Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

enajka
4. apr 2008

baby ked mate epidural daju vam kvoli cikaniu vyvod? pytam sa ako laik no vraj to dost boli

danka86
4. apr 2008

on tam mava iba sluzby a ordinaciu ma vo Sv. Juri.

tribitka
4. apr 2008

zavádzanie vývodu nie je až tak bolestivé, epidurál som nemala...

filipi
4. apr 2008

Aha, tak preto ho nepoznám.

danka86
4. apr 2008

a dalo sa to zvladnut aj bez epi?

tribitka
4. apr 2008

myslíš zavádzanie vývodu??

danka86
4. apr 2008

no aj to, aj porod.

tribitka
4. apr 2008

ja som mala vývod po cisárskom, ked mi ho vyberali tak to vôbec nebolelo a spoluležiacej na izbe ho zavádzali pred operáciou a hovorila, že to vôbec nebolelo..
s pôrodom ti nepomôžem, ja som ten môj prespala..... 😀

botis
4. apr 2008

diky moc, snad nebude problem so skolou a tak :(

zabka1003
4. apr 2008

enajka, ja som mala epi, a nemala som zavedený vývod..normálne som chodila cikať aj počas pôrodu aj po ňom 😉

minitrouble
4. apr 2008

enajka - vyvod zavisi od toho ze ci sa ti zasekne mocovy mechur alebo ne - mne sa zasekol a aj napriek tomu ze som mala pocit ze mi praske ako je plny tak nic neslo a tlacila so o106 a nic....a mala som epi a bez epi by som uz nikdy nerodila - ja som bola kedysi hrozne proti epi -nakoniec ma bolesti prinutili a bola som rada lebo potom ked nastali komplikacie a praskla mi ta maternica tak myslim ze aj lekari aj ja sme ocenili ze som nic necitila - aspon mohli sit vsetko a ja som len lezala a bola kludne 😉 ...takze epi ma aj takuto vyhodu ze ak nahodou nejde vsetko ako ma tak to lekarom ulahci 🙂 a aj tebe 😉

lyrra
4. apr 2008

aj ja mam skusenost s MUDr. Suchankom. Na 3D mi lekar zistil, ze babatko ma v pupocniku namiesto troch ciev len dve, co moze byt vazny problem pri jeho vyzive, v dosledku coho moze dojst k roznym anomaliam, poskodeniu organov, retardacii a pod.. Volala som svojmu Dr. a ten ma poslal na ultrazvuk k MUDr. Suchankovi. Ten ma privital so slovami, ze co po nom vlastne chcem, ked uz jeden lekar povedal, ze su tam len dve cievy a lekar, u ktoreho som bola na ultrazvuku predtym, nijaky problem nezistil. Pocas vysetrenia mi dost jasne daval najavo, ze ho otravujem - pritom som prisla v ordinacnych hodinach a bola som tam jedina pacientka. Vysetrenie uzavrel tym, ze on tam vidi jednoznacne tri cievy a nevie, co tam ten lekar na 3D vlastne videl. Nastastie moj Dr. (MUDr. Diveky) sa s tym neuspokojil a o dva dni som isla opat na ultrazvuk k inemu lekarovi a ten mi povedal, ze v tomto stadiu tehotenstva a na 2D ultrazvuku nevie zistit, ci su tam cievy tri alebo dve. Az o 4 tyzdne zistil, ze cievy mame skutocne len dve a pri porode sa to potvrdilo.

andy111
4. apr 2008

babenky mam otazku, ked ste sa rozhodovali o epi nevadilo vam ze sa picha do chrbtice? ja mam z tohto najvacsi strach aj ked mi moj doki povedal ze je to az pod miechou ale aj taksu tam nervove vlakna a ked som videla tu ihlu tiez mi nie je vsetko jedno mam este par tyzdnov casu ale neviem sa rozhodnut, doki povedal ze mam ist na stretnutie podpisat a ked chcem zaplatit a ked mi nebude potreba koli vysokemu prahu bolesti tak ze mi ju tak ci tak nedaju, alebo daju? este nie som v stadiu batia sa ako to dopadne ale asi to pride a bude narastat kazdym tyzdnom. takxze by som bola rada keby ste mi napisali ci pri tych bolestiach co boli pri kontrakciach je citit aj bolest ked pichaju epi.vdaka

dari
4. apr 2008

ahoj andy,
urcite sa poisti a vybav si epi. Ak porod zvladnes bez epi, tak pohoda a peniaze ti vratia. Ak budes mat velke bolesti, tak si das epi. Ten vpich neboli, pretoze najprv ti to opichaju proti bolesti a potom zavadzaju ihlu - je pri tom citit taky tlak, ale nie bolest. Dolezite je vydrazat v polohe aku potrebuje lekar na zavedenie ihly a tak to trva par sekund.... 🙂

saska303
4. apr 2008

Ahojte,
aj ja som rodila v Ružinove a musím len chváliť. Rodila som bez Epi a nemala som ani zazmluvneného lekára, čo nebudem nikdy ľutovať, lebo ma rodil veľmi sympatický, milý, trpezlivý, celkovo ,,, nežný ,, pán doktor REDECHA. Sestričky na oddelení boli veľmi milé, hlavne IVANKA, čím ju pozdravujem. 😀

andy111
4. apr 2008

dari: to mi chces povedat ze ma este aj opichaju? kua uz len to co poznam z pocutia je dost a nieto aby som vydrzala v jednej polohe viac ako minutu ale asi mi nic ine nezostane 😎 stale si vravim zvladli ostatne tak zvladnem aj ja

zabka1003
5. apr 2008

Mňa zavadzanie epi vôbec nebolelo.. bolo to uplne v pohode a tiez som sa toho bala..
a bez epi rodit nikdy 😀
Saska mudr.Redecha bol skvely lekar.. a ktora je sestricka Ivanka?

dari
5. apr 2008

Andy, 😀 ale to len na znecitlivenie toho miesta, ako keby ta komar postipal ... 😀 minuta to urcite netrva !! fakt sa snaz vydrzat v tej polohe a je to ... 😎

dari
5. apr 2008

Ja som rodila dva krat v Ruzinove, nemala som nikoho zazmluvneneho, ani nadstandard. Mala som epi /to je fakt uzasny vynalez !!!!! 😀 / a otca pri porode. Aj ked bolo vela rodiciek a deti vsetci boli velmi mili, nemala som pocit, ze niekoho otravujem. Mam len dobre spomienky.... 🙂

zoldy
5. apr 2008

Ahoj Filipi,ja som tam robila sestricku do konca marca...

zoldy
5. apr 2008

Sluniiicko:nebola ta sestricka nahodou ciernovlasa,chuda,vysoka???

minitrouble
5. apr 2008

andy11 - po pravde ja som pri tych hroznych bolestiach v podbrusku necitila nic a len som sa modlila aby tu epi pichli co najskor a co najskor zacala ucinkovat - tiez som sa straasne bala toho ze co chrbtica a tak ale ked som sa uz 3 hodiny trapila v bolestiach a furt som nebola otvorena dostatocne tak som ich len chodila prosit ze ci este nemozu mi to pichnut a na akekolvek mozne komplikacie som v tom momente uplne zabudla
ale uvidis - vybav si hlavne papier aby ti to v pripade potreby mohli dat a sama uvidis ako to budes citit 😉

andy111
6. apr 2008

minitrouble a dari: dakujem asi to tak spravim aby som si potom hlavu netrieskala istota je gulomet 😀 a epi ako citam vazne dobry vynalez...
a inak prvdu? nechcem hrozne bolesti to v plane nemam 🙂🙂🙂 aj teraz malej vysvetlujem ako sa ma za tych par tyzdnov rodit, no a ocinko pri porode .... hm este nie je isty cim je to blizsie tym menej si veri ze tam pojde, este musi odrodit jeho kamarat a on sa podla toho rozhodne keby sme to mali my take jednoduche, ze?

minitrouble
7. apr 2008

andy111 - no podla mna je otec pri porode velmi dolezity...ako som uz pisala ja som mala dost komplikacie a ked som mala tie hrozne bolesti a este mi nepichli epi - sestricky ma mali na salame a tak som tam lezala sama na tom stola a zvijala sa v bolestiach tak som sa rozhodla a zavolala som muza este skor ako bolo treba - lebo jednoducho som potrebovala s niekym aj prehodit slovo aj pocut slovo sucitu s mojou bolestou - necakaj totiz ze ta nejaka sestricka bude lutovat 😉 ..presne na to je tam otecko...nehovoriac o tom ze odkedy tam bol on tak sestricky zacali viacej "behat" okolo mna a boli aj milsie 😝 .....dalsia vec na co bol uzitocny - kedze moj porod trval dlho tak mi nalieval vodu do ust - kedze ja som to nevladala ...po porode mi tlacil maternicu - kedze ja som mala v jednej ruke transfuzku krvi a v druhej daku infuziu a uz som nemala cim tlacit 😉 ....tiez ked sa mi po porode praskla maternica tak bol vlastne prvy kro drzal nasu Romi lebo mne ju dat nemohli a chvilu zastupil aj sestricky lebo tie vsetky museli nastupit ku mne 🙂 ....takze ja ocka k porodu mozem len a len odporucit... 😵 😵
viem ze moj porod bol extremne komplikovany a ze 99% bab ma lahsi porod 😉 ...ale aj tak nikdy nevies - ja som necakala ziadne komplikacie pred porodom a ani som sa porodu nebala a vidis ako som nakoniec dopadla 😝

lyrra
7. apr 2008

andy111 epi si urcite zaplat a potom uvidis, ja som to tiez tak spravila, tiez som chcela porod zvladnut bez epi tiez som nemala v plane velke bolesti a nakoniec som bola som velmi rada, ze som mala vybavene papiere na epi a dostala som pocas mojho nekonecneho porodu 7 davok a fakt neviem ako by som to zvladla bez nej. Tiez som sa bala toho pichania do chrbtice, ale pri tych bolestiach mi to bolo uplne jedno a takmer vobec som to necitila, aj ked anesteziologicke sa mi ju podarilo zaviest asi na 4 krat 😒

a moj manzel nechcel byt vobec pri porode, necitil sa na to a tak som si sprevadzajucu osobu ani nezaplatila. Ked ma ale odviezol s bolestami do porodnice, prislo mu nejako prirodzene, ze by tam mal byt so mnou. Najprv ho sice poslali prec s tym, ze na skory porod to nevyzera a mam ho zavolat, ked mi povedia. Ked sa vratil, este sa uistil, ze kedykolvek sa na to nebude citit, moze odist 🙂 mali sme totiz dohodu, ze pri samostnom porode byt nemusi, ze staci predtym. Potom tam stravil so mnou 9 hodin, vratane porodu 🙂 podaval mi vodu, zabezpecoval komunikaciu s lekarmi a sestrickami, ked som ja nevladala, ked som potrebovala dalsiu davku, epi, isiel mi vypytat, telefonoval, fotil, posielal sms o narodeni maleho a tiez mi po porode tlacil maternicu. No a po porode mi pomohol na izbe vybalit veci a prezliect sa. Tiez mozem len odporucit 😉 a bol to pre nas obidvoch straaasne silny zazitok a urcite si to este zopakujeme 😀

daisy33
7. apr 2008

ahojte,
neviete mi poradit? poznate Dr. Otapkovu? je to taka mlada pani doktorka

zoldy
7. apr 2008

Daisy33,dr.Otapkova je super,mila,mlada,empaticka a sikovna

zabka1003
7. apr 2008

Zoldy, nemá teraz dr. Oťapková tak na kratšie ostrihané vlasy? Asi tak po plecia?

daisy33
8. apr 2008

vdaka zoldy, to ma potesilo

zoldy
9. apr 2008

zabka 1003,pravdu povediac neviem,ja som ju uz nevidela dva mesiace,kedze tam uz nerobim... 😢 a ja som sestricka Ivanka,neviem ci to Saska 303 hovorila o mne,ale ja som bola jedina Ivana na celom oddeleni. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre