Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bejca
30. jan 2008

neni za co 😉 vela stastia aj tebe tiez uz to mas "za par 😉

jaz
30. jan 2008

tucika, staci sa telefonicky ohlasit v den prehliadky okolo 10:00 u pani pasiarovej

pietra
30. jan 2008

odporucam si epi zaplatit a potom sa rozhodnut, ci s nou alebo bez nej. Ja som zaplatenu mala, nevyuzila som ju a peniazky vratili.
neviem, ci sa nieco zmenilo, ale na prehliadku sa nebolo nutne vopred nahlasovat, stacilo prist vcas 😉

zabka1003
31. jan 2008

Inak baby v ten deň, čo som rodila ja, rodilo 12 báb..a asi tri nechceli epi, a keď prišli bolesti tak už ju chceli, a mali zazmluvneného lekára, ktorý im to bezproblémov vybavil, a dostali ju..
A tiež neni nutné to mať vopred zaplatené, my sme platili až potom, dôležitý je ten informovaný súhlas, a za ten sa neplatí..
Ale samozrejme je asi lepšie mať to všetko vopred zaplatené, peniažky ľahko vrátia 🙂

danka86
31. jan 2008

ahojte, ja som asi trosku blba 🙂 ale vobec neviem ako postupovat, ked sa rozhodnem pre porodnicu.. ja som si vybrala ruzinov. Mam o tom informovat svojho lekara, aj ked sa ma nepyta? Ked chcem mat manzela pri porode ako postupovat? Treba nejake sedenia? Kedy ich absolvovat? Kedy nahlasit, ze chcem rodit s EPI? Dakujem, ked mi niekto pomoze 🙂

katulka1
31. jan 2008

Ahoj Tehulky, ja som rodila v Ružinove 18.1 😀 , bola som veľmi spokojná, mala som zaplatenú epi a kedže mám dobrý prah bolesti, myslela som, že ju nevyužijem. No nobelovu cenu kto to vymyslel, bolesti hneď prešli a urýchlil sa aj pôrod. Musím poďakovať MUDr Marekovi Drábovi, bol super, bol tam celý čas so mnou a veľmi mi pomohol, môžem ho len odporučiť. 😎 😉

pietra
31. jan 2008

danka, neboj, lekar sa ta na to este opyta. ale inak nic nenahlasujes, tvoj lekar ti povie, kedy mas ist na prvu poradnu do porodnice. V ruzinove su tie tehotenske poradne vo stvrtok. Ked chces epi, pojdes na pohovor k anesteziologovi, mozes tam ist kazdy den medzi 13.00 a 14.00 a ten ti da tzv. informovany suhlas. S tymto suhlasom pojdes do pokladne, kde za epi zaplatis a rovno im povies, ze chces mat manzela pri porode a zaplatis aj za to. Ziadne ine sedenia nepotrebujes, ale ked chces, absolvovat mozes prednasky. tie su tusim kazdy prvy pondelok v mesiaci na 10.poschodi

danka86
2. feb 2008

pietra, dakujem velmi pekne.. uz mi je to konecne jasne 🙂

skrecok
2. feb 2008

Ahojte, ma niektora skusenosti s Dr. Kozolkovu a Dr. Fulopovou?

manefan
3. feb 2008

Ahojte! V Ruzinove som rodila pred tyzdnom, 27.1. Mala som indukovany porod, zazmluvneneho porodnika, epidural, dostala som sa na nadstandard. Nemozem povedat jedno negativum - skutocne. Teda okrem tych klasickych "nemocnicnych zvukov", ako buchanie dverami, kyblami, vozikmi a neviem cim uz od siestej rano. Sestry - ci uz gynekologicke alebo detske boli normalne, ak nie mile 😉 Nestretla som sa s jednou mne nezodpovedanou otazkou, poziadavkou. Okrem utierok na zadok dietatka a zopar vlastnych pampersiek a taoletneho papiera som nepotrebovala nic vlastne - plienky pre babo, oblecko, vlozky, podlozky pre mna - to vsetko bolo v dostatocnej miere k dispozicii. Bol to moj druhy porod v Ruzinove, takze ak by som porovnala: ak pri tom prvom som bola spokojna, ale teraz este viac.

pietra
3. feb 2008

skrecok, u Fuloppovej som bola na dvoch poradniach a posobila na mna celkom sympaticky

lula5
3. feb 2008

Ja u Fulupovej ultrazvuky... vynikajuca!

zabka1003
3. feb 2008

Ja som tiež bola u Fulopovej v poradni, pôsobí síce odmerane, ale bola Ok.

bejca
7. feb 2008

no ja som bola dnes na kontrole a este nic 😖 a ani som neni otvorena -a aj krcek je dlhy 😅 pani doki povedala ze dava drobcekovi este tyzden 😉 tak uvidime na buduci tyzden 😉

zabka1003
7. feb 2008

Bejča neboj, aj mne povedala v poradni, že všetko ok, že to drží a vidíme sa o týždeň a bum v noci praskla voda 😀

bejca
7. feb 2008

no zabka ved my mame termin az na buduci tyzden 😉 tak to este tak aj berem , v pohode ved este ma cas ale dnes ma pozrela aj s uvz aj normalne a teda nezistila nic co by nasvedcovalo nieco ze by som sa mohla otvorit - teda podla doki 😅 iba ho "odvazila" a ma "zatial" 3800g 😅 moje male velke sloniča 😉 jaaaaaaaaaj a ked este ale tyzden 😅 no tesim sa na porod 😅 a k tomu ma potesila ze je dlhy 😅 a aj nozicky ze ma dlhe 😅 ale jasne ze aj povedala ze keby cokolvek tak jej mam okamzite volat -v stredu idem na kontrolu 😉

zabka1003
7. feb 2008

Budem myslieť na vás a daj vedieť potom🙂

bejca
7. feb 2008

zabka dik 😉 a jasne ze vam dam vediet 😉

pezincanka
8. feb 2008

Skrecok, ja som bola 1x na vysetreni u Dr FUllopovej, a aj na usg, bolo to OK. Rodila ma Dr. Kozelkova. No, pani, ked som ju po predcadzajucich neutesenych preferenciach uvidela, ze sluzi ceku sobotu, tak som skoro spadla z porodneho stola. Uplne som chytila paniku. Ale kedze som na nu bola psychicky priopravena, bolo to vcelku fajn. Jedna moja kamoska k nej dobrovolne chodila, tak mi o nej vselico porozpravala. A aj znama pediatricka z Ruzinova mi povedala, ze s Dr. KOzelkovou rada rodi, lebo ona vie co a ako, ma vela skusenosti a tak. Aj mne nakoniec velmi pomohla porodit spontanne, aj ked hrozil cisarak, tak to vsetko nacasovala, ze az zazrakom som stihla aj epidural a aj sa akurat otvorit aj porodit.

Ale ak si citliva dusa, tak ti ju neodporucam vybrat si za lekarku, lebo ona ma taky svojsky pristup a slovnik, teda mi dobre ponadavala poslednu pol hodinu porodu. Aj ked som do Ruzinova chodila cvicit ako sa dycha v ktorej porodnej dobe a dobre som to vedela, tak jej sa to stale nezdalo, a ako mi to vysvetlovala (v tych mojich kontrakciach) tak som nevedela ako to mysli. No, citila som sa, akoby som o dychani pri porode nic v zivote nepocula a to som rodila 2x spontanne. A napr. muza ku mne nechcela pustit az kym som pomaly nesla tlacit. Ale ja som mohla sediet s nim na chodbe, co mi prislo tak absurdne, ze som to s nimi nakoniec vydebatovala a boli sme nakoniec vnutri na takom gauci za sklom, kde sa ukazuju babetka poobede. NO, lebo uznaj, bol november, chladno, ja len v nocnej koseli, odtekala mi plodova voda, medzi nohami 2-3 vlozky, na stolicke taka ta nepremokava podlozka a ze sed si vonku pri vytahoch......

Ak chces viac, Ruzinov ma vlastnu stranku, kde sa docitas o viacerych doktorov, komentare na nich. Ja som si to citala pred porodom.

A Dr. Kozelkova, keby toto citala, tak ja som jej vdacna za odborne vedenie porodu, zo vsetkeho najdolezitejsie bolo, ze chlapcek sa narodil zdravy, nie priduseny, a ani nie cisarskym.

skrecok
9. feb 2008

Pezincanka, dakujem velmi pekne za referencie... Cakala som, ze Dr.Kozolkova je taka...pouziva vulgarny slovnik, mne to dost vadi a navyse som strasna citlivka. Ale zas je profesionalka, takze neviem... Porozmyslam. Zalezi aky porod budem mat, mam take tusenie ze to bude cisarak, pretoze mam uzku panvu 😒 .

zabka1003
9. feb 2008

Skrecok, aj ja mám úzku panvu a porodila som spontánne🙂
Baby, tá dr. Kozolková je taká blondína staršia? A to ako vyzerá, že používa vulgárny slovník? To si teda vôbec neviem predstaviť 😕

zucha
9. feb 2008

ahojte buduce mamicky, ako asi kazda, aj sa som sa velmi bala porodu. Informacie o Ruzinovskej nemocnici sa dost lisili a uz aj viem preco. Ja som rodila spontanne. Zazmluvnenu som mala Dr. Behunovu {podla mna ta najlepsia porodnicka}, takze lekarka tam bola iba pre mna. Zaplatila som si aj epidural, co bola tiez jedna super vec. Co sa tyka porodu, nemam absolutne ziadnu negativnu skusenost. Dokonca, ked ma zasivali, uz som rozpravala, ako pojdem rodit znova. Ak si predstavite, ze porod bude ta najbolestivejsia vec na svete, budete nakoniec prekvapene, ze to nie je az take hrozne.
A teraz k tym roznym informacia o porodnici. Ja som sa na nadstandard hned nedostala, takze som lenzala jednu noc na normalnej izbe. Zle bolo to, ze na vela mamiciek bolo len par sestier, ktore samozrejme nestihali. Dalej na chodbe boli toaleta s troma zachodmi a z toho fungoval len jeden. To bolo naozaj neprijemne. Ale inak v pohode. Potom, ked sa uvolnilo miesto v nadstadarde, tak som sa tam presunula. Zrazu bolo vsetko take kludnejsie a ovela lepsia atmosfera. Sestricky sa nam viac venovali, mohli sme kupat babatka {to bolo pre mna moc, moc dolezite, pretoze ja som sa bala tak dlho manipulovat s babatkom}, bol tam vyber jedal, toaleta na izbe, no proste neporovnatelne lepsie. Aj mamicky boli k sebe milsie.
Takze, co sa tyka rodenia tam, mozem iba odporucat. Takisto musim este raz pochvalit Dr. Behunovu. Bola neskutocne fajn. Moja mala, ked sa rodila, mala rucicky za hlavickou, presne tak isto, ako je v mojom albume na prvej fotke a babatko aj napriek tomu porodila uplne bez problemov a bez akychkolvek znakov, ze nebolo vsetko v poriadku.
Takze mamicky, nebojte sa, vsetko dobre dopadne

gangulienka
11. feb 2008

Ahojte, ja som tiez rodila v Ruzinove a som spokojna. Lekara som zazmluvneneho nemala a aj napriek tomu to bolo v pohode. V ten vecer bolo vela porodov, takze je pravda ze nestihali a obcas som zostavala chvilu sama na sale, ale nemyslim si ze by sa o mna nejako menej starali. Na nadstandard som sa nedostala, ale aj tak som bola spokojna aj napriek tomu ze sme na trojpostelovej izbe boli styri. Sestricky celkom ok, mali toho dost ale negativnu skusenost nemam. Az na to jedno wc pre celu chodbu tak to ma nastvalo ale co uz tych par dni sa to da vydrzat a pri tom obojeni z babatka mi to vlastne bolo jedno 😉

beboo
11. feb 2008

Ahojte, ja som mala MUDr. Fuloppovu ako porodnicku a je vyborna. Nemozem na nu povedat jedine negativum.
Som velmi rada ze som mala pri porode takeho vyborneho cloveka.

miriamka
12. feb 2008

Baby co ste rodili v Ruzinove...kolko stoji zazmluvnenie lekara?Co ste pre svoje mimi potrebovali pocas pobytu,plienky...?

tucika
13. feb 2008

miriamka: Ja som sice este nerodila ale chystam sa. Zazmluvnenie stoji 7 tisic. A pre mimi pokial viem nepotrebujes skoro nic iba vlhcene utierky na ritku a podlozky. Na oblecko vsetko dostanes a mas si doniest iba ciapocku, rukavicky a mozno deku - podla toho kedy rodis a podla vlastneho usudku. To sa tyka aj dudinky. 🙂

miriamka
13. feb 2008

Tucika...dakujem.A Ty si dokyho zazmluvnujes?

zucha
13. feb 2008

miriamka, ako pisala tucika, stoji to 7.000. Ked chces epi, tak 2.500 sk. Ja ju vrele odporucam. Treba si doniest zopar plienok, lebo denne ti pridelia 6 a to niekedy nestaci. Oblecko tam dostanes, aj podlozky a vlozky. Treba ciapocku, rukavicky a deku - to pre babatko a pre teba prezuvky - jedny do sprchy a druhe normalne, hrube ponozky na nozky, ak chces, tak vlastny zupan a pyzamo, ale to tam tiez davaju. Niektore zeny brali aj dudliky, ale viac-menej je to v tych prvych dnoch zbytocne. Odsavacku na mlieko ti tam daju maximalne sterilnu, takze ani to nepotrebujes.
Vela stastia pri porode

tucika
13. feb 2008

miriamka: Ano ja si zazmluvnujem svojho dokiho Divekyho, pozname sa uz dlho, som aj jeho gyn. pacientka, tak to spolu dotiahneme az do konca. 🙂
Ale v Ruzinove su vraj vsetci vyborni, tak sa da aj spolahnut alebo vytipovat si takeho, ktory bude tebe sympaticky.
Ja idem aj s epi (2500 Sk) aj na nadstandard (500 Sk/den) by som chcela a aj manzela pri porode (500 Sk).

bejca
13. feb 2008

ahojte my sme sa vam prisli ohlasit este stale ako 2v1 😀 na kontrolu zasa az v pondelok 😉 tak len aby ste vedeli ze este nerodime 😅 potom sa ozveme 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre