Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikollette
14. sep 2009

lenka máš niekho zazmluvneného?
Ak máš, určite ťa nenehá dlho prenášať a bude sa o teba starať a zaujímať 😉

tilly
14. sep 2009

petulik, no neviem, či bude v novembri menej pôrodov, bojím sa, že nás nebude menej, predsalen bol valentín 😅 😀 ...

inak ten nadštandard sa nedá asi dopredu zajednať, že? ani keby som išla plánovane na sekciu?
ja si stále nechcem neplánovaný pôrod pripustiť, ale bojím sa, že mi tú sekciu zamietnu... ozaj, kebyže si vybavím papier od očnej, že mi neodporúča tlačiť, tak by som mala mať tú sekciu 100%, nie?

lebo mala som laserovku očí... okrem toho prvé dieťa nadmerné sekciou, toto dieťa je o 18 dní väčšie... viac faktorov na sekciu, ale chcem to mať na 100%, aby som nedopadla ako pri prvom pôrode, že malého vytiahli v hodine dvanástej...

lenka85
14. sep 2009

no praveze nemam nikollette... Boze pomoooc, ja uz to chcem mat zasebou a voooobec to nejde!!!

lorine1
14. sep 2009

Ahojte, tak uz aj ja to mam za sebou... 24.8.2009 o 9.15 sa nam narodili nase dvojciatka Vanesska a Larinka... Rodila som v Ruzinove a bola som naozaj velmi spokojna... Najprv som mala trochu strach ale bola som velmi milo prekvapena... Lezala som 4 dni na 10 poschodi ako cakatelka ... velmi pekne izby, ani nadstandard som nepotrebovala... dalo sa to... Sestricky perfektne aj lekari boli velmi mili... Rodila som planovanym cisarskym rezom a nebolo to az take hrozne, dalo sa to vydrzat... ak niekto tvrdi, ze cisarsky je bezbolestny porod... tak prd, ono to boli potom a dost dlho... este vas potrapia aj s dietou... no des... ale tie babatka su najlepsia rehabilitacia... pri nich nic neboli... na sestonedeli som bola na normalnej izbe nadstandard bol plny... ale nastastie som mala na izbe wc len sprchy sme mali spolocne a boli sme na izbe len dve... sestricky boli super, velmi mile, na novorodeneckom boli tiez super sestricky okrem jednej panej... taka neprijemna pani, po niektorych mamickach tam pekne kricala, ale nastasie mala pri mne len jednu smenu a dalo sa ju odignorovat... Hlavne to chce pevne nervy... Naozaj som bola s lekarmi , sestrickami a celkovo so vsetkym velmi spokojna... Vrelo odporucam... dalsi porod urcite v ruzinove... 🙂

lenka03
14. sep 2009

Leni toto som tiez vravela a plodova voda mi odtiekla po polnoci v den ked ma mali prijat na vyvolanie :D tak som bola v ruzinke o par hodin skor ... Mozno tomu pomohlo to, ze sme den predtym prenasali skrinky malej zo skladu do spalne. Drobca sa malo na druhy den planovane narodit a bala som sa aby tata nepoplietol co kam patri, ked by to prenasal sam :D Nemas nejaku skrinu poruke? Okna mas ciste? No a sex samozrejme, to sme si tie nenechali ujst pred tou 6-tyzdnovou pauzou 🙂

kwetinnka
14. sep 2009

Lenka ja som mala termin 5.9 a mala sa narodila 9.9..ale nemat svojho doktora urcite by ma este nechali....u mna este hral ulohu vyssi tlak..nameraný sice iba raz ale na indikovanýporod to stacilo...a som rada ze ma viac netrapili.
Ja som aj stresne okna umyvala,aj schody..aj sex sme stihli..a nakoniec mi pomohla len vyvolavacka 🙂

tanulik21
15. sep 2009

Lenka ... ja som nemala zazmluvneneho lekara, heh no ale ja nie som dobry priklad ja som rodila az 15.den po termine aj to druhou vyvolavackou a aj to len velmi tazko, maly vobec nechcel ist von, ani som sa poriadne neotvorila a rodili sme... este ze som nic necitila, lebo som bola na kompletku sita, to este znama co rodila cisarskym vladala normalne chodit o par tyzdnov skor ako ja (ked som prisla na kontrolu k svojmu gyn. po sestonedeli, len krutil hlavou, ze preco mi nerobili sekciu)... inak zavisi od dokyho, je tam jeden, ktory bez problemov povedal ved 14.dni prenasat je normalne (a 6.den po termine mi povedal chodte domov a dojdite tak o tyzden...) 😠 ...on isto nebol tehotny a nenosil to brusisko a nemal hormonov na rozdavanie 😀 ...a potom dve gynekologicky, ktore v pohode posielaju skor...teda uz par dni po termine (na poradni posielali maminy ktore boli uz 4.al 5.den po na 10.posch.) ... drzim palce nech ta nenatahuju tak dlho 😉

petulik29
15. sep 2009

Tilly to je dobre s tym valentinom. 😀 😀 😀 A ty ides tiez do ruzinova?

Som rada, ze mate same dobre skusenosti s ruzinovom, aspon tam nepojdem taka vystresovana. 😉

tilly
15. sep 2009

petulik, ano, stretneme sa tam 😉

lorine, prečo si tam bola 4 dni pred plánovaným cisárskym?

iinuska
15. sep 2009

ahojte, ja som rodila dva krat v Ruzinove a inde by som nesla. 🙂

lenka85
15. sep 2009

boze baby, ja uz neviem... Upratane mame naozaj vsetko vratane okien, sex nepomaha, asi mi naozaj pomoze len vyvolavacka... Ja neviem, ale asi ich skusim nejako uprosit nech to uz ukoncia, lebo ma asi sibne...

szilvia31
15. sep 2009

ahoj lenka85 skus horucu sprchu alebo kupel,mojim kamoskam to zabralo 🙂

ellit
15. sep 2009

Ahoj Broni, tak Otapkova tehotna nieje? Mne odrodila prveho chlapceka a hrozne by som ju chcela aj tentokrat. Inak vela stasticka Broni, nech vsetko dopadne podla tvojich predstav.

ellit
15. sep 2009

lenka moja kamaratka zjedla nieco co absolutne jej babo neznieslo, co v jej pripade bol sladky kolac a rano isla rodit 😀
ja som vyniesla karton mineraliek a nakup do kopca 😀

petulik29
15. sep 2009

lenka pocula som, ze aj skorica je tusim dobra.

ellit
15. sep 2009

lenka ale ak si budes davat horuci kupel, musi byt pri tebe manzel, alebo niekto 🙂
skorica s klincekmi super kombinacia 🙂

broni
15. sep 2009

Ellit dakujem, Otapkova tehotna nie je, ja ju mam tiez zazmluvnenu, zajtra mam termin, ale malemu sa akosi nechce 🙂 tiez to budeme musiet nejako poriesit 😀

tilly
15. sep 2009

najlepšia je kombinácia škorica, klinčeky, cukor s vareným vínkom, ale to asi nie je vhodné na pôrod 😀

neviem, či niečo pomáha, ja som sa tiež snažila všelijako, podľa babských receptov, dokonca sa aj počasie zmenilo a nič... keď sa niekomu nechce von...

každopádne držím palce

lenka85
16. sep 2009

kocky dakujem vam za rady, este som neskusala tu skoricu, ale myslim, ze to mam aj tak marne. Malemu sa proste nechce, dufam, ze ich zajtra nejako uprosim, nech mi to vyvolaju..

tilly
16. sep 2009

no, chlapcom sa väčšinou od maminy nechce... držte sa 😉

nikollette
16. sep 2009

Lenka, ani môjmu a nechcelo, nie a nie von ísť, nič nepomohlo, ani vaňa, ani ťuťu muťu... iba vyvolávačka 😉

lenka85
16. sep 2009

nikollette a kedy ti ju davali? A aky si mala porod? Vraj je to s vyvolavackou horsie...

terez_ia
16. sep 2009

Ahojte. Prepáčte, že sa vám sem pletiem 😉 , ale čaká ma môj prvý pôrod a rozhodla som sa pre Ružinov. Kedže sa mi to už blíži, chcela by som sa vás spýtať, či je možné, aby bol môj manžel so mnou už počas prvej doby pôrodnej (teda kým sa neotvorím dostatočne na pôrod) alebo môže byť len pri samotnom pôrode? A po pôrode, keď vás ešte pozorujú tie 2 hod. tiež môže byť pri mne alebo nie? Ešte dúfam, že sa dostanem na nadštandard, keď je tam teraz tak plno. Zajtra idem do poradne, som zvedavá, čo mi povedia, teraz som v 40.t a stále sa nič nedeje, to čakanie ma zabije, už by som najradšej išla rodiť hneď, ale drobcovi sa akosi nechce ☹

pralinkaaa
16. sep 2009

ahojte, prosím vás chcem sa spýtať - tiež chcem rodiť v ružinove- je potrebné chodiť pred tým na tie prípravy predpôrodné, myslím tak všeobecne, pôvodne som chcela, ale teraz som na rizikovom, tak už sa asi nikam trepať nebudem, musíme vydržať čo najdlhšie....takže nebudem mať _"nacvičené" dýchanie, čo mám robiť...
pomohlo vám to, resp. bude mi to viac škodiť?

cmukinka29
16. sep 2009

terazia, moj manzel bol so mnou uz pocas prvej porodne dobe,sestricky ti povedia kedy mozes zavolat manzela, ja som porodila o pol 4 a manzel bol tam so mnou uz od 11,tak to mi velmi pomohlo,
no a ked som porodila vsetci odisli aj sestricky aj manzel ja som uz len oddychovala,kazdemu som vyvolavala takze pre mna bolo dobre ak som tam bola sama

cmukinka29
16. sep 2009

pralinka ja som chodila na tie predporodne kurzy,ale tusim nemusis je to na tebe a mimochodom mi to dajako ani nepomohlo
konkretne pred porodom ,tesne pred tym ako som isla maleho vytlacit mi setricky povedali ako mam dychat a tlacit takze to bude v poho,nestresuj sa tym

tara2
16. sep 2009

teraz_ia - asi zalezi od toho kolko je na salach rodiciek. Ked som rodila ja bola tam este jedna pani ta porodila asi za hodinu a potom som tam bola sama tak bol manzel cely cas pri mne t.j. od soboty 18:00 do nedele 4:30 🙂 . Ale ked rodila kamoska tak jej muza pustili troska neskor ale aj tak bol vacsinu casu s nou. A po porode bol tiez pri mne, tlacil mi brucho a odisiel az ked ma dali na izbu. Zelam vela stastia a rychly porod 😉

pralinkaa - nie je nutne chodit na ziadnu pripravu 😉 a na sale ta uz lekar a porodne asistentky usmernia. Mozes si to nastudovat aspon teoreticky a skusat doma a viac sa nestresuj 😉 oni ti povedia ako mas tlacit a uvidis ze na to prides aj sama ked bude treba. Drzim palce pri porode 😉

pralinkaaa
16. sep 2009

dakujem Vám baby,ste zlaté...tak hádam to zvládnem v pohode, aj bez rôznych príprav...
a kedy idete vy rodiť? ja by som mala začiatkom novembra, no osobne by som chcela koncom oktobra 🙂 a uvidíme, dokedy teda vydržíme, lebo mám zlý krčok...☹

terez_ia
16. sep 2009

cmukinka, ďakujem ti za odpoveď, si ma potešila, že môže byť pri mne, som rada, že to vôbec chce, myslím si, že je to obrovská podpora.

terez_ia
16. sep 2009

tara, tiež ďakujem, myslím, že rodičiek na sálach je tam v tomto čase dosť, preto sa aj trochu obávam, či ho za mnou pustia 😒 , ale snáď áno.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre