Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

hanka274
3. sep 2009

baby, co je to ten porodny plan?? ze tam niekto chce mat sviecky????? 😕 😕 😕 😅
cmukinka29, nadstandard sa ti pacil /pochopitelne, to wc vedla je fuuuj/, aj doktor sa ti pacil, ale pises, ze
po porode by si si dala vacsi pozor na ubytovanie??? to co znamena? ze by si uz vseobecne do ruzinova nesla??
alebo...? ved ubytovanie po porode, nerozumiem tomu spojeniu, ved lezis na oddeleni tam kde si rodila...antolska, ruzinov, kramare...hm?

katkav
3. sep 2009

ahojte, ja som tiez rodila v Ruzinove. Ja sa nemozem stazovat. Maly sa narodil asi o mesiac skor, asi sa mu uz v brusku nepacilo. O desiatej vecer mi praskla voda, o pol jedenastej som uz bola na monitore, kde som stravila pol hodinu, sestricka so mnou vyplnovala milion tlaciv, mala som pocit, ze sa ma pyta stale to iste dokola...vtedy mi zacali kontrakcie, tak sa mi uz blbo lezalo, lebo mi bolest isla do chrbta. Po vysetreni ma poslali spat, ved ako prvorodicka budem rodit najskor na obed 🙂, ale to mi neslo, lebo sa mi kontrakcie objavovali castejsie a lezat sa mi nedalo. Tak asi po hodinke a pol bolesti som si pytala epiduralku, lebo som si myslela, ze tie bolesti uz nezvladnem, ak to takto pojde dalej...sestricka ma vzala na vysetrenie a zahlasila, vy uz epidural nestihate, lebo rodite 🙂 bolo mi povedane, zavolajte manzelovi, snad to este stihne 🙂 ten prisiel asi o 6 minut...esteze ho nechytili policajti 🙂 bol mi velkou oporou. Lekar, ktory nas odrodil sa vola Mudr Andel a bol super 🙂 sestricky aj lekar pri porode boli zlati, radili mi co robit, po porode som sa im podakovala za pomoc 🙂 Maly sa narodil o 2.13, na sestonedeli boli sestricky aj lekarky tiez velmi zlate. V den ked som rodila mali dost natresk, preto museli niektore cerstve mamicky ubytovat na 10.poschodi, chcela som ist na nadstandard, ale nakolko tam bolo tolko zaujemcov, tak som nakoniec privolila na normalnu izbu, bolo pre mna dolezitejsie byt s malym a hlavne zacat co najskor kojit. 10. poschodie je pekne prerobene, vcelku fajn izby aj wc, sprchy, ale sestonedelie sa asi tak lahko neda prerobit, ked tam byva stale natresk. 🙂 ale prezit sa to da, ved tam clovek stravi aj tak len 4 dni...strava nic moc. 😝

szilvia31
3. sep 2009

ahojte kocky 🙂
tinyleaf dakujem za odpoved si zlata 🙂
simonova815 drzim palce a budem na teba mysliet
vsetkym prajem krasny vecer

lilithka26
7. sep 2009

Kocky ja som sa chcela opytat na to ako to vyzera na izbe. Neviem si to totiz uplne predstavit ako to funguje. Na klasickych nestandardnych izbach su 4 zeny + 4 babatka..no neviem si predstavit ako to vyzera napr. v noci. Ved deticky nemaju rovnako nacasovany rezim a ked napr. jedno mimi place tak zobudi aj dalsie 3 maminy+babatka nie? Ako to potom vyzera? Alebo ked musim ist do sprchy alebo ehm 😅 na velku tak co s mojim babom? To si tam potom maminy strazia navzajom?
Tak z tohoto mam naozaj bobky a neviem si to ani predstavit ako su pokope v jednej izbe 4 maminy a 4 babatka. Pls tie co ste uz zazili skuste mi popisat ako sa to tam potom cele managuje, lebo mi to stale vrta v hlave. Ďakujem a drzim vsetkym tehulkam palce 🙂

miluska.h
7. sep 2009

ahoj lilithka, ja som lezala na nadstandarde a wc a sprcha bola na izbe, takze to nebol problem. naviac, ja som zazila s malinkym spolocnu noc v nemocnici len raz, lebo som mala sekciu a prve tri dni mi ho nosili len na kojenie. na standarde boli pokope 4 mamicky a babetka. viem, ze ked mamicka potrebovala ist na wc alebo do sprchy, tak jej babetko postrazili spolubyvajuce alebo ho mohla dat na chvilu sestrickam. ked sa zobudi v noci babetko tak to samozrejme zobudi aj ostatnych, takze sa v noci moc nevyspis. ak ti mozem odporucit, zaplat si nadstandard, ak bude volny.....

kika25
7. sep 2009

neviete nahodou ako je to s Dr. Otapkovou-Vlckovou? Zacula som nieco o tom ze je tehotna ale zatial mi tuto informaciu nikto nepotvrdil...mali ste ju niekto pri porode?

broni
7. sep 2009

ja chodim do poradne k Dr. Otapkovej, a tehotna nie je...

badzova
7. sep 2009

ahoje,
chcela by som sa spytat na Dr. Kriska ml?
mate s nim niektora skusenosti?
a este otazocka, vo stvrtok idem prvy krat do nemocky...
ako to tam funguje, viem ze si zoberiem nejake cislo na recepcii a potom budem cakat na kontrolu.
treba sa dopredu objednat?
alebo ked som sa tam rozhodla rodit, tak ma musia zobrat?
dakujem pekne 🙂

veronika33
7. sep 2009

Kika
MUDr. Vlčková Oťapková určite tehotná nie je, nedávno som u nej rodila, vrelo odporúčam.

lilithka26
7. sep 2009

Dakujem Milushka..no mne ani tak nejde o sprchy a tak, ale skor o to, ze mi pride zvlastne ako tam tie maminy funguju pokope na jednej izbe aj s miminkami. Poviem ti ze najradsej by som isla len na ambulantny porod a potom na reverz domov, ked tu tak citam o pristupe a podmienkach v nasich nemocniciach. Chce to urcite riadnu davku trpezlivosti a nervov kym sa dostane mamicka s miminkom domov do prijemneho a laskaveho prostredia. Uuuf mame to tazke ☹

miluska.h
7. sep 2009

lilithka: ja by som najradsej tiez isla domov aj s babatkom hned trebars na druhy den... mala som stastie, ze aj napriek sekcii nas pustili domov uz na 4.den. bolo vela porodov a malo izieb. nechcem strasit, ale ja som bola v nemocke dost vystresovana, mala som problemy s kojenim a maly dost grckal a velmi som sa o neho bala. s novorodeneckymi sestrickami nemam dobre skusenosti, ale sestricky zo sestonedelia boli v pohode, mile a ochotne... az ked sme prisli domov, tak som bola na tom psychicky o 100% lepsie a vsetko uz islo ako po masle a konecne som sa mohla v klude vytesovat s nasho milovaneho synceka 🙂 drzim Ti palceky, nech Ti ta najdolezitejsia udalost, akou je priviest na svet babetko dopadne co najlepsie 🙂 a neboj, ten pobyt v nemocke (dufame, ze ho budes mat prijemnejsi ako ja...) nejako vydrzis, a ked uz budete s drobcom doma, tak na vsetko zabudnes 🙂

miluska.h
7. sep 2009

chcela som povedat "na vsetko zle zabudnes" 🙂

patricia1971
8. sep 2009

babulky ja som rodila u dr.Oťapkovej,je super,ja teda chodím k nej aj do amb.,takže ju odporúčam 🙂 🙂 🙂 🙂

bocianka
8. sep 2009

ahojte, myslim, ze sa to tu uz niekto pytal, ale nevidela som odpoved. zaujimali by ma tie dychacie cvicenia pred porodom. absolvovali ste ich? alebo sa to v ruzinovskej ani nepraktizuje?
Lili, to je dobra pripomienka, ja si to tiez celkom neviem predstavit, tolko mamiciek s mimcami na jednej izbe, som zvedava 🙂

tara2
8. sep 2009

Caute

badzova - ja som rodila u Dr. Krizka ml. vrelo odporucam 😉 . Rodil aj moje kamosky a vsetky boli maximalne spokojne, ak si si vybrala jeho dobre si si vybrala 😉 . Ja som zdravotnik a poviem ti ze som nenasla nic co by som mu mohla vytknut. Ked budem rodit nabuduce urcite to bude zase on koho si zazmluvnim. Je velmi mily aj ako clovek, ma ludsky pristup. Je pravda, ze vela toho nenarozprava ale ked sa spytas povie ti vsetko co chces vediet 😉 . A v Ruzinove to funguje tak, ze ked si zazmluvnis lekara tak ides do poradne k nemu. Vzdy ti da nejaky termin, ja som chodila myslim pondelky a potom stvrtky. A super je, ze ta objednaju na cas a nemusis tam tvrdnut pol dna. Ak chces este nieco vediet kludne mi napis ip 😉

badzova
9. sep 2009

tara2: dakujem velmo pekne, za odpoved... 🙂

lilithka26
11. sep 2009

Dakujem Milushka..no ja to tak aj beriem, ze treba zatnut zuby, pretrpiet a tesit sa domov..tam uz mam na prvy tyzden zarezervovanu maminku, takze este aj spolu s drahym to uz bude uplne o inom ked budem mat dvoch pomocnikov. Ale potom co vsetko som pocula som pripravena na najhorsie. Hlavne nech som zdrava ja aj malinka a ostatne snad nejako vydrzime, ked vydrzali aj ine.
Bocianka..ja by som tiez rada vyuzila taketo sedenia ak to je bezplatne. Vsak aj tak inak sedim len doma a ujkam..raz chrbat, raz kyselina, raz mi mala tlaci na zaludok a na mechur..sak ti nemusim hovorit, urcite vies o com hovorim 😉 Takto by som aspon na nieco ine myslela. Niekde tu o tom aj pisali davnejsie, aj o prehliadke porodnych sal a tak..ale vtedy som sa este o to nezaujimala. ak na to nadabim tak napisem. Ak by si aj ty mala nejake nove info tak napis.

nikollette
11. sep 2009

Baby prajem vám rychly pôrod a rýchlo šup šup domov...
nie ako ja, okolo 8 dní som tam bola 😝 kvôli malého silnej žltačke..
a to som mala so ebou notebook, a z izby v Ružinove sme s babami na Koníkovi ohovárali jednu sestričku z oddelenia, a mňa ani len nenapadlo ,že by to mohli čítať 😅
Potom jedna sestrička, nie tá o ktorej sme si písali, zareagovala príspevkom tu na MK...
uff, ešte že som už bola doma 😀

Ale tak čo, ked bola tá sestra z novorodeneckého taká aká bola, zaslúžila si to 😠
písali sme iba svoj názor, a ja na drzovku som to písala ešte zo šestonedelia 😀 😀 😀 😀
a s babami na izbe sme sa na tom rehlili ako kone 😀

tanulik21
12. sep 2009

ahojte dievcence,

tak my uz mame par "dni" po porode (aj ked to su uz takmer 4m. stale mam zive spomienky - a nemyslim, ze na to, tak skoro zabudnem)

chcem len par pozitiv k ruzinovu - takze rodila som v maji, v nemocke som bola dokopy 10 dni ( rodila som az na 15. den po termine aj to az pod druhou vyvolavackou a ani tak som sa neotvorila na 100%) - na gynekologii aj sestonedeli - a veeelmi som sa po tom vsetkom tesila domov, no cely ten pobyt som brala ako nutnost .... a co ovplynit nemozem, ma netrapi, takze pre mna bola dobra rada - nestresovat a radsej minat energiu na uzitocnejsie veci. Porod bol dost komlikovany, lekara som zazmluvneneho nemala, no napriek tomu sa o mna staral doslova team lekarov a porodnych asistentiek - velmi pekny pristup, mena si zial nepametam, ale za tie dni som mala pocit, ze ma uz videl fakt kazdy 😀 ... aj sestonedelie bolo v pohode - aj sestricky, hlavne sestra z novorodeneckeho,veeeelmi mi pomohla s laktaciou... takze dakujem.

- k izbam len tolko- odporucam nadstandard- za tu vlastnu sprchu to stoji

- trochu skor ste sa pytali na prehliadky a kurzy, vsetko nemocnica ponuka, je to na ich stranke aj s vecickami do porodnice.
prajem vam lahky a rychly porod a veeela zdravicka

szilvia31
13. sep 2009

tanulik21 dakujeme za povzbudenie 🙂

kwetinnka
13. sep 2009

Ja sa tiež pridávam so skusenostou z ruyinov. Rodila som pred 4 dnami,mala som zazmluvneneho doktora a nabuduce by som tak urobila urcite tiež.Rodila som 4 dni po termine vyvolavackou, cele to trvalo 4 hodiny. Co sa týka personálu nemozem povedat pol kriveho slova ako na sale tak na 10 posch aj na sestonedeli...boli mile,ochotne.Co sa týka izieb..tak fakt..sprcha na nezaplatenie..hlavne ked vam davaju viac krat injekcie na zavinovanie maternice...krvacanie nie a nie ustupit, na standarde vyzeraju tie zachody ako z doby 2 .sv. vojny. Na sestonedeli je jedna vyborna detska sestricka..tiež mi poradil ako kojit( svetle vlasy, okuliare). Jediné co sa da vytknut je strava. Den po porode som dostala fazulovu polievku a na veceru kapusti s parkom,a velkým hitom v ruzinove su pastiky...na dalsi den som už mohla svoj jedalnice ovplivnit ale ziade kulinarske extremy sa nekonali.Inak to bolo vsetko v poriadku.

byggyt
13. sep 2009

kwetinnka- a už to tam neni asi také plné že? asi nie keď si sa dostala na nadštandard

kwetinnka
13. sep 2009

este rano pri prijme mi povedali ze maju full,ale ze sa mozno do vtedy uvolni....a uvolnilo...maju stale plno..v jeden den nas rodilo asi 12.aspon tie co viem, na spravu som už cakala bez postele lebo už ju museli nachystat dalsej

szilvia31
13. sep 2009

to je sila,12porodou za den.a este sa stazuju ze je nizska porodnost 🙂

miluska.h
13. sep 2009

ahojte 🙂 ked som ja rodila (april), tak bolo 16 porodov a na druhy den 15......

vsetkym novym maminkam gratulujem 🙂

tanulik21
13. sep 2009

kwetinnka - ano aj ja som myslela prave tuto sestricku z novorodeneckeho, bola trochu raznejsia, ale aspon mi to pomohlo spametat sa z novej roli.

😀

szilvia31
14. sep 2009

tak to sa tesim,bude veselo 🙂

petulik29
14. sep 2009

Ahojte, kocky co to uz mate za sebou, a babatka sa kupu kazdy den? Na antolskej nam ho kupali kazdy druhy.

Inak stale dufam, ze v novembri sa ten pocet porodov trosicku zmensi. 😉

iinuska
14. sep 2009

petulik, babatka kupu kazdy den

lenka85
14. sep 2009

baby ktore ste prenasali, kolko vas nechali po termine? Ja som mala termin 10.9. a este stale sa mu nechce. Vo stvrtok mam ist do nemocky, len dufam, ze ma tam nenechaju dlho cakat a ze to vyvolaju...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre