Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lenusiatko
24. feb 2009

No baby, tu sa to pekne rozbehlo, kym som to vsetko precitala...
Mima, to je nahoda, ze som ta tu nasla, ani nevies, ako casto na teba myslim, ja som prisla do ruzinova rano na vyvolavacku a ty si bola este s tou jednou kockou na vzdycharni a potom som ta videla az na izbe. Baby, Mima mala fakt otrasny porod a problemy s malym, takze viem, ze tu neprodukuje svoje citove vylevy, ale hole fakty. My sme lezali s Hankou na poslednej izbe, musim tu pridat svoju fotku, alebo si ju pozri na mojasvadba.sk, aby si si spomenula. Tvoj maly je nadherny, dufam, ze uz je v poriadku a ty tiez. Na tie tvoje dopraskane oci nikdy nezabudnem ☹ .
Niki, gratulujem k chlapcekovi, daj mu pusku, je v poriadku? Dufam, ze skoro uz budes doma a si ho uzijes.
Ja uz by som asi tiez do ruzinova nesla, aj ked som mala prof. Susku pri porode, tak mi zabudli dat epidural, infuzku proti streptokokom (bohuzial malinka mala potom este 3 mesiace zapal spojiviek) a malu som porodila uplne sama, pretoze ked som kricala na sestricku, ze rodim, tak povedala, ze az vecer. Mala sa narodila za 10 minut a prof. stihol prist na poslednych 5 minut, aj moj manzel. Takze z mojho pohladu som vlastne porodila uplne sama, bez jednej injekcie a akejkolvek dopomoci, roztrhalo ma az za usami a sitie zaziva, takze moje spomienky su "uzasne".
No a o sestrickach som tu uz niekde pisala, ja som celu nemocnicu cucala, nic som nikomu nehovorila, nikoho som neotravovala, takze vlastne nechapem, preco tie sestricky boli vkuse nasr... A tak sa mi tam zdala vacsina pacientiek, takze som nemala pocit, ze by boli velmi zaneprazdnene. A ako tu niekto pisal, fuj, tie zafajcene prsty. Kojenie nekomentujem, takze z mojho pohladu mne nemocnica nepomohla absolutne v nicom a na ruzinov nahliadam velmi negativne, lekari celkom fajn, ale ostatny personal des a hroza.

nikollette
24. feb 2009

Jaj akurat tu mam spolubyvajucu, dnes rodila, babo jej tu palce, uz aj ja chcem mat svojho citronika spat pri sebe.. a byt domka.. vsak uz som tu od utorka a rodila som az zo stredy na štvrtok.. štvrtok rano o 2:50...

baby ja neverim ze to mam za sebou 😅
a tak celkovo... tažky porod, no zvladli sme... my to tu aj personal vravel, že ano vy ste mali tazky porod a tak.. 🤐

zoldy
24. feb 2009

sa ustipni,uz je to vonku 😀 😀 😀 😀 😀 uz nech ti maly robi radost a hlavne nech je ZDRAVI..... 🙂

nikollette
24. feb 2009

Lenusiatko, no maly je pod lampou, bol bol ako citronik ☹
ty teda nemas dobre skusenosti.. ja fakt len tie niketore setry, su take opice, a jedna najviac, tak to jedine mi tu asi vadilo, nic ine v podstate, a to sa povazujem za narocnu 😅
Pisala som cely svoj pribeh a skusenosti , aj s prof. a celkovo s inymi lekrami, ci sestrami, neveim ci si citala...
Inak som myselal na teba ako si mi pisala o prof, ze si nebola moc spokojna, tak ma to aj napadlo, no ja sa nemozem stazovať, fakt.. este kazdy den aj zamnou dosiel, aj maleho bol kuk... aj napriek tomu ze on ma toho fakt dost vela, a cenila som si ze teda k mojmu porodu nad ranom prisiel, bo nemusel a peniazky by sa mi vratili.. a bol tam aj maldy redecha, s coho doetraz nechapem ze aka som bola spokojna, aj ked som fakt necakala, od takeho uska 😅 a aj po porode, jak ma tam hladkal, bol privetivy, inak velmi to pomoze a zaneha fajn spomienku na porod, taky pocit ze sa tam o vas zaujimali, a starali...

zabka1003
24. feb 2009

Ahojte, tak tu je búrlivá diskusia..už sa mi štikútalo tak som dobehla.... 😵

No Nikolette, ako keby si detailne opísala môj pôrod..akurát s tým že to trvalo 22 hodín a končilo vákuumextrakciou ako u teba..a aj tá silná žltačka..no presne...drž sa a šup šup rýchlo domov..

Pridávam sa k ošťatej slame..tiež mám na ňu "krásne spomienky".. 😎

zoldy
24. feb 2009

ahoj Zabka,rychlo domov?to si sa potom mooc neponahlala...alebo si cakala na mna...priznaj sa... 😀

nikollette
24. feb 2009

zabka aj ty si mala vakuom??? ☹ aj ja, ale co uz prezili sme, aj ked to riadne bolelo, a vsetci mi vraveli ze som mala tazky porod.. no aj ta zltacka.. kolko bola tvoja pod lampou..
aj tvpoja malicka mala taky opuch na hlavicke??? Moj maly mal dost velky, ale ako zazrakom sa mu to tak krasne zo dna na den zahojilo, ze az.. uz ma krsnu gulatu hlavicku, bez opuchu.. nic neni vidno,tak som uplne rada, bo najprv ma to dost vylakalo..

kokos ta ostat slama, je ale slavna.. bodaj by stikutala celu noc 😝 😀 😝 😀

zabka1003
24. feb 2009

Zoldy to bolo pre Niki nech ide šup šup rýchlo domov..

Niki ja som mala tiež vákuom..a tiež manžela poslali von a zrazu taký zhon a bolo mi jasné že už ide o čas..
Ale podarilo sa mi za pomoci toho na 2 zatlačenia malú vytlačiť..ja som bola potom tak strašne vyčerpaná, že si ani nepamätám malú.. 😢 ale manžel hovoril, že mala tú hlavičku takú opuchnutú...ale ked som sa bola ráno na ňu pozrieť už to nemala..
My sme boli 10 dní v pôrodnici so žltačkou..a to keby tam nebola zoldy, rátam že ma tam ešte podržia...

zoldy
24. feb 2009

ved ja viem,ale ti sa tiez si sa moc domov neponahlala...to myslim s ironiou...nikdy nezabudnem na tvoje smutne ocka...a potom na tie najveselsie na svete... 🙂 ked si si malu brala domov..

zabka1003
24. feb 2009

No ja som tam bola už vážne psychicky na dne...fakt by som si to nerada zopakovala..aj ked nás to možno čaká aj pri druhom, kedže ja mám krvnú skupinu 0 a manžel A 😒 ale tak už budem mať hádam trošku nadhľad..

nikollette
24. feb 2009

No to bolo, aj mne ked uz tam dali ten vakuomexer ci ako to je, tak za 2min bol maly vonku..
ale asi aj to tak bolelo ako to tam pchal lekar, ja som nevedela ze mi tam nieco pcha, vobec som si to neuvdomovala, ani som si nevsimla ze posledne dve min poslali partnera prec...
Mne maleho doniesli aj prilozit, mal aj hlavku zabalenu, ale hned som videla ten opuch.. ael uz nema nic, nastastie, ale to sa zvykne skoro vzdy pekne spravit...
Hm 10dní ☹ a kolko bols pod lampou?? kolko dni?? Na ktory den ejj to prepuklo,mojmu treti, ...

zabka1003
24. feb 2009

Niki, neboj všetko bude ok..nechcem ťa strašiť, ale malá mi hrozne zle spávala do roka, a možno to bolo aj následkom toho ťažkého pôrodu..vraj sa to prenáša aj na pohodu dieťatka..ale dúfam, že váš prípad to nebude.. 😉

Tiež nám na tretí deň začala žltačka a pod lampou bola v kuse, okrem posledného dňa.. ked ju aj dali na pár hodín von, tak jej zase stúpol bilirubín a musela ísť naspať..

zoldy
24. feb 2009

zabka neboj,ked sa zadari druhe,pridem ja a zltacku zazeniem... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zabka1003
24. feb 2009

zoldy beriem ťa za slovo..ked budú problémy s prepustením, tak ťa zavolám 😉

Ešte ma napadlo, ked ten posledný deň dala lekárka spraviť odber, tak si sestričke čo Nelku brala hovorila, že "sprav dobrý odber" a ona tak nasrato, že " a nemám si to z mojej žily nabrať 😀 "
To bola taká mladučká baba..

zoldy
24. feb 2009

ja si to pamatam a vidis,dobre sme ju pichli...vysledky mala ukazkove...

zabka1003
24. feb 2009

No ani ma to už do Ružinova neláka pri druhom, ked tam už nerobíš 😀 😀 😉
Mala by si sa tam vrátiť ked pôjdem rodiť 😎

zoldy
24. feb 2009

ok,ale dohodli sa s livikou,ja sa vratim,vy si to obe naraz odrodite a zas odidem...moze byt? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nebudete si zazmluvnovat lekara,ale sestricku...to by uz co bolo... 🙂 😉

zabka1003
24. feb 2009

No asi to nevyjde, lebo Livika, že už po lete "idú na vec" a my si ešte dávame načas..
TAk sa budeš musieť dvakrát vrátiť..ale ja viem, že ty si zlatíčko a pre nás dve to bez problémov spravíš 😀 😀 😀

zoldy
24. feb 2009

pre vas dve cokolvek,uz sa mooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc tesim 🙂

zabka1003
24. feb 2009

a za odmenu prídeme my dve z Livi odrodiť teba 😀 😀 😀

mima77
24. feb 2009

jeeeej lenusiatko!! 🙂 🙂 🙂 ako by som si nepamatala...!! tiez som na teba myslela! ked som stretla na stretavke majoviek trpezlivu, tak som si hovorila ze este teba niekde najst! a vidis aky je svet maly! 🙂 mala Hanka je ozaj fesanda!! Dufam ze uz si aj ty ako-tak zabudla na ten cas co sa tam dialo... My sa mame dobre a Erik je veelmi zlate dietatko - celu noc mi pekne prespi, papat mu chuti az na obdobie ked mu idu zubky (to je ale normalne) ale inak je priiiserny pohodak! ani lozit, ani chodit sa mu nehce! akurat dnes sa zacal tak troska vzpierat na kolienka ako na lozenie, ale to ho musim steklit aby sa aspon trosku snazil! 😅 inak ma uz iba na hlavicke ten hemangiom - ten cerveny flak, ale to povedali, ze by do roka malo zacat miznut a fakt mu to aj bledne, tak dufam, ze to bude ten typ, co zmizne! kojit som ho kojila do 5 mesiacov, potom mi odmietol moje mlieko lebo sa mu zmenila chut po mrche... no ale aj tak nikdy nebol iba plne kojeny, vzdy som musela dokrmovat, lebo sa mi netvorilo dost mlieka vdaka tomu co sa stalo v nemocke! 😒 no a este nechcel mi sat, tak som musela mlieko vzdy odsat a dat mu vo flaske - iba skoro rano ked bol priserne hladny po prespatej noci tak tahal ako divy, ale cez den ho naucit ani za svet! to bolo na hodiny a nevytiahol ani dvacku! tak som musela tak robit... takze preto si hovorim ze pri druhom budem uz mudrejsia!

livika
25. feb 2009

Ahojte. 😵
Vcera so musela narychlo odist.Viete tie moje dve deti ma potrebovali 😅
Baby,vy ste zlaticka 😉
ok,zoldy rodime my dve Eli 😀

plumka
25. feb 2009

Ahojte, no teda kym som to vsetko precitala, ufff.
NIKI gratulujem strasne moc k malickemu a prajem rychle ,,odzltnutie,, aby ste mohli ist co najskor domov. My sme tiez mali zltacku, ale nasa mala mala hodnoty az okolo 370, tak malinkemu to urcite rychlo prejde. 😉
No ja si pamatam na jednu sestricku, bola neskutocne mila, ona robila na nadstandarde detsku, mala dve deti, taka blond-hnedy melir mala, mozno si ju zoldy pamatas a potom este jedna taka Tanicka, take mlade ucho, blondinka, ona bola zo zaciatku strasne hnusna, lebo mne bolo po porode strasne zle a doniesla mi babo rano, ze uz bude u mna, ale ja som jej povedala, ci ju nemoze zobrat spat, ze mne je uplne na odpadnutie a ona si myslela ze simulujem. Potom prisla velka vizita a zistili ze mame s malou nejaku infekciu v sebe a ze ja mam strasne nizky tlak, hned mi dali infuzie a injekcie a potom uz konecne bolo dobre a aj ta sestricka sa potom zmenila a uz bola taka mila a zlata. 😉

zaburka28
25. feb 2009

cauky babulky,
no mozno trosku odveci otazka ale tak ma napadlo, ze ci neviete poradit ...
Aka je pravdepodobnost, ze moj maly bude mat moju krvnu skupinu ja mam 0+ avsak moj manzel ma AB- ???
V poradni u dokiho mi robili dost casto odberi, ci sa nevytvaraju protilatky ... ale nic viac o tejto veci neviem ... trosku mam z toho strach aby bol malinky v poriadku ...
A aj teraz v najblizsej poradni, mi dala sestricka papiere, ze mam prist opat na odberi ...
A myslite, ze to mam v porodnici v Ruzinove dakomu specialne niekomu nahlasovat? ... myslim ohladne tej rozlicnej krvnej skupine????
Poradte mi prosim, ak viete.
Dakujem moc krat ♥.

patricia1971
25. feb 2009

zaburka-neviem ako u teba,ale viem,že j som negat. a tam mi museli sledovať protilátky,pretože plod mohol byť pozit.a to sa vtedy tá krv bije a je to riziko.....moje prvé dve deti majú pozit. a tretia negat.krv,takže tak je to u nás.....ale myslím si,že keď ty máš posit.tak je to ok....ale sú tu sestričky,tie ti určite budú vedieť poradiť,ja sestrička nie som.... 🙂 🙂

zaburka28
25. feb 2009

patricia1979 - dakujem ...
len som to trosku domotala 😠 , sak ja som 0- negativ 😖 ... pardon som sa pomylila ... 🤐 ved aj preto mi robia tie odbery ... a manzel je AB+ pozitiv ...som to ale motacka ... 😀 😅

zoldy
25. feb 2009

Zaburka,to sa neda povedat,je to 50 na 50,babo by to ohrozit nemalo,mozno bude zlte,ale to je kazde babo svojim sposobom...

Plumka,ta s dvomi detmi je Jarka,mila to osobka a ta Tanicka je moja kamoska,ona tam uz tiez nerobi,sikulka to bola... 🙂

zoldy
25. feb 2009

aj ja som negat a priatel je pozit,tak tiez budem na tom rovnako ako ty...Aj moja mama bola pozit a ja negat a bola som v poriadku,iba som bola ako pomaranc...

zaburka28
25. feb 2009

dakujem zoldy 🙂
no moja mamika mi tiez vravela, ze som bola zlty citronik ... ☹
tak aspon viem na co mam byt pre istotu pripravena ... 😒

patricia1971
25. feb 2009

ja som mala všetky citróniky,aj negat. aj pozit........ale zaburka neboj,všetko je to ok..... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre