Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

och
11. jan 2010

sambika mne malu dali po porode na par minut, potom sup do inkubatora, tam davaju vsetky deticky, dve hodky som lezala na sale, bola som rada, som si schrupla pokym este epi ucinkovala a nabrala siĺy, odviezli ma na izbu a asi po hodke, ked skontorlovali, ci som cikala, mi doniesli malu, kukali sme na seba ako puci, ona jednym okom a ja tiez ale boli sme take unavene, ze ked dosla sestricka nasla nas spat 😀 😀 😀 tak mi ju na koniec doniesli az rano o siestej a vecer sme uz kojili haba kuk 😉 podotykam ze som rodila devat a pol hodiny a mala sa narodila o stvrt na sest 😉

dudu
11. jan 2010

ahojte aj ja sa chystam do rodit Ruzinova a asi budem mat Sekciu, lebo mala este nieje otocena a uz by v 35 mala byt otocena, tak sa trosku bojim.
Nemate s niektora skusenosti s normalnym porodom Koncom Panvovym alebo cisarsky?

mizulienka
11. jan 2010

pietra dakujem za odpoved 🙂
chcem sa este spytat, na tej recepcii si mozem ja sama rozhodnut, ci pojdem do 41 alebo 53? alebo mi daju poradove cislo tam, kde je menej ludi?

slniecko01
12. jan 2010

Mizulienka poradové číslo ti dajú aj do 41 aj do 53. Ani ja som tomu najprv nechápala a ani nechápem. Ale minule som bola druhá v poradí a šla som do 41 a bola som pekne prvá. Ak ti môžem odporučiť tak choď do 41 je tam lepšia doktorka.

opica
12. jan 2010

dudu, ahoj 🙂
ja mam, dost cerstve, polrocne...
rodila som v ruzinove, v 39tt som nastupila do nemocnice kvoli polohe KP. pozreli UZV a odhadli hmotnost. do 3500g budes rodit normalne. nastatsie som tam bola len jeden den, lebo mi praskla plodova voda a isla som o poschodie nizsie. kazdopadne sa ma hned pytali na epiduralku (tu si jednoznacne zaplat).
ja som si nestihla nejak zazmluvnit lekarku, kedze isla na vikend prec a povedala, ze po vikende to doriesime a nestihli sme 🙂
ale...isla som do porodnice, klasika, ozvy, kontrakcie a tak, u mna to islo v podstate dost rychlo. o 14 mi praskla voda a o 21,20 bol gregor na svete.
posledne tri hodiny som ale bola na stole. kontroluju ta inak kazdu hodinu (pri normalnom porode kazde 4).
bolo okolo mna vela personalu, dvaja lekari (kriska ml. a kozolkova-ta bola neskutocna), samozrejme anesteziologicka, keby bolo treba na rychlo CS.
jediny problem bol, e dieta chcelo asi vyjst ustami 😎 , ale pichli mi oxytocin, pol hodku som predychavala kontrakcie,ale nakoniec sa narodil spontanne KP s apgaroej skore 10-10.
je pravda, ze kozolkova mi povedala, e taky dory porod KP este nezazila.
ale neboj sa, ja som mala stresy z CS, ze budem msueit 24 hodin lezat, tak som sa zatala a narodil sa normalne.
bud kludna, dieta sa moze este stale otocit a ver lekarom, vedia, co robia, drzim palce 😉

och
12. jan 2010

pietra podarilo sa ti dovolat na tie uska? lebo mne sa tiez nedari 😠 a uz zacinam chytat paranoju ci mala pocuje 😝

kika25
12. jan 2010

pietra, aj mne to len tak divno 3x zapipa a nic viac, cislo som tiez kontrolovala a je dobre... ale dnes mi to aj zvonilo ale nik nedvihal...zajtra som tam vyslala mamu osobne nech nas objedna,ma to cestou do prace. Hotove kocurkovo...

luly13
12. jan 2010

opica, mozes pls. odpisat, v com bola kozolkova neskutocna 😉 ? lebo ja nad nou rozmyslam, ze si ju zazmluvnim. dakujeem

filipi
12. jan 2010

m.i.r.i..... 🙂 jasné na prízemí a žiadne schody.......

lila25
12. jan 2010

ahojte, ja sa na prehliadku ruzinovskej nemocnice este len chystam ale uz som dost zvedava - viete mi povedat ako to vyzera na porodnej sale? vraj v jednej miestnosti naraz mozu rodit tri zeny - je tam nejaka plenta alebo nieco medzi nimi? neviem si to dost dobre predstavit 😒 aj ked predpokladam ze ked budem rodit nebudem vnimat moc okolie, ale aj tak teraz mi to pride take zvlastne... obzvlast ked tie dalsie mamicky tam zrejme budu mat tiez niekoho pri sebe pri porode. dajte vediet ake mate skusenosti.

supi
12. jan 2010

Ahojte kedy sa chodi na tu prehliadku porodnice? dakujem

pietra
12. jan 2010

kika, mamu na objednanie zrus. Ja som dnes volala na spojovatelku, ci ako to mam nazvat, ta mi dala ine cislo na ORL ambulanciu, objednavat sa bude az po 15. januari, lebo teraz to tam maluju. Preto je ten telefon odpojeny a len pipa
och, to odpovedam aj tebe 😉

pietra
12. jan 2010

dudu, nemam skusenost s porodm s koncom panvovnym alebo cisarskym, ale nezufaj, este sa to moze zmenit. Mne sa dcerka otocila na poslednu chvilu na konci 36tt a nikto tomu neveril 😀

mizulienka, oni ti daju cisla do obidvoch, aspon tak mi davali. Okrem poslednej poradne a to som si zas mohla vybrat

pietra
12. jan 2010

supi, ak sa to nezmenilo od r. 2007, tak prehliadky boli kazdy tyzden v utorok a vo stvrtok

bibulienka
12. jan 2010

lila 25 - v Ruzinove su 3 porodne boxy, su oddelene stenou... a boxe si sama event s manzelom....neboj nebudete rodit tri na jednej sale...

opica
12. jan 2010

luly13..je taka energicka, proste hadze rozkazy vsade. ale ja som ten typ, ze ked na mna nakricala,ze ako tlacim a povedala, co mam robit, tak som pocuvala. ona je svojska,ale pokial ti nevadi, ze na rovinu povie vsteko, tak je perfektna. ja si ju pri druhom urcite zazmluvnim. ma skusenosti, ked mi kriska chcel uz dat epiduralku, tak ona zahlasila, este nie, mala pravdu, dali mi ju v pravu chvilu a do pol hodky som bola otvorena na 10 cm. proste je perfetkna. taka erdeg baba 😉

miluska.h
13. jan 2010

ahojte, ja som to tu uz niekde pisala, ze vdaka niektorym novorodeneckym sestrickam som kojila synceka len 6 tyzdnov ☹ maly sa mi nevedel prisat a jedna z nich mi hned podstrcila klobuciky a to bol koniec.... chvilo to sice slo, ale asi po tyzdni sme zistili, ze maly chudne, lebo on vlastne nepapa, nevladze cez tie klobuciky tahat, tak som odsavala, az som nakoniec mliecko stratila... keby sa tie sestricky viac snazili, keby pri mne sedeli a maleho mi prikladali, tak to mohlo dopadnut tak, ze by som kojila doteraz... 😔 tiez mi len odvrkli, ze si mam precitat manual na nastenke... no hroza...
inak rodila som cisarskym a hned ako ma doviezli na izbu, manzel mi maleho priniesol a hned mi ho prilozil, takze to bolo cca pol hodinu po porode...
lekari a lekarky boli skveli, gynekologicke sestricky celkom mile a ochotne, ale tie novorodenecke - des 😝
oni jednoduch nestihaju, tak to tam takto vyzera....

filipi
13. jan 2010

luly13....presne ako napísala opica to je Dr. Kozolková......je svojská, rázna a výborná odborníčka...... 😉

luly13
13. jan 2010

a ako sa na nu treba nakontaktovat? mam za nou zabehnut do nemocky, alebo jej radsej zavolat, ked si ju chcem zazmluvnit.

kika25
13. jan 2010

miluska, s tym kojenim mas pravdu...mna zachranilo jedine to ze som druhorodicka a teda dost som toho vedela aj studovala dopredu. Po prichode z porodnice som mala aj ja problemy, kontaktovala som laktacnu poradkynu a cez telefon sme problem vyriesili...nastastie a teraz vylucne dojcim.
treba sa pytat pytat a pytat ale ani to nezarucuje casto uspech... 😒

filipi
13. jan 2010

luly13...najlepšie by bolo za ňou zbehnúť v ambulanicii je v pondelok 13.00 - 15.00 a v stredu 10.00 - 12.00...tel. kontakt do ambulancie....02/48234762.

filipi
13. jan 2010

teda píšem má byť v ambulancii.... 😉

supi
14. jan 2010

Ahojte, vcera som bola na poradni u Dr. kt.robi porodnika v Ruzinove...
Prosim precitajte si cely moj prispevok a napiste mi ci je to bezny lekarsky postup a ja som len hysterka alebo nie... dakujem ☹

No ja som sa samozrejme nic nedozvedela, ach jaj keby si to dnes videla, neviem ci bol Dr po nocnej alebo co...
Najskor ma privital s tym ze uz som 3 dni po termine ze ma musi hned vysetrit... tak kukam na neho jak puk ze co po jakom termine, tak sa este raz pozrel do knizky a jaaaj este mame len januar...
Potom si zobral to carovne koliecka na ktorom sa vypocitava v ktorom tt si a ma zacal presviedat ze som v 34 tt a ze termin mam 20.2, tak som sa mu snazila oponovat ze nie ze uz som v 37 tt a termin mam 9.2... tak ma asi 5 minut presviedca ze blbost, ze aj do knizky to napisal zle, az mu to vzala sestricka a poriadne mu to nastavila a ukazala ako sa ma na to kukat... tak som mala pravdu tak sa trapne zacal usmievat ze je dnes nejaky pomyleny....

Na moju otazku ohladne toho ci mi spravia este jeden ultrazvuk aby sme teda vedeli ako je nakoniec mala otocene a aka je velka mi povedal ze az ked zacnem rodit a pridem do porodky tak sa na mna pozru a uvidia ci pojdem normalne alebo sekciou.
A pritom mi minule tvrdil ze pri planovanom cisarskom sa musi prijat skorej pred terminom aby dieta nestihlo zostupit do porodnych ciest...
Tak som z toho jelen

Jaaj este sa ma pytal ze aky porod by som preferovala ci normal alebo sekciu, tak som zas na neho kukala.. ze mne je to asi jedno tak sa vytocil ze ako mi to moze byt jedno ze je to moje telo a bla bla a je ze neviem, co bude lepsie ze sa v tom nevyznam... tak sa ma pytal ci by som chcela rodit normalne tak som zas cumela lebo sak mi posledne tvrdil ze to normal nepojde kvoli panve a teraz sa ma pyta ci chcem ist normalne????? Tak ja ze ked sa to bude dat tak hej ale pokial by som mala rodit 12 hodin a potrhat sa od krku po paty tak radsej pojdem sekciou...
No to som teda este nevidela aby si niekto v SR mohol vybrat ako chce rodit, sak to ma lekar urcit, nie?!!! Sak ja nemozem vediet lekarske postupy a to kedy je treba cisarsky a kedy nie? To sa mozem fakt potom sama odrodit....
Fakt neviem ci som vadna ja alebo kto, to som taka narocna????

supi
14. jan 2010

Este som chcela dodat ze od zaciatku ma pripravoval ze pojdem sekciou kvoli uzkej panve a tym ze mala bola otocena KP, ale vravel ze ku koncu mi spravia este jeden ultrazvuk aby sme vedeli ako je otocena a aka je velka a ze by mozno sa potom dalo ist aj normalne, ale ze to uvidime az po ultr. A ten mi stale nechce urobit, tak neviem, to sa fakt robi az ked dojdes rodit?

opica
14. jan 2010

supi ☹
to je teda pristup.
mne robili ultrazvuk kvoli polohe kazdy tyzden a v tom 39-tom ked som bola, tak ma hospitalizovali, pretoze bol stale KP.
co sa tyka porodu, mam kamosku, ktora je gynekologicka-porodnicka a ta mi vravela, ze v podstate pri tejto polohe mas narok na to, aby si rovno povedala,ze chces rodit sekciou.napr. u nich v nemocnici KP vzdy rodia sekciou. i ked ja sa priznam,ze som rada,ze som rodila prirodzene. ale ja som vysoka, mam dobre parametre panvy, cele tehotenstvo som cvicila, cize som mala dostatocne spevnene svalstvo a dieta nemalo 3500g (podla UZV 3200g, ale mal skoro 3400g po porode).
je pravda, ze som bola cela zasita, ale urobili mi to dobre, pekne sa mi to zahojila (vobec som sa nenatrhla, len ma nastrihli).
cize na jeden strasne ma lekar pravdu v tom, ze sa mozes rozhodnut, ako pojdes rodit,ale tym padom zvyknu sekciu naplanovat a nenechavaju to na poslednu chvilu. na strane druhej by podla mna mali oni odhadnut, co by bolo pre teba vhodnejsie, kedze s tym mam urcite menej skusenosti ako oni 😉
jednoznacne tam zas chod a nenechaj sa odbit, pretoze ide o tvoje zdravie a zdravie tvojho dietata a mas narok na primeranu starostlivost

boise
14. jan 2010

Supi no raz mi jeden skvely lekar povedal ze rozmery panvy sa uz do uvahy neberu, ze je to prezitok a da sa krasne odrodit aj s tzv.uzkou panvou. Ja sama som mala pred otehotnenim 46kg na vysku 170cm, cela som strasne uzka a maly zo mna vyletel ako sip...Doteraz sa cudujem ze som sa tak roztiahla...Ale ak je babo otocene KP osobne by som si pytala cisarak...Len to treba este kuknut, babo sa mohlo este otocit...V kazdom pripade strasne drzim palec 😉

supi
14. jan 2010

baby ja uz neviem co mam robit, som ho prosila aby ma poslal na ultrazvuk kvoli tomu aby som vedela ci sa mala nahodou neotocila hlavickou dole a tiez ako je velka, a vobec aby skontrolovali ci je vse ok a on na to ze to netreba, ze az zacnem rodit sa na mna pozru a uvidia ci pojdem normal alebo sekciou...
Ved v 36 tt sa robi normalne ultr. a aj tie prietoky, monitor, na nic z toho ma neposlal... Dr. PAPCUN, dakujem

supi
14. jan 2010

Baby a keby som si chcela este teraz na rychlo niekoho zazmluvnit z ruzinova kto by aspon trochu vedel mi obcas nieco povedat a urobit vysetrenia ktore sa standartne robia a mi aj povedal ze ci normalne alebo sekciou a ma aj odrodil...
Som sice uz v 37 tt ale som z toho pristupu hrozne zufala, vobec neviem na com som, co sa deje, neviem nic...
Prosim poradte mi niekoho...

opica
14. jan 2010

ja by som sla na kozolkovu, uz som pisala, odbornicka.
ale povodne som vsetko riesila s fulupovou, ta je mlada a strasne pedantna...este som mala skusenost s kriskom ml., ale ten bol sice pri porode, ale vsetko managovala kozlkova, takze moja skusenost...
fulupova ma fakt kontrolovala v kuse 😉

boise
14. jan 2010

supi mne monitor prva krat robili az na porodnej sale...Co mi bolo tiez divne. Ale na USG v 36tt som normal bola...A kedze som nemala nikoho zazmluvneneho neviem poradit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre