Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikollette
3. mar 2009

Ja by som sa vedela vyspat stale.. ved on furt hajá..Vies poradit???
No je to hrozne zpobudim ho, prebaôovanim, ale hned zaspi, ani pri tom neplace, neviem ako ho ma zobudit, skusam vsetko, aj setsricky videli ze sa neda zobudiť ☹

zoldy
3. mar 2009

presne viem o com hovoris,skus ho zatlacit na klucnou kostou,opatrne,alebo stlac usny lalocik...to chce vela trpezlivosti,mi sme taketo deti krmili aj hodinu,sme sa pri nich striedali a ked to neslo,tak sme ich zasondovali...to je normalny postup,skoda,ze to mamicky nemozu robit...idem na chvilku off,za desat minut som spat...

nikollette
3. mar 2009

Zasondovali??? Mzno aj mojho tam zasondovali, nie?? ked mi ho nenosili, a bol pod lampou.. a ked takto nechcel papat.. no jedna super sestricka mi to radila nech ho posteklím na klicnej kosti,.. ale nepomohlo ani to na neho 😒
Inak zoldy, ak neni teraz to slniecko, a maly neni pod slnkom, tak sa loze ta zltacka zhorsovať??? 😖

zoldy
3. mar 2009

zasondovali,mali sme istotu,ze babo bude napapane a neunavy sa este viac...zhorsovat by sa nemala,aj ked nie je slniecko vidno davaj ho aj tak k oknu,aj ked mi slniecko nevidime,je tam...lepsie ako nic,ja som to vzdy maminkam kazala....nemuseli ho hned sondovat,oni maju na to svoje tahy ako nakrmit babo,ale takto cez net ti ich neviem ukazat a ani poriadne vysvetlit... ☹ ☹ ☹

nikollette
3. mar 2009

No to si viem predstavit ze maju svoje tahy 😉 oni uz musia mat, pri tolkych babtkach 😀
No dava,m ho k oknu, ale ma vonku iba hlavicku.. bo kebyze ho vyzlecem len do papersky, tak mu je zimka, aj ked mne nie je, ale on je predsa novorodenec.. takze tak.. a to nestaci, ked ma iba tvaricku pod dennym svetlom, ze ☹

zoldy
3. mar 2009

staci...uplne to staci,on bude pomalinky blednut,ale tymto mu urcite pomozes...aj v nemocke su v zime oblecene a svieti sa pri okne iba hlavicka...

nikollette
3. mar 2009

Jaj, no dobre, lebo obvodna mi povedala nech ho celeho vyzlecem, nech urobim v izbe teplo a tak.. ako to sa neda podla mna ani.. ked ideme kupat tak urobim teplo, zapneme aj ten elektricky radiator na tu chvilku aby sa vyhriala izba, a tak.. ale ajtak to musi byt šup, šup, aby mu nebola zimka.. nie to celho ho vyzliect a nehat pod oknom no nie??

Zoldy ty si kedy odchadzala z Ruzinova???

zoldy
3. mar 2009

to sa da realizovat iba v lete...
este pred rokom som tam pracovala,neviem ktory den to presne bol,ale ku koncu marca som treskla dverami a odisla...

nikollette
3. mar 2009

Hm, skoda ze si tam uz nebola teraz..
Ale bola tam jedna velmi mila a ochotna sestricka..
taka tmavsia, vlasy tak pod usi, take tmavo hnede, tusim aj jemny melir v tom mala, stredne vysoka, trosku silnejsia , nie moc... nevies ktora to je??? Taky mily hlas mala vzdy, usmievava..

zoldy
3. mar 2009

to je asi nejaka nova,tu ja uz nepoznam...

nikollette
3. mar 2009

Hm, tak asi...
ale bolo ich tam strasne vela.. tolko smien, stale ine setricky..niektore som videla prvy krat pri odchode naprikald.. a to som tam bola dost dlho..

Zoldy a preco si odisla, ak sa mozem opytat?? Taka sestricka ako ty tam urcite chyba 😵

zoldy
3. mar 2009

bola nas tam ako hadov,ved v jednej sluzbe sme boli styri...
dakujem 😵 ja som v januari nastupila na aro a chcela som z ruzinova odist,ale s namestnickou sme sa dohodli,ze zostanem na stvrtinovy a vrchna mi bude prisposobovat sluzby a ked nie,tak si ich budem menit s babami...aprilovy rozpis sluzieb bol taky ze som mala robit v jeden den na dvoch miestach,tak som si sluzby v Ruzinove pomenila s babami,ale vrchna mi to odmietla prepisat,ze ona to nebude prepisovat,a tak som dala prednost aru,je to ovela lepsie platene...koniec koncov aj tak nakoniec tie sluzby musela menit...ale bolo mi smutno,ked som odchadzala... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

nikollette
3. mar 2009

Jaj a kolko si tam pracovala na novorodeneckom???
jaj ten moj malý citonik, hajinka, och joj.. stále, stále.. o osmej ho idem prebudit, prebalit, sksuist nakrmit, ale neviem ci bide chciet.. asi najprv odsajem mliecko, aby som videla kolko si vycuckal 🙂

zoldy
3. mar 2009

rok a pol,ale teraz v podstate tiez,lebo mame same babenka ☹ ,skus a daj vediet ako si dopadla...

nikollette
3. mar 2009

No skusim, snad nieco vycucka, potom som porad aj ja spokojnesjioa..
kolko by to mal vypit minimalne, take babatko do dvoch tyzdnov???

zoldy
3. mar 2009

60-70 by mohol zvladnut...

nikollette
3. mar 2009

ok, diky 😉 dam vediet kolko vypil 🙂 ale az po osmej.. potom napisem... a ak by som to uz nahodou dnes nestihla, tak zajtra sa ozvem..
maj sa pekne

zoldy
3. mar 2009

ahoj a drz sa

lenusiatko
3. mar 2009

Ahoj Niki, zltackovy problem sme riesili 3 mesiace, malej mohol pri uchu vybuchnut kanon, u nas ziadne odporucane rady na prebudzanie, ako stipkanie, hladkanie absolutne nezaberali, len spala a spala, prisat sa nechcela, takze som vytasila do boja nasledovne (poradila mi to jedna vyborna lekarka v Ruzinove). Mala do futbalovej polohy, nesmie byt moc naobliekana, aby ju teplo neuspavalo, klobuciky totalne odpratat - je to najistejsia cesta k odstaveniu, maly si sam bude stimulovat bradavky pusinou a za dva mesiace ich budes mat ukazkove. Ak mas po ruke mamu, alebo priatela, tak do pusinky mu zaviest infuznu hadicku, ktoru som si leukoplastom nalepila na prso, tak aby vyvod bol hned pri bradavke. Na konci hadicky striekacka s teplym nutrilonom a vzdy ked si mala trochu potiahla, tak zo striekacky som jej strekla. Bolo to totalne peklo, ale zaroven jedina cesta, ako ju prinutit sat. Zaroven to rob kazde dve hodiny, v noci kazde tri s totalne zeleznou pravidelnostou. Nedavaj vobec ziadnu flasku, max. striekacku, lyzicku. Ak mas blizko pediatricku, skus sa s nou dohodnut, ze 2-3x tyzdenne prinesies maleho prevazit, nemal by chudnut, ale tyzdenne pribrat cca 200 g. Ja som za to, aby sa babatko dokrmilo, ak nepribera, kojenie nie je vsemohuce, hoci my sme to nakoniec tahali 9 mesiacov, ale pri druhom dietati by som si to urcite nemohla dovolit. Babatko musi spevniet a pribrat, aby bolo schopne sat, nam tato (aj ked tazka) metoda velmi pomohla k tomu, aby sme sa nastartovali. A to sme boli samy minus - zltacka, ziadne bradavky, spave dieta, ziadna tvorba mlieka. Inak, v lekarni mi manzel zohnal oxytocinove kvapky do nosa, ktore mi pomohli to rozbehnut, ty potrebujes dve veci, aby sa ti mlieko tvorilo a aby sa ti mlieko spustalo. Tvorit sa ti bude, ked sa budes dobre a pravidelne stravovat a dodrziavat pitny rezim a spustat, ked budes pravidelne a casto kojit, skus sa na to psychicky naladit, prepnut si to v hlave a nepanikarit. My sme sa vytrapovali 2 mesiace a na 3. som som uz vedela, ze to bude dobre - trpezlivost ruze prinasa, musis si verit a mat podporu okolia, ked budes vediet, co malinky a ty potrebujete, urcite ti vsetci okolo pomozu 🙂

nikollette
3. mar 2009

Lenusiatko, no ja som ten najmenej trpezlivy clovek na celom svete..
Ja nema trpezlivost ani takto, nie to este co si mi ty popisala.. obdivujem ta velmi, velmi, ze si sa tolko natrapila, ale ja by som na to nemala energiu, fakt 😒
Mlieka zatil mam dost, klop,klop... maly si zvykol na tie koobuciky, bez toho sa neprisaje ani za svet...cez to pekne papká... aj ked je spavy, co ma privydza obcas do zufalstva, hlavne ked chcem aby jedol ☹

Inak baby co potrebujem na matriku??
Zajtra sa chysta priatel, a co ma brta.. obcianske nas oboch, a este co??? Vdaka

zabka1003
3. mar 2009

Niki neboj, aj moja malá bola takáto..
Mne ked ju priniesli na krmenie, tak som ju nikdy nevedela zobudiť..a v pôrodnici ju krmili väčšinou na novorodeneckom, ale priznám sa, že aj ja som mlieko odsala a dávala som jej to piť z fľaše 🤐
A to 10 dní!!! a prišla som domov a "rozkojila " som to..
Pomaly postupne, nechcela sa mi vôbec prisať ale podarilo sa to a kojili sme do jedného roka..
Chce to len trpezlivosť a nevzdávať sa!!!

A už si doma, nikto ťa nestresuje, tak je to v pohode..a malý bude dlho žltý, netráp sa tým.. 😉

nikollette
3. mar 2009

Zabka akurat pozeram, ze tvoja mala sa narodila tak isto ako ja 🙂 14.12 😉
Ja ma nervy aj z toho ze ked saje z prsnika, neviem kolko vysaje, co ak malo??? ☹

patricia1971
4. mar 2009

no ahojte baby, nejako ste sa rozpísali... 🙂 🙂

14.12.???? aj moja mamina je vtedy narodená 😵 😵 😵

niki ako???? kojíte sa????alebo stále stresuješ????? 😉 😉 😉

zabka,ty už máš veľkú babu,ako pozerám...krásna... 🙂

lenusiatko ahoj, tiež toho píšeš dosť...ty sa nechystáš na druhé??? 😵

vevusiatko
4. mar 2009

Ahoj Niki:Malu som uplne len prve tri tyzdne kojila potom raz denne na vecer nutrilon a bolo lepsie no stale chudla tak som zacala viac prikrmovat a teraz papa len umele mliecko ale do dvoch mesiacov mala skoro stale len moje....Teraz sme spokojne obe 🙂 Papa Bebu HA 1 a sme spokojny...tiez som sa natrapili.NAjprv iba spala a po mesiaci kazdu hodinu som koujila nic ine som nerobila..na nervy sme boli obe 🙂

livika
4. mar 2009

Aj moja Simi je 14.12 😅

nikollette
4. mar 2009

Ahojte..
No maly sa tuto noc, prvy krat sam zobudil na hlad, a to hned tri krat, kazde dve hodky 🙂
samam som tomu neverila..
teraz papal, a ma štikutku, co na to pomaha neviete???

livika
4. mar 2009

No vidis Niki 😵
Aj my sme stale bojovali so stikutkou 😠

patricia1971
4. mar 2009

aj my mávame stále šitkútku...to prejde niki, uvidíš???? a niki,papal tvoje mliečko??? 😵 😵 😵

zabka, ty si bola na nadstandarte?????kamoška mi rodila 13.12.2007,viem,že bola na nadštandarte a o deň neskôr tam už mala nejakú mamičku...

livika
4. mar 2009

Pati,ja som bola na ndstandarte,zabka bola na standarte...

nikollette
4. mar 2009

Boze chudak maly, ked sa pred dvoma hod napapkla odomna, bol stale nekludny, a nech el spat ,otvaral pusinu, mysella som ze je este hlady, tak som ho isla dokrmit nutrilonom.. tak len tak nasilu vypil mozno 20ml, ani tolko, a zrazu taky vodotrisk mliecka, cez pusinu aj cez nostek, chudatko... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre