Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

bibulienka
11. nov 2009

co sa tyka predporodneych cviceni... ja som chodila aj s manzelom na kurz, ale nie do ruzinova... niektore veci sa nam zisli... napr. ulavove polohy v prvej porodnej dobe a ako dychat spravne aby ste babu aj sebe pomohli...

och
11. nov 2009

slniecko hej prisla som na vyzvedy 😀 ja tiez nebudem chodit do poradne do Ruzinova ale k svojmu i ked viem, ze to co budu mat ini zadarmo ja si za to cvaknem 🤐 ale co uz, za pohodlie sa plati

ja by som aj isla len viem ze manzel pri porode nebude 😀 ale segra 😀 ta ma viacej odvahy, tak dufam ze ju to neodradi od toho mat vlastne deti 😀 😀 😀 😀 preto sa pytam ci je to na nieco dobre 😀 a kam si chodila cvicit?

bibulienka
11. nov 2009

ja som nechodila na cvicenie ale na predporodny kurz,ja som chodila na ten co organizuje jedna porodna asistentka v pronatale , celkom fajn aj sme sa nasmiali ked nasi manzlikovia prebalovali babiky...

cheerlady
11. nov 2009

ka. ja som myslela,ze by neprisiel skor kvoli tomu,ze by bol fakt niekde prec odcestovany 😀 aj ked aj taky rychly porod,ze by nestihol prist by som brala 😀 😀 no vcera som bola u neho 1.krat a bol velmi prijemny,tak zatial som spokojna 😉

tilly
11. nov 2009

ahojte, už som doma, potom vám všetko podrobne rozpíšem, no des a hrúza

byggyt
11. nov 2009

Tilly ty sa máš, no som zvedavá 😉 😉 😉 😉

tilly
11. nov 2009

no, personál maximálne obdivujem, na štandard by som nešla ani za boha, aj tak je v celej nemocke bordel, dočkať sa výťahu je nemožné, tak sme dnes išli so všetkými vecami pešo... a s nami aj ďalší rodičia...

no, ale o inom, každých 10 minút nové bábo, rodilo sa skoro aj na chodbe, maminy čakali na uvolnenie izieb na chodbe, erárne košele väčšinou neboli, len pred veľkou vizitou a to bol chaos, ako keby nás mal navštíviť sám pán boh... detské oblečko už večer tiež nebolo, majú príkaz šetriť plienkami, čiže si berte radšej svoje, vložiek je dosť

sú tm boje medzi sestričkami novorodeneckými a šestonedielkovými, ktoré sú neochtné vám podať akékoľvek info o fungovaní novorodeneckého odd...

po sekcii už rovno ukladajú maminy na 10 A, čo je pooperačné gynda, tam sú zlatunké sestričky, všetko vysvetlia, robia vlastne s maminami po cr najviac roboty, oni vás postavia, prvý krát pochodia a pod., blbé je, že potom treba za bábom chodiť na novorodenecké každé 3 hoďky a keď skrátka prídete nevhod, máte smolu... no a čakať na výťah je des, tak som chodila druhý deň po sekcii pešo po schodoch...

niektoré novorod. sestričky super, ale taká jedna pučaaaaaa ešte s nejakou sanitárkou alebo čo to bolo... mňa sa to konkétne netýkalo (aspoň dúfam), neviem, či vedeli, že som tam, ale na jedno dieťa tam tak ziapali, štýlom nerev, ty kokso, čo tak ziapeš a pod., keď som odtaľ odchádzala, revala som ako malé decko, strašne som sa bála... bolo tam aj jedno číňatko a, že ukáž, kde je to čínske decko, nech si ho pozriem... no des, hádzali tam s tými deťmi, sa čudujem, že sa tam ešte nič nestalo...

lekára celý čas v podstate ani nevidíte...

som rada, že sme to prežili a sme doma a viac to nemusím...

spať sa tam vôbec nedalo, v noci si chodili maminy po mliečko s plačúcimi deťmi, dvere nezatvárali, ale trieskali nimi, fakt boli niektoré mierne neprispôsobivé...

cez víkend sa vraj narodilo 26 detí, takže sa dosť skoro prepúšťalo, veď ja som po cr 4 dni... ale v rámci zachovania duševného zdravia...

petulik29
11. nov 2009

Tilly vitaj doma, hlavne ze je vsetko ok. 🙂 No som velmi zvedava ja by som aj uz isla, zajtra mam poradnu.

Ja som si dnes pricitala o dychani a myslim, ze to staci, inak ostatne som robila dost spontanne ked si pamatam ten prvy porod. Asi treba pocuvat vlastne telo. 😉

lia
11. nov 2009

boze tilly,to je strasne,hlavne to ,co pises o tych sestrickach,to co si dovoluju?! 😠 iba ty si to pocula??ja by som sa isla stazovat,ale ty si uz asi bola na odchode.
ako sa citis??malinky je dobrunky??takze si vobec nenmala maleho prei sebe kedze si bola na 10-tom??
a uz ta v pohode chceli pustit??

lia
11. nov 2009

zima tam neni?
zoberiem si teda aj take kosele nie na kojenie radsej cistu ako spinavu

lia
11. nov 2009

po kolkych hodinach si vstala??mala si spinal??

tilly
11. nov 2009

lia, vpohode ma pustili, čo viem, tak pustili maminy, čo rodili so mnou v sobotu...

ja som sa ich bála, predsalen im zveruješ bábo a spolubávajúca sa posťažovala detskej doktorke na vizite, že jej nevysvetlili priloženie a potom si to s ňou na druhý deň ráno bola !vybaviť" sestrička...

malý sa mi zdal strašne malý, ale rýchlo priberá, po cr je roooming in až tretí deň, prvé dva len nosia deti napriloženie (najedené, spiace...) takže ja som rada, že som tam chodila, lebo môj tým pádom čakal na mňa a nedávali mu papať, tak sme sa rozkojili...

lia
11. nov 2009

teeedaaa,tak to je fasa 😠

a prvy den ked si lezala mu davali umele ci ako to je??

lia
11. nov 2009

vam ide chat na fb??

lia
11. nov 2009

hops,to sem nepatrilo 😅

tilly
11. nov 2009

dávajú materské zo striekačky

inak, strašne teraz oceňujem kocha, aj keď som pôvodne nadávala, ale nedá sa to zrovnať, ale sranda je, že som tam streta novorod. sestričku od kocha, tak sme pokecali a ona hovorila tiež, že je to 100 a 1...

lia
11. nov 2009

materske od cudzej zeny asi,ze??ci uz si mala hned mlieko??

lia
11. nov 2009

zavidim ti ,ze uz mas po vsetkom 😉

tilly
11. nov 2009

jasné, od iných matiek... ja som sa snažila o mliečko veľmi, preto som sa rýchlo postavila a utekala dole ho prikladať + som pila hneď tam čajíky + som hneď odsávala + keď som sa ešte nevedela postaviť tak som masírovala bradavky, aby sa začalo tvoriť mlieko...

lia
11. nov 2009

a uz v pohode kojis??
a potom ta dali po nejakom case na 9te??

tilly
11. nov 2009

jasne, kojíme, tretí deň sme boli na 9B

lia
11. nov 2009

tak sa ti usiel nadstandart,nebol taky naval??

lia
11. nov 2009

aspon,ze to si mala 🙂

tilly
11. nov 2009

nával bol, ale mala som prednosť, lebo som bola na 10 druhý deň...

byggyt
11. nov 2009

no super už sa teším, neviem sa dočkať 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

lia
11. nov 2009

byggyt aj ja 😅 😀

boise
11. nov 2009

uff no super, teším sa že som na rade... 😒

iwa1
11. nov 2009

no mna ked buduci tyzden prijmu, tak ma slahne 😠 a to som sa rozhodovala medzi antolskou a ruzinovom ☹

iwa1
11. nov 2009

a mozno to tak strasne nebude 😀

boise
11. nov 2009

mňa postupne ten optimizmus prechádza...hlavne že Antolskú mám doslova pod nosom 😖 Už nech napíše niečo pozitívne arrett, tá bola taká nadšená z pôrodu tuším... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre