Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

lili_a_mimi
9. sep 2010

@zucha a @bibulienka dakujem! 🙂

snehulka24
10. sep 2010

@smejko1 Ahoj, mozes mi napisat viac o prehliadke v Ruzinove? co sa ti pacilo/nepacilo apod? Dakujem vopred.

kikuliak
10. sep 2010

Tak pridávam svoj názor na Ružinovskú pôrodnicu. Rodila som tam už pred dvomi rokmi a aj pred 6 dňami bez epiduralu a zaplateného doktora iba s oteckom pri pôrode a nadštandard. Bolesti mi začali o 22:00 o 24:00 sme prišli do nemocnice na príjem a šup na deviate. Nakolko som mala kontrakcie každých 6 minút manžela nechali čakať na chodbe takú hoďku kým sa pôrod viac rozbehne. Dali mi glycerínové čípky na vyprázdnenie. Rodila ma velmi príjemná mladúčká s úžasným prístupom k pacientke doktorka Reismulerová, možno aj vďaka nej a jej postupu som si vpohode sadla už na druhý deň a nemám zlý zážitok z pôrodu a chcela by som ešte jedno dieťa 🙂. Kontrakcie sa dali vydržať tak do tej pol štvrtej a potom začali riadne 😵. O štvrtej vraj chýbal ešte cm tak mi dali inekciu do zadku a neviem čo to bolo, ale po pár minútach ukrutných bolestí už malej trčala skoro polka hlavičky. Doktorka si ledva dala plášť či čo to bolo. Sestra mi trocu zatlačila na brucho a o 4:15 bola naša Emka na svete a je úžasná 🙂 🙂 🙂 Neviem či je to druhým dieťaťom ale nastrihli ma len na tri štýchi. Po dvoch hodinách ležania na sále a dalších šiestich hodinách na izbe mi priviezli Emku a boli sme už stále spolu. Nadštandard bol poloprázdny tak hneď po pôrode ma previezli tam. Neviem či som bola nevšímavá pred tými dvomi rokmi, ale teraz som si všimla pleseň okolo okien a pleseň na podlahe v kúpelni dosť výraznú 😖 . Tak mamičky si nezabudnite určite šlapky do sprchy. Sestričky ako ktorá. Nie vždy mali svoj deň 🙂 a trochu boli skúpe na mlieko Som rada, že mi nabehlo už na druhý deň. 🙂 Doktori boli vpohode starali sa, keď som niečo nevedela, potrebovala ochotne odpovedali pomohli. Až na tú pleseň sa nemôžem naozaj sťažovať. Som rada,že môj pôrod bol jeden z rýchlejších bez komplikácií. No priznávam že prvorodičky to majú ťažšie. Niektoré nevedia čo s bábetkom ako priložiť a sú dosť pozašívane čiže majú dosť starostí sami zo sebou a sestričky sú dosť skúpe na slovo. Česť vinimkám. Držím palce všetkým mamičkám čakatelkám. 😉

smejko1
10. sep 2010

@kikuliak dakujem za pozitivne spravy......... podobne pocity som mala aj ja, ked som sa tam pechdazala.... aj ked vela sme nevideli, ale ta izba s vanickami na nadstandarde sa mi zdala cista a tepla..... ne ked daku malu co najskor po porode a budem sa o nu moct starat tak mi nic nechyba.......

inak chcem sa opytat preco vsetky riesite mlieko.......... ved po porode zacina to kolostrum a to babatku staci, ja som dostala pri malom mlieko az na treti den, ale dovtedy si v pohode cuckal prsko a nevyzeral hladny........ iba 1x prisla sestricka a dala mu trosku mlieka z poharika, ale to uz bolo tesne pred spustenim toho mojho - mne sa to zdalo byt OK, ale neviem necham si poradit

zucha
10. sep 2010

@smejko1 niektorym zenam sa kolostrum nestupti v dostatocnej miere a tak su babatka hladne a vela placu. Tak mozno preto to riesia. Ja som napriklad mala aj kolostrum aj mlieko, ale mam zlu priechodnost mliekovodov a tak trva aj mesiac, kym sa mi deti rozkojili tak, ze im to stacilo. Teraz to uz viem, ale pri prvom ma to riadne potrapilo. Je to ale vrodena chyba a tak aj teraz s tym budem mat problem.

smejko1
10. sep 2010

@zucha no to som nevedela....... inak mozno je to aj tym, ( u niektorych maminkach), ze im nedaju dieta k nim a len nosia na krmenie...... ja som mala maleho skoro od zaciatku stale na prskach a preto bol asi aj kludny...... no ale niesom odbornik, neviem

aarwen
10. sep 2010

@kikuliak Reismullerovu som mala pri porode aj ja, a fakt mozem len odporucit. Perfektna mlada lekarka 🙂

kikuliak
10. sep 2010

@smejko1 naozaj tá kúpelna je ok, príjemná a čistá. Ja som mala toho kolostra asi málo lebo prvý deň bol ok, malá neplakala spala tri krát kakala plnú plienku a asi sa jej to tam vyprázdnilo druhý deň dosť plakala, bola hladná. Po strekačke mlieka zaspala 🙂 .

cheerlady
10. sep 2010

babatku po porode stacia este 24hodin zasoby z bruska,takze preto neplacu.moj drobec zacal plakat presne 24hodin po porode a celu noc som nespala,az za mnou prisla sestricka,ci pre neho nechcem mliecko,tak potom zaspinkal.ale tak naplno sa mi mlieko rozbehlo az doma v kludnom prostredi,kde sme mali obidvaja pohodicku 😉

emily327
10. sep 2010

@smejko1 celkom ma tvoj prispevok potesil, mozno sa tam stretneme 🙂 A bola by sranda ak by to bolo na tom nadstandarde 😀 Ozaj nevies ci si treba nosit tie podlozky pod chorych a vlozky alebo nie? Lebo sestricka od porodnika mi povedala,ze to treba doniest hlavne vlozky.

emily327
10. sep 2010

@kikuliak ahoj, bodaj by kazda z nas mala taky porod a takyto zazitok z porodnice 🙂 Vela zdravia babatku Emke a tebe tiez a hlavne mliecka. Vdaka za pismenka.

lucyliu77
10. sep 2010

@emily327 vlozky ani podlozky netreba maju tam toho vela bola som tam teraz v juni.

emily327
11. sep 2010

@lucyliu77 dakujem pekne, tak to hned vybalim z tasky 😉

emily327
11. sep 2010

@lucyliu77 a chcela som sa opytat, uz na prijme davaju klystir? Ci tie cipky?

net111
11. sep 2010

@emily327 ja som tam rodila 5.5 roka dozadu a 3 roky dozadu a ziaden klystir, ani na prijme..prvy raz ma supki rovno do porodnice, ani cipky som nedostala, druhy raz len glycerinove cipky...ziadne holenie, len okolo hradze a standardna bikinova uprava
.....
vlozky a podlozky raz boli, raz neboli, podla toho, kolko mala nemocnica penazi...chybali nam plienky a bavlnene plienky, lebo druhy drobec velmi grckal plodovu vodu a kakal smolku kazdu chvilu...

iinuska
11. sep 2010

@emily327 klystir nedavaju, cipky dostanes az na porodnici

emily327
11. sep 2010

@net111 dakujem za info 🙂
@iinuska dakujem 😉

ziza55
11. sep 2010

@emily327 ja by som si preistotu nevybalovala z tasky...co ak prave nebudu ..potom budes rychlo kde zhanat....

emily327
11. sep 2010

@ziza55 ok tak ich necham, ved jedna podlozka a jeden balik vloziek ma nezabije 🙂

ziza55
11. sep 2010

@emily327 jasnacka aj ja si myslim...lebo som pocula ze aj s nocnymi koselami je to tak...niekedy maju dost...niekedy ani jednu...a potom sa zbytocne stresovat...to si nemozeme dovolit...xixi..nech sme kludne a mame dost mliecka 🙂 ..papa

emily327
11. sep 2010

a este mam otazocku, kedze je to moj prvy porod - Ked to na mna pride, tak pojdem do nemocnice a ... ? Co dalej? Kam treba ist? Na centralny prijem?

zucha
11. sep 2010

@emily327 na centralny prijem a tam ta rovno naviguju, co mas presne robit 😉
Ak si dobre pamatam, tak potom ta poslu do satne, odtial na 9. poschodie na vysetrenie. Tam ta zaregistruju, vypisu potrebne veci, popytaju sa, pozrie ta lekar a urobia monitor a podla vysledkov tohto sa rozhodne, ci ides rodit. 😉

emily327
11. sep 2010

@zucha dakujem velmi pekne, fakt si mi pomohla cmuk 😉

zucha
11. sep 2010

@emily327 inak na tom centralnom necakaj, ak tam budu ludia. Normalne tam zazvon, oni si zapisu udaje a hned ides na vysetrenia. Ak by si si nebola ista, pri vchode su informacie, tam sa opytaj. Ja som sa pytala prvy krat, ako som isla a v pohode mi vsetko povedali.
Drzim palce a hadam ta nepredbehnem 😅

karmelka77
11. sep 2010

@zucha ale ked to bude cez den nemusi ist rovno do ambulancii?? Tam kde sa chodi do poradne? Lebo mne vypisali papier tam a s tym som isla na prijem...

zucha
11. sep 2010

@karmelka77 nie, vzdy sa ide na prijem, tam sa zapises a potom na vysetrenia. Uz som isla do porodnice aj vecer asi okolo osmej a druhy krat poobede a stale to bolo rovnako.
Nie je dovod chodit este na nejake ine vysetrenia, ci papiere, ked sa o vsetkom rozhoduje tam

karmelka77
11. sep 2010

@zucha o.k. ja som to mala ine...ja som si isla konzultovat vysledky a poslali ma pre veci domov a medzitym mi vypisali v ambulancii papier a potom som isla na prijem..

zucha
11. sep 2010

@karmelka77 to je ine, ked ta lekar uz posle do porodnice a ma uz na to dovod.
To som opisala situaciu, ked ides proste rodit, lebo to na teba prislo 😉

karmelka77
11. sep 2010

@zucha ano ano...🙂)

smejko1
11. sep 2010

@emily327 vlozky a podlozky nosit netreba, a ani kozmetiku na kupanie pre babo...... vraj je toho dost, len tie utierky na ritku pre babo a ak chces prebalovat viac ako 4-5x tak aj plienky pre babo ( davaju tusim 5 kusov na den)..
skus si dat vyhladat co si vziat do porodnice ruzinov a tam to maju napisane ( vlastne to iste co mi aj hovorila)
@zucha
@karmelka77 sestricka povedala, ze ak mate lekara z ruzinova a pridete medzi 6-14stou, ked je pracovna doba treba si ist po daky papier na tie ambulancie v poliklinike c.d.53 a potom centralny, potom satna ( ale ta je otvorena len do 18stej myslim) takze pre istotu si nocnu koselu beriem svoju.......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre