Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

veve23
31. mar 2010

boise....dr. Andel je moj dr. chodim k nemu cele tehotenstvo, len on je externy a nepracuje priamo v nemocnici, mava tam len sluzby.
Ja budem rodit v ruzinove tak cca za 2-3 tyzdne , takze sa mi to blizi. Chcem sa spytat ak chcem mat osobu pri porode treba si to zaplatit vopred ako Epi, alebo staci az ked pojdem rodit, lebo este som neni na stopro rozhodnuta, teda priamo pri porode nechcem nikoho, ale pred a po by som chcela mat niekoho zo sebou.
Marcy , ja si osobne myslim ze v Ruzinove je viacero dobrych dr. , tazko povedat ktrory ti sadne.......

boise
31. mar 2010

veve tak ho srdecne pozdravujem 🙂 zlaty to clovek...
treba to zaplatit vopred, ale mozes aj v den porodu, pokladna v nemocke je otvorena stale tusim..

katkav
31. mar 2010

pridavam sa aj ja za Dr. Andela, ja som nanho mala tiez stastie, akurat mal sluzbu, tiez si ho pravdepodobne zazmluvnim pri druhom babatku, aj ked porod som mala taky rychly, ze ak bude druhe babo rychlejsie, tak asi ani nestihne prist 🙂

mizulienka
31. mar 2010

ahojte dievcata viete mi prosim poradit...dnes som mala termin, ale nic 😉 viete, ako dlho nechaju prenasat v ruzinovskej nemocnici?

cheerlady
1. apr 2010

mizulienka mna by to tiez zaujimalo,kedze ja mam termin v nedelu ale pochybujem,ze sa dovtedy rozpadnem 😀 😠

kwetinnka
1. apr 2010

MIzu ja som mala termin 5.9 a mala sa narodila 9.9 takze 4 dni s tým ze som mala vyssi tlak tak necakali..aleboli tam aj maminy co prenasali aj 10 dni..Alevela zavisi podla mna ci mas Dr alebo nie..ja som mala..a preto sa somnou aj nieco robilo necakala som kým si niekto spravi cas.NAs bolo v ten den veelmi vela.

boise
1. apr 2010

mizu ja som prenasala 6 dni 🙂

laskonka
1. apr 2010

Ahojte, ja som mala termin 30.3 a stale sme 2v1, CS mam 5 neviem co to presne znamena, ale na porod to nevyzera, takze ak neporodim do 6.4. mam prist do poradne s tym, ze tam pravdepodobne zostanem. Beru to ozaj individualne kolko budeme prenasat a ked je zazmluvneny lekar, tak to asi riesia, inak to nechavaju tak, aspon ja mam ten pocit, zazmluvneneho lekara nemam, mam tehotensku cukrovku, kedy by sa prenasat nemalo a aj tak ma nechavaju cakat, kym sa to rozbehne samo. Uz som z toho dost nervozna. Neviete nahodou kto ma sluzbu v utorok?
Tak drzim vsetkym maminkam cakatelkam palce a nech su tie porody co najrychlejsie, ked to uz boli tak aspon nech neboli dlho 😉

keishatko
1. apr 2010

Ahojte baby, chcela som sa opýtať ako je to s cvičením pred pôrodom v ružinovskej nemocnici?, koľko je na hodinu?a kedy ich mávajú?

mizulienka
2. apr 2010

laskonka, aj ja mam prist v utorok 🙂)) na c. d. 53 na prijem, teda ak sa dovtedy nic nestane....a tiez nemam zazmluvnenho dr, tak som zvedava.....
dr povedala, ze mam prist 6.4. na prijem...myslite, ze to mi hned rano daju vyvolavacku? alebo sa bude nadalej cakat?

tinkarisko
2. apr 2010

Ahoj mizulienka, chcela by som sa ta opytat,ze kde chces rodit?A kde si rodila prve dieta?

laskonka
2. apr 2010

Ahoj mizulienka, tak to sa pravdepodobne stretneme, ja idem na c.d.41 tam chodim aj do poradne. Som zvedava, co s nami urobia, dufam, ze budu vyvolavat este v ten den, ja uz som vycerpana, boli ma cele telo a v noci nespim, ak ma nechaju este par dni cakat tak budem tak uvaneva, ze nebudem vladat tlacit. Drzim ti palce a ak ma nahodou spoznas tak sa ozvi, budem rada.

laskonka
2. apr 2010

keishatko ja som chodila cvicit na odporucanie mojho gynekologa, dal mi taky listok na psychoprofil a s tym som isla do nemocnice kde sa cvici, boli v tom 4 cvicenia raz do tyzdna a bolo to bezplatne, ako je to s platenym cvicenim netusim. Ja som musela prestat, nakolko mi maly velmi tlacil na panvovu kost a tlaci do dnes 😀
Prajem ti krasne tehulkovanie 🙂

mizulienka
2. apr 2010

laskonka - ja tiez chodim kazdy stvrtok na 41, ale teraz ma poslala, ze na 53, tak to s amozno z videnia aj pozname :0)
kedy si chodievala na 41?
aj ja dufam, ze mi uz daju vyvolavacku v ten den, najlepsie rano, nech to mame cim skor za sebou...aj ked pri malom som rodila vyse 12 hodin po vyvolavacke...

tinkarisko - budem rodit v ruzinove, prve som rodila na antolskej, ale teraz sme sa rozhodli pre ruzinov, tak uvidime :0)

adelaine
2. apr 2010

ahojte, aj ja by som chcela rodit v Ruzinove...a chcem sa opytat na Dr. Foltina?
mate niekto s nim ako s porodnikom skusenost?
kamoska mi ho poradila, nech si ho zamluvnim...
dakujem 😉

iwet001
2. apr 2010

Ahojte, tak my sme este stale v ruzinove. maly sa narodil v pondelok, ale ma zltacku, uz 36 hodin je na fototerapii ☹ je to tragedia byt tu takto bez neho.. Porod bol fajn, porodny tim bo neskutocny, Terezka skvela, docent Krizko tiez, vsetci velmi zlati, povzbudzovali nas pri tlaceni, po porode rozosmievali, naozaj mi velmi velmi pomohli. Epidural odporucam vsetkym, ja si to neviem prestavit bez neho. Maly mal 3860 g a 51 cm, ani som neverila, ze je naozaj nas, podla ultrazvuku sme cakali tak max 3100g 😅
Co sa tyka podmienok, je tu strasne plno, vidno to na personale, maju strasne vela roboty a nie vzdy sa vam mozu venovat, (niekedy ani nechcu), na sestonedeli je to taky extrem, bud je niekto strasne zlaty a ochotny, alebo uplne neprijemny.. aj detske lekarky, jedna mlada uplne uzasna, super pristup aj k vam aj k babetku, druha skoda reci, ked som od nej chcela vediet ci sa to malemu lepsi, vybehla na mna, ze nech sa nehrabem domov, aj ked na to som sa vobec nepytala.. rovnako aj sestricky. keby som tu bola len tie 4 dni, bolo by to fajn, teraz mi to uz zacina trosku vadit, ale co narobime 😒 dufam, ze do pondelku sa dostaneme domov a vsetko bude v poriadku.
tak nam drzte palce, aby sa mi z toho malinky dostal co najskor a aby sme sa konecne dostali domov, hrdy tato ho este ani na rukach nrdzal, chudacik, uz mu vazne chybame 😀

shakes
2. apr 2010

Ahojte všetci ja som rodila v Ružinove 24.09.2009 nakoniec nutnou sekciou.Mala som zazmluvneného lekára a vrelo odporúčam Križka mladšieho. Je to skvelý človek milý a vie sa vcítiť do vašich pocitov. Je jednoducho perfektný už ho mali pri pôrode aj moje dve kamarátky a nevedeli si vynachváliť. Naozaj neoľutujete.

tikuska
5. apr 2010

Ahojte, gratulujem k novým bábätkám. 😉
My máme tiež problémi z bruškom a neovplivním to ani stravou. Používame Espumisan sirup je banánový a malému chutí. 25 kvapiek za pol hodinku začne poprdkávať a potom krátka prechádzka a sme vykakaný. 😀

vera293
6. apr 2010

ahojte,ja som tiez mala planovanu sekciu spojenu s operaciou teraz pred dvoma tyzdnami,a robil mi ju dr.Krizko ml.,a je jednoducho skvelý,lepšieho doktora som ešte nezažila 🙂

evina2412
6. apr 2010

ahojte kocky, som tu novacik a chcem sa s vami podelit o svoje pocity a skusenosti, Ruzinov ok, aj personal, mala som zazmluv.dr. Ferianca, skvely odbornik, empaticky a profesionalny pristup, sestonedelie to uz bolo horsie, jedna sestricka bola velmi naladova a podrazdena..........

evina2412
6. apr 2010

pre Adelaine .........dr.Foltin ok, 1tehotenstvo nam nevyslo a dr.Foltin bol ten co ma drzal nad vodou

tinkarisko
6. apr 2010

Ahoj mizulienka a bola si na antolskej spokojna alebo nie? Lebo ja som pocula na antolsku same staznosti. A kto ta rodil na antolskej,ked sa mozem opytat? 😀

barbik
7. apr 2010

Ahoj teresse,
som buduca mamicka - planovany termin porodu: 18.08. a chcela by som sa opytat na porodne referencie Dr. Španku.
........pripadne kocky, nerodili Ste niektora u neho?

Diky

cheerlady
7. apr 2010

ahojte baby,ja len,ze ak do soboty neporodim,tak v sobotu nastupujem do ruzinova,tak potom budem moct pridat osobne skusenosti 🙂

iwet001
7. apr 2010

ahojte, nas dnes po 9 dnoch konecne pustaju z Ruzinova domov, uz som myslela, ze sa tu zblaaaaznim, maly sa stale vracal na fototerapiu, 5 dni som ho dostavala len na kojenie, no hroza.. Ale dnes uz konecne ideme domov, tak sa tesime 🙂 evina, ako vyzerala ta sestricka?

opica
7. apr 2010

barbik...zvacsa skusenosti nie moc dobre, precitaj kus dozadu, uvidis...ja s nim nemam boh vie ake skusneosti...tazke moj nazor je radsej sa mu vyhnut ;)

barbik
7. apr 2010

opica,
ake konkretne skusenosti s nim mas?

opica
7. apr 2010

barbik, nasla som tie prispevky :

petronela4 (1 dieťa - čaká bábätko, termín má v marci 2010 (45. tt)) - 5. mar o 13:00

pridavam sa k babenam ktore boli vcera v poradni u dr. Spanku to je fakt deeeeeeeees. uz som ho mala 2x a dufam ze do stvrtka uz porodim, aby som ho uz nemusela vidiet neviem si predstavit s nim rodit

opica (1 dieťa) - 5. mar o 13:46

baby, k spankovi len tolko...ja som stastna, ze som nanho nemala stastie pri porode, lebo by ma piclo

ale mala som nanho stastie na gynekologii po porode, nemali miesto na 6-nedeli, tak som bola hore..
a poviem vam, ked lekar nepozna zakladne lieky na vysoky krvny tlak a sestricky sa pyta,na co to je (ja som framaceut a teda to boli fakt vseobecne najpouzivanejsie lieky) a pride vyvonany jak do baru...normalne som dakovala, ze som ho nestretla...a ta arogantnost, ze kolko porodov maju,preco ideme vsetky rodit do ruzinova a na mna riadne ani nekukol...hold, kazdy sme nejaky, ale jeho pristup sa mi vobec nepacil...a tym poznatkom o lieku ma dostal, cize si o nom myslim svoje...

hanka274 (27, este chvilku Ruzinov, okres Bratislava)

spanka mi bol vzdy nesympaticky a posobil na mna riadne arogantne...

hanka274 (2 deti) - 5. mar o 13:55

a namyslene... ten jeho pochod cez chodbu... ani bu ani mu...ani neodzdravil...nist...

evina2412
7. apr 2010

pre Iwet001 - no neviem ci ju presne opisem, stihla vyssia, docela fesi, cierne dlhe vlasy zapute do copu, taky snedy typ zenskej, no bola velmi neprijemna, hned ako ma doviezli zo saly mala moju izbu na starosti a nebola mi ochotma ani pomoct preliest z vozika na postel....no katastrofa, kedze som mala velmi tazky kliestovy porod a cela som bola zasita ☹

evina2412
7. apr 2010

tiez som pocula nie nakjrajsie referencie na dr Spanka-ku, he....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre