Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

nikollette
5. jan 2010

Slniečko neviem o tom...
Ale myslím že ti to bude v tej chvíli úplne jedno 😅

bibulienka
5. jan 2010

slniecko, su tam tri boxy a jeden z nich je taky modernejsi... nove polohovatelne lehatko (modre) 🙂 a cele je to tam vynovene ale neprezentuju to ako nadstandard, ked bude volno tak ta tam daju, ja som napr. najprv bola na obycajnom boxe ale potom sa to vselijako pomenilo a nakoniec som rodila na tom novom ale presne ako pise Nikollette v tej chvili ti to bude uplne jedno budes mat ide starosti 🙂 🙂 🙂

boise
5. jan 2010

btw halooo BYGGYT???co je s tebou????

byggyt
5. jan 2010

halooooo Boise ja som túúú, čítam vás ale keď chcem odpísať tak ma vždy niekto alebo niečo vyruší. No takže malá sa narodila 16.12 mala 4080 a 52 cm a si predstav že sme tam nakoniec vianocovali lebo mala silnú žltačku a opalovala sa na bilibede. Až 25.12 nás pustili domov nevieš si predstaviť šťastnejšieho človeka.

boise
5. jan 2010

Byggyt tak gratulujem, ja som sa už celé dni snažila dokopať sa sem a vždy som sa zabudla na teba spýtať 😒 Tak gratulujem k malej, nádherná hmotnosť, toľko my máme teraz 🙂
A žltačku sme mali tiež, malý má ešte aj teraz očká jemne do žlta, koža je už ok. A tiež som sa tam išla zblázniť a to som bola len o dva dni navyše...Bola si na nadštandarde? Taká žltačka potom spraví fajnový škrt cez rozpočet keď tam človek zatvrdne... 😒

byggyt
5. jan 2010

Nebola som na nadštandarde v ten deň bolo vela pôrodov tak sa mi neušlo, na druhý deň na obed som sa mohla presťahovať ale sa mi nechcelo rvať tie veci zas do kufra, ale inak tam bolo super bola sranda tolko báb sa pri mne prestriedalo, izba bola štvorka. Mala som tam aj vietnamku a to bola dobrá haluz som myslela že ju na tretí deň prizabijem. Ostatné baby boli super. Mám dve výhrady a to: dvere na wecku sa nedali zatvoriť som myslela že si fakt požičiam šrobovák a opravárom helfnem, no a záves na sprche bol jeden a po pár dńoch vyzeral ako keby ho vojela skartovačka. Sestričky boli super úplne perfektné či už ženské alebo novorodenecké. No najhoršie bolo to čakanie na výsledky, 23.12 ma chytil vrchol hystérie keď som sa už chystala domov a prišla sestrička a zobrala malú na lampu ZAS, to priznám že som si aj porevala, inak malá má stále ešte oči do žlta

boise
5. jan 2010

Kokos tá vietnamka bola so mnou na čakačke a už tam som ju skoro zabila ja 😀 Vidím že úspešne otravovala život ľuďom ďalej. Mne dokonca lámavou slabou slovenčinou tvrdila že som určite tiež vietnamka lebo mám šikmé oči...tak ma nasierala 🙄
A s výsledkami so žltačkou, ja som si tiež porevala lebo najskôr ma nútili jednu noc malého polohovať na bilibede, on bol z toho na nervy a ja tiež a potom na druhý deň mi ho úplne zobrali na lampu. Tak som revala jak malé decko a modlila sa nech to odíde. Nakoniec po dokopy 50 hodinách na bilibede a pod lampou nás pustili dom. Tak som ho držala pri okne na tom úbohom slnečnom svetle a našťastie až na tie oči je to už preč.

tweety22
6. jan 2010

inak neviete mi poradit, ze ked by som chcela byt na izbe sama ci je to vobec mozne? na jednej strane mi je to blbe, pretoze je vela porodov a nechcem tam vyzerat ako nejake pipka, ale na druhej strane ked si predstavim, ze pri prvom porode som spala v porodnici asi dokopy 5 hodin za 5 dni tak ma chyta hroza... spolubyvajuca mala na nadstandarde dvojicky a tie na striedacku plakali vzdy celu noc... fakt to bolo dost narocne ☹

och
6. jan 2010

ahojte

slniecko hej da sa zaplatit sukromny porodny box, tusim to stoji niakych 90 eur sa mi zda

tweety ano da sa tiez byt sama na izbe a tma je sadzba 33 eur

ja som totok niekde vsetko citala

boise a byggyt citam ze deturence mali zltacku, moja mala ma tiez, mohli by ste mi prosim poradit ako casto sa vam ich podarilo kojit? moja je taka spava ze nema problem prespat aj 6-8 hodin v kuse a co je horsie neda sa mi ju zobudit ani ked ju vyzleciem do naha, proste nic nepomaha, bojim sa aby mala dostatok tekutin, neviem si uz s nou radi ☹ budem rada za kazdu pomoc 😔

nikollette
7. jan 2010

Och mi sme tiež mali žlatčku, dosť dlho cca do 3mesiacov dokonca.. Vnemocke sme kvoli tomu boli na šestonedelí až 8dní tuším 😝
Treba ju budiť je velmi maličká. Každé tri hodiny. Môj tiež vedel prespať vela, a nic by ho nezobudilo.
Treba zacat prebalovať, vyzliekať ju, potom obliecť a skusiť priložiť 😉
Aj ked bude v polospánku možno sa chytí 😉

slniecko01
7. jan 2010

Diky Och len neviem kedy by som si ho mala zajednať. Pretože keď som bola dnes v poradni a pýtala sa na to tak ani nevedeli že tam niečo také majú.

nikollette
7. jan 2010

tweety, tiež sa mi zdá že sa dá byť aj sama, len neviem kde také izby sú 😅
a hej je to okolo 33eur na den 😉

tweety22
7. jan 2010

dakujem baby, skusim sa potom informovat este priamo tam ked budem, uvidim ako sa rozhodnem 🙂

aktak
7. jan 2010

tweety mozes byt sama, vlastne aj s manzelom na izbe, ale len ked maju volnu kapacitu, o com dost pochybujem, ked to tu obcas citam, je to klasicky nadstandard za 500 len platis vlastne obidve postele cize 1000 na noc, ci uz s alebo bez muza

tie dvojicky nezavidim, ak nahodou s nekym budes tak prajem prijemnejsiu spolocnost - teda spavejsiu 😀

nikollette
7. jan 2010

My sme sa v pohode vyspali. Na nadstandard som sa nedostrala, kvoli plnej kapacite a o dva dni sa mi uz nechcelo stahovať, mala som super spolubyvajucu, a boli sme iba dve. To som este nevedela ze tam budem aj 7-8dní 😝
potom som bola den sama, na izbe, a dosla mi dalsia spolubyvajuca, toez super, takze som bola bud sama, alebo max dve ako na nadstandarde. A samej mi veru ani neblo moc dobre. So spolubyvajucimi sme mali tichucke babatka, mali žlatacku, stale spinkali, alebo papali... Vobec neplakli, takže pohoda... 😉
No den predtým som mala spolubyvajucu na nadstandarde, lebo som bola v nemocke o den skor pred vyvolávaním, no a aj ked to bol nadštandard, teda nic moc, citila som sa horsie ako na standarde.. asi tolko 😉

nikollette
7. jan 2010

Jejda, napísala som to ako madar 😅

Mne velmi záležalo na tom byt na nadstandarde. Tak den prijatia, som isla lezať na 10.poschodie, na nadstandard. Spolubyvajuca, tichá, nič moc. necítila som sa velmi dobre.
Po pôrode nemali volný nasdandard na šestonedelí, tak som sla na standard, a bolo v pohode.
Izby na standarde boli poloprazdne, na izbách boli max dve mamičky, alebo samé.
Bolo málo porodov vtedy. A ked sa nadstandard po 2dnoch uvolnil, už sa mi nechcelo ísť.
So spolubývajucou sme si dobre pokecali, menili časáky, smiali sa...
potom ked som bola viac ako den sama, mi to normal chýbalo..
a ked dosla dalsia spolubývajuca, zase bola super, takže sa nemozem stažovať 🙂
A bolo mi vtedy uplne jedno ze sprchy nie su na izbe... a priznámsa velmi som sa toho bála...
ale sestonedelie bolo tak práznde ze aj ked som sa chodila sprchovať 5-6x denne, nikdy tam nikoho nebolo 😉
asi som mala šťastie 😅

tweety22
7. jan 2010

nikollette, to si mala asi fakt stastie, ze bolo malo porodov, ja tiez ked to tu citam tak sa mi zda, ze tych porodov maju strasne vela... min. tyzden som bola na riaditelstve zaniest zmluvu s porodnikom a ta pani co tam bola mi ukazovala preplneny stol zmluv s porodnikmi a dodala, ze jezis, dalsi porod, to snad nebudeme mat ani kapacitu 😒 tak som zvedava 🙂

carmen11
8. jan 2010

Ajoj , mohli by ste mi prosim poradit nejaky dobrý krém na hojenie bolavých bradaviek po pôrode? a pouzivali ste aj nieco na urýchlenie hojenia poporodných rán ..? prosim surne , dakujem!!!!!!!!!!

aktak
8. jan 2010

mne sa na bradavky osvedil krem z DMky Babylove, ale aj kalciovu mast odporucaju
na hojenie poporodnych ran skus repi alebo z lekarne Rose bla bla neviem nazov, ale myslim ze to proste len musis vyzdrzat, nejaky 7-9 den po porode sa to zacne zlepsovat 😉

boise
8. jan 2010

carmen mne pomaha mast bepanthen, ta je skvela a staci ju len zotriet ked ides kojit, nemusis umyvat ako kalciovu...aj ked to babo ozuzle tak to nevadi. A na poporodne rany mne pomohol rosalgyn...

och moj maly mal zltacku ale vobec nebol spavy zial...on je take sidlo stale, ani zltacka mu nezabranila stale vyvalovat okale. Takze zial neviem poradit. Inak mne ked sa zda ze v noci dlho spi (viac ako 3hodiny je uz velmi podozrive u neho), tak si ho vezmem do postele a kojim ho po leziacky, on sa aj v polospanku v pohodicke pricucne a pekne papa...Potom spinka dalej.

patricia1971
8. jan 2010

carmen Infadolan ju dobrý,mne pomáhal a keď ho aj bábo náhodou trošku spapá,tak nevadí, moja dcéra má už síce 1,5 roka,ale teraz mala nejaký kútik a naša doki mi povedala,že Infadolanom jej ho mám natierať,pretože ak si ho aj olízne,tak to nevadí 😵

nikollette
8. jan 2010

Tweety, no mala som asi šťastie..
ako vravím izby poloprázdne, max dve byvajuce na jednej izbe, a niektoré izby boli úplne prázdne 😕

nikollette
8. jan 2010

Inak ahoj Paťka 🙂
ako sa máte s rodinkou???

och
8. jan 2010

ahojte

carmen na rany velmi pomaha Dermo-Chlorophyl bud gel alebo sprej ale bacha vsetko bude od toho zelene, takze intimka a nohavicky, na bradavky bud ten babylovo alebo kalciova mast ale neboj tak za tri dni prejde bolest bradaviek, mala mi ich vydudla az do krvi a zahojilo sa to same 😉

no aj ked malu prebudim z tej zltacky, max scucne jeden prsnik a na druhy tak zospuli pusinku, ze ani pery jej nevidiet, tak asi nema vyznam jej tlacit nasilu jedlo 😕 mliecka je zatial habakuk, no ved uvidime, buduci tyzden ideme na prevazenie ci robime spravne, ale od hladu urcite nekrici 😀

nikolete to si mala fakt stastie 😎

opica
8. jan 2010

carmen,
ja som pouzivala aventacky krem na bradavky, jeden z mala, co sa nemusi zotierat a priznam sa,e po skusenostiach kamosiek, som ho zacala davat preventivne hned, ako som zacala kojit, potom doma este asi mesiac a od vtedy nedavam, bradavky si poste zvykli...a ten krem je fakt super, sesternici pomohol, ked mala riadne skantrene a zozuzlane bradavky...je sice drahsi,ale este mam asi polovicu, takze na druhe baby bude tiez 😎

aktak
8. jan 2010

krem Babylove z DM sa tiez nemusi zotierat, ja som si ho davala uz v porodnici, po par dnoch si bradavky zvyknu a uz ho enni treba, len obcas

iinuska
8. jan 2010

carmen, ta masticka od aventu je super, ako pise opica. Staci fakt len trosku.

arrett
8. jan 2010

Na som používala tiež avent krém na bradavky. Maximálna spokojnosť. Začala som už v porodnici. No a na stehy odporúčam rosalgin. Skusila som aj ten zelený sprej. No mne neucinkval veľmi. Len som mala všetko zelene a nešlo to ani oprat. Musíš si nájsť pre seba to najlepšie🙂

tikuska
8. jan 2010

Ahojte ja mám termín 29. marca 2010, som až zo Starej Turej, na Myjave rodiť nechcem s tej nemocnice mám hrôzu. Rozhodla som sa rodiť v Ružinove s DR. Divekym. Teším sa ale mám aj strach. Vychádza niekomu termín ako mne? 😕

lante
8. jan 2010

Tikuš Divéky je skvelý doktor. Takže čo sa toho týka si si skvelo vybrala. Čo sa týka sestričiek si nevyberieš, niektoré sú skvelé a niektoré......skvelé niesu....aby som ich nejako neurazila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre