Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

livika
5. apr 2009

Gratulujeme 😵 😵 😵

nikollette
5. apr 2009

Dius gartulujem.. to mas ale riadneho valibuka, hih 😅

nikollette
5. apr 2009

Ahéojte no už som vlastá 😀 😀 😀 a uz nie som blondína, ale ciernnovlasá, LoL 😀 😀 😀
dám foto do albumu s nazvom "my este bez nasho synceka" 😉

vevusiatko
5. apr 2009

No idem kuknut 🙂 🙂

nikollette
5. apr 2009

Oki 😅

vevusiatko
5. apr 2009

Supeeer....Uplne sa ti to hodi....Si ako modelka 🙂 Uplne krasnucka chvalim 🙂)

nikollette
5. apr 2009

dakujjeeeeeeeeem vemi pekne veve 😀 😀 😀

vevusiatko
5. apr 2009

nedakuj...aku mas inak povodnu farbu vlasov?? co ta ta cierna napadla??? Zavidim v dobrom 😉

nikollette
5. apr 2009

Mam taku spinavo blond, az plavu.. taka neurcita.. ale do 15rokov som mala cistu blond.. potom som raz nafarbila na blpond a zacali vyrastat tmavsie.. takl so si farbila na blond, ale mala som uz raz ciernu na hlave.. a tearaz znova.. neviem co ma to napapdlo 😀 😅

vevusiatko
5. apr 2009

Velmi sa mi to paci 🙂 Malicky sa ma ako???

patricia1971
5. apr 2009

čaute baby,nejako vás nestíham 🙂

niki vlasy sú super 🙂

nikollette
5. apr 2009

ahoj patka a díky 😉
maly sa ma dobre.. hajá v postielke.. ochvilu budeme kupkat a papkať..
ale zlty este je.. aj ked pomenej.. uvidime co povie doktorka.. o tyzden ked idiem do poradne...

patricia1971
5. apr 2009

no nejako mi to blbne,som napísala a nie je to tu...

no niki máš ích fakt super,aj ja si chcem dať,ale až na budúci rok,chceme kúpiť dom,tak teraz šetríme peniažky,lebo sme piati a 3izbovom byte 😀 ....ale určite ich bude mať aj ja, a aj gelove nechty,ale všetko chce u mna čas,najskôr bývanie,potom ja.....a buď len rada,že malý je taký super,že máš pri ňom čas aj na seba 😵

livika
5. apr 2009

Niki,supeer 😵
Ty dobre experimentujes 😀 😵

nikollette
5. apr 2009

Livi, tak trocha experimentujem 😀
Patka budes fesanda, muzik bude ziarlit 🙂 😉

nikollette
6. apr 2009

Jáááj, ale je krásen uz vonku.. ani neviem ako obliect maleho.. mne je aj v kratkom rukave teplo.. on chudacik naobliekany, v kociku.. bo sa bojim ze slniecko je este zradne.. ale potom je zase spoteny uplne najviac, tak neviem.. dnes som ho obliekla troska lahsie, a zadalo sa mi ze mu bolo tak akurat.. ale fusak som už odlozila, vsak by sa uvaril 😅
Idem spat nejaka som unavena, ako vždy heh 😀

prajem pekny sliečkový dník vam aj babatkam..
Inak ktovie co je s bublinkou.. podla mna uz urcite ma dcerku 🙂

barbie123
6. apr 2009

Niki, aj ja som rodila v ruzinove. Ale ine som chcela, ty sa fakt tak nudis doma s malickym? Pretoze my mame 2 mesacnu slecnu a neviem kde mi hlava stoji

a.d.r.i.k.a
6. apr 2009

čaute ženy...nejak tu moc nechodím 😒 dala som fotky detí 🙂 🙂 🙂 slniečka moje
Niki,vlasy sú super!!!

nikollette
6. apr 2009

Barbie malicky je dobrucky tak si to zatial vychutnávam 😉
Adrikaa vdaka 😀 a mas pekne slniečka 😉

zoldy
7. apr 2009

Nii,tak sa predsa len stretneme 😀 ,nejdem na výlet ☹

nikollette
7. apr 2009

Jeeej zoldy super.. nie ze by som sa tesila ze nejdes, ale tesim sa že tam budeš, hihi 😀 😉

nikollette
7. apr 2009

Ahojte.. nik tu nie je??
Chcela som kukat videjka na youtube, ale nedje mi to neviete preco??? 😒
Boze baby, som citala stranku anjeliky.sk no som revala ako male decko 😢 😔
neviem ci to poznate,ale je to velmi smutne že umieraju male nevinne deticky,. babatka 😢 a cloveka to oto viac dojme ked uz ma vlastne ☹

ada21
8. apr 2009

Caute babule, chcem sa spytat, ci mi neviete poradit, ako je to v Ruzinove ked chcem aby bol manzel pri porode. Ci musi ist na nejaku prednasiku, alebo nieco.

vevusiatko
8. apr 2009

ada ziadna prednaska iba zaplatite 500 sk v pokladni teda neviem kolko eur 😀
Niki ja to necitam radsej...Ja aj pri filmoch placem...Od tehotenstva som citliva strasne

nikollette
8. apr 2009

Ahojte baby.. skuste mi poradit.. ak mate skusenost, abo nieco viete.. pisala som uz aj do temy annag, tak uvidime co mi napise.. maly uz od vcera nejak odmieta moje mlieko ☹ je hladny ochtna ho a ako keby mu nechtilo 😕 ked mu zarobim nutrilon hned to vypije ako taky hladoško.. a skusim na dalsie krmenie mu dat moje, zacne hltavo pit z flasky, a ked ochutn a, pretane.. zacne sa hrat s cumlom na flasi 😒
takze zase mu misim dat UM 😖
som len 7tt po porode, a vcera ako keby som dostala mrchu 😠 a odvtzedy ako keby mu prestalo chutiti moje MM ☹ moze to byt tym??? akano mozem sa pripravit ze budeme stale iba UM davat??? Vdaka

patricia1971
8. apr 2009

ahoj niki.....tak určite to má s mrchou niečo spoločné,ale ja ti radiť neviem,annnag ti určite niečo poradí.....mne sa malá úplne odstavila pred 2 týždńami,ale ona už má 10 mes.,tiež prišla mrcha a ona keď videla prsko,tak ho nechcela ,ani odsriekané,ani žiadne....tiež som písala annag.....niki ty si mala vždy s tým problém a mám kamošku,čo si presne ako ty odsávala a tiež jej malá to zrazu odmietla a musel dávať len UM....no držím palce aby ti to dobre dopadlo,ale nerob z toho trAgédiu...ke´d treba UM,tak musíš dávať,no v tom si nepomôžeš,ale neboj,annag ti určte napíše....možno keby tu bola niekde sirinka,tak aj tá vie poradiť 😵 ...no niki drž sa 😵

nikollette
8. apr 2009

Dik patka.. no myselal som ze neico to s tym bude mat.. ja s toho tragediu robit nebudem.. co uz ked uz 😅
plakat mi nepomoze, aj ked viem ze MM je naj.. no ale neva.. uvidime...

bublinka34
9. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

jvo
9. apr 2009

ahojte kocky ktore mate skusenosti s porodom v ruzinove neviete ze ak je dieta otocene ritkou dole robia automaticky sekciu alebo nechavaju rodit normalne, dakujem

zabka1003
9. apr 2009

Bublinka jejda, no tak to určite nebolo jednoduché..drž sa a hlavne nech ste zdravučké a všetko ťažké a zlé je už za vami...máš môj obdiv 😔

jvo - záleží od toho aké veľké je bábätko..mám jednu kamarátku, ktorá rodila v Ružinove dve dcérky a obidve KP, a hovorila, že oba pôrody boli v pohode, dokonca bez epi..
A druhá kamoška mala väčšie bábo a urobili jej automaticky sekciu..
Budeš si zazmluvňovať lekára? Bolo by dobré sa o tom porozprávať..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre