Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

cicus13
16. jún 2010

@adelaine epi mám zaplatenú mám totiž nízky prah bolesti 😀 ... a Dr. Redechovi chodím iba do poradne, zazmluvneného ho na pôrod nemám, ale je to zlatý človek.....
@kikuliak....redecha má poradňu každú stredu od jednej číslo dverí 53 aspoň myslím takže sa treba prísť s ním dohodnúť, ale je fakt milý a ochotný...môžem len odporučiť... 🙂

beboo
19. jún 2010

pridam aj ja svoju skusenost s porodnicou v Ruzinove - pred 10 dnami sa mi tam narodil druhy syn. personal na porodnici uplne perfektny, vsetci mili a ohladuplni, najvacsia moja vdaka patri MUDr. Redechovi ktory je naozaj vyborny a mily lekar, pomohol mi porodit mojho 4,33 kg syna bez nastrihu (sitie neskor sice bolo nutne ale z inych dovodov kedze som mala mensi problem ktory sa takto vyriesil a aj to sitie bolo uplne bez problemov a par hodin po porode som chodila aj sedela co je neporovnatelne s prvym porodom kedy som nemohla ani stat na nohach 2 tyzdne take bolo sitie bolestive) a porodnej asistentke pani Martinke ktora bola uzasna a naozaj mi velmi pomahala. Personal na nadstandarde tiez uplne v pohode vsetci boli prijemni aj ochotni pomoct, lekari aj sestricky. Jedina vec s ktorou som bola nespokojna bol stav kupelne na nadstandarde - bohuzial o nejakom nadstandarde nemoze byt rec. Pritom by stacilo doraznejsie dbat na umyvanie kupelne a bolo by to znesitelne (za celu dobu kupelna umyta len raz, aj to iba v strede, rohy a kuty v hroznom stave). Takze moja skusenost je az na spominanu kupelnu velmi pozitivna a kludne by som isla do Ruzinova znova.
A este jedno velke pozitivum: po porode mi ihned prilozili maleho (kedze pri prvom porode sa nic take neudialo tak som ani nevedela od prekvapenia co mam robit 😅 ).
Este raz obrovska vdaka a ucta doktorovi Redechovi a porodnej asistentke pani Martinke.

angellinka
20. jún 2010

beboo-rada citam tvoju skusenost 😉 kedze v najblizsich dnoch ma tam caka porod 🙂
a ako je to s tym nadstandartom?Ked ma budu brat zo saly,mam zahlasit ze by som aj ja chcela?Lebo viem,ze dopredu sa neda zajednat.kedze by som chcela aj ja nadstandart,nie som nadsena z toho ze sprchy su na chodbe.Na Antolskej sme mali kupelnu spolocnu 2 izby,a to bola sprcha neustale obsadena,ja som sa sprchovala aj 5 krat za den,kvoli nastrihu.
A este jedna otazka,kolko sa plati za nadstandart?
beboo-mala si aj epi?

sylvia36
20. jún 2010

ahojte aj ja sa pridávam, dnes ma prepustili z pôrodnice, 16.6. o 15:48 sa mi narodila dcérka Nela, 3210 g a 50 cm, sekciou. Momentálne je tam neuveriteľne veľa mamičiak, v stredu 16.6. bolo 18 pôrodov, mamičky už ležia aj na 10tom. Mňa dnes pustili v podstate ako na štvrtý deň a to som mala sekciu... Musím naozaj vyzdvihnúť úroveň personálu, ktorý je napriek tomu, že má trikrát toľko roboty stále veľmi ochotný pomôcť.

beboo
20. jún 2010

angellinka ked prides do porodnice na 9. poschodie pojdes s porodnou asistentkou do vysetrovne, kde je monitor a tam sa ta porodna asistentka bude pytat rozne otazky aj to ci chces nadstandard, tam treba nahlasit ze mas zaujem a potom ak bude volny tak po porode ta automaticky nan odvezu. plati sa 16,60 Eur na den.
epi som mala a vdaka epi som mala komplet cely porod absolutne bezbolestny. a tymto som si spomenula ze som zabudla podakovat aj pani doktorke ktora mi epi pichala, lebo aj vdaka tomu bol porod super.
drzim ti palce a prajem aby si mala porod rovnako pohodovy a tiez len pozitivne skusenosti 🙂

nibiru
20. jún 2010

@beboo kolko stala ta epiduralka?akujem

beboo
20. jún 2010

nibiru epi stala 106 Eur

angellinka
20. jún 2010

beboo –diky 😉 epi som mala aj ja pri prvom,a chcela by som aj teraz.Mne po pichnuti epi,sa urychlil porod.
a plati sa aj epi dopredu?Co ked mi ju nestihnu pichnut?Potom vratia peniaze?Predsa byvam 60 km od Ba,neviem ci budem mat to stastie a dostanem ju 😉
sylvia36-blahozelame !!!! 🙂

beboo
20. jún 2010

angellinka nemas za co 🙂 epi sa plati dopredu, v pripade ze ti ju nepichnu vratia ti spat peniaze.

nina88
21. jún 2010

Ahojte, neviete čo je na tom pravdy,že 5 dní dozadu zomrelo bábo pri pôrode v Ružinove??

barus1133
21. jún 2010

Ahojte, bebbo, sylvia36........ste ma svojou skúsenosťou potešili 😉 ... ja som síce len v 20 tt, ale tiež budem rodiť v Ružinove a tiež u Redechu, tak ste ma povzbudili, že to hádam prežijem 🙂
.... kočky nemáte skúsenosť? Chodím teraz do poradne k MUDr. Demečkovi a MUDr. Redecha hovoril, že môžem už k nemu, alebo ostať ešte u Demečka..... čo je lepšie? Bude stačiť, keď ma pôrodník spozná v tom 30 tt?

barus1133
21. jún 2010

@karmelka77 Ďakujem moc, 🙂 nabehnem hneď aj do lekárne, lebo som s už nevyspatá....... vôbec to nepoľavuje.....tak vyskúšam....

nibiru
21. jún 2010

nina88 tak to naozaj neviem ale aj to sa stava je to smutne dufam ze mi to nezazijeme ☹ no ked si vezmem ze na antolskej im minuli rok umreli 2prvorodicky a tri babatka jedno poslali domou cele dolamane co lekar nechcel mamicke robit cisarsky a dieta porodili kliestami zlomene rebra a klucna kost a tak ho pustili domou ked rodicia sli pediatrovi ten im hned povedal ze to je s porodu ako to ze ich pustili domou to bolo aj v spravach tak dakujem pekne 😖

nibiru
21. jún 2010

kocky a ked idede na tu prvu poradnu uz do nemocnice ste sa tam objednavali lebo ja tam idem o 2tyzne na kontrolu v piatok č.dvery 53 ale to uz budem aj v 36tt takze by som tam mala ist uz aj na poradnu a to som sa docitala ze je vo stvrtok a pride mi dost neprakticke ist tam aj vo stvrtok aj v piatok ☹

nina88
21. jún 2010

Veru, je to hrúza... Vraj to bola chyba lekára, utopilo sa v pôrodných cestách, mal urobiť sekciu, podcenil to. 23 min ho resuscitovali... ☹
Aj viem už ako sa volal lekár, ale nebudem to tu písať. 😒 Úprimnú sústasť rodičom, je to strašné... 😢
Držme si palce... 😉

nibiru
21. jún 2010

utopilo to sa da? no lekar by to asi neprezil keby sa to stalo mne no tak daj meno cez ip ja tam chcem ist rodit 🙄 tot je inak prvy pripad co som na ruzinou nieco zle pocula doteraz len same chvali ale vsak vsade su vinimky 😠

nina88
21. jún 2010

@nibiru TO SA MOžE STAť KAžDéMU LEKáROVI... 😖 A v každej nemocnici... Aj ja tam idem rodiť, napriek všetkému... 😉

nibiru
21. jún 2010

@nina88 aj ja kedze byvam 5min.cesty od nej kolegina tam porodila 2slecny a bola velmi spokojna 😀 normalne patrim pod petrzalku ale antolsku fakt nemusim raz som tam bola na pohotov.na gynde a doktor co vizeral ze zije na dlh tak pomne vrestal ze s placom som usla s ambulancie teraz naposledy v 20tt ked som tam bola koli klbu si ma prehadzovali pol dna z interneho na chirurgiu a potom traumatologiu a nakoniec mi na chyrurgii doktor vysetroval apendix ktory nemam od 14r. a na prednej strane tehotenskej knizky to mam napisane 😠 no keby som mu nepovedala co robi ze ja slepak nemam asi by ma aj operoval kreten 😀 to bolo aspon vidiet ako si tam podavaju informacie a po krasne stravenom dni lahsia o 2€ a vytocena jak hovado som si odrivala domou ze mama vidrzat 😠

nibiru
21. jún 2010

pisem jak somar povedali mi ze mam vidrzat ze nic somnou nemozu 😅 kedze som tehotna

nina88
21. jún 2010

Ide o to akú skúsenosť máš... Možeš natrafiť na debila hocikde... Ja som rodila na Antolskej,bola som spokojná so všetkým... Sestričky boli velmi milé a ochotné (môže to byť tým,že som nenáročná, ale aj tým že som mala šťastie na dobrých ľudí) a teraz idem skúsiť Ružinov... 😉 (zmenila som lekára, ide len o to)

nibiru
21. jún 2010

no ved s tych vsetkych tam bol nakoniec najmilsi traumatolog ten bol zlaty a mili ale pri tych nervoch a bolestiach uz mi too bolo jedno.... no ved preto je super ze si mozes vybrat mne na antolskej umrel aj nevlasny otec a pred rokom aj maly brat takze celkovo ju nemusim myslim ze aj stoho dovodu i ked v podctate zato oni nemohli robili co mohli ☹ ked si nato spomeniem neviem si predctavit ze by som tam mala stravit niekolko noci ☹

karmelka77
21. jún 2010

@nibiru ved toto je to o ocm som pisala ja davnejsie, tie tzv. pozitivne ohlasy na ruzinov mam pocit ze pisu sestricky odtial aby to nejak vylepsili..ani sa nedivim ze tam umrelo babo, koledovali si o to dlho, za kazdu cenu chcu aby kazdy rodil prirodzene a do poslednej chvile to neriesia. Ja ked som tam bola tak koli nedostatku posteli robili take veci, ze ich tu ani pisat nebudem. Ked babu s odtecenou plodovou vodou s kontrakciami kazde 3 minuty aj menej poslali na Antolsku zachrankou...dalsiu nechali 2 dni rodit a nakoniec sa tiez skoro babo udusili az ho museli kliestami vyberat atd...Ak sa da poslite mi to meno do posty..dik

beboo
21. jún 2010

@karmelka77 no ja teda ani nahodou nie som sestricka z ruzinova 😲 a som dost sokovana ze len preto ze niekto ma aj dobru skusenost je hned takto obvineny. uz nemam viac co dodat. je mi luto ze ked sem clovek pride povzbudit ine buduce maminy tak sa mu hned dostane obvinenia z podvodu. vela stastia ti prajem.

beboo
21. jún 2010

@barus1133 uplne staci ked ta porodnik spozna v 30 tt ja som zacala k dr. Redechovi chodit od 35 tt dovtedy som chodila k mojej gynekologicke do sukromneho centra.

arrett
21. jún 2010

@beboo Ja som rodila v Ružinove v novembri a som tiež maximálne spokojná. Pôrod bol fantasticky! Bez zazmluvnenia s EPI. Sestricky pri pôrode úžasné! Doktorka tiež. Milé, ochotne, usmievave. Povzbudzovali, radili, dokonca sme sa spolu aj smiali🙂) Na pôrod mám krásny zážitok a budem tam rodiť znova a neviem sa toho dočkať.
Taktiež sestricky na sestonedelie boli super. Vždy pomohli a poradili. Jedine mínus boli plesne na oknach a sprchy. No4 dni sa to dá vydržať. Nebola som tam na dovolenke. Bola som rám s dieťaťom a cely môj čas sa točil okolo neho. Prebalit, nakojit, vybozkavat, pritulit, uspat hladkanim...4 dni ubehlo ani neviem ako.
Mamiinky, prajem Vám z pôrodu tak krásny zážitok ako sme mali my. Skóre zotavenie a krásne, zdravé deticky. Pôrod je tá najkrajsia vec, pretože máte možnosť dať nový život!

lenka2929
22. jún 2010

@sylvia36 - gratulujem k narodeniu dieťatka. Hlavne vám prajem veľa zdravia.

sylvia36
22. jún 2010

@lenka2929 Lenka dakujem velmi pekne a ty ako? Ved aj tvoj Roman tam behal, ked mna uz brali na operačku... predpokladam, že už si doma aj ty s krasnym zdravym Romankom...

karmelka77
22. jún 2010

@beboo neviem kto ta obvinoval ale nevadi, nepochopila si to...kazdy ma svoje skusenosti a treba hovorit aj o tych zlych, lebo vela ludi j e potom prekvapenych len o to ide. Ale tak choro ako to tu niektore beru som este nevidela, neviem asi som bola v zlom obdobi v nemocnici alebo som mala "stastie" ze som natrafila akurat na takyto pristup, ale viem ze som vtedy nebola sama a nie jedina sa stazujem.

babusa1
22. jún 2010

Ahoj, ja by som sa sa rada pridala k spokojnym pacientkam ružinova, rodila som pred vyse troma rokmi a nestretla som sa so ziadnymi zlymi sestrickami ci lekarmi, a to som tam bola so synom az 8 dni, presla som si i 10 poschodie po porode kvoli nedostatku miesta na 9. a teraz sa opat chystam rodit do Ruzinova, mam to uz za par, tak sa potom ozvem, ako sme dopadli 😉

aarwen
23. jún 2010

@vivianaba dakujem zainfo, na tu poradnu som este nebola, idem tam zajtra rano, tak uvidime co a ako. 🙂 ja este neviem ci si dam niekoho zazmluvnit, ale skor asi nie, aj pri prvom porode som nemala nikoho dopredu dohodnuteho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre