravda, tak by v nej nepopisali take ucebnicove koniny ako mne!!) ich totiz uraza ich kazdodenna realita a prax aku tam pouzivaju!! darmo im clovek napise fakty a skusenosti co realne zazil - nie iba nejake pocity!!! (a to som tam stravila 12 dni aj s porodom, tak si myslim ze uz som tam veru nieco zazila!) pritom som bola cely ten cas na nadstandarde (uz len ta suma ktoru zacvakam ma desila, ale aj tak to tam bolo na nevydrzanie, co uz potom standard!) syna som mala v inkubatore, potom silna zltacka a nikto mi nic poriadne nevedel povedat co je s nim az na vyziadanie mojho manzela! jedina sestricka co sa tam zaujimala bola Hanka, keby mi ta nepomohla, tak sme tam snad mesiac!! do Ruzinova uz v zivote nepojdem, aj keby som mala porodit po ceste do inej nemocnice a to byvam kusok od Ruzinovskej nem.! to, co si tam clovek plati ako nadstandard, je v Antolskej ako bezny standard, takze nie je o com! sidce ma predtym varovali, ale nepocuvla som ich a teraz lutujem, ale uz nabuduce dam na radu inych...

mima77
23. feb 2009

tuto moju reakciu som sem pridala len preto, ze sa tu velax opakovalo pri rade aby tam mamicky nesli, ze ved to tie 4 dni prezijem aj keby co bolo! ano 4 dni sa da... ale ziadna nerata s tym, ze tam bude dlhsie ak budu komplikacie!!!
ani ja som neratala... hoci sa mi syn narodil predcasne, stale som dufala ze vsetko bude OK a pojdeme rychlo domov! ze zacnem pekne kojit a vsetko bude IDEALNE!! obcas nic nie je idealne a mamicka za to proste nemoze!
a este k tomu kojeniu: vsetci sa tam cuduju ked sa zene nepusti mlieko! ako by sa jej aj mohlo, ked jej hned pri porode zoberu dieta a na prve prilozenie zahlasia, ze ved naco, aj tak sa neprisaje?! ako sa jej potom ma mlieko pustit!!! aky stimul ma mat??! a hlavne ak jej ho este zoberu na viac dni do inkubatora ako mne... a potom sa vsetci prevelmi cuduju... banda je to tam a riadna! hoci som aj ja robila sestricku hovorim to uplne naplno!

bublinka34
24. feb 2009

ahojte.. chcela by som vedieť ako to tam vlastne beží pri pôrode? aké sú sály, pôrodné boxy.. aké sú tam možnosti - proste čo nás čaká?.. manžel bude s nami (ak nebude služobne v zahraničí - i keď táto možnosť ma dosť desí.. ☹ ) rodiť budeme u Dr. Kozolkovej (na odporučenie môjho gynekológa) - poznáme ju len nejaký mesiac, ale jej ráznosť sa mi páči..
..dnes ideme učiniť druhý pokus vo fronte na epidurál pohovor, ten prvý som nevydržala vysedieť, keďže za 45 min riešili 3 maminy (a tá tretia bola ešte aj počas nášho odchodu v ordinácii).. 🙂
..marec blíži a tým aj možný skorší pôrod než je stanovený podľa výpočtov (i keď Simonke sa v brušku páči, čo dáva jasne najavo.. 🙂, takže si to možno aj natiahne napriek tomu, že je podľa ultrazvuku o cca 2 týždne väčšia).. pobolievanie podbruška, bolesti v slabinách, behačky na záchod, prebdeté noci sú už na dennom poriadku, takže ja osobne som v stave - UŽ ABY TO BOLO!.. 🙂 🙂 🙂

enajka
24. feb 2009

ahoj mimi aj ja som bola v ruzinove nastastie len 5 dni ale nevedela som sa dockat domov. Nemala som nastastie taketo neprijemnosti ako ty ale na tu vetu po porode nezabudnem aj mne ju povedali. NACO VED SA NEPRISAJE!!!!!!!!!! dobra blbost.

nikol178
24. feb 2009

Ahojte, chcem sa spýtať, keď to na mňa príde, čo už očakávam každú chvíľu keďže už prenášam kam v Ružinove presne mám ísť. Na centrálny príjem? Predpokladám, že štvrtkovú poradňu už asi nestihnem.

dula_renka
24. feb 2009

nikol 178, na centralny prijem na prizemi, cakat nemusis, tehulky beru prednostne, ak prides cez vikend, v sobotu alebo nedelu, je lepsie mat so sebou koselu navyse na porod. Prezliekaren je zatvorena, keby nahodou na porodnici nemali 🙂 . Drzim palce, keby si chcela vediet viac, kludne mozes aj cez IP. Si priamo z Pezinka?

katarinaa
24. feb 2009

mima: u nas detto. malu priniesli na prisatie TOTALNE zabalenu, vratane ruk, cize neschopnu akehokolvek pohybu, prilozili na 3!!! sekundy a zahlasili: teraz sa aj tak neprisaje, je unavena. Mna skoro slak trafil.

nikol178
24. feb 2009

Ďakujem veľmi pekne. Som síce z BA, ale v Pezinku žijem už šesť rokov.

manefan
24. feb 2009

Nikol, ja som rodila oba razy v nedelu, naposledy pred rokom, a prezliekaren bola otvorena. ALe ako pise renka, pre istotu maj aj svoju koselu

plumka
24. feb 2009

Ja som malu porodila o 17:05 a na prve prisatie mi ju priniesli asi okolo 22:00 aj to iba na 5 minut a brali zasa prec. ☹ ☹

vevusiatko
24. feb 2009

Plumka presne aj u mna to tak bolo a rano mi ju priniesli spokojnu napapanu 😠 😠 😠

sirinka
24. feb 2009

baby to s tym neprikladanim na prsnik hned po porode...ako BFH to MUSIA robit...ak nie, treba presne napisat meno sestier, cas a tak a poslat staznost do unicefu. uz som sem davala link. a treba sa aj celym menom podpisat, najlepsie je, ked mate aj foto ci video dokumentaciu 😒
mne je tak smutno, ked to vidim a pocuvam, sama som zdrav. sestra a mala som stastie na zamestnanie, kde nas nadriadeny riadne pucovali za pristup k pacientom a aj ich pribuznym...ked som prvy krat navstivila ruzinov, odchadzala som odtial zuriva s pristupu sestriciek, ktore casto nemaju ani sajnu o zdrav. stave ich pacienta a este su drze a neupravene ako furie...tato nemocnica skutocne nema kulturu medzi strednym zdravotnickym personalom 😔

quetka
24. feb 2009

baby ja neviem ako je to s tym prikladanim, tiez som rodila okolo 18.30 a maleho mi doniesli okolo 22.00 sedela tam so mnou asi 10 minut taka mlada sestricka, ale maly vobec nemal zaujem o nejake prisatie, a potom aj rano, on proste nechcel jest.... myslite si, ze dieta ked pride na svet chce hned jest ?
potom na ten dalsi den ked som ho uz ako tak kojila mi dala sestricka na prikrm glukozu len a neskor az mlieko.
Tiez sa mi mlieko extra nepustilo, az ked mi ho vzali pod lampu kvoli zltacke som sa v noci zobudila na bolesti prsnikov lebo som uz bola "naliata" tak som sa poodsavala a rano uz som si ho pekne nakojila, ale to bolo mozno uz na 3-4 den.

patricia1971
24. feb 2009

ahojte, písala mi niki, že ešte sú v nemocnici, že malý je žĺty ako citrón, ale že dnes jej donesú notebook, tak okolo 17 hod. bude písať 🙂 🙂 🙂 🙂

mima77
24. feb 2009

sirinka - no tak so staznostami mam uz skusenost taku, ze hrach na stenu veru hadzat nebudem a prepac za vyraz - stat proti vetru uz duplom nie!! To by som musela presne vediet mena sestier a mat aj natocene na video ako ty hovoris!! Inak by som to nerobila uz nikdy viac! Vies ako velmi cloveka zaboli a aj nahneva taka odpoved aku som ja dostala na moju OPRAVNENU staznost?! Neprajem to nikomu zazit!! Vyslovene v nej zo mna urobili chuderu, co nic nevydrzi a vymysla si az sa hory zelenaju! Tiez sa mi vyhrazali ze sa chcu so mnou osobne stretnut, lebo vraj urazam cely ich personal! Pritom som tam nenapisala jedine neslusne slovo, jediny akoze len moj pocit, ale vsetko situacie co som zazila a pekne v bodoch! Nech ich ani len nenapadne ze to pisem z dajakej oneskorenej poporodnej depky! Tiez som tam pochvalila tu sestricku co nam pomohla a asi to im sedelo v zaludku, ze som nechvalila aj inych - neviem!! Ale nezasluzia si taka je pravda!!! No a pisat na nich staznost niekde inde to je ich slovo proti mojmu kedze na dokazy v tej chvili nemas ani len pomyslenie!! Co myslis, komu budu verit aj inde?? Tieto veci v chorobopise zaznacene nemas a tak lekari a kontrola vezmu chorobopis a pekne krasne usudia ze postupovali spravne a nebolo nic zanedbane! Nebolo medicinsky to musim uznat - ani voci mojmu predcasne narodenenmu dietantu, ani voci mne! No taketo veci ako prilozenie a pod. sa tam nepisu - to tam nenajdes a si vies kde...!

mima77
24. feb 2009

quetka - no mozno dietatko nie je hladne a nechce hned sat, ale potrebuje ukludnit po porode a pocut znova bit mamine srdce a tiez to aspon skusit...! to ze ho treba umyt, zvazit, zmerat a potom zahriat v inkubatore -to ako zamienka na zobratie dietata neobstoji ak je zdravotne v poriadku!! kedysi tiez deti matkam nepomrzli hned po porode v naruci - prave naopak!! ja som si povedala ze kdekolvek pojdem nabuduce rodit upozornim dopredu personal, ze ak dieta bude v poriadku chcem ho ihned na brucho a na prve prilozenie a az ked to bude splnene potom si ho mozu zobrat umyt, zvazit a tak...!! som sa rozhodla ze si tam zoberiem aj dake starsie uteraky co potom vyhodim ked sa zaspinia od krvi a tak keby robili caviky z tohto dovodu... ale nedovolim, aby mi to prekazili!!! a ked vtedy nieco nebude v poriadku, tak manzel bude ako svedok a si mozu byt isti, ze potom uz narobim riadny krik na rozne institucie koli pravam pacientov a tak... ja zasa nie som clovek co drzi hubu a krok a ked treba tak sa stazujem a nenecham to len tak ticho prejst! hoci tentox mi ta staznost bola houby platna! 😀

mima77
24. feb 2009

inak este jedna vec.. ak pojdete rodit a na prijem v noci (ja som tak bola) vezmite si pre istotu aj zupan! mala som stastie ze som si ho vzala, lebo vtedy oni na oddeleni nemaju a tym ma zakryvali aj pocas porodu a po nom! nocna kosela tiez nie je od veci - tie ich nemaju gombiky a chodit tam s holym hrudnikom no nic moc!! prelepovala som este leukoplastom, ale to na kazde kojenie davat dole, tak to dlho nevydrzi!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre