Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bejca
5. jan 2008

pietra dakujem 😉 si zlata 😀

pietra
5. jan 2008

bejca, nie je za co. 😉 Chystas sa na standart alebo nadstandart? Ja som bola na nadstandarte a hoci kazdy vecer chodila sestricka a davala plienky, ked sa minuli, na chodbe na voziku boli. Kamoska bola na standarte a vravela, ze plienky tam na chodbe nevidela. Tak aj podla toho sa zariad. Ale urcite je zbytocne vliect so sebou cely balik plienok, zober si len par kuskov pre istotu. A vlhcene utierky, tie musis mat svoje. Ak by mi este nieco napadlo, napisem, alebo sa spytaj.

bejca
5. jan 2008

pietra 😉 no chcela by som ist na nadstandard 😅 len neviem ci bude volne - nakolko som pocula ze sa neda " objednat " dopredu 😀 iba ak je volne tak ta tam daju - ved uvidim - a uz som si nachystala vecicky pre Petka na cestu domov - cize manzelik ked pojde pre nas tak uz len prenosnu tasku zobere do ruky 😀 a Petkovi kabelu do porodnice a tam som si dala teda len balik pampersiek sleep a play - ze su dobre -a je tam 36 kusov , 2 vlchcene obrusky pampers - na zaciatok asi stacia a ak bude treba kupim hadam alebo mi donesie muzik 😉 dudlik , zinku na umyvanie a rukavicky + ciapocku - to by teda asi malo stacit 😉
a zajtra zbalim sebe kabelu - to bude asi velka kabelisto 😀 xixixixixi a asi si nachystam na jeden vesiak veci co mi potom donesie na oblecenie len neviem do coho sa asi tak vleziem - lebo nemam ani predstavu ako budem potom vyzerat 😀

bejca
5. jan 2008

a zabudle som aj deku som si zbalila pre drobceka 😀

liluska
5. jan 2008

bejca ja som mala asi 4 svoje košele ale aj tak som mala tie ich a vydržala som to...boli celkom pohodlné.
Ja som bola na nadštandarte a bola som spokojná 😉
mala som aj dečku pre malú ale tú som jej nakoniec dala pod hlavičku aby ju mala trošku vyššie. Mala som tam aj svoje látkové plienky ale len pre "ozdobu" a môj lepší pocit... 🙂 Obrusky na zadoček ti budú stačiť dvoje lebo mne sa podarili tiež minúť len jedny. Plienky som svoje tiež minula tak max. 2-3.
Pre seba som sieťkové nohavičky mala a nikto nič nepovedal, dokonca aj môj doktor hovoril že tie môžem že sú lepšie ako normálne nohavičky. Dokonca som v nich išla aj domov a nosila som ich potom ešte asi 2 týždne aj doma. Išla som vo veciach čo som aj do nemocnice prišla a bolo to super lebo mi bol pohodlne v tých tehotenských gatiach. 😉

bejca
5. jan 2008

liluska 😀 dakujem ste zlate 😀 tak ja si zbalim dve nocne kosele a jedno pyzamo 😅 lebo mne je stale zima 😀 tak ak nahodou nech mam nieco na nohy xixixiixixi aspon na noc 😉 a ja som si tie sietkove tiez kupila take "pratelne " takze ako citam tak ich vyuzijem aj doma 😀 nech sa skor hojim 😀 dakujem vam 😀

liluska
6. jan 2008

bejca kludne sa pýtaj čo ťa napadne...rada ti pomôžem a odpoviem na tvoje otázky 😎

tucniacik
6. jan 2008

ahojte,
mna tie caka porod v ruzinove, cisarak so spinalom - a tak sa chcem spytat,je tu niekto kto to zazil ? viete mi to opisat ako to s tym cisarakom a spinalom bude? mozem mat aj manzela na sale?
dakujem moc!!!

katulka1
6. jan 2008

Tucniacik, ja som tam zazila cisarak so spinalom niekolkokrat ako medicka, otecko bol vacsinou pocas cisaraku za sklom, vidite na seba, babatko je na svete raz dva a potom ide s babatkom vedla na osetrenie, takze si ho uzije skor ako ty 🙂 . Potom ked Ta zasiju moze byt s Tebou na sale. Drzim palce.

bejca
7. jan 2008

ahojte 😀

cauuuuuuuuuuuuuuuuuuuu tucniacik 😀 xixixixixi

liluska dakujem 😀 ved ak ma cokolvek napadne tak jasne ze hned napisem - to si pis 😀

no prisla som z kontroly vsetko oki a na tu pecen co som mala zle vysledky mi dala tabletky tak dufam ze to bude oki 😉 Petko ma cca 2400g 🙂 ozaj baby ked vam mimi merali -vazili tak potom vam sedela ta hmotnost ?? alebo bolo mimi vacsie alebo mensie ??? a ako z Epi ?? mali ste ju alebo nie ?? mne doki odporuca zaplatit si ju pre istotu a potom sa uvidi ci pouzijeme alebo nie 😅

zabka1003
7. jan 2008

Bejca, mne ráno robili UZV, kvôli váhe bábätka, myslím ráno v deň pôrodu, a mala 3450 g a keď sa narodila mala 2830 g, čo je teda riadny rozdiel...
Epi som mala a pri tom dlhokánskom pôrode to bola úžasná a skvelá vec, takmer vôbec som nič necítila, čo sa týka bolestí..a nabrala som silu na záverečnú fázu..takže epi určite áno...aspoň pre istotu si treba vybaviť ten súhlas, a ak si ju nedáš, nevadí..ja som mala dve baby na izbe, ktoré sa o epi prosili pri pôrode, takže radšej to mať vybavené...ja hovorím jednoznačne ANO pre epi..

bejca
7. jan 2008

zabka dik 😉 a hej teda to je pekny rozdiel - pol kila 😀 ale chvala bohu aspon viem ze ak bude vacsia tak bude mensi xixixixixixi a ja som doki hovorila ze mam strach z porodu 😅 a ona mi to navrhla ze si to mam vybavit a ze vlastne sa potom sama rozhodnem ci ju chcem podla toho ako to budem zvladat 😅 takze tak 😉 a to mi hovorila aj ona ze ak nepojdem na tie vysetrenia tak mi ju potom nikto neda 😅
ked sa epi vybavuje tak ta tvoja doktorka posle niekam a tam ti co robia ?? lebo 17 idem na kontrolu tak ci ma posle napr na krv alebo tak ??

liluska
7. jan 2008

Nám na ultrazvuku asi tri dni pred pôrodom povedali že máme 3900g a naozaj sme mali 3950g pri narodení...tiež som sa spoliehala že bude menšia ale nebola ale nevadí dalo sa to zvládnuť 😵
A epi tiež odporúčam...nie je nič úžasnejšie a dala by som nobelovu cenu tomu kto vymyslel epidurál 😀

zabka1003
7. jan 2008

Ako píše liluška..nobelovu cenu za epi 😵
Niektorí lekári robia hemokoagul.vyšetrenie krvi, ale myslím, že to nevyžadujú..mne to môj lekár robil..záleží od lekára..iné nič.

lula5
7. jan 2008

Mne tiez povedali den pred porodom 3,5 a tak aj mala. Ale tvrdia, ze odchylka plus minus je v norme....

pietra
7. jan 2008

mne par dni pred porodom namerali, ze mala bude mat 2830g a mala 2850g, cize sa presne trafili
epi mi nestihli dat, ale chcela som. Ziadne vysetrenia mi predtym nerobili, len som vyplnila ten ich dotaznik s anesteziologom

bejca
8. jan 2008

kocky dik 😀 ste zlate som rada ze odpisete a aporadite 😉 je to fajn -a ako to vlastne prebieha ?? oni vam pichnu nieco k chrbtici aby to bolo pripravene alebo ako ?? 😅 a pocula som ze potom si necitis nohy ci co 😕 a este nejake veci - co ste ju mali napiste ako to vlastne prebieha 😅 ak sa vam chce 😀

pietra
8. jan 2008

bejca, v Ruzinove robia aj prednasky o epi a bola ta prednaska celkom fajn. Byva kazdy druhy pondelok v mesiaci o 13.00.

liluska
8. jan 2008

bejca neboj nohy si cítiť budeš...necítiš len bolesť. Ja som sa po pichnutí prechádzala na chodbe a bolo super. 😉
Najskôr ti pichnú umrtvovaciu injekciu do toho miesta kde ti budú pichať epi a potom ti hned dajú epi. Cítila som trošku také tlaky v tom mieste ale nejako extra to nebolelo. Zabrala mi asi do takých 15 minutiek a po hodine mi zase dávali ďalšiu dávku a potom mi dali ďalšiu velikú až keď ma už potom zašívali.

bejca
8. jan 2008

pietra rada by som aj na ine prednasky 😅 ale nie som z BA a musel by ma muzik vozit hore dole - a neni to najlacnejsie 😅 tak preto sa vas vypytujem 😅

liluska dik 😉 ja len som si nevedela predstavit ze ci tam mas vlastne to vpichnute od zaciatku a ako potom vlastne lezis na chrbte a tak ... a ked citis nohy a mozes chodit tak to je super lebo nerada by som aby mi potom nosili misu alebo co aby som bola mobilna sama 😉

pietra
8. jan 2008

bejca, lenze ak chces epi musis aj tak zbehnut na pohovor k anesteziologovi niekedy medzi 13.00 a 14.00, takze by si to mohla spojit. Ta prednaska trvala nejakych 40min ked som tam bola ja. 😉

bejca
9. jan 2008

pietra uz kocky u nas v spolocnom termine to spominali tak na buduci stvrtok idem k doki a pojdem hned aj vybavit tu EPI 😉 dik

pietra
9. jan 2008

no a este taka moja mala rada, rovno si to potom chod aj zaplatit do pokladne, nech to mas cele z krku. Ja som to tiez mala zaplatene v predstihu, ale kedze mi ju nakoniec nedali, tak peniazky vratili a rovno sme tym zaplatili nadstandart 😉

bejca
9. jan 2008

😉 vidis dobry napad 😀

katulka1
10. jan 2008

Ahoj Mamičky, chcela by som sa opýtať, aké máte skúsenosti s návštevami v Ružinove? Môže vidieť babätko rodina? Alebo len cez sklo? A čo otecko však ten s ním bol pri pôrode. 😅

pietra
10. jan 2008

katulka, rodina len cez sklo. Niekedy vraj dovolia po cisarskom navstevu rodiny priamo na izbe (na nadstandarte). Ale ved cez sklo staci, uziju si ho dost doma 😉

katulka1
10. jan 2008

Pietra, ďakujem za odpoveď, aj manžel len cez sklo? Ja sa s nimi môžem stretnúť normálne?

lula5
11. jan 2008

Katulka, ty normalne a dietatko je za sklom. Je tam obrovitanska hala pre navstevy, ked uvidis to mnozstvo ludi budes rada, ze mas dietatko za sklom...

pietra
11. jan 2008

katulka, veru, vsetci za sklom, ale ty mozes ist do vestibulu. Manzel sa za tebou dostane, az ked vas pride vyzdvihnut v den odchodu

bejca
13. jan 2008

baby ale na nadstandarde moze manzel az za vami na izbu nie ???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre