Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lia
9. nov 2009

kto vie ako je na tom tilly

byggyt
9. nov 2009

no možno že už porodila 😉

lia
9. nov 2009

mozno 🙂

simonova815
9. nov 2009

lia, boncusik - ja som rodila u Dr. Krizka st., mal tam byt aj mladsi, ale nakoniec sa to cele zomlelo inak, takze asistoval Dr. Papcun ml. Ja si Krizkovcov neviem vynachvalit, su to sice nasi velmi dobri znami, ale ajkeby neboli idem ku nim, lebo obaja su odbornici.

Neviem ktora ste sa pytali ohladom stavu po CS. Je to individualne. Ked sa zatnu zuby a lutovanie sa ide nabok, tak sa clovek zotavi velmi rychlo 😉
Pri prvom mi to trvalo dlhsie, ale teraz som mala na izbe perfektnu partacku. Porodili sme CS jadna za druhou, aj nas dali spolu na izbu. Boli to pre obe z nas druhe porody, no a ked rano sestricka prisla, ze by sme mohli vstat (bolo to cca 10 h po porode), tak Zuzka zahlasila, ze vstavame, cim skor sa postavime na nohy, tym skor nam donesu babatka, tak sme fakt zatali zuby a hor sa na nohy! Ta Zuzka si maleho vybojovala este v ten den na poobedie, na dalsi nam ich uz doniesli na cely den. Ja som na tom trvala (sestricky sice najprv prostestovali sme sme len jeden den po sekcii), ale kedze som bola odhodlana kojit stoj co stoj, chcela som mat malu pri sebe. Totizto prvy den mi ju vzdy priniesli nakrmenu, takze mala pobyt so mnou prespala a prilozenie sa nekonalo, lebo mala spala 😒

Avsak odporucam vam potom doma sa fakt setrit. Ja som na 10 den sla k svokre, s tym ze v pohode odnesiem malu v autosedacke sama do auta. No nemala som, lebo som si natiahla stehy na maternici a bolelo ma to potom cele sestonedelie. Takze 6 tyzdnov nedvihat nic len babatko. 🙂

petulik29
9. nov 2009

Caute baby ako sa tu mate, dlho som nepisala, ale citam vas. 😉

No tilly to ma podla mna uz za sebou, som strasne zvedava na info o porodnici. 😒

Baby ked to na mna pride kam mam utekat? Myslim v nemocke. 😉 Cez ktory vchod a kam? Dakujem

byggyt
9. nov 2009

petulik 😉 utekaj na centrálny príjem 🙂 🙂 🙂 a kludne im tam zaklop

petulik29
9. nov 2009

buggyt ja som bola v ruzinove raz v zivote, 😎 centralny prijem je cez hlavny vchod alebo tam kde je pokladna.

lia
9. nov 2009

takze najlepsie 24 hod.oddychovat a potom vstat,len neviem ci to vydrzim na tom mojom chrbte 😖
simonova,preco tam musel byt papcun ml.??no ja by som bola rada keby tam bol este aj on pri mojom doktorovi,je to nas znamy a psychicky by ma podrzal

simonova815
9. nov 2009

petulik od 6-17 sa vchadza cez hlavny vchod, pojdes rovno az pred taku hnedu informacnu stenu a napravo je chodba, tam je CP. Po 17 sa tam ide vpravo zboku cez urgent, vlastne ako su pokladne. dufam ze to chapes 🙂
a klopat, necakat 😉

petulik29
9. nov 2009

Dakujem baby, zda sa ze to chapem. 😉

trpezliva
9. nov 2009

Tilly sa narodil adamko uz 7.11., akurat som si to precitala v novembrovkach...najrpv skusili nromalne, ale skoncila cisarskym. a pisali tam baby v ten den vecer, ze Tilly maleho este ani nevidela, lebo je plne 9.poschodie, tak ju museli dat na 10.p. a tam babatka nemozu. ☹ toho sa bojim aj ja... 😕 ☹

trpezliva
9. nov 2009

zajtra mam poradnu v Ruzinove..nebudete tam niektora? Asi si budem musiet "chvilu" vystat soru, tak by sme mohli pokecat. 🙂

boncusik
9. nov 2009

holky, aké máte referencie na Dr papcun ml.?

trpezliva
9. nov 2009

ze vraj je super..hned by som si ho vybrala ako porodnika, kebyze este nemam ziadneho..
fakt kamoska unho rodila a nevie si ho vynachvalit.taky mlady vtipkar.. 🙂

byggyt
9. nov 2009

no na mňa teda dojem neurobil bola som u neho na ultrazvuku a nebol ani milý ani zhovorčivý ledva ústa otvoril takže ja by som ho asi nee, možno nemal náladu ale to nikoho nemusí zaujímať ja keby som bola v robote zdutá tak by so mnou riadne zatočili

boise
9. nov 2009

Je tu aj niekto kto si nebude zazmluvňovať doktora?Resp. kto si ho nezazmluvnil. Pretože ja tam nikoho nepoznám a ak sú všetci skvelí, tak ako väčšinou čítam (na nikoho som nepočula a nečítala nič zlé), tak to asi nemá význam... Moja sestra mala totiž na antolskej zazmluvneného lekára a skoro zomrela vďaka tomu, že mu končila služba...A trošku sa ponáhľal domov... 🙄 Ako to je keď ho nemám zazmluvneného? Nik si ma nevšíma alebo čo? 😒

arrett
9. nov 2009

Ja nemám zazmluvneneho. Tiež čítam len samé dobre veci tak dúfam že sa nič nestane a nejako už len porodim🙂)
Ved v každom prípade bude robiť len to čo vie.

arrett
9. nov 2009

Baby kedy sa chodí na monitor? Ja som bola naposledy na ultrazvuku v 30 týždni. Teraz idem na prietoky

byggyt
9. nov 2009

arrett rada by som ti poradila ale ešte som nebola

maznacik007
9. nov 2009

no neviem vedela by som tam par tipov ku ktorym by som sa nechcela dostat... 😒 a potom mne vadili tie poradne pred porodom tam.. co som citala ze zeny chodia.. ja som sa tomu vdaka svojmu lekarovi vyhla..

boise
9. nov 2009

arret no však mňa tam do toho centra poslala na ultrazvuk...a prietoky mi vždy robili spolu s ultrazvukom. Najskor skontrolovali bábo (či nemá omotaný pupočník okolo krku a tak) a potom sme kukli ako sa nám to tam prelieva. Alebo mám zas tehodemenciu a nechápem? 😀 Každé je niečo iné? Nerobí sa to naraz?

arrett
9. nov 2009

Na tom monitore že si 20 minút a sleduje sa srdiecko a kontrakcie. Tak neviem. Ja som na ultrazvuku bola v 20. a naposledy v 30. tyzdni. Preto sa veľmi teším na stredu. Dúfam že sa niečo nové dozviem.
Inak tu mi Pise že som v 39. týždni a dr. mi vo štvrtok napísala 37. 🙂) Tak ja teda neviem.

arrett
9. nov 2009

Boise
A to GPN centrum je na tej poliklinike kde sme boli či v tej zrekonstruovanej?

boise
9. nov 2009

Je to v tej novej zrekonštruovanej, na piatom poschodí tuším http://www.gpn.sk/ Som sa tam dočítala že robia 3D/4D ultrazvuk, tak som zvedavá či bude klasika, alebo toto...A ten monitor sa vraj robí od 38.týždňa, (už som v obraze, hurá). Takže ťa tam možno vyšle teda už tento štvrtok, keďže budeš podľa nej už 38. 🙂 A termín pôrodu máš v knižke aký??

zuzka88
9. nov 2009

Ahojte baby, Tilly to uz ma za sebou, maly Adamko sa narodil po asi 5 hodinovom trapeni aj tak cisarskym rezom... Blizsie info najdete v albume novembroviek 😉

zuzka88
9. nov 2009

idem vas docitat a napisem vam nase dlasie prihody s Ruzinovom 😠

arrett
9. nov 2009

Termín mám 26. a 28. novembra. Už nech je to tu🙂
ty máš kedy termín?
Teším sa už na ten ultrazvuk🙂 veď som drobca nevidela už 2 mesiace☹

boise
9. nov 2009

No ja mám v knižke že 6.12. 🙂 Tak som zvedavá, či tam toľko vydrží, lebo miestami mám pocit že chce vyliezť cez pupok alebo popod rebro, tak sa tam tlačí...a to nehovorím, že vytlačí chodidlo tak že ho vidím, alebo mi pekne "podá ruku". Je strašne divoký (ach jaj, mamina mi vždy hovorila že mi to moje deti vrátia...). Už teraz sa bojím čo bude vyvádzať na ultrazvuku, posledne sa vyplazoval a udieral doktorovi do tej veci ktorou mi behal po bruchu 😀

arrett
9. nov 2009

Jeej tily už porodila🙂)) Gratulujem!!
A práve to nechcela aby ju vytrapili a nakoniec aj tak cisarak. Malicky je krásny!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre