Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

klara5
24. máj 2010

karmelka77 ja mam presne take iste skusenosti ako ty. Mala som komplikovany porod- vakuum aj klieste...5 dni mi nefungoval mocovy mechur, takze som nemohla mat maleho pri sebe. neustale sa ma chodili sestricky ironicky vypytovat, ze kedy si maleho " racim" uz zobrat k sebe. Ale ja som fakt bola na tom dost zle, so zavedenym kateterom som sa predsa nemohla starat o maleho, neda sa drzat sacok s mocom a zaroven dieta... 😖 a k tomu este kazdu chvilu infuzky, lebo som takmer vykrvacala. Maleho mi mali nosit kazde 3 hodiny na kojenie, niekedy som ho nevidela ani cely den, alebo ho priniesli najedeneho, hocikedy sa povracal a nechcel sat. NIKTO, NIKTO, vam tam nepomoze...ide doslova o psychicke tyranie....samozrejme, ze som nemala dostatok mlieka, cele dni som preplakala, kazda sestricka tam na mna zazerala, ale ja som ozaj nemohla za to, ze moj zdravotny stav bol mizerny. Bola som na nadstandarde, bola to aj tak hroza, prekonala som poporodnu depresiu, ktora prerastla do panickej poruchy.
Na Slovensku sa totiz extremne zanedbava PSYCHICKA podpora zeny po porode. Poporodne depresie su obzvlast nebezpecne nielen pre matku, ale ohrozene je jej konanim aj dieta. Ten pristup sestriciek, ktora vrcia uz od rana, vam k psychickej pohode fakt nepridaju.... Vzdy som chcela aspon 2 deti, ale ked si spomeniem, ze by som sa mala v porodnici ocitnut este raz...NIKDY ☹

jaroe
24. máj 2010

baby da sa v Ruzinove rodit aj v inej polohe ako klasickej na chrbte? Viem, ze oficialne nie, ale ci je tam nejaky lekar, ktory by sa dal ukecat.Dakujem

vivianaba
24. máj 2010

Kocky dakujem, vsetky vase skusenosti a postrehy sa zidu. Som rada ze na Krizka citam same chvaly, snad sa aj ja pridam k spokojnym mamickam. Chcem ku nemu chodit uz od nejakeho 33tt, dufam ze ma vezme, ale snad ano.

Karmelka, Klara - je mi luto ze ste mali blbu skusenost, pritom toto je nieco naco netreba ani vela penazi v zdravotnictve (argument ktorym sa kazdy ohana) skor ochotu a ludsky pristup a trochu zmyslu pre hygienu. Musime sa my mamicky hlasit o slovo a kritizovat inak sa to nezmeni. Horsie je ze mame prilis male paky, lebo porodnic je malo a teda nemozeme argumentovat tym ze pojdeme inde.

Jaroe - bola si uz na prehliadke porodnice? Ja sa chystam niekedy v najblizsich tyzdnoch. Nemaju tam nahodou polohovatelne lozko? Tam si sice na chrbte ale nelezis, mne sa toto zda ako dobra alternativa. Alebo chces rodit nejako uplne inak napr. v drepe? Neviem ci sa na to da nejaky lekar na Slovensku ukecat, ak ano bola by som milo prekvapena.

jaroe
24. máj 2010

vivianaba, s tym polohovanim na lozku neviem ako to je. Mne napr. jedna PA tvrdila /nie z Ruzinova/ ze do polosedu ma mozu dat az ked bude vidiet hlavicku. To sa mi zda uz neskoro. Na prehliadke porodnice som este nebola, dufam, ze to este stihnem. O Ruzinove som doteraz vobec neuvazovala, tak preto na poslednu chvilu zistujem, ake to tam je.

vrutocan
25. máj 2010

caute kocky chcela by som sa opytat ci nahodou neviete kolko sa plati u Dr. Secanskeho v Ruzinove. Chodila som k nemu ale vraj sa stal sukromnym gynekologom.
diky

karmelka77
25. máj 2010

@klara5 ved o tej psychyke to je hlavne!! Ja som tam prerevala dva dni v kuse a vsetci na mna divne zazerali a ked som mala ist konecne domov, maly dostal zltacku a to ma uz polozilo...ked sa ma detska lekarka pytala preco placem, ze ved maleho vyliecia, a ja som jej uprimne povedala ze som uz mala ist domov, pozrela na mna ako na vraha a zacala mi popisovat co sa moze stat, ked sa jeho zltacka nevylieci (pritom mne neslo o to ist za kazdu cenu domov, iba mi to v tom stave psychyckom akom som bola doslo luto). Tak na toto vsetko mi porozpravala ze pri hodnote bilirubinu nad 300 (podotykam ze maly mal 270) moze prist k poskodeniu mozgu a ze ci to chcem riskovat...no povedzte moze toto jedna lekarka povedat totalne zdeptanej zene po porode???? Takze taky je pristup lekarov dnes...

adelaine
25. máj 2010

karmelka, neda mi nereagovat...
jedna vec je zly pristup k zenam, dalsia vec je poporodna depresia
a tretia vec je naozaj vysoka hladina bilirubinu, je jedno ci to bolo 270 alebo 300,
pstit domov by ta nepustili, lebo naozaj to nie je sranda....jadrovy ikterus
vie poskodit nenavratne mozog....
ako si citam, mala si neskutocnu smolu na Ruzinov.....ale su aj dobre ohlasy.

bibulienka
25. máj 2010

ahojte baby, vidim ze tu pisete svoje "zazitky" z ruzinova...neda mi nenapisat aj svoj pohlad.... mala som stastie na nadstandard...co bolo super..sprcha nad zlato 🙂 🙂 🙂 🙂
kazda zena po porode je velmi precitlivela, ovela viac ako predtym, a niektore z nas na to nie su zvyknute..rozplace vas hocico..nehovorim, ze sestricky boli uzasne, ale ja som nestretla ani jednu ktora by mi nepomohla ked som ju poziadala...musite sa pytat, musite "otravovat"....mozno budete mat pocit, ze otravujete...moze to tak byt...alebo aj nie...len vy to tak budete vnimat.... aj ja pracujem v zdravotnictve a viem, z e namozem mat kazdy den naladu....hoci na sestonedeli by mali sestricky vediet, ze hormony si s vami robia co chcu a snazit sa vam pomoct, najma ked sme prvorodicky a v takejto situacii sme po prvy krat...najdolezitejsie je ze babo je OK a po par rokoch aj tak zostane len "spomienkovy optimizmus" 😵 😵 😵

zuzpolka
25. máj 2010

bibulienka súhlasím s tebou, dobre si to napísala 😉
ja som si tam tiež poplakala čo som tu vôbec nespomenula( bolo to tiež preto že sme už mali isť domov a nepustili nas,,,,ale nie kvoli žltačke-tu malinká vôbec nedostala 😕 ,,,,ale zistili jej šelest na srdiečku a kvôli tomu sme museli zostať dlhšie,,,,,, kojenie nám najako s malou nešlo, bol problem s prisatím a jedna sestrička mi ju nasilu tlačila na prso 😝 .......tak to som tiež revala aj s malou ☹........ aj napriek tomu všetkému spomínam na to všetko už len v dobrom 🙂 🙂

karmelka77
26. máj 2010

@adelaine mne neslo o pustenie domov ale o ten pristup ako moze jedna lekarka povedat zene po porode take nieco ked cely zivot pocuvam ze novorodenecku zltacku ma kazde druhe dieta a nic to nie je, a hlavne v stave v akom sa vacsina zien po porode nachadza!! Asi si ma zle pochopila...jasne zeby som tam bola aj dva tyzdne keby bolo treba, aj ked s tym pristupom by som asi nebola na 9tom poschodi ale inom uz...🙂)

karmelka77
26. máj 2010

@adelaine a este jedna vec, keby mi mal vtedy kto povedat ako to tam chodi, urcite by som si to zariadila inak...a nemusela som prezit to co som tam prezila...je dobre ze toto tu citas, len si z toho zober hlavne vsetko co treba, a nepozeraj na dobre ohlasy, lebo ako to chodi, akonahle je problem, pridas sa na stranu tych zlych ohlasov, ked si to vsetko dopredu nezariadis...
Baby ktore maju dobre skusenosti su take ktore pridu do porodnice ked maju kontrakcie kazdych 5 minut, odtiekla im plodova vodu a su otvorene aspon na 4 cm...parkrat potlacia, babo je vonku a idu na nadstandard a za 4 dni domov, ver mi bola som tam dva tyzdne a videla som vselico...ale tym ta nechcem strasit samozrejme.

boise
26. máj 2010

tak ako ja som tam bola 7 dni, maly mal zltacku...den pred porodom som bola na cakacke..takze nemala som ani odtecenu vodu, ani som nesla za 4 dni domov..a nemozem na Ruzinov nic zle povedat...Kolko ludi, tolko chuti...

adelaine
26. máj 2010

..ja sa nestaviam na stranu nikoho, nerobim si iluzie, ze v nemocnici je super,
ale ako hovoris, skusim posudim......

a na margo nemocnic, aby bol porod eno nuno aj s porodnou asistentkou pri ruke,
na to treba ist asi za hranice do viedne, kto ma 3000 eur, tak o neho je postarane....
u nas ani jedna nemocnica nie je vyslovene o plusoch ale ani o minusoch,
tak to prosim ta tak neprezentuj....
a dalsia vec, som zdravotnik, takze trosku nieco o zltacke viem,
nie je zltacka ako zltacka....ale nechcem sa opakovat.

angellinka
26. máj 2010

caute baby.v pond idem prvy krat do poradne do Ruzinova,lebo som sa rozhodla rodit tam.Prvy krat som rodila na Antolskej.
Kedze som tam este nebola,chcem sa spyta(viem ze sa tu uz pisalo,ale neviem to najst) ze kde su ambulancie,aby som tam nemusela behat hore dole.Diky moc
a este jedna vec.Ak chcem epiduralku,treba absolovvat aj nejaku prednaske.Lebo na Antolskej som rodila s Epi,a tam sme tu prednasku museli absolvovat.

jaja25
27. máj 2010

Angellinka- Keď vojdeš do polikliniky, zober si na recepcii poradové číslo a tam ti povedia do ktorých dverí ísť. Fungujú dve poradne. Vraj v tej prvej to chodí rýchlejšie. Aj ja idem prvý krát, ale v utorok. A k tej epidurálke- potrebuješ absolvovať pohovor z anesteziológom, ale neviem kde. Naposledy som rodila pred 4. rokmi a nepamatám si. myslím, že to bolo vtedy na -1. Ale nech ti poradia baby ktoré teraz nedávno rodili. 😉

boise
27. máj 2010

baby epiduralka sa stale vybavuje na -1, v prvej poradni vam daju vsetky info na jednej A4 😉

adelaine
27. máj 2010

...kocky, boise ma pravdu, je to -1.posch., anesteziologicka amb. v starej polikl.casti,
pre tehotne maju ord. casy kazdy den medzi 13-14.00 hod., daju vam precitat
poucenie, a lekar vam da potvrdenie, ze PEDA sa moze podat...
plati sa potom 106 eur v pokladni..
v Ruzinove ti epiduralku bez poucenia a zaplatenie urcite nedaju, takze je dobre si to
vybavit vopred.

vivianaba
27. máj 2010

Boise, Adelaine, dik za info o epiduralke, toto zaujima aj mna. Mozem rovno nabehnut do tej anesteziologickej ambulancie alebo treba mat najprv ten info harok A4 z prvej poradne? Lebo ja tam asi do poradne nebudem chodit, budem mat zazmluvneneho lekara a budem chodit priamo k nemu. Dik. 😉

adelaine
27. máj 2010

vivi, ja som dosla do anesteziologickej ambul., neboj nebudes tam sama,
vzdy je tam plno tehuliek 😀 a oni ti daju anesteziologicky dotaznik,
ci skor anamnezu, to musis vyplnit...takze vsetko sa odohrava tam...

angellinka
27. máj 2010

jaja 25-diky za info,ja mam zazmluvneneho lekara,som k nej objednana na 12.30,a hned vybavim aj tu EPI.
Aj na antolskej to bolo tak,ze bez poucenia Epi nepichnu.len tam to bolo hromadne,prednaska 1 krat do tyzdna a tam sme dostali a potvrdenie.
adeleine-106 euro,pred dvoma rokmi to bolo este okolo 2500,tak aj to islo hore 😨

boise
27. máj 2010

vivi mozes ist rovno k amesteziologicke 😉

jaja25
27. máj 2010

@angellinka Aj ja som objednaná na 12:30, ale v utorok. Tak sa možno v pôrodnici stretneme- ako sa poznám, tak ja určite budem prenášať, takže ťa asi počkám... 😉

angellinka
27. máj 2010

jaja25-tak super,mozno sa stretneme 😉 aj ja som prvy krat prenasala,tak uvidime ako dopadneme teraz.
To znamena ze ked som objednana na 12.30,bude to urcite na ten cas?Alebo mam ratat,ze si posedim dlhsie?Ja idem k Mudr.Tomkovej 🙂

jaja25
28. máj 2010

Ak si objednaná- môžeš aj napriek tomu tú pol hoďku čakať, ale je to určite lepšie ako tie poradové čísla 😅 . Ja idem k MUDr.Divékimu. No a tie naše baby by nemuseli byť také lenivé a mohli by sa narodiť aspoň okolo termínu, nie? 🙂

angellinka
28. máj 2010

pol hodka je este v pohode,na antolskej to boli niekedy aj 2 hod 😝 😝
ty jaja pocuvaj,my mame ale naozaj skoro narovnako termin,nakoniec sa tam stretneme 😉

karmelka77
28. máj 2010

@adelaine ušla ti pointa - stale hovorim ze o zltacku neslo, ale sposob akym to povedali!! Dalsia vec - u nas mozes mat porodnu asistentku pri tychto veciach a urcite to nevyjde na 3000 EUR..ale nebudem sa s tebou hadat, lebo ked si zdravotnik hovori samo o sebe, staci ak mas znamu sestricku a hned sa o teba inak staraju, takze objektivna urcite nie si...a mala si len stastie...co vo vela pripadoch baby nemaju...bohuzial a to nehovorim len o sebe

adelaine
28. máj 2010

karmelka, mas pravdu, toto nie je produktivna debata...
a ak si si nevsimla, este som nerodila a po dalsie nebudem ta
presviedcat, ze mam ci nemam znamosti...tot vsio na tuto temu 😉

jaja25
28. máj 2010

@angellinka tak pošli aspoň krstné meno do IP- nech ťa potom hľadám... 🙂

sylvia36
28. máj 2010

ahojte jaj25 a angelinka, aj ja mám termín 29.júna, možno sa tam stretneme 🙂

valy
28. máj 2010

Ahojte, ja by som rada pridala svoju pozitivnu skusenost s Ruzinovom.
Prve dieta som rodila v 2007 na Antolskej a mala som aj zazmluvneneho lekara, ktory ma na tychto forach dost velke PR, napriek tomu to bol des po vsetkych strankach. Kazdy tam na mna kaslal stylom odrodili ste, tak chodte domov a uvolnite nam tu postel a preto som potom este dlho mala problemy (zdravotne).
V Ruzinove som bola super spokojna, uplne iny a ovela zodpovednejsi a serioznejsi pristup lekarov aj sestier. Rodila som u doc. Holleho a som mu velmi vdacna za to, ako vyborne moj porod odviedol (Babo malo vyse 4 a pol kila a pomohol mi ho porodit prirodzene bez nejakych zlych nasledkov, co sa mi zda doteraz ako maly zazrak - po tyzdni som uz pomaly nevedela, ze som rodila. Par dni pred porodom som totiz uz mala kvoli skusenostiam z prveho porodu nocne mory, ako mizerne na tom zas budem.)
Mala som nadstandard a strasne som ocenila napr. aj to, ze mi jedlo doniesli na izbu, lebo na tej antolskej som musela z poslednych sil vzdy zliezt z postele a ist si po jedlo na chodbu, co bol vtedy pre mna dost problem, alebo hladovat.
Detske sestry az na jednu vynimku boli v Ruzinove tiez velmi ochotne a mile a jedna bola dokonca tak super, ze v noci ste ani nemuseli ist za nou, len co pocula nejake dieta plakat, hned prisla na izbu, ci nepotrebujete pomoc. Detska primarka bola dost stroha, asi toho ma dost, ale ostatne doktorky boli mile a ked som sa nieco pytala, vzdy mi odpovedali.
Celkovo som tam bola velmi spokojna a keby som sa rozhodovala znova, zas by som sa pre Ruzinov rozhodla, lebo som sa tam citila ako clovek a nie ako dalsie cislo v poradi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre