Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

sirinka
24. apr 2009

zoldy ja som zacinala na dospelackej onkologii, ale detsku by som nechcela ani za svet... 😔 to je na mna prilis...

zoldy
24. apr 2009

Sirinka:myslím,že detská onkologia je najlepšia škola nielen do praxe pre mladu sestru,ale hlavne do života,človek si veľa veci uvedomi....všeobecne onkologia je dobra skola pre kazdeho

nikollette
24. apr 2009

ahojte, no priatel vravel ze dokina mu povedala, ze oni tam rozhodni ci nas hospitalizuju... ze sa mame pre istotu pobalit...
Ten bili bol 102umol, co je 4x vyššie ako by mal mať.. do 20 je v poho.. cize on ma stale zvýšené..
a dávat stale dookola prevarené MM, do pondelka.. tak uvidíme...

zoldy
24. apr 2009

a na ake oddelenie mate ist lezat,nepovedali?

sirinka
24. apr 2009

niki tak dufam, ze vam to dobre dopadne...

nikollette
24. apr 2009

ne e 😕 😕 😕 ze to tam nám asi povedia.. asi mu zoberu krvicku, a podla toho.. to budu asi hned vysledky ze.. podla toho hospitalizuju, alebo nie.. bodaj by nieeeee ☹
Zoldy co myslíš na ake oddelnie nás daju??? Medzi zivot ohrozujuce nie, dufam ze nie na infekčné, este ochorieme 😒
Sirinka díky...

zoldy
24. apr 2009

vysledky by mali byt do hodiny,tak uvidis...k nam by ist nemal,neni na to dovod,ani na infekcne,to nie je infekcna zltacka.Tipujem patologickych novorodencov,ale som na pochybach,kedze uz nie je novorodenec...mozno na I.alebo II.detsku kliniku.hadam k tomu ale nepride....

sirinka
24. apr 2009

podla mna na klasicke detske odd.... 😉 a pokial kojis nesmu ti nedovolit ostat tam s nim...ale snad nebudes musiet.

nikollette
24. apr 2009

ja nekjím ale odsavam, dufam ze mi nepovedia aby som mu nsoili mliecko 😕 😕 😕 to by ma porazilo...
Snad tam nebudeme musiet ostat..
ale vidis siri, pani doktorke sa uz asi nieco nepaci, kied nas poslala.. asi nechce nic zanedbata nehat aby to mal moc dlho...

nikollette
24. apr 2009

Baby ako uvidím, ze sa vypalvuje zltacka... je to nejak spozorovatelne.. v stolici, ci v moci??
som citala ze stolica zvykne byt tmavsia, ale neviem... 😕

zoldy
24. apr 2009

v detskej fakultnej sa prijimajú aj maminy,v tom problem nieje...iba na nasom oddeleni sa mamicky neprijimaju,je to zbytocne,lebo nam prekazaju v praci a ked sa prijima,je vizita,alebo vysetrenia aj tak tam nemozu byt...a ani babenkam to nerobi niekedy dobre....ale na inych oddeleniach je to standard....dokonca maju aj vlastnu miestnost a aj kuchynku....

zoldy
24. apr 2009

ak nedojcis mlieko budes nosit do laktarka,tam ho upravia,uskladnia a v presnych davkach budu posielat na oddelenie,teda tak to ma aspon byt...

zoldy
24. apr 2009

Siri.ake je to detske oddelenie v detskej nemocnici????tam su vsetky oddelenia detske 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sirinka
24. apr 2009

zoldy 😀 no to ma nenapadlo...take klasicke...bez dalsich nazvov ako neur. a pod... 😅

zoldy
24. apr 2009

ja viem 😀 😀 😀 len mi to prislo vtipne...ty myslis klasicke decke-interne a to je u nas I. a II. detska klinika 😀 😀

nikollette
24. apr 2009

Zoldy budem musiet nosit ??? a akoze ma poslu domov a z domu kmzdy den????? alebo ako?????? 😕 😕

zoldy
24. apr 2009

neposlu,ty ked si odsajes v nemocke mliecko,tak ho zanesies do laktaria,ty budes prijata s malym,neposlu ta domov.to je standardny sposob na nasom oddeleni.a pokial viem,je to tak v celej nemocnici...tam ti ho aj prevaria poslu na oddelenie vo flaske a mnozstvo ktore maly potrebuje.

vevusiatko
24. apr 2009

ahojte bzoldy mas moju velku uctu a obdiv ako tak citam
Niki moja neboj snad raz dva bude dobre a ak si vas tam nechaju trvaj na svojom, ze tam chces ostat. Ja myslim, ze to bude do par dni ok 🙂

caruzo19
24. apr 2009

zoldy,na akom oddeleni prosim ta robis?
"...iba na nasom oddeleni sa mamicky neprijimaju,je to zbytocne,lebo nam prekazaju v praci a ked sa prijima,je vizita,alebo vysetrenia aj tak tam nemozu byt...a ani babenkam to nerobi niekedy dobre..."
tak toto mi vyrazilo dych.fakt sorry,urcite si robis svoju robotu dobre,ale neviem si predstavit situaciu,kedy babatku nerobi dobre pritomnost mamy
neber to prosim ako utok na seba,to urcite nie

zoldy
24. apr 2009

vevusiatko,nemas co obdivovat,ale aj tak dakujem.
S niki a jej malym to budem v pohode.a budem ja po ruke,keby daco. 😀 a do hlavicky ho uz nebudu urcite pichat.to ho radsej pojdem pichnut sama. 😀
Idem vyvencit krpatu,za chvilku som spat.... 😉

nikollette
24. apr 2009

veve díky.. no nech uz mu ta zlatcka predje, lebo uz mi to ide na nervy.. citrónik moj.. neviem prečo to má tak dlho ☹
zoldy este ze takk.. a co tam ja budem robit, hm,hm.. maly bude somnou ci?? asi ani ty nevies, pokial nevies aku liecbu by mu dali.. je mozne ze aj transfuziu krvi?? 😕 😕

zoldy
24. apr 2009

v pohode,ja robim na are,moze sa tam kedykolvek resuscitovat,prijimat tazky stav....a ked ma babo rok,je naviazane na mamu,musi po operacii pekne a v klude lezat,aby sa mu nerotrhlo sitie a podobne...uvidi mamu a place do zblaznenia a ani maminkam ten pohlad nerobi dobre a ked je dieta intubovane to uz vobec nie...

zoldy
24. apr 2009

urcite budes moct byt pri nom,to neboj a ked nie,tak vybavime,teoreticky aj moze dostat krvicku,ale mudrajsie budeme v pondelok,cislo mas,tak keby daco volaj...

a pokial to stav dietatka a chod oddelenia dovoluje maminka je pri nom od rana do vecera...ale to je skor cez vikendy...teda myslela som u nas na are

caruzo19
24. apr 2009

to nemyslis vazne.to fakt sa neberie do uvahy ze dieta sa s mamou citi v bezpeci?
ale asi nieco na tom bude,ze dieta ked vidi mamu tak place,ale co pocit dietata ze ho opustili? ci v takomto stave,ked si toto uvedomuju, su deticky uz presuvane na ine oddelenie?
neviem si predstavit,byt nedajboh v takej situacii a nebyt dietatu nablizku...

nikollette
24. apr 2009

Zoldy myslis teda ze aj krvicku??? 😕 je to taka vysoka hodnota na transfuziu?? ci nejde ani tak o vysku hodnotu, skor ako o to ze aby to nemal tak dlho??
Fuuuha zoldy ty tam teda musis zažívať 😕 😕 na are...
a kam mam ist v pondelok.. ja vobec neviem??? Niekde na vratnici mi poroadia ze kam, ak ma poslala obvodna lekarka s malym kvoli vysokym honotám žltacky..

vevusiatko
24. apr 2009

zoldy ale mam ta zaco obdivovat ja som od tehotenstva strasna citlivka a ked nieco take vidim revem 😀 Fakt velikyyy obdiv
Niki bude dobre , napis cim skor ale s dragankou na teba myslime a samozrejme aj na maleho Christopherka 😉

zoldy
24. apr 2009

som sa zle vyjadrila,dieta chce mamu stale,ked je pri nom,tak je super,ale ked sa nam mezi dverami objavi prijem,mama musí okamzite von a dieta zacne plakat,nebodaj sa postavi v postielke,vytrhne si hadicky,musime ho zbytocne tlmit,lebo sa musime venovat prijimu a nevieme co skor,prave taketo deti sa prekladaju co najskor to je mozne....mamicky to robia aj tak,ze si sadnu,tak,aby ich babo nevidelo a zbytocne neplakalo

nikollette
24. apr 2009

veve 😉 napisem hned ako sa bude dat.. mozno si vezmem aj notebook, ale neviem este...
vsak ak by sme tam osatli zoldy vas bude informovať, ak bude taká dobrá 😀

zoldy
24. apr 2009

niki,pozistujem a dam ti vediet,budem informovat keby daco,ale dufam,ze to nebude potrebne 😉

nikollette
24. apr 2009

No radsej nech to neni potrebne, radsej nech daju nejake lieciky malemu 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre