Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

pizzamati
8. máj 2008

Telusa možno že sa stretneme ty ideš na nadštandart? Ja nejdem najskor som chcela ale kupili sme drahý kočiar tak som sa vzdala nadštandartu. xixi. 😀 Ty máš zamluveného lekára? ja nie. 😵 Neboj zajtra budem na teba velmi myslieť. Nech všetko dopadne dobre a hlavne rýchlo.

manefan, dik za podporu a povzbudenie. Uvidíme ako to zvládneme. 😀

pizzamati
8. máj 2008

Ozi telusa berieš si do pôrodky niečo aj pre miminko? plienky deku rukavičky čiapočku? A pre seba berieš aj vložky aj župan a nočné košele? 😝

telusa
8. máj 2008

Pizzamati, na nadstandard nepojdem, aj ked som najprv chcela ... radsej kupim za tie peniaze nieco malemu ... Lekara som si zajednala Dr. Predajnu. Si zlata, ze zajtra budes na mna mysliet ...

Do porodnice si beriem pre istotu aj nieco pre maleho na oblecenie, lebo vraj tam maju naval a malo pradla, ... plienky beriem 3, deku 1, čiapočku 1, rukavicky 1, kosielka a dupacky 2x, no a samozrejme fesi supravu na odchod z porodnice! Este tam ani nie som a uz odchadzam ... 🙂 Ale co sa tyka tych veci, tak neviem ... ak mi sestricka nepovie, ze nemaju, nebudem nic vytahovat. To len pre istotu, ak nahodou.

Zupan si beriem aj 1 koselu, vlozky mam 2 baliky, ale tam by mali byt na WC, teda tak mi bolo povedane ... vraj svoje nepotrebujem. No uvidime.

Tak vela zdaru, drzim Ti palce ... a mozno sa v pondelok stretneme! 🙂

telusa
8. máj 2008

tie plienky (3 ks) som myslela latkove, inac este beriem pampersky, jeden balik! Vraj tie tam tiez daju, len neviem kolko na den.

pizzamati
8. máj 2008

Telusa. Si zlatá a aké máš pocity zo zajtrajšku? aj ťa niečo bolí? Alebo si uplne v pohode? Mna bolí brucho ako pri menštruácii už 2 den a stále nič. Budem ti zajtra poobede tíško závidieť že už isto máš po tom. Ale v dobrom neboj. Telusa ak možem ako sa voláš menom ? 😲 Aj ty si chodila na poradnu na č. dverí 53?

telusa
8. máj 2008

Pocity? ... panika! 🙂 Bojim sa, strasne, hlavne o maleho, aby vsetko dobre dopadlo! No ... prvorodicka! 😀
Sem tam ma boli trocha brucho a chrbat, ale ako u Teba .... stale nic. Inac volam sa Tereza. V poradni - c. dv. 53 som bola len raz, potom mi moj lekar povedal, ze staci, ked budem chodit k nemu, co som bola velmi rada. 🙂
Neboj, aj Ty to budes mat coskoro za sebou a mozno ma aj predbehnes! 🙂 do zajtra casu dost 🙂

zoldy
8. máj 2008

Manefan,ja si ta pamatam,ty si rodila v tom case,ked som ja odtial odchadzala... 😉

jesssie
9. máj 2008

Caute baby,
ja vam fandim aby vam pobyt na nenadštandarde dobre dopadol. Mňa po pôrode dali asi na 8 hodín na normálne izby lebo nadštandard bol plný, ale ledva som čakala kým ma preložia. Malá sa narodila o štvrtej a o ôsmej ráno nám na izbu došli dve rómky a to som ani oka nezažmúrila. Aj na záchod a do sprchy som sa bála ísť. Mala som tam foťák a mobil a oni dve len pokukovali po mojich veciach a hadam čakali na nestráženú chvíľu. No možno by sa nič nestalo, ale nadštandard bol už iná káva. 😉 😉

enajka
9. máj 2008

ja si preto asi radsej nic cenne nebudem na izbu brat ved naco zbytocne riskovat no nie?Ale tiez chcem ist radsej na nadstandard.Jessie a porod bol aky? Kto ta rodil?

tucika
9. máj 2008

Ahojte, ja som rodila v ruzinove pred 5 tyzdnami. mala som zazmluvneneho Dr. Divekyho a vsetko prebehlo bez komplikacii a bola som max.spokojna. Po odteceni plodovej vody ma prijali, natocili monitor, p.asistentka ma "poriadne" vysetrila zo spodu, aby tomu pomohla (au au au), dostala som klystir - na uvolnenie (vsetky rodicky dostavaju cipky a ja klystir(?), neviem preco, ale nakoniec som bola rada, oddialilo mi to stolicu po porode).No a po absolvovani wc a sprchy ma dali na box a napojili na monitor, dostala som dva fyzaky, injekciu do zadku a cipky - vsetko aby sa rozbehol porod a uvolnili cesty. Kontrakcie boli dost neprijemne, hlavne ked som bola na monitore a nemohla som sa hybat. Potom som uz zacala pozadovat epidural, ale stale som bola iba na tri cm otvorena, tak mi doktor schvalil iba mezokain. Anesteziologicka mi zaviedla kateter - uplna pohoda, ziadna bolest a ani neprijemne to nebolo - to ocakavanie ulavy prekonalo vsetky obavy. No a potom uz bolo vyborne! Treba si odsledovat bolesti, aby anest. stihla v cas prist, lebo mne epi zaberala az po cca 20-25min. a dopichavali mi ju cca kazdu hodinu. Otvarala som sa kazdu hodinu jeden cm a ked som uz bola na 9cm, tak mi p.asistentka vysvetlila ako tlacit, vyskusala som si to na necisto, pochvalila ma a to uz nabehol cely tim, vsetci povzbudzovali, 2 p.asist. mi lezali na bruchu a na styri kontrakcie som malinku vytlacila. Aj ma nastrihli ale to som vobec necitila a ani sitie. Anest. este dopichla epi a este na druhy den som mala pokoj od bolesti. (Alicka sa narodila v noci o 00:33). Manzel bol potom so mnou este 2hodky.Pre nedostatok miesta som bola prve dve noci na standarde a potom na nadstandarde. Som si myslela ze standard celkom v pohode ale ked som prisla na nadstandard, tak sa to nedalo porovnat! A to aj ten nadstandard ma svoje muchy - zle vetranie, smrad z kanalizacie a z vloziek, upratovacky takmer neupratuju...Ale na standarde ste niekedy aj 4 na izbe, na 22rodiciek fungoval jeden zachod a aj tam nesvietilo svetlo a iba dve sprchy...Dalo sa to prezit ale tak som sa tesila domov!!!

jesssie
9. máj 2008

enajka,
rodila ma doktorka Tomková. Predtým som o nej nič nepočula, ale bola v pohode. Malú mi ukázala hneď ako sa narodila a vždy mi hovorila čo práve robí, resp. čo sa bude diať. 🙂 Pôrod som mala rýchly. Nečakala som, že porodím za 3,5 hodiny od prvej kontrakcie. 😅 Doma sa mi to tak rozbehlo, že po príchode do nemocnice som začala rodiť už vo výťahu. Rýchlo sme bežali na sál, zhodila som handry, šup na stôl a dr. mi oznámila, že už vidí vlásky. Ešte som asi trikrát potlačila a Nikolka bola na svete. Proste bez epidurálu, bez monitoru, bez klistíru. Nič z toho sme nestihli. 😲

najjanka
9. máj 2008

Jessie,
mna asi tiez caka rychly porod, aspon dufam. Uz teraz som slusne otvorena a to mam este nieco vyse dvoch tyzdnov do terminu. Prosim ta, chcem info, ako si dosla do porodnice?
Isla si na centralny prijem sa zahlasit, alebo si rovno nabehla na deviate poschodie?

Ja mam taky chaos, co vlastne v pripade porodu robit, ak uz budem mat kontrakcie (pravidelne), mam ist rovno na centralny prijem? Ak to bude v dopoludnajsich hodinach? Kam - do ambulancie alebo fakt na centralny?
Ak budem mat pocit, ze to uz nestihnem, tak rovno na deviate?

Baby, pomozte, ktora mozete a viete, nerada by som chaosila. Ja som uz sice v Ruzinove dvakrat rodila, ale vzdy som prenasala a bola som preto hospitalizovana. Takze som putovala iba o poschodie nizsie - z gynekologie na porodnicu.

jesssie
10. máj 2008

Ja som práve nestíhala tak sme okolo centrálneho príjmu iba prefrčali a utekali na pôrodnicu. No ujo len pozeral. 😀 Ale myslím, že treba ísť na centrálny príjem a povedať, že ideš na pôrod. Z centrálneho telefonujú na pôrodnicu, že už ideš a tam ťa potom čakajú. Nemusíš sa báť, že sa nedozvoníš. Predpokladám, že aj v dopoludňajších hodinách treba ísť na centrálny. Ja som na obidva pôrody šla nadránom.

kakusa
13. máj 2008

Ahojte kocky, ja viem, ze mam este cas,ale radsej v predstihu. Chodim do Ruzinova k prof. Holomanovi, neviem ci si mam zazmluvnovat lekara k porodu,alebo t onechat len tak...A dalsia vec mate s nim niekto skusenosti od porodu????dik

slavica2
16. máj 2008

kocky a rodili ste niektora u Dr. Pohlodka? je super gyndos, ale neviem ci je aj porodnik ....................

bibula
16. máj 2008

mna rodila nejaka "medicka",nastastie mala som vybornu "babicu" -taka tmavsia,silnejsia,ani neviem ako sa volala,ale bola super,vsetko riadila ona.a pomahala dr aj pocas porodu.
lekara si nazamluvaj,zbytocne budes platit,hlavne ak budes mat namale ako vacsina 😀
sestricky sa o teba postaraju,aj ked jednu som mala super a druha boal taka bestia,ze som mala chut ju dat na moje miesto,ale aj vymena bola superna 😉

lienka7
20. máj 2008

Ahojte.
chcem sa opytat - neviete mi povedat kde presne byvaju tie prednasky co byvaju kazdy prvym, druhy a treti pondelok o 13.00? Chcela som ist vcera - na 10tom nic o tom nevedeli - tam bol oznam len o prednaskach o porode a tie byvaju prvy pondelok v mesiaci, oznam na chodbe ma poslal do budovy LDCH kde teta na vratnici o nicom takom nemala ani sajnu a na webe zase pisu ze je to v poslucharni na 10tom, tak som z toho jelen.

zabka1003
20. máj 2008

Lienka,
ja som bola na tej prednáške a bola na desiatom, bolo nás tam dosť, čakali sme pred oddelením a potom nás zobrali dovnútra na odd, do zasadačky.
A ešte som bola na prednáške o epi a tá bola na 1.poschodí tiež v nejakej zasadačke.

lienka7
20. máj 2008

no vidis zabka, ja som tam bol vcera na 10tom - prisla som tusim o 12.55 a nikde ani noha, tak som zvonila sestrickam a oni na mna ze na 10tom byva prednaska len prvy pondelok v mesiaci ta o porode a viac sa so mnou nebavili. No nevadi, skusim buduci mesiac a pridem skor. 😉
A na prednasku o epi sa tiez chystam - tak to snad najdem, diky

lienka7
20. máj 2008

zabka - na tu prednasku o epi ste sa tiez zisli na prvom pri vytahoch a odtial si vas vyzdvihli?

zabka1003
20. máj 2008

Lienka, ved hej to býva len prvy pondelok v mesiaci 🙂
A presne na prvom nás vyzdvihli pri vytahoch..

lienka7
21. máj 2008

zabka - ja mam ale na mysli tu prednasku co byva kazdy treti pondelok. Prvy pondelok v mesiaci ma byt prednaska o porode - ta bola, duhy pondelok v mesiaci - prednaska o EPI-ta ako pises tiez bola, kazdy treti pondelok v mesiaci prednaska pediatra. Na tuto som chcela ist. Na webe pisu ze byva na 10tom, na poschodi bol zase oznam ze je to v budove LDCH a tam nikto o nicom nevedel tak neviem ci to vobec este byva alebo nie. Teba som pochopila tak, ze teraz 19.5 si bola na prednaske pediatra a bola na 10tom

zabka1003
21. máj 2008

Lienka, ja som chodila na prednášky ešte v decembri 😀
Ale pýtala som sa kamarátky a ona hovorí, že prednáška s pediatrom bola na desiatom a bola tam sama 🙂

lienka7
22. máj 2008

tak to podla tvojich info zabka vyzera tak, ze som mala skratka len smolu. Skusim teda buduci mesiac a pridem radsej podstatne skor 😉

zabka1003
22. máj 2008

Lienka skús uvidíš..držím palce...a daj potom vedieť 😉

danka86
22. máj 2008

neviete ako zistim meno lekara, ktory ma odrodil. viem, ze su niekde zverejnene fotky s menami na nete..

zabka1003
22. máj 2008

Danka na tej prepustacej sprave kde su tie kody by to malo byt uvedene, teda aspon ja som to tam mala.

cicushka
23. máj 2008

danka86) fotky doktorov na nete? o tom neviem.

jesssie
23. máj 2008

danka, meno lekara je na 100% na prepušťacej sprave, ktorú odovzdávaš potom gynekológovi. tiež som až stadiaľ zistila meno, kto ma vlastne rodil.

andy111
25. máj 2008

ahojte babulky, ako citam zasek po dlhsom case vasu diskusiu pekne sa to tu rozbehlo, mala som komlikacie tak som si na tyzden bola polezat na 10 tom no nic moc ziadna zabava a nebavilo ma to cakanie
no a tak ma nastastie pustili domov aby som si stihla aspon detsku izbu ,,dnes" poskladat a to sa mam na porod vratit za tyzden a pol
no aj ja mam strach kedy zacnem rodit bo nemam prach bolesti ale ked to pride tak to pride a ja snad dobehnem do spitalu vcas, len asik obidem central ...
takze tie co idete rodit predomnou sa drzte a tie co po mne tak isto

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre