Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

skutik
30. apr 2008

mate prosim niekto skusenost s MUDr. Kozolkovou? mam na nu znacne rozporuplne referencie a nakolko nad nou uvazujem, ze by som si ju zaplatila k pôrodu, som z toho dost zmatena... pôvodne som si nechcela nikoho platit (lebo nikoho nepoznam osobne) a chcela som rodit na Antolskej.... a vidite, nakoniec som sa rozhodla pre Ruzinov a rozmyslam nad Kozolkovou...bola som tam tento tyzden na poradni a bola to teda riadna masovka... 😒

zoldy
1. máj 2008

SKUTIK:Kozolkovu doporucujem,je to uplne najlepsia porodnicka,aku som pocas praxe stretla,je rychla,rozhodna a nerobi v kritickych situaciach chyby...ja sice babo planujem az o dva roky,ale keby nahodou sa podari skor,uz teraz mam odlozene peniazky na jej zazmluvnenie...
ZABKA:Ako sa dari?Mala poslucha? 🙂

tinni
1. máj 2008

skutik, ja som ju zazila pri mojom porode, sice nerodila mna, ale pripadala mi fajn, vedela, co robi a este pri tom bola aj vtipna 😀 A pocut ju je cez dve poschodia, a pritom take male ziena 😀 😀 😀

zoldy
1. máj 2008

TINNI:suhlasim,ju pocut vsade...ale je uzasna... 🙂

zabka1003
1. máj 2008

Tribitka, že zlavu 😀 😀 a to prečo si tam bola tak dlho 😕
Skutik - vidíš ako človek mení názor, ja som tiež chcela na Antolskú do poslednej chvíle a nakoniec som rodila v Ružinove🙂 ale neľutujem, v podstate som bola spokojná..a hlavne s jednou sestričkou, ktorá tam už nerobí 😀
Zoldy, ahojky..darí sa nám fajn, malá v pohode, je zlatučká, robí nám radosť..
A ty by si išla rodiť k vám do Ružinova? 😉

zabka1003
1. máj 2008

Baby a dr.Kozolková je tá, ktorá mala nedávno niečo s rukou? Taká nižšia blondína drobná?

zoldy
1. máj 2008

Zabka:potesla si ma,dakujem...ano,to je Kozolkova,mala,hlucna,so zlomenou rukou 🙂 Isla by som tam rodit,uz len kvoli nej...ono Ruzinov nie je zla nemocnica,len tam je vela roboty a a niekedy sa nestihalo dostatocne sa venovat mamickam...a poznam tam baby,takze to je mala vyhoda,preco Ruzinov...ale zas nie za kazdu cenu,pri rizikovej tehotnosti zvazujem aji ostatne nemocnice...

zabka1003
1. máj 2008

Zoldy, ved to je jasné, aj ja by som išla rodiť tam kde poznám ľudí, určite je to výhoda..
No s tým venovaním je to pravda..nie je na to čas..ale tak zase sa to asi ani nedá, ked je tam taký "frmol"..ved vy ste sa ani nezastavili..koľkokrát som tak sledovala, že fakt si nemáte čas ani sadnúť..tak som sa to aj snažila pochopiť, že ked som niečo potrebovala, že to nie je hned..

Veľa báb sa sťažuje na sestričky a pod. Ale ono to je asi aj o konkrétnom človeku..niekomu vadí všetko, aj malinký detailík..a niekto je nenáročný a myslí len na svoje bábätko a prekusne aj hrozné sprchy, WCka a sem-tam nejakú poznámočku od sestričky..

Ja sa teda nemám na čo sťažovať..a hlavne som bola spokojná ako ste sa mi starali o malú na novorodeneckom za tých 10 dní..fakt super 😉

zoldy
1. máj 2008

Ale zasa pozor,ty si bola jedna z mala uzasnych mamiciek,ktore si tam preskakali aj to tazsie,je tak????a vedela si pochopit aj nas...a od nikoho som nedostala take pekne a uprimne objatie od radosti,ze ides konecne s malou domov... 🙂 😀

zabka1003
1. máj 2008

No veru, preskákala..počnúc 22 hodinovým pôrodom, ktorý skončil VE, cez silnú žltačku, a dosť problémy s kojením...
Ale asi som fakt trpezlivý človek, lebo na to, že malú som tam skoro vôbec nekojila, kedže bola stále u vás, alebo bola neskutočne spavá, tak som sa doma potrápila, a bez jediného príkrmu stále plne kojím...tak som aj hrdá na seba, že sa oplatilo..
No tak a po desiatich dňoch, ked sa za teba prihovorí sestrička na vizite, aby ťa už konečne pustili, a oni ťa aj pustia, no nevystískala by si ju?! 😀 😵

zoldy
1. máj 2008

no vystiskala si... 😀 na taketo okamihy sa nezabuda... 🙂 ty si bola dovod toho,preco som zostala v ruzinove aspon na ciastocny uvazok a neodisla som uplne...ked som prisla do roboty a videla tam milu,statnu mamicku,je to lepsie ako neprijemne ufrflane damy,ktore si myslia,ze zjedli vsetku mudrost sveta...ale nastastie takych tam nebolo az tak vela... 🙂

zabka1003
1. máj 2008

No veru, ale tak robiť s ľuďmi je najhoršia práca..tak sa to hovorí a tak to aj je🙂
A vidíš možno, keď ty budeš mať za dva roky bábo, tak ja možno druhé a stretneme sa ako spolupacientky🙂

zoldy
1. máj 2008

uz sa na to moc tesim 🙂

danka86
1. máj 2008

baby, zacinam mat strach z toho, ze som si nezazmluvnila lekara ☹ a som taka citlivka a bojim sa, ze ci to tam psychicky zvladnem.. Zoldy a ty tam robis sestricku, alebo si robila?? 🙂 A poznas aj lekara Andela?

zabka1003
1. máj 2008

Danka neboj zvládneš to..
Ja som tiež nemala zazmluvneného lekára, a personál aj lekárka pri pôrode boli skvelí..akurát, že by to nemuselo možno toľko trvať..ale pôrodné asistentky a aj lekári sú tam super a postarajú sa o teba..
Neboj 😉

danka86
1. máj 2008

no, ja uz mam strach a muz mi povedal, ze tam da na mna pozor, tak uvidim.. 😀 😝

jesssie
1. máj 2008

Lekára Andela som síce pri pôrode nemala, ale zažila som ho počas tých pár dní čo som tam bola po pôrode. Chodil k nám na izbu, pýtal sa, poradil, pomohol. Pripadal mi veľmi milý a ochotný, niekedy fakt citlivejší ako tie ženy - doktorky. Len som zírala aký je skvelý.

skutik
1. máj 2008

tak dik za skvele referencie na Kozolkovú... ta poradna bola sice rychlovka, ale nakolko som s tym viac-menej ratala, lebo ju inak ani nepoznam, tak som to moc neriesila... dakujem 🙂

tribitka
2. máj 2008

skutik, ja by som zase na Kozolkovú nemohla dať pozitívnu referenciu..... 😖

katka.1
2. máj 2008

Ahojte tehulky. Ja som sa vcera vratila z Ruzinova. Uz sme si mysleli, ze ideme rodit, ale nist. Malinkej sa este nechce. Tak nas vcera poslali domov. Ale poviem vam, maju tam riadne fofry. Je to tam uplne preplnene. A tych porodov... fuuuuu. Stale tam behali s novymi babatkami. A je pravda, ze mamicky musia vzdychat na chodbe. Zial nie je kde. Ale personal tam je fajn. Sestricky maju pevne nervy. Ako klobuk dole. Naozaj. Ja som mala rodit u Kocha, ale aj tak som skoncila v Ruzinove. A to som sa brutalne bala. Ale je to tam dobre. Staraju sa tam o kazducku tehulku.
A co sa tyka Kozolkovej. Ja ju mam zazmluvnenu. Mne sa ona velmi paci. Je to taka mala zlata srandistka 🙂

danka86
2. máj 2008

jessie, andel je moj gynekolog a je naozaj skvely.. 🙂 skoda, ze som si ho nezazmluvnila..

cicushka
2. máj 2008

katka) no teraz sa rodia "dovolenkove" deti...tych je vela 😀

danka86
2. máj 2008

no ved to je to.. ze to vsetky maminky ktore sa v lete nudili, teraz rodia 😀 aj ja by som uz isla...

cicushka
2. máj 2008

danka) aj ty si sa nudila 😀

danka86
2. máj 2008

😅 asi tak nejak....

jesssie
2. máj 2008

danka86
tak teba to tuším dnes čaká. No držím palčeky. 😲 😲 😲

danka86
2. máj 2008

no necitim sa nejak zvlastne.. obcas pichne, zatka pomaly odteka a mam pocit, ze po troske aj voda.. ale nic zvlastne..

janca704
2. máj 2008

Ahojte, precitala som si par poslednych stran, chcela som sa dozvediet, ci je vyhodou zazmluvnit si lekara. Stale sa neviem rozhodnut. Chodim k dr. Divekymu a je super a keby bolo peniazkov nazvys, tak si ho isto zazmluvnim, no pre necakan financny "odliv" sa to trosku skomplikovalo.
Takze rada by som vedela najma to, ci lekar, ktoreho si rodicka zazmluvni sa jej venuje aj pocas prvej doby porodnej, teda vlastne az do samotneho porodu, alebo ci jednoducho ho zavolaju uz ked sa ide rodit. Nerada by som, aby sa mi nikto tesne pred porodom nevenoval a aby nasledkom toho nevznikli komplikacie, ktore by ohrozili dietatko 😖 . Napriek tomu, ze tam bude manzel, zacinam mat dost strach 😅

janca704
2. máj 2008

A este jedna otazka, asi pre najcerstvejsie maminy. Udajne je dobre zobrat do porodnice aj vlastne oblecenie pre babatko, kedze je tam teraz taky naval. Vraj sa moze stat, ze ho nebudu mat do coho prezliect 😝 Je to tak?

lyrra
2. máj 2008

ja som mala zazmluvneneho Dr. Divekyho a uz by som to zvazovala. Uz som o tom pisala v inej teme

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

sluzbukonajuci lekar mi o tretej rano povedal, aby som zatelefonovala svojmu zazmluvnenemu lekarovi, ze porod postupuje - ja ani nikto z personalu sme sa mu nevedeli dovolat - mobil nebral, prisiel ma pozriet rano, ked prisiel normalne do sluzby, prepichol mi vodu a odisiel operovat. Potom sa u mna stavil cca o 4 hodiny, aby zistil, ze porod nepostupuje. Dostala som oxytocin a do dvoch hodin som mala porodit, tak sa o tie dve hodiny zase ukazal. Potom uz chodil castejsie, vzdy bol mily, ale nakoniec som porodila o stvrtej poobede. Maly neplakal, bol krieseny, mal zle Apgar skore a doteraz ma nasledky, rehabilitujeme, cvicime chodime po lekaroch a to vsetko v dosledku "tazkeho porodu"... Nie som odbornik, ale myslim si, ze sa dalo aj skor zistit, ze porod nepostupuje (uz v noci) a riesit to a hadam by vtedy maly nemal take nasledky ako teraz. Inak personal bol super, vsetci strasne fajn, akurat mi pripadalo, ze ked som mala zazmluvneneho lekara, ostatni sa spolahli, ze ma bude riesit len on. Pri porode bol super, ale v prvej dobe porodnej toho vela od neho neocakavaj. A nie je to len moja skusenost, ale aj kamoskina.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre