Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

pietra
8. feb 2010

ja som ani pri jednom porode nemala zazmluvneneho lekara a stazovat sa nemozem. Lekar pri prvom, aj lekarka pri druhom boli vyborni, aj cely personal

s plienkami presne ako pise busni, ked plienky neboli, tak nedavali. Alebo sa sestricka spytala, ci potrebujeme a potom dala tak 2-3kusy. Takze plienky urcite so sebou zobrat

slniecko01
8. feb 2010

Dudu ja som mala cisársky a manžela tam určite nepustia. Ani môj tam nemohol ísť. Rodila som 22. januara a myslm že sa to nezmenilo 🙂

evikkkk
8. feb 2010

Ahojte, ja sa chcem opýtať, myslíte že ma v Ružinove lekár príjme a vyšetrí aj keď nemám v BA trvalý pobyt?

tikuska
8. feb 2010

Ja som zo Starej Turej, chodila som do BA do súkromnej ambulancie a kedže chcem rodiť v Ružinovskej musela som podpísať zmluvu s nemocnicou o pôrode a zaplatiť poplatok 7000 Sk. Inak bez zmluvy by ma neprijali.

mizulienka
8. feb 2010

dievcata od 36 tt sa zacina chodit k porodnikovi, mam pravdu? a ako casto sa chodi? kazde 2 tyzdne a potom posledny mesiac kazdy tyzden? alebo je to ine? dakujem

evikkkk
8. feb 2010

no ja idem skúsiť zajtra, sama som zvädava ako ma tam prijmu a tiež kolko zaplatim...inač dakujem pekne 😉

tikuska
8. feb 2010

Ja idem 23.2. prvý raz do Ružinova na 9 rano, mám akurát 36 týždeň. Posledný mesiac sa chodí každý týždeň.
To sa nacestujeme. ☹

pietra
8. feb 2010

to vazne musite platit, ked nemate trvaly pobyt v BA? 😕 vsak je to porusenie slobodnej volby lekara

mizulienka, od 36tt chodis bud k porodnikovi (ak ho mas zazmluvneneho) alebo do tej vseobecnej ich poradne a chodi sa kazdy tyzden

mizulienka
9. feb 2010

pietra, takze od 36 tt kazdy tyzdne...dakujem 🙂

tikuska
9. feb 2010

Presne tak, platí sa v dnešnej dobe za všetko. ☹ A to mám poctivo zaplatené zdravotné poistenie do haliera.
Ešte zaplatím epidurálku, nadštandard a mám po prvej materskej. Ale pre svoje bábätko to obetujem. Už sa ho neviem dočkať. Mne doktor povedal že nemusím chodiť tak často, zajedno vela cestujem a za druhé nemám žiadne komplikácie. Ale ešte ma poslal aj na UZV na premeranie a váženie - minulí mal byť vraj posledný. Už sa mi tam nechce ísť. 😒

fanta
9. feb 2010

No ja neviem, ale kamarátka rodila v Ružinove v septembri 2009, trvalý pobyt v Bratislave nemá a určite nič neplatila, dokonca ani lekára nemala zazmluvneného
Pokiaľ viem tak 7000 Sk si platíš, iba ak si zazmluvňuješ lekára.

tikuska
9. feb 2010

Ano ale poplatok ide nemocnici. Ved ten lekár ťa neodrodí na ulici.

ondrulka
9. feb 2010

Nemám trvalý pobyt v BA, mám ho dokonca v okrese Senica čo už je dokonca Trnavský kraj. Do poradne chodím každý štvrtok kde je vždy kopec žien mimo BA ale ešte nikto tam odo mna nepýtal peniaze za to že som "cudzia". Len mi navrhli že si môžem zaplatiť ak chcem nadštandart, epidurálku 106eur, osobu pri pôrode nejakích 16eur a ak chcem si zamluviť lekára tak 7000Sk inak nič... Ten štvrtok je vyhradený pre tích čo nemajú tam svojho lekára ale rozhodli sa rodiť tam... 😎
Tikuska ak nechceš mať zamluveného lekára tak by si nemala ani ty platiť, to by potom z tíchto okresov platili všetci...

katulienka.
9. feb 2010

na tie kontroly kazdy tyzden co sa chodi, tak sa moze len stvrtok, ked nemam nikoho zazmluvneneho? lebo to mi vobec nevyhovuje...
a neviete, su v ruzinove aj nejake prednasky o porode aldebo nieco podobne, ale nie u Dvorskej, nieco co sa neplati...

nikollette
9. feb 2010

Katulienka, ked nemáš zazm. tak áno vo štvrtok sa chodí.
Ja som chodila napríklad v utorok.. kamoska v stredu...
záleží, koho máš zazmluvneného 😉

ellit
9. feb 2010

moja sestra rodila v Ruzinove a neplatila nic, pritom nema trvaly pobyt v BA

pietra
9. feb 2010

tikuska a nie je to fakt poplatok za zazmluvnenie lekara? 😕 lebo trvaly pobyt naozaj s tym nic nema, porodnicu si mozes vybrat ktoru chces

pietra
9. feb 2010

katulienka, ked nemas nikoho zazmluvneneho, tak su poradne len vo stvrtok

katulienka.
9. feb 2010

a ten stvrtok je to od kedy do kedy? alebo pridem rano a cakam do radu? ak ano, do kolkej asi? viem, ze je to asi individualne, ale chcela som si dat v skole vsetko vo stvrtok, lebo iny den sa moc neda a toto by mi dost narusilo plany 😠 dakujem

lilana
9. feb 2010

baby, chem sa Vás opýtať ak pôjdem do nemocnice planovane , na určitý čas a deň to ma daju ked bude volný nadštamdart rovno tam alebo budem niekde ešte inde ležať kým začnem rodiť. Neviete mi niekto napísať z vlastnej skúsenosti ako to prebieha ?Dakujem

katkav
9. feb 2010

plati sa iba ak idete na nadstandard

tikuska
9. feb 2010

Ja už teda neviem, lebo lekár mi povedal že ked mne to musí plánovať tak aby som rodila tam musí ma zobrať o deň skôr a potom keby som to nemala podpísane tak ma môžu odmietnuť a poslať ma k nám. Ja už som s týchto všeliakých pravidiel a možností akasi mimo. 😖

busni
9. feb 2010

Lilana, ja som mala planovany cisarsky - prijali ma vo stvrtok na 10. poschodie - na gyndu a v piatok rano ma odrodili a presunuli na 9. - na sestonedelie. takze to asi takto robia standardne.....
Tikuska, podla mna hovoril o zmluve s nim ako lekarom. ja mam trvaly pobyt v okrese Senec a v Ruzinove som neplatila nic len zmluvu s lekarom a potom nadstandard a prijmali ma plamovane a mali uplne plno....

pietra
9. feb 2010

lilana, tak ako pisala busni, najprv ta prijmu na 10. poschodie a po porode ta presunu na 9. poschodie

renatkas
9. feb 2010

tikuska ked chces rodit s tym konkretnym lekarom s ktorym si sa dohadovala, tak si asi prave kvoli tomu vypytal ten poplatok(ktory lekar ked smiem vediet?). Ja som platila tych 7000, ale z toho 2000 ide nemocnici a 5000 lekarovi.
ja tiez tak viem ze mas moznost rodit kdekolvek. Spytaj sa tej kocky co sem nedavno pisala ze robi sestricku v nemocnici...

filipi
10. feb 2010

ahojte ja som sa dnes pýtala svojej lekárky či sa niečo platí za to že ste s mimo BA a vravela že nie, tých 7000,- je za zazmluvnenie lekára.....

Liana ak budeš prijatá na plánovaný pôrod tak ťa najprv dajú na 10 poschodie a potom ťa presunú na 9 posch...

tikuska
10. feb 2010

Tak potom tie peniaze budem musieť obetovať ked chcem odrodiť u svojho lekára. Aj tak som počítala že mu pojde niečo do obálky. A ked dostane vačšiu časť on tak som spokojná

iwet001
10. feb 2010

Ahojte baby, niektore z vas uz chodia do poradne do Ruzinova, tak by som vas chcela poprosit o radu. Buduci tyzden tam mam ist prvy krat aj ja, ale nikdy predtym som v Ruzinovskej nemocnici nebola, mala som naplanovanu prehliadku oddelenia, ale potom ma predcasne kontrakcie donutili lezat a moj doki mi vychadzky zakazal na neurcito ☹ Mohli by ste mi prosim napisat kde priblizne najdem ambulanciu c.54, kde robi Dr.Krizko? Mala by to byt jedna z tych ambulancii, kde sa robia poradne aj pre pacientky bez zmluvneho porodnika. Vopred dakujem 🙂

renatkas
10. feb 2010

iwet ja chodim na cislo 51, ale myslim ze 54 je hned kusok odtial. Pojdes do nemocnice s poliklinikou (nie priamo do nemocnice do tej vysokej budovy ale nalavo odtial, hned pri vchode je lekaren), pojdes dozadu a za bufetom vlavo su ambulancie, hned za tym bufetom je 51 a ked pojdes okolo a potom doprava tak tam by mala byt 54. Alebo ked prides tak hned na zaciatku je vratnica tak sa na to opytaj.
Si objednana? Ked nie tak si tam chytro zavolaj aby ti dali nejaky termin na ten den kedy tam musis ist, pretoze aj u mojho lekara sa vela bab neobjedna a potom musia cakat cely den kym zoberu vsetky objednane pacientky.

katulienka.
10. feb 2010

renatkas a ako je to s tym objednavanim? da sa objednat na konkretny cas, aj ked nemam nikoho zazmluvneneho? a plati sa za to?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre