Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zabka1003
6. mar 2009

kristinka.s chceš si zazmluvniť lekára? Lebo ak nie, tak musíš ísť do poradne vo štvrtok.

Vevus, aj ja chcem fotku..lebo ja si myslím na jedného že je Kriško, tak nech si overím či je to on..

Niki ozaj ma napadlo, to v Ružinove ti kázali ísť na neurológiu? Lebo ved malá sa tiež narodila VE a nám nekázali vôbec ísť 😕

kristinka.s
6. mar 2009

Zabka neviem zatial ci chcem, len tam mam ist na kontrolu - prvu v poslednom mesiaci. Tak treba ist vo stvrtok?

nikollette
6. mar 2009

Ahoj kika..
NO tak ak ides prvy krat do Ružinova a nemas v pplane si tam zazmluvnit nejakeho lekara, ku ktoremu budes do porodu chodit, a ktopry by ta prisiel aj odrodit, tak budes chodit do spolocnej ambulancie, pre mamicky,, kt nemaju svojho lekara.. su tam iba vo štvrtok tuším, od 8mej do 10tej ,a je tam vzdy starsny naval, tak sa treba obrnit trpezlivostou..
nechces radsej vlats neho lekara, takto ta bude musiet odrodit nejaky sluzbukonajuci, kt nie su vzdy velmi mily, ak nie si ich pacientka.. to budes musiet mat stastie natrafit na nejakeho dobreho... 😉

kristinka.s
6. mar 2009

Niki a tie prehliadky prebiehaju rovnako ako doteraz? Myslim ultrazvuk a pod.
A este jedna intimna otazka - pred porodom ta sestricky oholia alebo sa musis sama?

zabka1003
6. mar 2009

Kristinka to ťa len pozrie lekárka, skontrolu tlak a moč a to je všetko..mne už UZV nerobili..až v deň pôrodu..
Pokiaľ nemáš KP alebo niečo také, tak sa nebudú unúvať..
Ja som nemala zazmluvneného lekára, takže mám s tým skúsenosť..
Ale baby ti dobre radia, ak máš peniažky, je lepšie zazmluvniť 😉
Ja už by som druhýkrát "naslepo" nešla 😉

zabka1003
6. mar 2009

Jaj a ohol sa radšej sama..ja som sa oholila doma a už ma tam nemuseli.. 😉

kristinka.s
6. mar 2009

Zabka dakujem. Mozno hlupa otazka ale co je KP? 🙂

zabka1003
6. mar 2009

že je dieťatko otočené zadočkom dolu - Koncom Panvovým 🙂 vtedy zvyknú kontrolovať či sa náhodou neotočilo..

nikollette
6. mar 2009

Holila som sa sama.. tak ma neholili, a ani klystir nerobia.. len ti daju take cipky..
A uz ani neholia, daju ti ziletku a oholis sa sama.. ale lepsie je doma podla mna..
Veru kika, ako radí zabka, radsej zazmluvni, ved nerodime kazdy den 😉 a aspon mas lepsi pocit a istotu, ze ta pride odrodit niekto, koho neuvidis prvy krat v zivote.. je to uplne iny pocit..
ja som svojmu lekarvi na 100percent verila, avedela som ze to nezbabare, tak ze ten pocit stal urcite zato.. este som mala aj stastie zue ked ja som v noci rodila aj lekar ktory mal akurat sluzby bol super.. cize som tam mala, dvoch uzasnych lekarov 😉
naslepo by som nesla, lebo som uz pocula hocico..
a aj od znymch, nie len ze jedna babka povedala..

kristinka.s
6. mar 2009

aha, dakujem. No to mame v poriadku. Len mi dnes zistili v porodnych cestach nejakeho bacila, tak na to ich tam zato upozornim, ale to sa asi aj docitaju z materskej knizky. A este mi moj doki pri poslednej prehliadke povedal, ze mam skrateny krcok. Tak to mi tam hadam pozru, ci ani to nie?

Bojim, bojim prveho porodu.

nikollette
6. mar 2009

Kika a odkial si ty???
Asi streptokoka ti zistili, no to by si mali vsimnut, aj sami, ak nie upozorni ich..

fanta
6. mar 2009

Ahojte tehulky, chcela by som sa spýtať, ak prinesiem do pôrodnice náušničky, prepichnú malej aj ušká? Viem, že švagrinej to v pôrodnici v NZ spravili automaticky, tak neviem. Nestretli ste sa s tým niektorá?

vevusiatko
6. mar 2009

Kristinka streptokok to nie je nic vazne aj mne zsitili len dostanes infuzku pred porodom 🙂 Ale upozorni ich hlavne ked dojdes rodit 🙂

nikollette
6. mar 2009

Zabka ano, mam to v papieroch, ze maly v 3 mesiacoch, odporucaju pre istotu, neurologicke vysetrenie kvoli VE...
Takze budeme musiet ist na Kramare...

nikollette
6. mar 2009

Idem oddychovať..
maly bol dnes dost umrncany, ako neplakal, len sa tak ksichtil a nevedel zaspať..

veve na tu foto, ci video stale cakam 😉 ked bude mat mužík cas, nech to skusi zmensit 🙂

janula13
6. mar 2009

Ahojte babule, zase sa vam tu naburam, prepcte, ale vsimla som si ze niektore ste zo Senca, aj ja som, ako je to tu s detskymi lekarmi?neviem si predstavit behat s dvojickami do BA, staci ze tam beham teraz na poradne, su tu dobri lekari?A ozaj co gynekologovia?Citala som ze by tu mal byt nejaky Dr.Simko, nechodite nahodou niektora k nemu, vraj je dobry..a berie nove pacientky?
ja viem pytam sa od veci, ale ked som si vas tu vsimla 😅 Inak tiez planujem rozid v Ruzinove, kedze chodim tam k mojej lekarke, ked som si citala o Antolskej pripada mi to prast jak uhod, zalezi kde na koho natrafite.. 😝

nikollette
6. mar 2009

Janula, o simkovi som este nepocula, moj gynekolog je Dr.Vanko, je v pohode podla mna...
je tu viac detských lekárov, ale podla mna je najlepšia a najmilšia Somogyiová.. je fakt velmi milá 🙂 my sme sa prihlásili k nej, ked nas prepustili z nemocky..
Ku ktorej lekarke v ružinove chodiš?? Aj si ju zazmluvniš, aby ta odrodila, alebo?

patricia1971
6. mar 2009

ahojte babenky,ale ste sa zas rozpísali.....a ja keď sem prídem,už tu nikto neni 😠

janula-myslíš dr.Šimka gyekológa??? ak áno,tak tam má ambul.,on robil aj pôrodníka v Ružinove,ale pre nejaké nezhody už nerobí,že vraj je dobrý,ale ja ho nepoznám /je aj švagor môjho vedúceho 😀 😀 /,robí tam aj s dr.Oťapkovou, tá robí v Ružinoe,je pôrodníčka,k tej chodím ja,som síce z BA,ale na gyndu chodím do Senca 🙂 , a ešte v tej ambul.robí nejaká mladá doki 😉

zaburka28
6. mar 2009

babulky, ste tu niekto?
... vedeli by ste mi poradit alebo odporucit dakeho pediatra alebo pediatricku v Ruzinove?
... zial ja o nikom vobec neviem ☹ 🤐
... a pomohli by mi od vas dake odporucania alebo aspon skusenosti ... kedze ochvilku sa mi to blizi, tak nech som aspon trosku v obraze.
dakujem krasne 😵

patricia1971
6. mar 2009

ahoj zaburka28 🙂
ja so tu,motám sa tu po nejakých témach 🙂
ja som z Ružinova,ale moju pediatričku ti asi nedoporučím ☹....nie je zlá,ale niekedy ma jej reakcie vedia tak doraziť,že by som ju hneď vymenila....má asi 40 rokov,keď sa sňou stretnem vonku,tak super,kecáme,ale v utorok idem k nej a bude ma tam terorizovať,že malá mi málo priberá,tak sa teším... ☹
a kde v Ružinove 🙂 i?

dula_renka
6. mar 2009

janula13, tu máš link na gynekoligyckú ambulanciu v Senci. Dr. Oťapková chodí určite aj do Ružinova
http://www.fedgyn.sk/index.html

sirinka
6. mar 2009

janula ja tiez chodim s malou k somogyiovej a som velmi spokojna...
ale gyn mam v bratislave...

zaburka28
6. mar 2009

patricia:
myslela som v Ruzinovskej nemocnici alebo poliklinike ... byvame vo Vrakuni, takto to mame najblizsie 😉
... a preco sa nechas "terorizovat" od pediatrickej Dr. ??? nechapem ? ved ona by mala mamicku usmernit a pomoct-poradit (aspon ustne) pri starostlivosti o dietatko a nie ju terorizovat !!!

patricia1971
6. mar 2009

zaburka28-v ružinovskej že sú dobré detské dokiny,kamoška tam k nejakej chodila,ale potom išla k inej kvôli dochádzaniu, bývajú na Trnávke a tam blízko má nejakú....a tá moja,no nie je zlá,ale mňa vytočila tým,že mi vešne brble,aká je malá chudá....asi som to trošku tvrdšie napísala,ale až taká zlá neni,ona radí,uvidím,nebola som tam 2 mesiace,čo mi v utorok povie ☹

diuska6
6. mar 2009

ahoj. mala by som este jednu otazku ohladom toho holenia. ja som sa uz oholila, tak-ako som to dokazala s tym velkym bruskom. zaujima ma, ze ked tam budem mat tak tyzdnovy ochlpenie, ci mi to v nemocnici "upravia" ? 😀

bublinka34
6. mar 2009

ahoj..
..dnes som bola na kontrole v RN a dozvedela som sa, že od pondelka začnú prerábať oddelenie a tak budú prijímať obmedzený počet rodičiek.. ak máte zazmluvneného dokiho, tak sa ho na to opýtajte a ak nie, tak je vyššia pravdepodobnosť, že vás presmerujú do inej nemocnice..

nikollette
7. mar 2009

Ahojte...
No maly už neni taky spavy, uz je aj hore a gula očami 🙂
a v noci sa sam budi na papanie, vlastne aj cez den, ze ho ani nemsuim budit...

ano Oztapakova ma ambulanciu v senci, a je porodnickov aj v ruzinove.. mali sme ju ako izbovu lekarku...

Diuska, myslim ze ti povedia aby si sa este oholila...

Inak ked sme lezali s malym v neocke po porode, bola tam jedna taka vlemi mila pediatricka, ak by mala aj ambulaciu tak by som si ju urcite vybrala.. len neviem meno.. aj ostatne tam boli fajn, ale jedna sa mi zdala fakt vvelmi mila a sympaticka 😉

patricia1971
7. mar 2009

ahojte baby....

bublinka-to tam fakt idú prerábať????no veď je už aj na čase 😎

no niki vidíš,že sa to už malému lepší,keď sa už aj sám budí na papanie...za chvíľu ti nebude už toľko spinkať... 😵

nikollette
7. mar 2009

No ved uz ani teraz nespinká tolko..
preto uz nevysedavam na nete 🙂

Prerabat, co co?? odd sestonedelia???

patricia1971
7. mar 2009

niki,ja som myslela,že toľko spávaš 🙂 ,keď si tu neni....ja to poznám,tiež som tu len keď malá spí 😵

niki a odýchneš si v pohode pri malom???

hore píše bublinka,že idú prerábať....no tie ktoré ste už rodili,tak máte šťastie,aj ty niki,predstav si,že by si tam behala medzi robotníkmi 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre