Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

adelaine
29. júl 2010

staphylococus aureus

sirinka
29. júl 2010

@adelaine da sa to riesit aj docasnym odstavenim...ale musela by si si stale mliecko odstriekavat, resp. odsavat a potom skusit maleho opat dojcit...je to sice narocnejsie ale ak mas naozaj zaujem dojcit, mozno to stoji za pokus...

sirinka
29. júl 2010

@adelaine Všimnite si: Amoxicilín, obyčajný penicilín a niektoré ďalšie antibiotiká, ktoré sa často predpisujú pri mastitíde, sú zvyčajne pri mastitíde zbytočné. Ak potrebujete antibiotiká, musia byť účinné na Staphylococcus aureus. Antibiotiká účinné na túto baktériu sú cefalexín, cloxacilín, flucloxacilín, amoxicilín-kyselina klavulínová, clindamycín a ciprofloxacín. Posledné dva sú účinné pre matky alergické na penicilín. Počas užívania týchto liekov môžete a mali by ste naďalej dojčiť.
toto je zo stranky mamila.sk

adelaine
29. júl 2010

@sirinka
siri, lenze ako som pisala, je to kmen MRSA, cize rezistentny...je citlivy len
na oxacilin tusim...
ved dnes idem ku gynekologovi, budem mudrejsia, nech si lame hlavu on....

adelaine
29. júl 2010

@sirinka chcem to skusit tak, ze bude chvilku na UM, budem odsavat, len ci potom bude chciet
po flasi prsnik?

sirinka
29. júl 2010

@adelaine no tazko povedat, niektore deticky sa v pohode prisaju aj po flaske, niektore nie...uvidis...ak by sa ti chcelo hrat sa, mozes mu skusat davat s poharika...pripadne sa nakontaktovat na lakt. poradkynu, aby ti s tym pomohla...uvidis... drzim vam palce...

adelaine
29. júl 2010

@sirinka dakujem 😉

karmelka77
29. júl 2010

@adelaine staphylococus aureus sa neda nikdy zlikvidovat uplne, akekolvek antibiotika a pod...nemaju vyznam, raz ked ho niekto ma, uz s tym nic nespravi...ja ho mam dlhe roky a nepodarilo sa to...on sa na chvilu niekde schova, utlmi ale potom sa zas objavi...malemu na to nerobili testy??? ci ma vyznam vobec tlacit lieky a aj tak nic z toho...ja mam problem s imunitou koli tomu, narusenu bunkovu imunitu, byvala som castejsie chora, ale v poslednom obdobi nastastie nic...da sa s nim zit...len je bohuzial dost prenosny, aj slinami, ak je nahodou niekde v hrdle akurat, lebo on svina cestuje po celom tele...:(((

sirinka
29. júl 2010

@karmelka77 ja som ho mala dva krat v akutnom stave, druhy krat som tiez mala rozvrat imunity, cez otvorene rany na tele sa mi dostal do krvi, ATB som vtedy ale brala skoro 3 mesiaca vkuse... a pomohlo, nemam ho nikde vo vyteroch odvtedy...
rezistentna forma ale zrejme inac reaguje...

ziza55
29. júl 2010

babyyyy...a ako si ho ziskala v nemocnici?to je inak sila?a ako sa to prejavovalo?

adelaine
29. júl 2010

@ziza55
zrejme cez odsavacku alebo ako, tiez nechapem...mala som ragady na bradavkach :(((
a prejavuje sa to uz 3 tyzden co som doma, stale teploty, zapalene prsia, raz
jedno raz druhe, lekar mi povedal, ze to mam z toho, lebo neodsavam,
nakoniec sa vsak vyvrbilo z vyteru toto :((((((

ziza55
29. júl 2010

fuuuha...to mi je fakt luto..ze sa cely ten cas tesis na babo dojcenie...a pod..a nakoniec toto..mna by asi drblo 🙄 ...drzim palce..nech to nejako zvladnete..papa

adelaine
29. júl 2010

...tak nakoniec mi lekar nasadil ATB s ucinnou latkou cefalexin, pri nich sa moze dojcit...
keby mi potiaze pretrvavali, musim prestat dojcit ☹

adelaine
29. júl 2010

@ziza55
dakujem za podporu 😉 veru mas pravdu, uz len aby som sa z toho vystrabila,
a aby to maly nechytil 😖

sirinka
29. júl 2010

@adelaine najlepsia prevencia je tvoje materske mliecko...tym sa najviac posiluje imunita...

karmelka77
29. júl 2010

@adelaine a nemala si to nahodou uz predtym??? Ja myslim ze z odsavacky by si to nechytila ved ich kazdy den sterilizuju...na to su tam prisny, a to ja veru nemozem nic dobre povedat na Ruzinov...mozno pri porode skor si to mohla chytit...

sirinka
29. júl 2010

@karmelka77 ja by som povedala, ze najskor si to zaniesla do rany rukami...zrejme sa niecoho infikovaneho dotkla a preniesla si to na prsniky... tiez si nemyslim, ze s odsavacky, tie poctivo sterilizuju...

cherryblossomgirl
29. júl 2010

@adelaine tak to ma teda zaujalo.. ako sa to prejavuje? a ako sa to da vlastne chytit? keby si este mala nejake pochybnosti ohladom kojenia, napis annag alebo prsky

udada
30. júl 2010

ahojte, neviete mi prosím poradiť, od koľkej funguje dnes pohotovosť v Ružinovskej nemocnici? potrebujem ísť na gynekológiu. Ďakujem

kikuliak
2. aug 2010

Pekný deň mamičky, začínam 37 týžden a práve som sa objednala na ultrazvuk na t.č. čo mi dali v poradni 02/ 48234769 a dali mi termín až na 20 augusta čo sa mi zdá dosť neskoro. Chela by so sa radšej objednať niekde kde mi dajú termín skôr aj za poplatok no neviem kde. Mám pocit že nevydržím tak dlho 🙂 🙂 Ďakujem

cezarka7
2. aug 2010

@kikuliak ahoj, skus tu: http://www.novedieta.sk/?IDe=6233
klasicky utz tam stoji 10euro, vela stastia ;)

akdarka
2. aug 2010

@kikuliak mne dala rovno dr na poradni v Ruzinove telefon na http://www.gpn.sk/slovakindex.php?id=kontakt lebo v Ruzinove by som dostala termin neskor ako porodim 😝 takze skus aky termin ti daju, mna zobrali hned a platila som necelych 10€.

kikuliak
2. aug 2010

Už som sa objednala na zajtra. Teším sa a ďakujem.

kalinka2000
2. aug 2010

ahojte, a čo si myslíte o tom keď dr. na poradni pacientku vôbec nepošle na ultrazvuk? a ešte otázka - koľkokrát ste boli za tie posledné týždne tehotenstva na ctg? ja raz ☹

aktak
2. aug 2010

@kalinka2000 pri prvom tehu som na vtg nebola ani raz, az v den porodu, ale myslim ze sa ma chodit 1-2 krat ak je vsetko ok, utz je zo zakona tusim v 12, 20 a 30 tt, ale zvyknu robit aj viac ale zalezi od doktora

vanesska
2. aug 2010

kalinka... neviem v ktorom tt si ale ja som na ctg este nebola ani raz v ramci poradne v nemocnici...
ale na druhej strane oni zakazdym na poradni pocuvaju ozvy plodu takym nejakym pristrojom tak neviem ci to nahradza to ctg lebo pravda je ze ctg trva mozno aj 20 min. a toto trva minutku...
a na utz sa nechodi tiez v kazdej poradni... mne naposledy robili utz v 37tt a odvtedy uz nie a ani neviem ci este budu robit... je to strasne indivindi... aj ked myslim ze v jednej nemocnici by mali mat postupy rovnake no neviem ...

kalinka2000
2. aug 2010

vďaka za odpovede baby, pýtam sa pre istotu, lebo mám blbý pocit z toho že tesne pred pôrodom neviem či je dieťa uložené správne, posledný uzv mi robila ešte moja ambulantná dr v 35 tt.... ale veď snáď keď sa ozvem pri príjme, tak si to ultrazvukom overia...

karmelka77
2. aug 2010

@kalinka2000 pri prijme by ti ho mali spravit automaticky, vtedy robia aj prehliadku, aj utz...neboj, a co sa tyka ctg - ja som sice skoncila v nemocnici v 37tt ale az tam mi to robili prvy krat a potom 2 x denne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre