Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

vevusiatko
26. máj 2009

Ahojte baby, pisete toho vela.
Adrika ja osobne si myslim, ze pristup sestriciek ma vela spolocneho aj s rozbehom laktacie, mozno to je len moj nazor ale ked ti nik neporadi nepomoze a pri kazdej otazke sa ofucuje tak sa tazko potom koji hlavne prvorodickam, co toho vela o kojeni nevedia, ja som cakala ze niekto snad pomoze a pomohla mi raz jedna mlada sestricka aj to gynekologicka a nie z novorodeneckeho 😉
Inak ja teraz by som sa spravala inak ale po porode som bola velmi citliva, proste hormony 😒

livika
26. máj 2009

-primarom je doc.Holly,ja som u neho rodila 😵

sirinka
26. máj 2009

s tou pomocou pri kojeni, to je ozaj tragedia...treba si co najviac nastudovat a pozistovat pred porodom, prip. sa nakontaktovat na lakt. poradkynu a byt s nou v kontakte...

mne tiez malu nosili teraz po cisarskom halabala, v noci samozrejme vobec, tak ja som si ju na druhy den uz vypytala k sebe, ale ja som mliecko mala, ja som hlavne potrebovala odberatela 😉

vevusiatko
26. máj 2009

Sirinka ved to ze teraz by to bolo ine, predtym som si studovala vsetko o tehotenstve a take hluposti o porode ale to co bude potom na to som zabudla. Inak krasne fotecky v mama a ja, teda ak sa nemylim a si to ty 🙂

sirinka
26. máj 2009

vevusiatko dakujem 🙂

a.d.r.i.k.a
27. máj 2009

vevus...hej,to je pravda...ja som bola 2 rodicka,tak som to už mala nacvičené,čiže som ich nebuzerovala 😀

Leušku som rodila na Antolskej a tam robil primár takú besedu,my sme tam naklusali s blokmi a perami a zapisovali sme si jak divé,čo prednáša 😀 😀 😀 ...potom sme sa mohli pýtať....čiže tam aspon takto,lebo sestričky tiež nič extra neporadia ani na Antolskej

monika3
27. máj 2009

ahojte tehulky aj maminky 🙂
chcem sa Vas opytat ak ste niektora boli na nadstandarte tak to znamena ze babo mam pri sebe hned po porode? alebo mi ho nosia ako ostatnym, teda ci je takm niaka vyhoda okrem toho ze mam na izbe vlastnu sprchu s wc 😉
dakujem 😵

vevusiatko
27. máj 2009

adrika ved to ja som si nastudovavala doma za pochodu ale to nestacilo mlieka som nemala dost a postupne odchadzalo do 3 mesiacov som prestala kojit uplne a osobne si myslim, ze najdolezitejsie boi prve dni mne sa mlieko ledva zacalo tvorit ale ja som nevedela ze malu mam prikladat kazdu chvilku a ze ju mam budit a take info, inak ja som ich tam neotravovala ale ked prisla zenska ze nam doniesla deti tak som sa opytala kedze som bola na izbe este s jednou prvorodickou ale odpoved bola nulova alebo len zazrela a odvrkla ze ona nevie a hotovo 😠

stanka18
27. máj 2009

ahoj monika3 😉
Na nadstandarde ti babo prinesu par hodin po porode ( u mna to bolo po 6 h) a uz je stale len a len pri tebe! A aj vecerne kupkanie absolvujes sama - samozrejme za asistencie sestricky. Mat sprchu a WC na izbe bolo aspon pre mna na nezaplatenie. Na izbe je este aj TV, ale to bolo aspon pre mna uplne zvytocne a klima. Rozdiel je este aj v stravovani. Den vopred si vyberas zo 6 jedal a serviruje a priamo na tanieroch (nie tie umele naboby ako normalne) a stravu nosia sestricky priamo do izby. Tiez som bola spokojnejsia aj s pristupom sestriciek na nadstandarde. Tie na normalnom oddeleni bol des!!! 🙂 drzim palce!

sirinka
27. máj 2009

monika babo mas pri sebe aj na standarte, rozdiel je v tom vecernom kupani...na standarte to robia sestricky, iba raz ti to tusim ukazu a na nadstandarte ti prvy krat ukazu a potom kupes sama s ich pomocou...

monika3
27. máj 2009

dakujem baby 🙂 este mam niaky ten cas narozmyslenie s tym nadstandardom. Mne ide hlavne o to kojenie, aby som ho mohla od zaciatku ,teda pokial to pojde iba ja kojit. 😵 a bol od zaciatku iba pri mamine 😵

sirinka
27. máj 2009

monika to je mozne na oboch stranach...pokial nebudes mat cisarsky, alebo jeden z vas nejake ine zdrav. problemy, budes mat babo tak ci tak pri sebe...

denisienka
28. máj 2009

Ahojte baby, najma maminy, ktore ste uz rodili v Ruzinove 😉 Neviete ci moze byt v Ruzinove partner s rodiacou maminou pocas celej prvej doby porodnej? Pretoze vraj to nie je pravidlo. Naozaj by mi pomohlo keby ste napisali svoje skusenosti. Dakujem 🙂

leila
28. máj 2009

denisienka ano manzel mohol byt so mnou od zaciatku.. a to nas bolo na chodbe asi 15 bab plus kazda tam skoro mala niekoho.. ale aj tak to dovolili 😉

leila
28. máj 2009

lekari tam na mna boli vsetci velmi mili, pozorni, ale tiez som nebola spokojna s pristupom sestriciek, na kazdu moju otazku len gulali ocami, hoci prvorodicka nema odkial mat skusenosti.. teraz to bude snad lepsie, na nic sa uz pytat nebudem.. odporucam nadstandard, bolo to tam fajn 🙂

leila
28. máj 2009

hoci ako pisete ze na standarte kupu deti sestricky a na nadstandarte maminy.. no mne by bolo vyhovovalo skor to prve, lebo som mala strasne opuchy noh hlavne k veceru, ved nakoniec mi babo aj okupali, ale tiez bolo len zazeranie a oduvanie z ich strany

nikollette
28. máj 2009

Ahojte...
Ako sa mate maminky a buduce maminky 😀 😀
My sa mame celkom fajn, žlatcka uz zmizla uplne nastatsie, ale chudokrvyn sme stale tak berieme vitaminiky, a kontroly na kramaroch nadalej 😒 ale co uz...
Ako som maleho prestala kojit po 2 a pol mesiaci, ta hnusna zlatcka mu zacala velmi rychlo ustupovat.. nam nepomahalo ink ani prevarene MM, davane z flasky, tak ze nieco na tej prevarenej vode bude... takze uz nekojime, ale aspon zlatcka zmizla 😉
ostalo mi kopeeeec vloziek do podprsenky, ak by ste niektora mamina chcela, rada podarujem 😉

macam
29. máj 2009

ahojte, ja sa chystam do Ruzinovskej v 12/09. prvy som tam tiez absolvovala v 3/04.

macam
29. máj 2009

chcem sa spytat, nemate niekto skusenost s Doc.Simkom M.? dakujem za odpovede.

mo121
29. máj 2009

Denisienka, moj manzel bol so mnou iba asi poslednu hodinu pred porodom. Aj ked sme personal prehovarali a o 4 hod. rano som tam bola sama, nedovolili. Inak bol personal velmi mily.

byggyt
31. máj 2009

nikollette- moja dcéra mala tiež silnú žltačku a museli ju ako trojdňovú preložiť na Kramáre a tam jej vymenili krv. Ako ste boli na tom? Dúfam, že teraz sa to nezopakuje lebo to bolo dosť zlé obdobie. To je asi jediné čoho sa bojím. Potom sme tam chodili ku Dr. Viciánovej asi do štyroch rokov.

sirinka
31. máj 2009

bygbyt a aky bol dovod vzniku zltacky?
nasa prva mala tiez vyssie hodnoty, musela byt aj pod lampou, dovod bol zrejme predcasny porod a dost neskoro sa mi rozbehla laktacia...
tato druha mala tiez vyssie hodnoty, ale nic vazne, v pohode nas pustili domov, sleduje ju iba pediatricka a tu je dovod ze mame rozdielne krvne skupiny s malou...

byggyt
31. máj 2009

sirinka- dôvod vlastne neviem, teraz som ukazovala doktorovi prepúšťaciu správu z detskej nemocnice a povedal, že neni dôvod sa znepokojovať, protilátky som mala v poriadku. Inak ja mám 0 poz. a dcéra 0 neg.

nikollette
31. máj 2009

ahojte.. no moj mal najyššie hodnoty 313 umol. bol pod lampou no na transfuziu to este nebolo..
Uz zmizla zltacka v jeho 3 mesaicoch, uplne.. klop,klop....
My mame s maly tiez rozdielne skupiny, ale maly bol rodeny VE, cize mozno aj z toho, ze ako sa rozpadali krvinky a vyplavovala sa z nmeho modrinka co mal na halve, ze preto to mohol mat take silne, a tak dlho.. Takze takkk..

zabka1003
31. máj 2009

Niki, super, že už je žltačka za vami..
ozaj a už ste boli na tej neurológii? Ako ste dopadli?

My sme mali najvyšší bilirubín 297, a tiež to dosť dlho odchádzalo potom..a tiež sme boli ja krvná skupina 0 a Nelinka A..tak preto bolo silná žltačka..tiež sa tohto bojím, ak sa rozhodneme pre druhé, lebo ten desaťdňový pobyt v pôrodnici bol des 😒

nikollette
31. máj 2009

Ahoj, no boli sme na neur.ked mal maly dva a pol mesaica a pani dokotroka povedala ze nato ze nema ani 3 mesice ( vetdy sme mali ist na kontrolu) ze je velmi sikovny.. takze vsetko v pohode a je vraj v poroadku uplnom.. vsak uz nam pomaly sedí 😅 😅 tak sa taha do sedu ze az 🙂
No aj my sme boli 10dní v nemocke, och...

sirinka
31. máj 2009

niki veru zabudla som, aj klarka mala velky kefalhematom na hlavicke, to tiez iste pridalo k tej zltacke...uz si ani presne nepamatam, ake mala najvyssie hodnoty, tiez nieco cez 300...

nikollette
31. máj 2009

Sirinka, veru aj to mohlo prispiet.. ze vraj ten hematon ako sa rozpada a vyplavuje, ze z toho moze pretrvavat zltacka, alebo byt silnesjia.. takm i to aj sestricky vysvetlovali..
A z coho mala mala modrinku??? z porodu, mala udertu hlavicku, a kde? na vlasatej casti, a velmi?

katussska24
1. jún 2009

mate niektora skusenost s dokt.Krizanom?

dakujem 🙂

sirinka
1. jún 2009

niki ona uz dva mesiace tlacila na branku temenom, mala som caste kontrakcie, co ju tam stale tlacili, tak z toho mala chudatko tu hlavicku otlacenu, samotny porod uz bol v pohode a rychly, len tie dva mesiace pred tym jej dali zabrat...vyzerala trosku ako mimozemstan chudatko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre