Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

evina2412
7. apr 2010

inac kocky co budete najblizsie rodit drzim palce a odporucam epiduralku, je to nadhera prekecat s manzelom 1 dobu porodnu a nemat bolesti, no samotny porod - tlacenie to je o inom a ked malinke je velke ako moja Lindka 4150gr, 53cm tak to da zabrat 😵

laskonka
7. apr 2010

Tak a ja som stale doma, v ruzinove sa maluje, tak nemaju miesto a poslali ma domov ☹ , ak to nepride do piatku, co tazko, tak v piatok rano idem na prijem a to uz budu musiet mat miesto. Keby som mala zazmluvneneho lekara, tak by bolo aj miesto aj po porode, uz by som mala moj pokladik v naruci. No co uz, musime cakat, len dufam, ze to bude v piatok.
Neviete nahodou kto ma sluzbu v piatok na porodnici? Na Suchanka by som trafit nechcela, ale pri mojom "stasti" neviem neviem.
Drzi palce vsetkym, ktore caka v najblizsej dobe porod.

cheerlady
7. apr 2010

laskonka v piatok ma sluzbu dr.Krisko st.,v sobotu dr.Andel a v nedelu dr.Krisko ml.. mna by ale zaujimalo kolko lekarov je naraz v sluzbe-ved ak je viac poodov naraz,tak jeden nemoze stihat. ja mam prist na prijem v sobotu,tak sa tam asi stretneme 🙂

cheerlady
7. apr 2010

evina a tvoj manzel mohol byt s tebou aj pocas prvej doby?? 😕 lebo ja som pocula,ze oni ho zavolaju az ked sa ide naozaj rodit,takze to vsetko pred musis zvladnut sama..

simonka11
7. apr 2010

cheerlady - ja som rodila v januari a moj manzel bol aj pocaj 1 doby porodnej so mnou cize v ruzinove partner moze byt pri tebe cely cas uplne od zaciatku ako ta prevezu na porodnu salu🙂!!!!

laskonka
8. apr 2010

Ahoj Cheerlady, dakujem za info, tiez som rozmyslala nad tym, ze by tam nemal byt len jeden lekar, ked je tolko porodov, ale uvidime, ja sa uz neviem dockat. Ak by si ma spoznala tak sa ozvi, budem rada. Drzim palce 🙂

cheerlady
8. apr 2010

simonka ale na porodnu salu ta asi nedaju hned,nie?ako to vlastne prebieha-prijmu ta,spravia uzv,napoja ta na pasy a potom?

laskonka neviem,ci ta podla tej fotky spoznam,ale ak ty mna hej,tiez sa ozvi 🙂 bude s tebou aj manzel?

laskonka
8. apr 2010

Jasne ak by som ta spoznala tak sa ozvem 😉 , budem tam mat manzela, nechcem tam zostat sama v cudzom prostredi.Dufam, ze vyvolavat zacnu hned po prijme, kedze je tam vela rodiciek, tak ma snad nenechaju uz dlhsie cakat. Som zvedava ake to bude, taktiez som si zaplatila epidural, preco tak strasne trpiet ked sa to da ulahcit.

cheerlady
8. apr 2010

laskonka ja tiez dufam,ze vyvolavacku dostanem este v ten den a nebudu to natahovat 😒 a este dufam,ze bude volny nadstandard 😖 a epi mam aj ja zaplatenu,ja som strachopud 😅 a manzel sa ako citi?ten moj naprv nechcel ist ani za svet,tak som ho nenutila ale potom si to sam rozmyslel a teraz sa tesi,tak som rada,lebo sa budem urcite aj ja citit istejsie,ked bude pri mne 😔

evina2412
8. apr 2010

cheerlady- ano mohol, no neviem ako to prebieha, kedze ja som mala pri sebe ak kamosku-por.asistenku bola cely cas pri nas, az do vytlacenia malinkej, tak drim palce

evina2412
8. apr 2010

inac som prekvapena, mna nechcel moj lekar nechat prenasat, kedze uz nie som najmladsia ako prvorodicka, termin some mali 17.1. a rodili sme 18, tak ze som dostala po vysetreni kontrakcie a uz to islo, ale trvalo to dlllho......kontrakcie mi zacali rano okolo 8.30 a porodili sme o 20.15h .....drzte sa dievcata

cheerlady
8. apr 2010

evina ja som mala termin v nedelu,ze ak budem cela,tak v utorok do poradne a tam mi povedal,ze ak do soboty nic,tak v sobotu ficim na prijem 😒 aj ked by som bola radsej keby sa to spustilo same,ale tak co uz,mozno si to maly este rychlo rozmysli-ma na to este 2dni 😅

barbik
8. apr 2010

Keby ste nahodou niektora mala skusenosti s porodom u Dr. Španku, budem rada, ked napisete 🙂

cherryblossomgirl
8. apr 2010

Ahojte,

ja som v ruzinove rodila pred 2 tyzdnami a maximalna spokojnost - hlavne s porodnikom (MUDr. Diveky)..

chcela som sa vas spytat, kedy treba ist na skriningove vysetrenie usiek? viem, ze v ruzinove maju pokazeny stroj, takze nas poslali bud na antolsku alebo na kramare.. len mi uslo, kedy tam mame ist. Neviete pls poradit? 😅

zuzlicak
8. apr 2010

Ahojte baby, v piatok bude mat sluzbu aj dr.Kozolkova kedze k nej idem na monitor na 9posch. Vcera mi povedali ze tam maju taku masovku ze nemozu prijmat, iba urgentne pripady a ze prenasat sa moze 2 tyzdne po termine...Ja ak neporodim do pondelka tak v pondelok idem na vyvolavacku.uz sa neviem dockat lebo zatial chodim len kazdy druhy den na monitor a domov ☹ Drzim palce co Vas to caka uz cez vikend

laskonka
8. apr 2010

cheerlady, moj manzel tiez najprv nechcel, tak som mu povedala, ze by som ho tam chcela a ze to bude pre mna jednoduchsie ak tam bude, ale ak tam ma byt nasilu, tak radsej tam budem sama a on mi po tyzdni povedal, ze ma tam nenecha samu ved na to ho mam aby stal pri mne. Milujem ho a som mu nekonecne vdacna, ze je mojim manzelom. 😵

mon84
8. apr 2010

cherry, na to vysetrenie sa ma ist hned. Ja som tiez rodila pred 2 tyzdnami. Teraz som volala na Antolsku a tam mi povedali, ze v ruzinove je uz opraveny pristroj. Uz som sa tam aj objednala. Cislo do ruzinova je 02 482 347 19

laskonka
8. apr 2010

no v ruzinove je riadna masovka, lebo na antolskej vraj nieco prerabaju, v ruzinove nejaku cast maluju a na kramaroch vraj minuly tyzden ani nepustali partnerov k porodu, pretoze mamicky tam lezali jak sardinky. Nechapem preco sa teraz rozhodli malovat, ked je tolko porodov, mne je to jedno ja si prinesiem aj postel, ale domov uz bez maleho nepojdem 😀. Uz ma 2x poslali domov a 3-krat sa nedam.

cheerlady
8. apr 2010

no ja nemam nikoho zazmluvneneho,ale bolo mi povedane,ze mam v sobotu prist na prijem,tak ja pevne verim,ze tam aj zostanem! 😠

simonka11
8. apr 2010

cheerlady - no mna prijali vecer pretoze mi odtiekla plodova voda a povedlai ze kontrakcie su iba slabucke ( vysetrili ma , urobili ultrazvuk a ozvy srdiecka ) a potom ma dali na izbu cakateliek ale tam manzela so mnou nepustili , lebo povedali ze do rana aj tak neporodim a ze na izbu cakateliek nemoze ist partner lebo keby tam bola dalsia rodicka tak aby aj ona mala sukromie......(a celu noc kazdu hodinu pocuvali ozvy srdiecka ) a rano mi dali klistir v porobe cipkov a osprchovala som sa a isla som na porodnu salu a tam mi dali oxytocin v podobe infuzie a ta mi tiekla az do porodu cize od 6 rano do 16 kym som neporodila......a kedze mi davali infuziu som musela skoro stale lezat co bolo dost zle lebo som mala silne kontrakcie ale strasne pomaly som sa otvarala .... a epidural mi pichli az okolo 14:30 .... a ten vrelo odporucam potom som si mohla konecne oddychnut a nacerpat nove sily.... a vlastne manzel bol so mnou od tej 6 rano co ma dali na porodnu salu.....( mna cakat vlastne nenechli dlhsie lebo ja som mala svojho doktora tak preto) , je to vyhoda lebo keby mas zazmluvneneho tak by ta uricte nenechal ani prenasat a by ta odrodil hned...tak ti drzim velmi palce nech mas rychly porod a co najmenej bolestivy a nech ti vsetko dobre dopadne🙂)))

cherryblossomgirl
8. apr 2010

Mon, dakujem 😵 tak to sme boli spolu v porodnici 🙂 kde si lezala?

a na to vysetrenie ste uz boli? objednali ste sa na konkretnu hodinu a aj vas nacas vysetrili?

cheerlady
8. apr 2010

simonka no ja sice nemam nikoho zazmluvneneho,ale chodim k dr.,ktory mava sluzby v ruzinove a povedal mi,ze mam prist v sobotu na prijem,lebo zrovna sluzi a ze ma odrodi (bez toho,ze by som ho mala zaplateneho),tak ho beriem za slovo 😕 🙂 takze po vstupnych vysetreniach mi asi daju vyvolavacku a vlastne uz odvtedy bude moct byt mm so mnou?ci vyvolavacku nedavaju na sale ale na tej izbe cakateliek? 😕

marcy30
8. apr 2010

Ahojte, chcem si ist zajtra vybavit epidural, neviete, ci treba hned zobrat aj peniaze alebo sa najskor len nieco vypisuje a plati sa az potom? a este je to stale na 014, kazdy den od 13.- 14.00?

cheerlady
8. apr 2010

marcy ano,je to na 014 od jednej do druhej,tam najprv vypises taky dotaznik a "pokecas" s anesteziologom a potom,ked ti to potvrdi,tak mozes ist do pokladne zaplatit.ale mozes si to nechat aj na inokedy,len by som si to nenechavala az na den D-neviem si predstavit ako by som v tom strese este utekala do pokladne 😅

marcy30
9. apr 2010

dakujeeem cheerlady 🙂

simonka11
9. apr 2010

cheerlady -
no pravdepodobne ti asi daju vyvolavacku ako mne v podobe infuzie oxytocin a daju ta asi hned na salu... ..mna dali na izbu cakateliek preto lebo som volala svojmu lekarovi a ten povedal ze pockame do rana ci sa to prirodzene rozbehne a kedze sa to nerozbehlo tak preto mi az rano dali vyvolavacku.....
ale vlastne ty tam dojdes s tym ze ti treba vyvolat porod cize ak nebudu mat vela rodiciek tak ti to vyvolaju hned........ ja som neprenasala len mi odtiekla plodova voda cize u man to bolo trosku ine🙂)) lebo ked ti odtecie plodova voda musis do 24hod. porodit......

cheerlady
9. apr 2010

simi diky,no sama som zvedava ako to bude,nerada by som tam este lezala a cakala a myslim,ze kedze maju plno,tak aj oni sa ma budu chciet co najskor "zbavit" 😀 jedine coho sa bojim aby ma neposlali domov,ale mam aj v knizke napisane 10.4. hospitalizacia.

mon84
9. apr 2010

cherry, rodila som v pondelok 22.3. a bola som na nadstandarde na izbe 42, je celkom mozne, ze sme sa stretli 🙂. Objednane sme az buducu stredu na 14:10. Je to v poliklinickej casti na -1 posch. (tam niekde, kde sa vybavuje epi)

bibulienka
9. apr 2010

cheerlady mne ked vyvolavali porod, dali mi este na vysetrovni ked som prisla cipok, vypisali papiere a urobili CTG..potom som sa 2 hodiny prechadzala,... a potom som isla na porodny box..zase na monitor....potom mi pustili plodovu vodu a uz to frcalo....

bibulienka
9. apr 2010

teda cipok = prostaglandin, ja som nedostala oxytocin, nebolo treba 😉 😉 😉 😉 .. ale aku formu zvolia bude zavisiet na tvojom lekarovi a na tom ako je tvoje telo pripravne na porod (porodne cesty, krcok)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre