Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

pietra
14. jan 2010

supi, zazmluvnit si este mozes, ale neviem nikoho poradit, kedze obidva porody som isla bez zazmluvnenia. Dalsia moznost je odist od tohto dokiho a prist na poradnu "pre vsetkych", ktora byva vo stvrtok. V sukromnych zariadeniach ti ultrazvuk a prietoky a urobia aj na tvoju ziadost, ale samozrejme si za to zaplatis. Priamo v Ruzinove mas napr. GPN. Inak na ultrazvuk v poslednom trimestri mas narok a duplom, ked mas KP. Mne posledne sono robili v 38tt a potom po prichode do porodnice monitor

jaja257
14. jan 2010

supi, podobny pristup som zazila aj ja, ale iba raz. Skus krizku ml, ten mi robil ultrazvuk dokonca vecer o 8 v jeho sukromnej ambulancii a vecer pred silvestrom. Mily, ustretovy. Skus si zazmluvnit jeho, odporucam naozaj vrelo.

jaja257
14. jan 2010

este supi, kto bol ten " mily" lekar, ktory ta tak super vysetril?

pietra
14. jan 2010

baby, nemate niektora vydanie dennika Pravda z 31.12. s tou prilohou, kde sa vitaju Novi Bratislavcania? My sme akosi zabudli kupit a neviem ju uz zohnat. Tak ak tam mala niektora z vas tiez uverejneneho drobceka a ma prilohu odlozenu, ci by mi ju neodfotila, nezoskenovala, .... a neposlala mailom

filipi
14. jan 2010

supi....zmeň lekára.........čítaj RP

nikollette
14. jan 2010

Supi, IP...

tikuska
14. jan 2010

Ahojte, neviete mi poradiť koľko jednorázových nohavičiek si mám kúpiť do pôrodnice?

evil15
14. jan 2010

ahojte neviem či je to správne tu napísať ale snád ano, chcela by som poďakovať personálu v Ružinovskej nemocnici ktorý dňa 8.1 priviedli na svet krásneho Adamka cisárskym rezom mojej kamarátke Dušanke a dopriali jej biť aspoň tých pár hodín s jej láskou ktorú bude lúbiť do konca života a nikdy naňho nezabudne, zlyhalo mu srdiečko ☹((( navždy tu budeš Adamko aj ked som ťa nikdy nevidela a nemohla ťa objať aj tak ťa všetci vééééééééélmi lúbime

opica
14. jan 2010

tikuska, ja som mala so sebou dvoje, ale ked sme boli na izbe, tak som ich nenosila, je to tak pohodlnejsie, aj tak sa furt chodis sprchovat a davat tie nohavicky hore a dole prijemne velmi nie je. a druha vec je,ze ked tak si radsej kup vacsie, pretoze aby ta gumicka netlacila (maternica sa este stale stahuje).
a davala som si ich len na navstevy, takze som v podstate potrebovala len jedny 😉

zuzuliq
14. jan 2010

Ja mam tiez zlu skusenost s papcunom. Robil mi NT screening a s kludom anglicana mi povedal ze nevidi babtku ruciciku, ze len po predlaktie. Az ked som vyletela z tej postele tak ma trosku ukludnil ze ASI je babatko zle otocene. 😠 No cely tyzden som soma preplakala ze co ked maly nebude mat rucicku, hned som volala svojmu dokimu a ten ma hned objednal na NT znova a ukludnil ma ze keby nieco bolo tak on to uz na utz uvidi ze sa nemam nicoho bat... no proste strasne zlaty. Utz mi robil skoro na kazdej poradni.

Tikuska ja som si kupila tych nohaviciek tusim 5 ci 6, nosila som ich aj doma 🙂

iinuska
14. jan 2010

tikuska, ja som mala stvoro. Nekupuj zbytocne. ak by si potrebovala, tak ti mozu pribuzni kupit. Predavaju ich aj priamo v tych zdravotnicych pomockach ako je hlavny vchod 😉

lovula
15. jan 2010

Ahojte maminy,

mám kamarátku, ktorá je trošku technický antitalent a preto píšem za ňu. Bude rodiť v Ružinove plánovaným cisárskym rezom. Vie mi niektorá napísať čo ju čaká, kedy bude s bábätkom a proste všetko ako to tam chodí?
Ďakujem

jaja257
15. jan 2010

lovula, po cisarskom 12 hodin bez pohnutia, potom ju postavi sestricka a pomoze na wc potom uz chodi sama, mozu jej dat este liek od bolesti, z vlastnej skusenosti odporucam normalne analgetikum a nie dalsiu davku epi, lebo to tak lahko nerozchodi, babatko nosia kazde 3 hodiny, ked vladze moze si ho nechat aj dlhsie ako na kojenie, k sebe ho dostane na treti den. A potom zvycajne pustaju na 5 den domov a stehy bud vyberu v den odchodu alebo sa dohodne kedy. A este dostava len tekutu stravu, kym sa jej nezacnu vetry, ja som mala tekutu asi 2 dni, fuj, bola som hladna ako vlk. 😀

lovula
15. jan 2010

jaja, ďakujem ti veľmi pekne.
Ja som tiež rodila cisárskym , ale na Kramároch, tak som jej vravela svoje skúsenosti a vidím, že je to podobné.
A áno ten hlad bol hrozný 🙂

tikuska
15. jan 2010

Baby a varia v Ružinove dobre? Ten výber s piatich jedál sa mi pozdáva len či to za to aj stojí. 😨

iinuska
15. jan 2010

tikuska, tak strava bola hrozna. Studena, davali jedla ktore nafukuju/potom mas kojit/. Ale prezila som to

tikuska
15. jan 2010

Tak to nie je bohvie čo ☹ , zatial mi každý Ružinovskú chválil, idem sem hlavne kvôli lekárovi a kvôli tomu že nechcem ísť na Myjavu ale keby to bolo uplne tip top by som bola ešte radšej. 😕

opica - A čo si teda nosila ked nie jednorázové nohavičky ? To akosi nechápem. 🤐

Začínam s toho všetkého obavy. . . ☹

iinuska
15. jan 2010

tikuska, aby som to upresnila, ja som bola na standarde. 😅

bibulienka
15. jan 2010

tikuska- stravu si vyberas len ak si na nadstandarde, klasika nemocnicne jedlo... a karfiol, kapusta, rajciny... vsetko co by si nemala jest ked kojis...
no a ked nenosis jednorazove nohavicky v porodnici ked si na izbe chodis bez... len tak...vetras ranu 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .... mozno sa ti to teraz zda cudne ale ver mi ocenis to...

a lekari su odbornici, stoji to zato... tych par dni vydrzis...

tikuska
15. jan 2010

No ale strava je hádam varená rovnako pre štandard aj nadštandard . . . Ja by som chcela ísť na nadštandard len kvôli tomu že sprcha a vc bude po ruke, rada by som sa cítila ako doma. Nemám rada nemocnice 😢 Býva mi tam smutno. Ale prispôsobím sa momentálnej situácii.

bibulienka
15. jan 2010

uvidis ci nadstandard bude volny... to zavisi od toho kolko rodiciek tam bude...na standarde mas jedno jedlo a na nadstandarde si mozes vybrat z ponuky 5-tich kombinacii jedla.... ale niekedy je to tazke...lebo su dobre ranajky a obed ale k nim je nanoc vecera
sprcha a WC je fajn ze mate dve pre seba...ja som v sprche stravila veellaaa casu 😀 😀 😀

opica
15. jan 2010

tikuska, nic, len vlozku medzi nohami 🙂 ako pisala bibuliekna, vetras ranu 🙂
je to urcite poholnejsie a zvyknes si. ja som sa az cudovala, ake to bolo jednoduche. potom som aj doma tak chvilu chodila este 😎

pietra
15. jan 2010

tikuska, ja som bola na nadstandarde, jedlo studene nebolo a obcas sa aj nieco chutne vyskytlo 😀 Ale je to typicka nemocnicna strava, takze som sa aj dost stravovala tym, co mi priniesla navsteva

ja som si nohavicky davala len ked som isla za navstevou na chodbu, inak je fakt lepsie nechat ranu vetrat

nanika
16. jan 2010

Babenky, ako je to na nadstadarde s oblecenim pre mimino, treba si priniest? Nemoze sa stat, ze mi vezmu dieta na kupanie a mozem sa so svojimi vecami rozlucit? Prepacte, potrebujem to pre kamosku, z tejto porodnice info nemam ziadne. Vdaka za pomoc. Este ma napadlo, ide sa na nadstandard automaticky, alebo byva obsadeny a dostane sa tam clovek az po par dnoch? Ako je to vtedy s tymi vecami. vdaka

pietra
16. jan 2010

nanika, vsetko dostanes, aj veci pre babo, len niekedy je ich malo, tak su radi, ak mas svoje. Na nadstandarde si kupes ty pod dohladom sestricky, takze veci ti nezmiznu.
Kedy sa dostanes na nadstandard zalezi od plnosti, niekedy hned, inokedy po par dnoch. Ja som obidvarazy mala stastie, prvykrat som na standarde bola pol dna, druhykrat som na nadstandart isla hned

logout
16. jan 2010

na minulej strane sa niekto pytal na dobreho lekara v Ruzinove. Ja mozem odporucit MUDr. Mareka Draba, ma velmi ludsky pristup a je aj vyborny odbornik. Pozor, vraj je v Ruzinove aj doktor Drabek, ale ten moj sa vola Drab.

nanika
17. jan 2010

pietra, dakujem, postupim info 🙂

m.i.r.i
17. jan 2010

Baby, ja sa chcem spytat na zupan..v zozname co s doniest nie je, tak ako nie kosela...predpokladam, ze to tam vsetko daju? Aj zupan? Len rozmyslam, ci aj to si balit, lebo ta moja taska je nejaka riadne plna 😉

kika25
17. jan 2010

m.i.r.i., zupan ak chces tak ti v satni pozicaju, ale vacsina mamin mala svoj, takze ako chces...

filipi
17. jan 2010

m.i.r.i......ja mám zabalený župan aj košeľu. Pri Linde som šla do pôrodnice v noci a hneď som šla hore.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre