Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

zucha
11. sep 2010

@smejko1 koselu ti daju aj pri vysetreni 😉 Len niekedy nemaju zupany, ak je prave vikend, ale to je uplne jedno.
To o tych papieroch od lekara som nevedela, lebo moj lekar nierobi v Ruzinove, iba rodi.

emily327
11. sep 2010

@zucha dakujem pekne. No dufam,ze nie. Ale mozno ak sa malinka neprihlasi v termine, tak mozno pojdeme spolu 🙂 Ale ja si myslim,ze pride skor ako mame termin. Drz sa moja a dakujem.

emily327
11. sep 2010

@smejko1 no ja uz mam tasku do porodnice zbalenu. Pre babo mam plienky, tie vlhcene vreckovky na ritku, deku, ciapocku, ponozky, rukavicky a cumlik. Tot vsio. Ja som od lekara dostala presne co treba ale este som nasla na nete a aj co mi zienky radili, tak to uz mam zbalene. A aj zopar bavlnenych plienok mam.

lucyliu77
12. sep 2010

Baby este si pribalte jednorazove nohavicky z lekarne aj 2ks.

emily327
12. sep 2010

@lucyliu77 ja uz mam pribalenych asi 8 ks. Pre istotu 🙂 Ale vdaka.

iinuska
12. sep 2010

@emily327 tak Ty si sa uz pekne pripravila 🙂

emily327
12. sep 2010

@iinuska no uz mam tasku do porodnice zbalenu, dnes chcem nabalit tasku s vecickami pre malu ked pojdeme z porodnice. Aby mm uz mal vsetko nachystane. Clovek nikdy nevie. Mam tusaka,ze to bude skor ako mame termin.

lili_a_mimi
12. sep 2010

@emily327 z vlastnej skusenosti viem, ze je dobre mm vsetko pekne prichystat, nech nieco nahodov v tom strese nezabudne 😀 moj zabudol deku (bola vedla autosedacky a tasky s vecickami) a to som rodila v januari 😅

veronica1
12. sep 2010

Potrebujem radu, baby co nemate dr. v Ruzinove no rozhodli ste sa tam rodit, kedy chodite na poradnu? Ja som tu rodila pred 2rokmi a byvalo to vo stvrtok-tak ci sa to nezmenilo. Tento tyzden by som tam mala ist prvy krat, tak aby som tam nesla zbytocne A je tu niekto kto tam tiez ide tento tyzden na poradnu?

smejko1
12. sep 2010

@lili_a_mimi najvacsi stres mam z toho aby mm zvladol cas s malym bezo mna a potom aby mi vsetko co potrebujem priniesol. 😀 100x mu opakujem kde co je a ked zadam kontrolnu otazku, tak na mna nechapavo pozera 😀

gangulienka
12. sep 2010

@veronica1 je to stale vo stvrtok, ja tam idem ak dovtedy neporodim 🙂

lili_a_mimi
13. sep 2010

@smejko1 neboj sa, chlapi to zvladaju v pohode. Sice po svojsky, ale v pohode 😀 A ako sa vravi: Co ta nezabije, to ta posilni... 😉 Maly aspon vyskusa nieco nove a v najhorsom pripade bude 4 dni v jednom obleceni a papat vsetko to, co tatino papa 😀

veronica1
13. sep 2010

@gangulienka - tak sa tam mozno stretneme. je lepsie prist asi uz pred 8hod, vsak?-lebo tam byva asi vela mamiciek. ty tam chodis sama alebo aj s dcerkou? a vidim ze si z okresu MA-odkial presne? Ja som priamo z Malaciek.

gangulienka
13. sep 2010

@veronica1 ja som z Vysokej pri Morave...chodim tam tak na 8.00 skor sa mi nedari vychystat kvoli malej....mala som vzdy cislo okolo 23 tusim ale islo to na moje prekvapenie dost rychlo nieco po 9.00 som bola vonku...mala je zatial s tatinom 🙂

zuzuz1
13. sep 2010

baby neviete mi porat cislo ak sa chcem objednat na ockovanie proti TBC? nam to nestihli pichnut v nemocke a ze sa mam objednat ale netusim ci mam volat na prijem, 600nedelie, novorodenecke (ak tam nejaky telefon maju)

sirinka
13. sep 2010

@zuzuz1 novoredenecke...

lucia.kl
13. sep 2010

@zuzuz1 02/48234670 je to čislo na novorodenecke, očkuju pondelok, streda, piatok medzi 12 - 13hod. max do 6 týždňov dieťaťa. tebe nedali to čislo na prepušťaciu spravu?? my sme ho tam mali, lebo nas nezaočkovali v nemocke - nemala na to váhu

karmelka77
13. sep 2010

@zuzuz1 ja by som skusila novorodenecke...skus cez informacie zistit tel na nemocnicu a oni ta urcite prepoja. a inak gratulujem🙂)

zuzuz1
14. sep 2010

dakujem dievcata... pohladala som si na nete kontakty lenze ich tam maju hodne na novorodeneckom,...rozhodovala som sa medzi oddelenim a lekarskou izbou... skusim oddelenie... diky este raz 🙂

sirinka
14. sep 2010

@zuzuz1 urcite oddelenie... 🙂

gilly
14. sep 2010

ahojte, chcela by som sa opytat bab, ktore v tomto obdobi rodili v ruzinove, ze ako boli spokojne. zaujimaju ma skor nazory tych, ktore nemali zazmluvneneho lekara. ja by som mala rodit v decembri, lekara nechcem zazmluvnit. ako sa spravali doktori a sestricky, co je potrebne si priniest a tak?

gilly
14. sep 2010

jaaaaaaaj, a este jednu vec som chcela, nas drobcek si zatial postavil hlavu a je priecne. dufam, ze sa mu podari sa este otocit spravnym smerom, ale ak nie, tak by sme mali ist na cisarsky. ako to prebieha v takom pripade v ruzinove? a co sa tyka podpory dojcenia po cisarskom? mate niektora skusenosti? dakujem

zeytin
14. sep 2010

Pripajam sa aj ja so svojou skusenostou:
Rodila som v Ruzinove pred dvomi tyzdnami a mozem tuto porodnicu iba odporucat, naozaj a uprimne. Na porod mam tie najkrajsie spomienky. Sestricky pri porode boli velmi mile, rodila ma Dr. Kozolkova a este s jednou mladou doktorkou, ale neviem jej meno. Dr. Kozolkova ma specificky humor, ale obe boli velmi prijemne a velmi mi pomohli. Porodila som svoje prve dietatko - dcerenku s hmotnostou 3830 gramov a 51 cm bez nastrihu a bez epiduralky, bez vyvolavacky, oxitocinu... Na druhy den som uz krasne sedela aj na tvrdych jedalenskych stolickach. Sice vnutone som bola dost dotrhana, mala som aj zopar vonkajsich stehov, ale sedela som, co bolo hlavne. Bol to porod a isto to nebolo bez bolesti, ale velmi zalezi na psychyke rodicky. Snazila som sa zostat v dobrej nalade aj napriek bolestiam. Babatko mi hned po porode ukazali, manzel ju isiel odfotit a hned mi ju zabalenu priniesli a prilozili k prsniku. Bol to krasny pocit. V noci, kedy som rodila sme tam boli iba 3 rodicky, na izbe sme boli 3 maminy. Nadstandard bol plny, tak som bola na obycajnej izbe, ale nevadilo mi to. Ako jedine velke negativum vidim v cistote spolocnej sprchy a WC. To bolo dost ubohe. Izbu nam sice umyvali kazdy den, ale tiez len velmi provizorne. Vsetky lekarky, s ktorymi som sa stretla, boli skutocne velmi mile, vzdy mi odpovedali na moje otazky. Laktacna sestra sedela so mnou na posteli a trpezlivo ma ucila kojit. Tiez ako pozitivum vidim, ze na novorodeneckom maju mliecnu kuchynku a dokrmuju babatka s mlieckom a nie s umelymi nahradami ako to je napr. na Antolskej. Som si vedoma toho, ze v mnohych zahranicnych krajinach su porodnice krajsie, cistejsie, lepsie vybavene... Ale co sa tyka odbornosti lekarov, myslim si, ze na Slovensku mame naozaj schopnych lekarov. Naozaj odporucam rodit v Ruzinove... 🙂

zeytin
14. sep 2010

@gilly Ani ja som nemala zazmluvneneho a spravali sa ku mne naozaj velmi dobre 🙂 A usetris peniazky na nieco ine... Vacsinu casu sa ti aj tak venuju sestricky, lekarka pride skutocne az na porod... Ja som si nepisala ziadny porodny plan, ale poprosila som doktorku, ze ak by sa dalo, nech ma nenastrihuje... ale ze ak by islo naozaj o zdravie moje alebo babatka, nech robi, co musi... a naozaj sa dobre snazila - nenastrihovali ma. Z toho som mala totiz najvacsiu paniku pocas tehotenstva. Zoznam veci co potrebujes najdes aj na internete a daju ti ho aj v poradni. Dolezite su slapky do sprchy a mne velmi pomohol hroznovy cukor, dodal mi energiu. Inak poporodne vlozky ani podlozky si nemusis nosit, maju ich tam kolko len chces... 😉

gilly
14. sep 2010

@zeytin vdaka za info. a co sa tyka laktacnej poradkyne, ona je tam stale cez den, alebo len niektore dni? a navstevy otecka? moze vidiet babo aj na druhy den, ci len za sklom? a co sa tyka nocnej kosele? treba doniest vlastnu alebo davaju erarne?

gangulienka
14. sep 2010

@zeytin ja som mala podobnu skusenost ako Ty pred takmer 3 rokmi (len s tym ze som mala epi aj nastrih) a dufam, ze teraz to budem mat rovnaky pozitivny zazitok 🙂

akdarka
14. sep 2010

ja teda co sa tyka podpory kojenia mam negativnu skusenost a kedze ziadna pomoc a rady od sestier (okrem zvlastnych rad, z ktorych som bola zhrozena) tak doteraz bojujem trochu s napravou kojenia. prikrm bol veru okrem mat.mlieka aj Nutrilon a to nehovorim, ze som o prikrm "prosila" a nechali ma cakat s placucim dietatom na chodbe...takze porod a gyn.sestry super, to novorodenecke bolo uz horsie - ale je to len moja skusenost. inak pediatricka bola na vizite vzdy super.
jaaaj a prilozenie po porode bolo maximalne trapne doslova len dotknutie babatka a mojej bradavky na stotinu sekundy - skoda 😔 v tej chvili som to neriesila co je moja vina, ale tak po porode par minut...

karmelka77
14. sep 2010

@zeytin kde si prisla na to ze babatka prikrmuju materinskym mliekom??? Mne teda vzdy dali len Nutrilon!!! Asi si mala stastie ze si tam bola asi v obdobi kedy nemali vela porodov, co svedci aj o tom ze ste boli na izbe iba tri...a z toho vyplyva aj to ze ta niekto ucil kojit, ja som teda to stastie nemala...a ked sa aj jedna sestricka snazila nieco vymysliet lebo u mna to teda vobec neslo, tak ma prosila aby som ju neprezradila...co sa tyka tvojho porodu - Dr. Kozolkova je carodejnik aj na to si mala stastie, lebo keby tam bol iny lekar a nezazmluvneny, tak neviem...

arrett
14. sep 2010

Prikrmuju materinskym mliekom keď majú. Ja sama som odsavala a nechavala pre druhé babatka. Bol to krásny pocit, že som mohla pomôcť.
No asi tam bolo naozaj malo rodiciek, lebo laktacne poradkyne nula bodov. Odporúčam najst si vlastnú, ktorá príde a poradí. Pôrod som mala super, no teraz uvažuje, že si zoberiem so sebou aj dulu. Prilozenie po pôrode bolo tiež akože, no dojcit by som vtedy aj tak nechcela. Mne skôr vyhovovalo, že sme si to urobili pekne kľudne spolu na posteli🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre