Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

maaja
15. apr 2010

member, aj ja mam syna 30.03., ale 2007 ;)
tiez porod v Ruzinove, spokojna som bola ...
a rodila som v termine, bez vyvolavacky, od prvej kontrakcie po narodenie cca 3 hodky - takze uuuplne super na prvorodicku ...

a nikto neriskne poslat porod niekam inam !!!

member
15. apr 2010

Cicus13 - manzela ku mne pustili, hned ako dorazil to som este lezala povinne 2 hodinky na porodnej sale, i ked ma potom previezli na izbu, bol chvilu so mnou este i tam, dokonca i maleho mu ukazali a dali mu ho aby sa s nim mohol potesit, boli uplne zlati. Takze nemaj obavy, ak by to nestihol, ze nebude ani neskor u teba.
Ked teraz na to s odstupom casu spominame, je nam to velmi komicke, ako som mu volala aby prisiel a mna uz odvadzali na porodnu sala, a ako som sa snazila aby som mala vyrovnany hlas, lebo som sa bala aby sa mu nic nestalo, lebo ked mu poviem, ze idem rodit a urcite to nestihne, tak pojde autom ako blazon aby to stihol.

maaja - rodit 3 hodiny, no to je super, a ja ze aky som mala rychly porod, dufam ze druhe budem mat za 2 hodiny

😀

cicus13
15. apr 2010

maaja, ja som to len počula, ale som rada, že to tak nie je 😅 😅 len som mala strach preto som sa pýtala....
member...viem si to predstaviť a ako poznám toho môjho neviem neviem ako by to dopadlo 😀 😀 letel by čo by to dalo 😀

katkav
15. apr 2010

keishatko, aj v ruzinovskej je to tak, ze okrem tatinka, ktory moze ist aj dnu a vidiet babatko aj ho drzat v naruci, ina navsteva ho uvidi iba cez sklo. 😉 jedine, ze by si pri porode mala niekoho ineho, napr. Tvoju maminku alebo sestru, pripadne sa spytala sestriciek...potom by si ta osoba dala modry navlek a mohla ist s Tebou do novorodeneckeho, navstevu do novorodeneckeho pustat inak nesmies, aby si podrzali babatko, vozicek das ku sklu a oni ho mozu obzerat, kolko chcu.
Tiez som rodila 4 hodiny, epi mi nestihli dat, manzel priletel z biskupic za 6 minut, mal stastie, ze nestretol policajtov, som velmi rada, ze to stihol.
Aj v auguste to bolo tak, ze najviac 4 mamicky sa zmestili do izby, neverim tomu, ze by tam bolo mamiciek sest, tie izby nie su take velke, ved kazda mamicka ma pri sebe aj babatko, tak 6 by sa ich tam urcite nezmestilo. Tiez nas po porode davali na 10. poschodie a ked sa uvolnila izba na 9. tom, tak nas stahovali. Na nadstandard som sa nedostala, ale dolezitejsie pre mna bolo, byt s malym a co najskor kojit, povedala som si, ved to nejak tych par dni vydrzime. 🙂 dufam, ze postupne budu prerabat trosku aj novorodenecke oddelenie - sestonedelie, mohli by vymalovat a nieco spravit so zachodmi a sprchami, to by bolo super. 😉 lebo desiate poschodie vyzera v pohode, cistucko, ako ma nemocnica vyzerat. Uz len to sestonedelie, ale to asi nebude tak skoro mozne, nakolko tam maju neustale natresk. 😉 snad, kym pojdem rodit druhe, tak sa to spravi. 😀

cheerlady
17. apr 2010

ahojte baby,tak maly Risko sa nam narodil 10.4.2010 o 22:01 😵
a co sa tyka porodu,tak do nemocky som prisla o deviatej rano,o dvanastej som dostala vyvolavacku-kontrakcie kazdych 5minut,ale dali sa vydzat.o stvrtej poobede mi prepichli vodu a to sa spustili kontrakcie kazde 2minuty,takze som bola skoro non-stop v bolestiach.o piatej prisiel mm,dali mi epi-uzasna vec!neviem si to bez nej predstavit,kedze maly sa narodil o desiatej vecer,ze by som dovtedy bola v tych bolestiach.no a samotny porod-pre mna nie moc dobry,lebo dr.bol dost drzy,ja som sa snazila z celych sil,lenze maly mal rovne 4kg,tak to islo velmi tazko,az druhy lekar mi potom stlacil brucho a maly bol konecne na svete mm plakal ako maly chlapec,bol to pre neho uzasny zazitok a aj ked najprv nechcel ist k porodu,teraz to vobec nelutuje no lenze potom prislo sitie - zaziva bez umrtvenia a tristvrte hodinu!myslela som,ze odtial uteciem,dr.bol dost surovy a este aj drzy-idiot,by som bola zvedava,ako by sa on tvaril,keby som mu "ho" zaziva "stopkala"!
prve 2dni som bola na standarde,ale potom sa uvolnil nadstandard a nelutujem-hlavne kvoli vlastnemu wc-ku a sprche na izbe-je to na nezaplatenie,neda sa to porovnat s tymi hroznymi zachodmi na standarde 😖
a inak minuly stvrtok mali tak plne,ze zastavili prijem a posielali rodit na antolsku a na kramare a dokonca aj tie,co mali zazmluvnenych lekarov!

cherryblossomgirl
17. apr 2010

Cheer a u koho si rodila???

cheerlady
17. apr 2010

cherry u andela..

cicus13
17. apr 2010

Cherrlady....škoda, že niektorý lekári sú taký necitlivý.. 😠 ale aspoň to vynahradí to maličké keď ho už máš pri sebe 😅 .
Tak ale vidím, že som nakoniec bolo niečo pravdy na tom, že ťa môžu poslať preč z nemocnice 😠 😠

cherryblossomgirl
17. apr 2010

Fakt? na andela som pocula vela pozitivnych ohlasov, tak som prekvapena 😕

a gratulujem k Riskovi 😵

cheerlady
17. apr 2010

cherry ja k nemu chodim ako k mojmu gyn. a tiez som necakala take spravanie. ja som porodila vecer o desiatej a on mal sluzbu az do rana.a okrem mna uz tam nebola ziadna rodicka,tak asi bol z toho nervozny,lebo som pocula ako mu sestricka hovori,ze uz len ja a moze si ist lahnut..no uz je to jedno,len ma sklamal ako clovek.

cherryblossomgirl
17. apr 2010

No ocividne nemal svoj den 😕 aj to co si pisala o tom siti - nechapem, preco ti nepichli este jednu davku EPI .. ja som rodila u Mudr. Divekyho a ten bola fantasticky, aj potom pri siti ma napichal aj lokalne, aj EPI este ucinkovala, takze som necitila skoro nic

jaja25
17. apr 2010

Tak super že to máš za sebou a zdravé bábatko doma. No to ma tiež šokovalo že posielali preč. Páni. Neviem ktorú inú nemocnicu by som si vybrala. ☹

cheerlady
18. apr 2010

cherry diveky mu asistoval,kedze som maleho nevladala vytlacit,tak mi stlacil brucho a maly bol vonku.bol pri mne sice len 5minut,ale mala som z neho uzasny pocit-upokojoval ma,ze sa nemam bat,ze mi pomoze,aby babatko uz vyslo von,ze sa nemam zlaknut,ked mi zatlaci na brucho,no proste jeden velmi mily,prijemny a sympaticky clovek 🙂

mizulienka
18. apr 2010

ahojte, tak ja som rodila 3.4.2010 u MUDr. Papcuna, tiez velmi mily, simpaticky porodnik, nemala som ho ani zazmluvneneho, mal sluzbu, ale bol fakt dobry 🙂
s tym, ci psielali rodicky prec z ruzinova, zevraj ano...boli sme este v nemocnici, a za jedno doobedie tam bolo asi 14 porodov, mali vsetko preplnene a ze vtedy posielali na antolsku a kramare rodicky....to som len pocula, neviem, co je na tom pravdy....
my sme boli v nemocnici dlhsie, kvoli zltacke a aj ja som mala ete nejake komplikacie...a personal bol velmi mily, ja som len cakala, kedy konecne pride nejaka sestrickovska furia, ale nic take sa nedialo...fakt som bola velmi milo prekvapena 🙂
prve som rodila na antolskej a neda sa to porovnat, sestricky o 100% milsie a ochotnejsie v ruzinove 🙂)

a bola som cely cas "iba" na standarde, ale tiez bolo ok...boli sme 4 maminy a 4 babatka 🙂 ale bola aspon sranda a stale sa tam nieco dialo 🙂 boli mi sice ponuknut nadstandard ale mne sa uz nechcelo stahovat a ani menit "kolektiv" 😀
takze ruzinov hodnotim velmi kladne 🙂

zuzlicak
18. apr 2010

Tak uz sa mozme aj my pochvalit..mame to uspesne za sebou, 12.4 rano o 7 prijem, o 12 vyvolavacka, ktora zabrala hned ale bez otvarania takze som si tie kontrakcie vytrpela lebo mi nemohli pichnut epi..Nakoniec sa dr.KOZOLKOVA(odporucam kazdej!!!!!uzasna doktorka s takou praxou ze to oceni kazda!!!)rozhodla mi prasknut plodovu vodu ktora uz bola zelena takze v pravy cas...no po prasknuti take kontrakcie ze pomooooc tak dosla anesteziologicka mi pichnut iba stvrtinovu epiduralku aby som sa zacala viac otvarat, to som bola zatial na 5 prstov...no epi mi ucinkovala asi 15 minut a po 15 minutach kontrakcie uz ze sa mi mala sama tlacila von takze anesteziologicka nestihla prist a pichnut mi davku..dosla ked uz mala mala hlavu vonku tak ze jedine na co mi to zaucinkovalo bolo sitie kedze ma ani nenastrihovali, roztrhala som sa vnutri tak som to ocenila aspon v tom ale porod som si vytrpela v bolestiach..no ale pri tom vsetkom mi to ani nedoslo..Bola o mna taka starostlivost, sestricky na porodnici super a o doktorke ani nehovorim!!!Nastastie som sa dostala hned na nadstandard, myslim si ze uplne na nezaplatenie..fakt to WC a sprcha na izbe to je PLUS...Z nemocnice som odchadzala v piatok, mali asi 4 izby na nadstandarde uplne volne takze baby sup sup rodit nech to chytite 🙂)

jaja25
18. apr 2010

To je super že to už máte za sebou. Úprimná gratulácia... 😀
Dúfam že ja to moje tretie porodím rýchlo a bude všetko OK.
Držím palce všetkým ktorých to najbližšie dni čaká 😉 😉

simonka11
18. apr 2010

cheerlady , zuzlicak , mizulienka gratulujem Vám k bábatkam a hkavne nech su zdravučke..!!!

cheerlady
18. apr 2010

zuzlicak ja som odchadzala vo stvrtok 🙂

beboo
19. apr 2010

ahojte chcela by som sa opytat je nutne si do Ruzinova priniest aj sobasny list alebo nie? lebo myslim ze pri prvom porode som ho mala a teraz to na ich stranke nepisu tak neviem....

a mate niekto skusenosti s MUDr. Redechom, mali ste ho niekto zazmluvneneho?
dakujem velmi pekne

bibulienka
19. apr 2010

beboo sobasny list v auguste 2009 nebolo treba... a ktoreho dr.Redechu mas na mysli, mladsieho alebo starsieho??? pri mojom porode bol okrem mojho lekara aj dr.redecha mladsi...aj ma prijimal do porodnice a zasival po porode a bol velmi mily a sikovny, jazvu mi ani nevidno... 😵 😵 😵

beboo
19. apr 2010

bibulienka dakujem, tak si ten sobasny nebudem brat.
myslela som dr. Redechu mladsieho, som rada ze si s nim mala dobru skusenost lebo by som si ho chcela zazmluvnit ak sa bude dat. 🙂

zuzlicak
19. apr 2010

cheerlady vy ste vsetky odisli vo stvrtok, este aj v stredu dost odislo a ostali tam asi 3 izby plne 🙂..ja som bola 2 dni sama na izbe a nikto nikde 🙂 ze to uz dlho nemali...Velmi dobry cas si vybrali nase kuriatka 🙂ziadna masovka

cicus13
19. apr 2010

beboo...Dr.Redecha rodil kamošku v oktobri a tiež ani krivé slovo naňho, že je dobrý....tak baby čo to máte za sebou gratulujem Vám a babatká nech sú zdravučké...ä
akurát Vás čítam, že skoro všetky ste mali EPI, ja by som chcela tiež, len sa toho bojím.. ☹ ☹ no a ten nadštandart by som chcela tiež tak dúfam, že do júla na mňa počkajú 😀 😀 a ozaj koľko izieb je toho nadštandartu??

cheerlady
19. apr 2010

zuzlicak no ja som mala odist uz v stredu,ale maly dostal zltacku 😒 no tak to sa fakt casto nestava! 😉

baby,vy ste po odchode z nemocky balili babatka na siroko??? 😕 lebo ja som to tak pochopila,ze ked pri odchode mi maleho zabalili do postoliek,tak ho tak mam balit aj doma aspon kym nepojde v 4tyzdnoch na sono klbikov.

beboo
19. apr 2010

dakujem cicus za informaciu, snad sa mi teda podari si ho zazmluvnit.

tej epi sa nemusis bat, ja uz som jeden porod s epi mala a absolutne ziadne vedlajsie ucinky, uz som si ho bola zaplatit aj teraz k druhemu porodu sice som iba v 34 tt ale podla lekarky to vyzera ze pojdem coskoro tak pre istotu kedze musi byt zaplateny vopred.

to balenie nasiroko zaujima celkom aj mna, lebo pred 2,5 rokmi ked som porodila prveho syna tak sa este balilo dlho az do 3 mesiacov a teraz som kdesi pocula ze len tie 4 tyzdne tak dufam ze to tak bude 🙂

bibulienka
19. apr 2010

ja som davala postolky len tri tyzdne, potom sme boli na usg klbov a dr.povedal ze uz netreba, ze je to OK... 😵 😵 😵

laskonka
19. apr 2010

keishatko v ruzinove moze navsteva vidiet babatko len cez sklo a myslim, ze je to dobre, babo si postupne musi zvykat na prostredie a na tej chodbe je vela ludi a hluku, predstav si, ze si 9 mesiacov v tichucku a zrazu taky hluk a vsetko nove 🙂

jaja25
19. apr 2010

Mňa po prvej epi veľmi svrbelo 1 deň brucho a po druhej som mala asi 12 hod. pocit upchatého nosa- ako keď sa začína nádcha, ale nič nevyfúkate. Nemusíš sa báť. Epi je perfektná a má minimálne nežiadúce účinky... 😉

jaja25
19. apr 2010

Laskonka- teraz máš v pase užívateľa dve deti. 😀

cicus13
19. apr 2010

baby ešte otázočka....chodili ste na nejaký predpôrodný kurz??? a to organizuje nemocnica, alebo je to súkromné a musíte si to cvakať sami....sestrička mi totiž dala nejaký papier a ešte nevysvetlila tak dumám.. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre