Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

kika25
10. nov 2009

arrett, tak to si potom este stihla Dr. Otapkovu, vsak? 😵 😵 😵

bubula64
10. nov 2009

boise ja som dr.zazmluvneneho nemala a nakoniec ma odrodila porodna asistentka,ale bola super 🙂

boise
10. nov 2009

bubula ďakujem, hneď sa bojím trochu menej 🙂

szilvia31
10. nov 2009

ahojte kocky
mi sme uz doma zporodnice mame Vivien 2980g,47cm narodila sa v piatok 06.11.09 o 13.07. porod bol dost bolestivy ale stal za to.lekara som nemala zazmluvneho a nemozem sa stazovat pekne sa o mna starali a to rodili vsade naokolo v salach.lekari boli fakt mily a smazili sa co najviac pomoct,aj sestricky 🙂 .na sestonedeli bolo fakt plno cez vikend sa narodilo 26 deticiek lekarky detske aj zenske su mile a netreba sa ich bat pytat ochte vam vsetko vysvetlia 🙂 aj sestricky su mile vsetky,pokecaju s vami daju radu,len treba s nimi komunikovat,ja som bola spokojna aj sme srandovali
co sa tyka toalety a sprch horor,ale niektore mamicky to este zhorsili tym ze boli neporiadne a nechutne nechavali krvave vlozky na zemy.takze sa nebojte
drzim vam palce 🙂

boise
10. nov 2009

szilvia gratulujem, je radosť čítať ako sa vám všetkým darí 🙂 A som rada keď vidím že to naozaj ide aj bez zazmluvnenia. Vzhľadom na arrettin rýchly pôrod si idem radšej pripraviť tašku do pôrodnice. Až do dnes som si myslela, že mám ešte kopec času 😀

byggyt
10. nov 2009

szilvi GRATULUJEM 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 , prajem vám všetko dobré 🙂 🙂 🙂
ty si tuším ani ten ultrazvuk nestihla 😉 , kolko si rodila? a nebolo to predsa len lahšie ako pri prvom?

szilvia31
10. nov 2009

dakujem vam
byggyt mas pravdu nestihla prave o 10 som lezala na porodnej sale a praskli mi vodu 😀
kontrakcie mi zacali o 8.30,ale len kazdych 10min.o 9h. ma dali na monitor o 10h. praskli vodu,potom trochu prechadzky,kontrakcie zosilneli a skratili sa okolo 11.30.infuzka,silne kontrakcie,potom inekcia a mala vykukla o 13.07.
tento porod bol horsi lebo som sa nevedela poriadne uvolnit kvoli silnym kontrakciam az ma stahovalo do klbka ☹ no podarilo sa mi ju dostat von 😀 je zlata papa a spinka 😀

petulik29
10. nov 2009

Ahojte a szilvia mala si aj epi?

byggyt
10. nov 2009

szilvi a máš nejakú vychytávku čo si tam zobrať okrem tých klasických vecí? jáj a ešte, myslíš že keď si vypýtam klystír tak mi ho dajú? lebo tam dávajú iba čípky a to sa mi nezdá na dostatočné vyčistenie a nechcela by som riskovať nejaký trapas 😝 😝 😝

strociatka
10. nov 2009

trapasu sa teda vobec neboj, obavy ti sposobia len zbytocny strach tlacit, pri porode musis tlacit ako na velkej, neuveris, ale tie dva cipky co ti tam daju su fakt ucinne, ja som ledva stihla dobehnut a precistilo ma na niekolko dni dopredu 😀 😀 😀

szilvia31
10. nov 2009

petulik29 nemala som epi nechcela som 🙂
byggyt neviem ci daju no treba sa spytat a ten cipok ked si das treba ist do 10 min inac neucinkuje.mne nedali nic a islo aj to co nemalo

zuzka88
10. nov 2009

Silvi, gratulujem! 6.11. sa rodia vynimocne deticky 😀 je to aj moj datum narodenia 😅

Byggyt, ak chces dostat klistir, kup si Yal, mne to povedala sestricka dole ze nedavaju ale ak chcem, ma si doniest svoj

boise
10. nov 2009

😨 nedávaju klystír? no zbohom, tak to vidím na dvojičky a ďalší trapas 😀

slniecko01
11. nov 2009

Ahojte dievčatá na tejto zeme som prvý raz. Stále sa neviem rozhodnuť či si mám zazmluvniť nejakého pôrodníka, alebo nie. Nemáte niektorá skúsenosť s niektorým MUDR ?
Neviete ako je to s nadštandartom v Ružinove ? Ako dlho pred pôrodom by som im mala povedať že chcem takú izbu ?

lia
11. nov 2009

slniecko,izby sa nedaju rezervovat dopredu kedze su plne stavy,az ked tam dojdes,mozes sa zahlasit,ze mas o taku izbu zaujem,ked sa uvolni,oni ti ju daju,ak nie,treba cakat na obycajnej izbe zatial.

slniecko01
11. nov 2009

To naozaj ? A to čo tam majú 2 také izby ?

michalka12
11. nov 2009

ahojte, ja som svoje prve dietatko rodila v Ruzinove a bola som velmi spokojna. Teraz cakame druhe dieta a tiez tam chcem ist, len som rozmyslala nad nadstandartnou izbou. Mate niekto skusenosti? A maminy, ktore ste tam teraz rodili, je tam stale taky natresk? Kamaratka tam bola v oktobri a bolo dost plno.

zuzka88
11. nov 2009

Michalka, kto to tu pisal...cez vikend 26 deti....
Nadstandard sa prideluje v poradi v akom porodite... Cize ak ste dve co chcete nadstandard a volne je jedna izba, dostane ju ta, co skor porodi....

bibulienka
11. nov 2009

ano to ci chces nadstandard sa pyta sestricka ked ta prijimaju na porodnicu a potom sa ide v poradi v akom porodite... niektore dni sa stava ze prepustaju aj 15 a viac maminiek domov vtedy sa to trochu uvolni...ale velmi rychlo naplni, potom vam da sestricka papier do pokladne kt. musi ist niekto najcastejsie manzel zaplatit- tam je suma za nadstandard za 4 dni, ak ste nahodou dlhsie kvoli sebe alebo babu tak potom pred odchodom doplatite... na nadstandarde je 10 izieb po 2 maminy (aspon myslim)...
myslim ze natresk je tam stale, v auguste to bolo fakt preplnene, niekedy najma po vikende pustali aj 17 bab naraz domov...

slniecko01
11. nov 2009

Bibulienka takže hovoríš 10 izieb ? Tak to by sa dalo, možno 😉 . Keď sa ešte môžem spýtať mala si vybvené ho MUDR, ale nie ? A ak sa na nadštandard nedostaneš vratia ti peniaze ?

bibulienka
11. nov 2009

ano mudr som mala vybaveneho, mojho gynekologa... nadstandard platis az ked uz tam lezis nie vopred ale pocas hospitalizacie

slniecko01
11. nov 2009

Bibulienka a koho si mala, akeho doktora. Ja som bola na IVF v gyn-five, tak neviem či si mám odtiaľ niekoho zohnať, alebo niekoho uplne iného.

bibulienka
11. nov 2009

slniecko napisem ti IP...

och
11. nov 2009

ahojte, vcera som dostala papiere do ruzinova od mojho dokiho aj s niakym cenikom, ale nezda sa mi velmi aktualny, bo je tam ze EPI 82,98 😕 a aj zazmluvnenie lekara je niak malo

tak keby som mohla poprosit ci by ste mi nenapisali pravdivejsie info

inak moj doki je Ferianec a chcem si ho aj zazmluvnit, aby som nemusela chodit na bytunok c 53 😉

patricia1971
11. nov 2009

och dr.Ferianec je dobrý,nemáš nad čím rozmýšlať....cenník neviem,skús si nájsť na nete,určite tam bude,niekde nemocnica Ružinov 🙂

bibulienka
11. nov 2009

aj ja chodim k Feriancovi a mala som ho aj pri porode...
vsetko bolo uplne super -cele tehotenstvo aj porod, aj po porode ma chodil pozerat...a nemusis chodit do poradne do nemocnice cakat...lebo mas poradne u neho v ambulancii
ten cennik... aktualny nie je ..epi je za 106 eur, lekar 7000sk teda prepocitaj na eura, otecko 16,60 eur a nadstabdard tiez 16,60 na den...

och
11. nov 2009

oo dakujem 😉 krasne za info

s dr. Feriancom som velmi spokojna dokonca sa vzdy aj nasmejeme 😀 a velmi mu doverujem a hlavne je normalny a povie pravdu 😀 a okrem toho malu pozna este ako sto bunkovu, takze fakt v tomto nie je o com 😀 normalne sa uz tesim na ten porod 😀 😀

inak chodite niektora na tie funiace cvicenia? ci je to na nieco vobec dobre, myslmi co vas ucia dychat 😀

bibulienka
11. nov 2009

suhlasim on je v pohode, a vzdy ti povie na rovinu na com si...aj to dobre ale aj to horsie...
porod v pohode, klud ziadny stres, vsetko co robil vysvetlil a urobil to az potom ked som suhlasila...

slniecko01
11. nov 2009

Och cicuška aj ty si prišla navýzvedy ? 😀

A kam chodíte do poradne tomu MUDR ?

bibulienka
11. nov 2009

ja som chodila do gynekologickej ambulancie ale nie v nemocnici...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre