Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

szilvia31
16. sep 2009

babulky poradte.riesim taku dilemu ci je lepsie si zazmluvnit lekara alebo nie? ☹ kamosky hovoria,ze je lepsie,no druhe kamosky,jedna je sestricka v ruzinove,druha je sestricka na RZP-cke,ze to mam jedno,lebo ten lekar ktory ma sluzbu si musi splnot svoju povinnost a davaju si pozor kvoli uradu nad zdravotnou starostlivostou,no a zazmluvneny lekar odrodi a hotovo,mozno este pride pozriet na sestonedelie,ale aj tak sa staraju lekari,ktori maju sluzbu a vyzitu.neviem sa rozhodnut 😖

lia
16. sep 2009

to aj mna trapi.ale ja chcem,aby ma odrodil moj,len sa bojim,ze by mu mohlo do toho hocico dojst a potom sa na mna druhi vykaslu 😒

pralinkaaa
16. sep 2009

ja som sa tiež rozhodla nakoniec, že nie, lebo mi to príde také že každý sa musí dobre postarač a vedieť..chviľu som ležala v ružinove a všetci mi pripadali dobrí no neviem...a lekar je tam iba pri konci nie?

inak - počas 1.doby pôrodnej môže byť manžel? lebo mne v ružinove povedali, že nie....že keby tam bol každý muž, tak by bol chaos..lebo ženy sú vlastne na tej chodbičke na 9 posch...task neviem

szilvia31
16. sep 2009

lia ved prave,preto som nerozhodna,dohodneme sa a co ak ochorie,alebo nieco ine.....,no a ostatny ta okaslu.hrozna dilema 🙂

szilvia31
16. sep 2009

ved prave lekar to len ukoncuje. 🙂

pralinkaaa
16. sep 2009

a uvazujte nad odberom pup.krvi?

szilvia31
16. sep 2009

ja nie

pralinkaaa
16. sep 2009

myslíš že je to nanič, alebo poznáš nejaké skúsenosti? je to dosť drahé

szilvia31
16. sep 2009

je to dost drahe,a nie je iste ze ak nahodou nieco,ze ponozes svojmu dietatku. 😒

byggyt
16. sep 2009

no ja dúfam, že keď tam budem na tej čakačke tak tam nebude žiaden cudzí chlap určite by mi to nebolo príjemné, svojho tam nechcem nieto ešte cudzieho

pralinkaaa
16. sep 2009

aj preto si ja myslím, že tam manželia nemôžu byť. počas 1 doby pôrodnej...
inak ja mam naprd krčok, skracujuci sa, tak mi hrozi predčasny, tak som myslela, že to bude rychlo..ale dnes mi lekarka povedala, že nakoniec sa nebudem otvarať a cisarak..??? tak už som z toho magor. poslíčkovia sú presne čo - nechcem vyzerať ako blbec, ale..

terez_ia
17. sep 2009

Baby, ja som už zúfalá, práve som prišla z poradne, stále nič. Zdá sa mi to divné, veď ma už bolí celá panva, kríže, hlavne v noci, vôbec neviem spať, stále mám akoby menštruačné bolesti a aj napriek tomu sa neotváram?! 😠
Bol tam dnes doktor Dráb, je veľmi milý, povedal, že mi skúsi trochu pomôcť, neviem, asi sa mi snažil otvoriť krčok maternice? Cítila som pri tom bolesť, ako pri menštruácií a potom povedal, že budem trochu krvácať, tak uvidíme, či sa to po jeho pokuse rozbehne alebo nie. Vraj keď nie, mám prísť budúci štvrtok do poradne a potom sa rozhodnú, že čo so mnou ďalej. Už to nevidržím, to čakanie je hrozné. ☹ Chcem už rodiť.

badzova
17. sep 2009

ahojte

ja som sa po dlhom rozmyslani rozhodla pre ruzinov... 🙂
idem dnes prvy krat ku doktorke Otapkovej , nepoznam ju ale citala som na nu pekne veci a chcela by som pri porode zenu. 😎
tiez som dlho rozmyslala ci zazmluvnit alebo nie, ale nakoniec chcem zazmluvnit, myslim ze je to lepsie ze vas ani nenechaju dlhsie prenasat a atd...
2 kamosky teraz rodili bez zazmluvnenia a jednu nechali 8 a druhu 11 dni, co by som urcite nechcela... 😒
a navyse som mala ist minuly tyzden prvy krat na kontrolu do porodnice, bolo predo mnou 58 mamiciek, tak som to po 2 hodkach sedenia vzdala...na taketo cakanie nie som...
mozno aj to rozhodlo, ze by som chcela zazmluvnit... 🙂
tak uvidim dnes ako to dopadne... 😉

terez_ia
17. sep 2009

Baby, snažil sa aj vám doktor pomôcť rozbehnúť pôrod tak, že sa vo vás pošmátral prstami? Povedal, že budem trochu krvácať. Pomohlo vám to? Nemôže to nejak ublížiť bábätku?

pralinkaaa
17. sep 2009

terazia - počula som, ked som ležala v Ružinove, že hej, doktor môže "vyšetrením" to urýchliť..ale neviem presne ako. asi sa to tým môže spustiť.

tara2
17. sep 2009

szilvia - ja som tiez sestricka z Ruzinova a doktora som si zazmluvnovala 😉 . Mala som dokiho "len pre seba", nikomu inemu sa nevenoval, vsetko mi v klude vysvetlil, chodil ma kukat kazdu chvilu, bol pri mne 8 1/2 hodiny kym som neporodila...pred porodom mi robil sono, sledoval ma fakt poctivo, par hodin po porode ma este bol kuknut, urobil sono...ja si myslim ze za spokojny porod to stoji za to...je to kazdeho osobna vec ci si lekara zazmluvni alebo nie ale treba potom ratat s tym, ze jeden lekar sa nemoze rozkrojit a venovat sa vsetkym zenam naraz co prave rodia a este si urobit pracu na oddeleni... a nikdy vam neponukne taky komfort ako ked ho mate zazmluvneneho... tot moj nazor 😉

a ten hmat sa nazyva Hamilton a mojej kamoske nepomohol...mne to doki nerobil tak sa k nemu nemozem vyjadrit

lenka85
17. sep 2009

terez, asi sme sa tam dnes stretli, aj mne doktor pomahal. Je to Hamiltonov hmat a roztahuje sa tym krcek maternice... Uz mi odtiekla hlienova zatka, snad sa to rozbehne, ak nie, zajtra na prijem... Ja uz tyzden prenasam, asi mi to vyvolaju....

terez_ia
17. sep 2009

lenka, aj ja som zvedavá, či sa to rozbehne, budem nám držať palce, nech to vyjde. Mne povedal, že budem potom krvácať, ale zatial nič. Iba som mala taký čudný výtok, to ani nebol výtok, také kúsky niečoho, možno tiež bola hlienová zátka, alebo si to už nahováram, neviem, uvidíme, ale naozaj by ma potešilo, keby mi to pomohlo. Tak nám držím palce 😉

tilly
17. sep 2009

lenka, nepomohla ani zmena počasia?

plumka
17. sep 2009

Tere_ia ja som rodila u dr. Draba a tiez mi robil ten hmat, ale ja uz som bola otvorena na 2cm. I ked neviem preco mi ho robil, kedze som bola v 38 tyzd. teho, ale robil mi to rano o osmej a povedal mi ze dnes budeme rodit, o desiatej mi zacalo krvacanie a o 17:10 sa mala narodila. Ten ,,hmat,, mi medzitym robil este asi 3-4 krat, hrozne to bolelo, ale pekne som sa otvarala a v pohode som porodila, k comu mi zrejme dopomohol aj on.

patricia1971
17. sep 2009

baby, to je dobré znamenie, ja som mala večer takú hlienovú zátku, nad ránom sa mi začali kontrakcie a ráno bola malá na svete a tiež mi v ten deň doki povedala,že až za týždeň rodíme 🙂 🙂 🙂 držím palčeky všetkým 😵

szilvia31
17. sep 2009

lenka85,terez_ia drzim vam palce aby ste mali porod cim skor zasebou a aby ste nan mali len pekne spomienky 🙂
tara2 dakujem za tvoj nazor,viem ze toho maju vela nevedia sa kazdej tak venovat ako treba 🙂

tara2
17. sep 2009

szilvia - nemas za co a drzim palce 😉

szilvia31
17. sep 2009

tara2 mozem sa spytat u koho si rodola?

zzuzzik
17. sep 2009

Caute, tak ja som minuly tyzden rodila v Ruzinove. Zazmluvnila som si Dr. Divekyho - neuveritelne super doktor aj ako lekar ale aj ako clovek, velmi mily, ustretovy, ochotny. Mala bola zadockom tak som mala naplanovanu sekciu, krasne ma zasil, rana je malinka a pekna. Odporucam baby on je proste jednotka. Sestricky boli velmi mile, robi tam velmi vela mladych sestriciek aj na novorodeneckom a je vidno ze maju radi tie babatka, ja sa proste na personal nemozem vobec stazovat. Nemocnica co sa tyka prostredia tak to bolo hrozne o zachodoch ani nehovorim /nadstandard je v pohode/. Po sekcii vsak dva dni je mliecna dieta a v kuse mate puding alebo kasu sladku po dvoch dnoch som plakala od zufalstva a hladu ze chcem nieco ine a muz mi musel vecer priniest kuraci vyvar, no otras. Strasne nas tam bolo vela a boli sme natlacene na izbe 4 rodicky s babatkami v izbe, kde maju byt max 3 pacientky. Nadstadard tiez plny. Este jedna vec ze laktacna sestricka sa tam mihla asi len raz, takze na pomoc sa velmi nespoliehajte, nedostanete ju.
Takze zaver je taky ze doktori vynikajuci, sestricky prijemne a ochotne /asi som mala stastie/ prostredie OTRAS, strava este horsie, poradenstvo na bode mrazu /netreba sa cudovat maju tam toho velmi vela/. To je asi tak moje zhrnutie z dojmov.

petulik29
17. sep 2009

Ahojte vsetkym gratulujem co uz maju babatka pri sebe. 🙂

A nas co to len caka, drzim palce.

Ale som rada, ze sa tu trosku zmenil ohlas na sestricky lebo predtym sa tu pisali dost zle veci. 😉 O jeden stres menej. 🙂

zzuzzik
18. sep 2009

ahoj Petulik,
neviem ja som tu akoze "zlu" sestricku tam nestretla, praveze naopak vsetky boli velmi mile, maju to tam dost tazke za tie peniaze a to prostredie no nerobila by som to a oni sa este doikazu usmievat a byt ochotne.
Ale pripravte sa na hrozne prostredie a tie zachody, no otrasne....... Asi ten nadstandard je lepsi, aj ked to by mal byt standard a nie nadstandard. Ale ja ked som bola bolo plno aj tam aj tam.

byggyt
18. sep 2009

zzuzzik- aj ja chodím k Dr. Divekymu keby boli všedci ako on tak by to bolo super, bože to muselo byť hrozné pri takom počte pacientiek ale sa čudujem že si bola po sekcii na normálnej izbe, dúfam že keď tam budem tak to tam bude menej natrieskané

nikollette
18. sep 2009

Szilvia určite by som si zazmluvnila 😉
a nenechávala to na náhodu 😖

zuzik, diveky je perfektný, máš pravdu!!! 😉

petulik29
18. sep 2009

to urcite nemaju lahke, aj ja dufam, ze nebude taky natresk, ale asi bude. Viete mi to niektora porovnat s antolskou lebo prve som rodila tam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre