Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tikuska
22. jan 2010

Ahojte, mi sme boli včera v Gynaexe na UZV u Dr. Drobného, 😅 bolo tam strašne veľa tehuliek.
Maličký je úplne zdravučký a váži 1 564 g, poloha hlavičkou pozdlž. - Neviete mi niekto povedať aká to je poloha ???? 😒
Začína mi rásť zadok a stehná, a mám strašné pálenie záhy, najlepšie sú na to mandle !!!! 😀

m.i.r.i
22. jan 2010

fanta, dakujem..tak teda na centralny prijem..ja tiez ked som tam bola zial ked mi odchadzal anjelik minuly rok, tak som sla na centralny, ale to preto, ze sme prisli tiez neskoro vecer..a tiez ma nenechali cakat..hned ma brali dnu a potom poslali na 10 tku ..teraz to bude ale iny krajsi pripad..takze na centralny..budem vediet..a ten doktor - no to sa aj mne zda, ze naco ho budem vyrusovat ked tam este len pojdem..ved urcite x hodin dalsich neporodim a on tam nemusi byt cely cas...tak to ma skor logiku,nech mu zavolaju oni odtial potom..dakujem..
tikuska, no pozdlz hlavickou znamena, ze je drobec otoceny hlavickou dole..teda tak ako ma byt 🙂 Ak by bol naopak, bol by koncom panvovym...ja mam tiez pozdlz hlavickou uz par tyzdnov..co je super 🙂

mizulienka
22. jan 2010

dakujem baby, ja by som asi ani nechclea byt na izbe sama...na antolskej sme boli dve a bolo to podla mna akurat, 3 by uz bolo vela asi ☹ a ako to je v ruzinove....na standardnej izbe je kolko posteli?

iinuska
22. jan 2010

mizulienka, ja som bola najprv na dvojpostelovej, potom na trojpostelovej, ale su tam aj stvorky.

tikuska
22. jan 2010

m.i.r.i. - dakujem, nešlo mi do hlavy to pozdĺž. Ale už sa neviem dočkať konca.
S manželom sme sa dnes dohodli že pri pôrode nebude. Už mame v okolí dva páry manželov ktorý majú s toho krízu v intímnej oblasti života. To radšej tých pár minút vydržím, aj ked oporu by som potrebovala. 😅
Aké to je u Vás čo ste mali manžela pri pôrode?

byggyt
23. jan 2010

tikuska ani ja som nemala manžela pri pôrode a to je on zdravotník 😀 😀 😀 😀 😀
odporúčam ti aby si tam ale niekoho mala hocikoho kamošku, mamu, sestru to je jedno len proste niekoho, ja som to olutovala že tam so mnou nikto nebol, potrebovala som vybrať uterák z kufra a cez tie kontrakcie som ho vyberala asi 20 minút a celkovo je dobre keď ti niekto niečo rozpráva aspoň trochu odpútava pozornosť

boise
23. jan 2010

tinuska ja som mala manzela pri porode a bolo to skvele, mne osobne to velmi pomohlo, drzal ma za ruku, tlacil so mnou, spolu sme sa tesili z drobca, fotil ho a potom bol so mnou este skoro 3 hodiny na boxe (cakala som kym sa uvolni nadstandard)...Takze k druhemu napochoduje tiez 🙂 A nemame ziadnu krizu, vsetko funguje jak ma, ak nie lepsie 😀

pietra
23. jan 2010

tikuska, ja som mala manzela pri oboch porodoch. K prvemu sa mu velmi nechcelo ist, ale isiel, ked videl, ze mi na tom zalezi. A predpokladam, ze to bol prenho silny zazitok, aj ked o tom nehovori, lebo k druhemu sa pytal sam 😀 A ziadna kriza sa u nas nekonala a dufam, ze ani teraz sa ziadna konat nebude.
Presne ako pise byggyt, ked tam nechces manzela, zober si tam hocikoho ineho, ale je dobre, ked tam moze niekto s tebou byt. alebo sa to da vyriesit aj tak, ze zoberies manzela, bude s tebou cakat, pomahat ti prejst cez kontrakcie, ale ked pride na samotny porod, tak jednoducho ostane pred porodnou salou a pojde sa pozriet, az ked budu maleho umyvat, merat, ... 😉 a potom s tebou zas pocka tie dve hodiny, co cakas po porode, kym ta odvezu na izbu

renatkas
23. jan 2010

pietra mi to presne takto chceme urobit, mm bude pri kontrakciach, ale ked uz budeme rodit tak pojde prec, teda ja si to tak predstavujem, som zvedava co on na to 😀 a po porode moze kludne ostat so mnou tie 2 hodinky? sestricka mi povedala ze takto to mozme riesit a mm nemusi byt priamo pri porode, len neviem ci aj za to sa plati alebo nie.

tikuska
23. jan 2010

Ved mám ešte dosť času tak uvidíme, nerada by som bola keby nás to malo rozdeliť. 😢
Bože závidím Vám že už mate pred alebo po pôrode, mna tak bolí chrbát, síce iné problémi nemám, ale už sa mi ani nič nechce, a treba mi dnes upratať celý dom. ☹
Ja chcem upratovačku, ...
Rano som presolila praženicu , ušla mi ruka, . . . 🙂

pietra
23. jan 2010

renatkas, ano, po porode s tebou sprevadzajuca osoba ostava, az kym ta nezoberu na izbu. A potom zalezi od sestricky alebo neviem od coho. Lebo pri dcere manzela so mnou na izbu nepustili, tak teraz isiel hned prec a sestricka sa cudovala, preco nesiel so mnou, ze vsak mohol ist na izbu. ale je pravda, ze teraz ma na izbu viezli v case navstevnych hodin
Myslim si, ze sa plati aj tak, lebo na oddeleni bude, aj to ich oblecenie dostane. Vsak to pre istotu chod zaplatit a keby to nebolo treba, tak vam peniaze vratia

kika25
23. jan 2010

Tiez som mala manzela pri oboch porodoch a obaja sme radi ze sme sa tak rozhodli. Myslim si ze to ciastocne ovplyvni aj vztah otca s dietatom 😉 vrelo odporucam aj ked nie kazdy sa na to moze citit, mne ked napr. zavadzali epiduralku a boli pri tom problemy, nevedeli mi ju zaviest ani na 14x, manzelovi prislo vtedy zle a isiel radsej na chodbu predychat to (ale chapem to, hovoril ze mi z chrbta "striekala" krv tak to by som mala aj ja problem...)

mizulienka
23. jan 2010

ahojte, aj ja som mala manzela pri porode a nemozem povedat, zeby sme sa nejako odcudzili....prave naopak, mam pocit, ze nas to este utuzilo a zblizilo...on ten "masaker" v podstate nevidi, lebo stoji pri tvojej hlave.
Mne to velmi pomohlo, ja si anineviem predstavit, ako by som to zvladla, keby tam nebol....teraz pri druhom chce byt tiez, len musime najprv vyriesit otazku, kde nechame nasho syna 😒

chcela som sa este spytat, nadstandardnu izbu sii treba objednat nejako dopredu, alebo sa da iba, ak je momentalne po porode volny? dik

pietra
23. jan 2010

mizulienka, nadstandard sa neda objednat dopredu. Ked prides rodit, opytaju sa ta, ci mas zaujem o nadstndard. Ak je volny, odvezu ta tam hned z porodnej saly, ak nie je, zoberu ta na standard a ked sa uvolni miesto, pridu sa ta opytat, ci sa chces prestahovat

mizulienka
23. jan 2010

aha, dakujem pietra 🙂
ty si bola na nadstandarde? oplati sa, zaplatit si ten nadstandard?

bibulienka
23. jan 2010

tikuska ja som tiez mala manzela pri porode..cely cas aj pocas prvej doby..a bolo to super...prechadzali sme sa po chodbe a drzali za ruky...su to posledne chvile kedy ste este dvaja..ked pride drobec uz budete rodicia a samozrejme ze to bude ine...ale moj manzel by isiel hned zase do porodnice..jemu sa tam pacilo {ved ho ani nic nebolelo}... ale fakt. velmi ti pomoze ked je s tebou niekto, pomaha ti, masiruje ti chrbat, ponuka vodu a pri kontrakciach ta drzi za ruku, porozpravate sa a odreagujes sa... a pocas samotneho porodu, stoji pri hlave a ked sa otoci chrbtom nemoze nic vidiet... a prave moj muz videl nasu dcerku ako prvy skor ako ja... a bol pri tom ked ju lekar vzal do ruk a ukazal aka je krasna a pocul so mnou jej prvy krik, bol tam ked ju priniesli aby sa prisala... a bol tam aj pri siti ked som potrebovala niekoho drzat za ruku...bol tam so mnou tie dve hodinky na sale a odnieosl mi veci aj na izbu... myslim z eked sa manzel na to citi, mal by tam byt...je to prenho fajn prezit to spolu s tebou...neviem, ale nas to spojilo a vsetko funguje super, lepsie ako predtym 😀 😀 😀 ... a ak si manzel netrufa vezmi kamosku alebo mamu, sestru... nebud sama...ono to nie je par minut, ja som tam bola skoro 10 hodin... ked mas niekoho pri sebe je to o nieco lepsie... a ten zazitok si budete obaja pamatat dlhoooooooo....

mizulienka... ja som mala nadstandard, mne sa oplatil uz len kvoli tej sprche a WC...stravis tam vela casu...apre mna ako prvorodicku bolo fajn ze som sa napr.naucila kupat babo sama s pomocou sestricky...

pietra
23. jan 2010

mizulienka, obidvarazy som bola na nadstandarde a myslim, ze to stoji za tie peniaze. Prvykrat som bola pol dna na standarde, kym sa uvolnil nadstandard a teda zo stavu wc som bola zhrozena, a bola som rada, ze sptchu som tam skusat nemusela

mizulienka
23. jan 2010

fuuha dakujem dievcata za rady, vyzera to tak, ze asi aj ja si zaplatim ten nadstandard...to su tie wc a sprchy v takom hroznom stave?
ja som prve rodila v antolskej, akoze ani tam sprchy nie su, ako v hotely ritz, ale tak take standardne intrakovske 🙂

tikuska
23. jan 2010

Skúsim teda s manželom, budem sa cítiť bezpečnejšie. Prinajhoršom len odpadne 😀
Ja tiež chcem ísť na nadštandard, je to pravda že tam majú aj televíziu ?

pietra
24. jan 2010

tikuska, ano, na nadstandarde mas na izbe televiziu.

bibulienka
24. jan 2010

ano TV ta je.. ale ja som nepozerala ani raz... snazila som sa spat ked babo spalo...

tikuska
24. jan 2010

Vlastne áno, ked budem mať pri sebe maličkého nebudem mať na TV ani pomyslenie.
Teraz už je pre mňa aj varenie únavné, ale dali sme si s maličkým koláčik a ideme troška požehliť, dúfam že pri tom nezaspím. 😀

klaudika1402
25. jan 2010

Ahojte baby prosim vas tiez sa chystam rodit v Ruzinove, chcela by som sa vas spytat ako to chodi na tych poradniach pred porodom..Ake robia vysetrenia?? Robia aj ultrazvuk a tie pasy automaticky kazdej?? Dakujem moc

pietra
25. jan 2010

klaudika, na ultratzvuk ti daju telefonne cislo a objednas sa. Na pasy ta poslu, len ked sa im nebude nieco pozdavat. Na to su zvlast ambulancie. Inak ti len skontroluju tlak, moc a pozru ta odspodu

lilana
25. jan 2010

Baby , ktorá ste rodili nedávno v Ružinove? Chcela by som vedeiť čo ste si brali zo sebou do pôrodnice ihneď a čo potom a či ste brali pre babatko neake veci a kedy. A ako u Vás prebiehal pôrod a veci s tým súvisiace. ďakujem za info

pietra
25. jan 2010

lilana, v ruzinove takmer vsetko dostanes.
Potrebujes mat so sebou doklady (karta poistenca, obciansky, tehu knizka, sobasny list - ten ale ani raz nechceli vidiet, ale vraj kvoli udajom pre matriku ho treba). Pre seba potrebujes hygienicke potreby (mydlo, sampon, toaletak, ... vlozky nepotrebujes, tych je tam habadej), podprsenka na dojcenie a vlozky do nej, papuce a prezuvky do sprchy, zupan, jednorazove nohavicky, uterak.
Pre babo vlhcene utierky, ciapocku, deku, rukavicky, plienky (davaju sice, ale len 5ks na den a to nestaci, dokonca cez vianoce sme obcas ani to nedostali, len 3ks alebo vobec nic) a ja som mala pre istotu aj nahradne body a dupacky pre drobca.

lilana
25. jan 2010

pietra, takže oblečenie dávaju pre babetko? A tie plienky si mam zobrať ihned alebo stači ked prídu na navštevu rodina? JA len sa mi zdá, že mam neak veľku tašku a že či ked pojdem s dvoma ako budu na mna pozerať 🙂))

pietra
25. jan 2010

lilana, myslim, ze plienky staci, ked ti prinesie navsteva. Oblecenie pre babo davaju, ako istota ti staci mat v rezerve jedno body a jedny dupacky, keby nieco. Ale mne ked sa maly aj povrackal, tak mi dali nahradne. Len spolubyvajucej sa stalo, ze sa jej maly precikal a uz nemali nahradne body, tak jej dali taku tu klasicku kosielku na zavazovanie. Tak radsej dala malemu vlastne body
S dvomi taskami problem nebude 😉 Ja som mala jednu vacsiu cestovnu a k tomu mensi batoh. ale odchadzala som s dvomi velkymi 😀 A spolubyvajucej sa tak nakopili veci, ze tie tasky skoro neodniesli 😀

supi
26. jan 2010

baby takze ani nocne kosele nepotrebujem? alebo radsej zobrat? a take veci ako lieh, odsavacku?

pietra
26. jan 2010

supi, kosele su, len im obcas chybaju gombiky, alebo maju vpredu kratky otvor a neda sa kojit, ... lepsie je mat aj vlastnu koselu, ale ak ti nevadi ich, tak nepotrebujes. Lieh, masticku na zadocek a gazove stvorceky na pupcek dostanes automaticky, ked ti po porode prinesu babo. Odsavacku mlieka ti daju, ked si vypytas, ze potrebujes

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre