Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

tweety22
6. máj 2007

aktak, viem presne ako si to myslela, ved ja som tam cely cas ako tak kludne lezala a cakala co sa bude diat, stale som si hovorila, ze sa nemam coho bat, ved predsa je tu team skusenych doktorov a sestriciek, ktori odrodia denne niekolko porodov tak snad vedia co robit. ale vies, ten pocit, ze sa nieco deje a strach o babo, to sa neda prehliadnut. inak ja ked som rodila v tom februari tak tam bolo na novorodeneckom az 50babatok, takze mali riadne fofry, chudaci... ta pediatricka tam lietala jedna radost, okrem toho tam bolo viacero babatok vazne chorych takze verim, ze maju toho aj oni dost, ale aj tak... clovek nezabudne

aktak
6. máj 2007

fu tak to tam ozaj museli mat fofry, ja si pametam ako nam vnoci o 3tej skoro plakala sestricka v izbe ze je tam sama na cely nadstandard, ze nestiha, nema tie stojany na infuzky, musi osprchovat kopec zien po cisarskom a to mala 12 hodinovu sichtu chuda ☹
snad sa taketo pripady ako sa tebe stalo budu stavat stale menej, chcelo by to viac penazi do sdravotnictva aby sa ti doktori a sestricky necitili ako kone ale ako ludia

zuz11
6. máj 2007

tweety, samozrejme si pametam, ja som tam bola inak inventar a poznam odtial kopec mamiciek uz 😀 ale aj tehuliek 😀
ja som zasa mala pocit ze mna dva krat zbytocne dali na izbyu cakateliek 🤐 a to aj den pred porodom a to som sa chcela fajne pred tzm vyspat 🤐 takze ja som zasa nasrata ze mna chceli rodit uz uz a aj dva tyzdne pred porodom 🤐
ale ja som tam bola asi nieco specialne lebo mne ta vrchna sestra na porodnej vravela ze odtial chodia uz mamicky a ja som odtial dva krat odisla ako tehula a raz priamo domov 😀 a raz na 10 a odtial domov.... takze ja mam skor pocit ze az prehnane sa o mna starali 🤐 ale to asi koli tomu ze som bola pacienta zastupcu prednostu 🤐 a tak ma tam vsetci poznali a bola som tam dost obskakovana a vsetci vedeli co a ako 😵

tessa
6. máj 2007

tweety,
ja mam presne ten isty problem...zanedbanie pacientky a dietata pred porodom 😠 😠
Ja som si tiez uzila svoje tam, a Ruzinovu davam definitvne zbohom, rodit tam uz nechcem, zanedbali ma, kedze som nemala zaplateneho svojho lekara a tak na mna sa kazdy lekar, ktory tam mal sluzbu, vykaslal, az ma museli odrodit sekciou, pretoze maly mal obtocenu pupocnu snuru kolo krku..Ozivovali ho... ☹ ☹ A to len preto, lebo som nemala svojho lekara zaplateneho, tak sa na mna vsetci vykaslali... 😠

zuz11
6. máj 2007

tessa ale podla mna to sa ti stane v kazdej nemocnici kde nemas zaplateneho lekara 🤐 bohuzial zdravotnictvo je uz raz take.... 🤐 aj ked by nemalo byt 🤐

tessa
6. máj 2007

zuz,
boli tam aj ine baby,ktore nemali zaplateneho lekara, a dostalo sa im tam viac pozornosti ako mne...Nehovorim o sestrickach, tie boli zlate aj na porodnici,a le ta neochota lekarov, aby ma niekto vysetril,ked som uz citila, ze je zle... 😒 Dakujem Bohu, ze nahodne dvere otvoril lekar, ktory tam nemal ani co robit a bol na dovolenke, len si tam zabudol nejake papiere a ja som mu doslova padla do narucia, co som uz nevladala...Bez mihnutia oka ma vysetril,volal na operacku a ked som prisla k nej, uz tam stal nastupeny tim,ktory priviedol Matka na svet...v poslednej chvili... Kto to nezazil, nepochopi tu trpkost,ktoru citim a ten strach,ktory som prezivala...

A co sa tyka platenia si lekara pri porode...Nevravim, ze sme na tom financne zle, to nie, ale velmi som uvazovala, ci dat nejakemu lekarovi zarobit 7 tis, ked nepoznam tam ani jedneho z nich, prosto som si povedala, ze vsak ma hadam nenechaju tam umriet, ze mi snad pomozu porodit dieta aj bez zaplatenia si "pozornosti" lekara... 😠
A co tie matky, ktore nemaju na to, aby si zaplatili "pozornost"lekara, aby si ich vobec niekto vsimol, ze rodia??? 🙄

A mozno som urobila chybu, ze som vobec rodila v Ba.. 🤐

zuz11
6. máj 2007

tessa, no co som tam postretala baby tak jednu tam nechali tiez rodit tri dni az jej urobili sekciu 🤐 takze ja som sa tam stretla s neochotou ked nemas svojho lekara 🤐 a je to lepsie ze je to legalne ako davat uplatky, takz eja som bola spokojna 😀

aktak
7. máj 2007

tessa to je fakt smutne ze si ta nevsimali, ten co ta nakoniec vysetril aj ked bol na dovolenke nebol prave Dr.Drab? lebo sa to na neho podoba, on sa naozaj snazi pomoct kazdemu komu moze

astora
7. máj 2007

Ahoj baby ja som rodila tiež dvojičky v Ružinove a nemôžem sa jedným slovom sťažovať stravila som tam 5 týždnov takže som si užila viacerých lekarov ale Dr. Drab bol 1 fakt sa so mnou natrapil a klobuk dolu pred nim. Naopak bola tam jedna neprijemna lekarka taka staršia vychudnuta neviem jej prisť na meno myslím Petrová a tá bola fakt hnusna a spravala sa ku mne ako k handre a ked ma predčasne chytili kontrakcie tak sa vyjadrila že no zbohom dvojičky tak takýto lekari tam podla mna naozaj nemajú čo robiť inak to bolo ok.

tweety22
7. máj 2007

tessa, je to strasne smutne a odvtedy mam na Ruzinov hrozne tazke srdce. ale toto sa mohlo stat samozrejme aj hocikde inde, ale nabuduce do Ruzinova rodit uz nepojdem 😖 inak pri mne tam potom bol aj taky jeden mladucky lekar, neviem meno ale bol uplne uzasny, vsetko mi vysvetlil a bol velmi ochotny, takze nie vsetci lekari tam boli potvory, ale kazdopadne clovek velmi tazko zabuda na taketo situacie obzvlast ked sa jedna o vase dieta

astora
7. máj 2007

tweety ja mam zas taketo spomienky na Antolsku už v živote by som tam nešla rodiť a kôly nim som už nechcela druhe dieťa to naozaj zaleží od toho na koho natrafíš

dorotka
7. máj 2007

tweety nebol ten zivajuci lekar taky kuceravy tmavovlasy?

aktak
7. máj 2007

tweety Dr.Drab je dost mlady (do 35 asi), plesaty a ma okuliare, nebol to on? lebo on je naozaj anjel, pomoze komu moze aj ked by 3 dni po sebe nezavrel oka, ked mna odrodil (bola sobota) tak bol v nemocnici az kym som neodisla s malym domov v stredu - tolko mal sluzieb 😔 a aj tak sa na kazdeho usmieval a bol mily

tweety22
7. máj 2007

dorotka, ten zivajuci lekar bol presne kuceravy, tmavovlasy a mal take dlhsie vlasy... bol to jeden hnusny, arogantny, neschopny clovek - sorry za vyrazy ale ked si na nho spomeniem tak ma slak triafa

aktak, Dr. Draba som mala zaplateneho, ten mi aj nakoniec zistil, ze je to placenta a ze misko musi co najrychlejsie von... len v ten den ked som rodila mal akurat dovolenku a kym prisiel tak to trvalo 5 hodin takze za ten cas sa mi venovali sami *borci* v medicine 😠

aktak
7. máj 2007

aha ja som myslela asi tessu, ona nekoho spominala
no to je drsne ze 5 hodin cestoval, obdivuhodne podla mna, a ten druhy asi viem kto je, tusim Spanka sa vola a nic dobre som nanho nepocula 😖

zarya
9. máj 2007

Helen115
Ahoj helaen, ďakujem aj za maličkú...Ja som mala sprchu na izbe, ako som písala manžel sa na poslednú chvíľu rozhodol, že ma šupne na nadštandard, nemáme peniažkov nazvyš ale po tom trápení som bola aj rada, cena na noc je 500 korún a ste tam len dve, ako je to na normálnych izbách neviem...Lekára som nemala zaplateného a som šokovaná ako tu niektoré kočky píšu zlé skúsenosti, asi to bude fakt o náhode a šťastí na personál, ja sa nemôžem sťažovať i keď mi začali hnisať stehy ale to bude asi o inom a možno nie...Každopádne držím palce a prajem rýchli a málobolestný pôrod... 😉

helen155
10. máj 2007

Ďakujem Zarya,
chcela som sa ešte opýtať na jednu vec, dnes som bola v poradni na antolskej a Dr. mi povedal, že ak do budúceho týždňa neporodím mám ísť k Dr. v ružinove, ale žiaľ neviem ku komu tam mám ísť a ani kam, nevieš mi prosím ťa poradiť?

zarya
12. máj 2007

nemáš začo...myslím, že sa volá doktor Foltín, je príjemný mladý a celkom fajn, robí iba vo štvrtok od ôsmej rána, odporúčam ti ísť skôr, na dverách má kartičky s číslami a keď prídeš okolo pol deviatej skončíš ako ja ako 42 žienka, vystroj sa dobrými nervami a trpezlivosťou čakať, ordináciu má v poliklinike ktorá je časťou nemocnice, takže nechoď do starej polikliniky ale do nemocničnej polikliniky, nepamätám si číslo ambulancie ale asi je to 53, na začiatku je ženská na info a ona by to hádam aj mala vedieť 🙂 Držím palčeky aby to prišlo skôr ako by si mala čakať na vyvolanie pôrodu, popožeň toho drobčeka 😉

drnda1
12. máj 2007

Ahoj babenky,
chcem sa len pridať s dojmami z Ružinova. Ja som tam rodila 27.2. tento rok a pri pôrode som mala doktora Divékyho. Je úžasný, kľudný doktor, pri pôrode nevrieska, pekne v tichosti vraví, čo má žena robiť. Ja som si zaplatila epidurál a vrelo každej odporúčam. Ani jeden pôrod predtým som nemala taký takmer bezbolestný ako tento! Samozrejme, musia ho správne načasovať. Mňa ani nemuseli nasstrihnúť a ani po prvý raz zašiť, čo bolo super, oveľa rýchlejšie som bola fit. Počas pôrodu si personál chválim, trošku horšie to bolo už na lôžkovej časti. Niektoré sestričky boli dosť ,,nervné,,. Bola som na ndštandarde a bolo to fajn, mať WC-ko a sprchu na izbe. Môj dojem z Ružinova je dobrý, je pravda, že som tam bola celé 3 dni. Malá nemala veľkú žltačku, ja som nebola zašitá, tak nás pustili skoro domov. Ja som tam chodila aj do poradne. 🙂

helen155
15. máj 2007

Zarya ďakujem za radu. Dúfam,že tam nebudem musieť ísť 🙂

bibula
16. máj 2007

😒
tweety22-teda nezavidim ti,boze,ja som tam rodila tiez,odtiekla mi voda 31,12 o 21,50 a kedze som mala pozit to BCG,ci co,museli ma odrodit do 12 hodin,mena neviem nikoho ani "svin",ani "anjelov" 😕
na chodbu ma prisla vyzdvihnut sestricka-svina,ledva som si tasku tahala za sebou,potom ma dali na odozvy,kontrakcie prisli necane,kazde 4 minuty,ale velmi slabe.potom prisla sestricka -anjelik,vysetrila ma,nadiktovala dr,moj stav!!!!!
oholila ma,dala mi klystyr a na salu ma odprevadila,tasku mi uz niesla ona,dovolila mi rozlucit sa.potom ondrik nezostupoval,tak som sa prechadzala na chodbe a lekari a sestricky pozerali zabavu,ved bol silvester,pili,fuuuj a ja som cakala achodila a chodila 🙂 potom ma pozeeli okolo 1 rano,dali mi vyvolavacku,kontrakcie vypukli,ze som skoro umrela,muco bol nastastie pri mne ma masiroval,namacal mi usta a trpel so mnou,kontrakcie ani neprestavali bola som do 6,15 v samom krci,potom prisla sestricka -anjel,strcila mi tam ruku,masirovala maternicu a zrazu puk a drobak "padol nizsie".prisla dr a drobcek sa narodil o 6,30 ako prve ruzinovske dieta 😀

medzitym samozrejme vyzvanali telefony,ci uz nieco maju 😠 😅 😨
ak mam pravdu povedat,este teraz mam traumu z toho porodu. 😔 ,dlho sa mi snivavalo....veru,veru....

starostlivot o novorodencov bola 100% o nas ,co sme boli v pohode,ani pes nekopol,len vrchna od novorodencov pravidelne "drala" chodbu a pozerala,kto koji a kto nie. 🙂

sestricky inac boli ochotne pomoct tym,ktore si nevedeli prilozit-ondrik nastastie veel co a ako 😝 😀

neda sa povedat,kde je lepsie,vsade su takí,aj onaki

drzim palce vsetkym mamickam 🙂

helen155
17. máj 2007

Zarya bola som u toho Dr. Foltína a je naozaj veľmi milý, len tá jeho sestrička bola trošku menej milá. Prišla som tam a pýtala som sa jej, že čo a ako a hneď na mňa spustila že načo som tam prišla, kto ma poslal, prečo nejdem na antolskú keď som tam chodila do poradne atď., normálne som sa zlakla, že ma ani nevezme, ale nakoniec ma vyšetril a vraj mám čakať každú chvíľku pôrod bo som už otvorená tak na 3 - 4 cm len by vraj bolo skoro ma tam nechať 🙂 Musím uznať, že teraz som ešte o kúsok nervóznejšia ako doteraz 😀

bibula
17. máj 2007

😉 ja som bola otvorena,2tyzdne pred porodom na 5 prstov a pustili ma domov.ondrik bol vraj este vysoko-co aj bol,som si uzila 😒

helen155
17. máj 2007

Bibula to ti nezávidím, to musel byť strašný pocit.. nevydržala by som v takom napätí asi 🙂

pappo
17. máj 2007

baby caute aka je taxa za porod neviete niektora kolko sadava za porod v ba ruzinov? diky

barunka
17. máj 2007

Ahojte baby. Nedá mi nezareagovať na túto tému. Ja som tiež rodila v ružinove, ešte minulý rok a nemôžem povedať na ružinov krivého slova, až na jednu sestru na novorodeneckom oddelení. Doktora som zaplateného nemala a aj napriek tomu nemôžem na môjho pôrodníka povedať krivého slova. Možno som mala šťastie ktovie... Mňa rodil dr. Papcun mladší, bol úžasný, milý, priateľský a dokázal povzbudiť. Ja som mala ľahký pôrod, bez problémov, možno aj vďaka nemu, pretože mi dopredu vždy hovoril, čo sa bude diať, vysvetľoval ako treba tlačiť, pretože pôrodná asistentka sa venovala baba na druhej sále... Vedela som do čoho idem, vysvetľoval mi odpustenie vody, nemusela som ležať na stole po jej odpustení, dovolil mi prechádzať sa do poslednej chvíle. Na stole som ležala asi minútu predtým, ako som Simonku porodila. Ja na ružinov nedám dopustiť (aj napriek tej hnusobe z novorodeneckého) a ak náhodou budem mať niekedy druhé dieťa, pôjdem opäť tam...

tinni
17. máj 2007

barunka, aj ja som rodila u Papcuna-VYNIKAJUCI doktor 🙂 este sme si pri porode aj zavtipkovali 😀

barunka
17. máj 2007

tinni, tak toto sa na ňom páčilo aj mne, ten jeho zmysel pre humor. Hlavne pri zašívaní bol vtipný, keď som sa ho pýtala koľko ešte. To mi len odvetil, nech nebuzerujem, lebo keď to odflákne, tak sa manžel potom príde k nemu sťažovať a on sa tomu chce vyhnúť 🙂
aj keď ti poviem, keď som ho zbadala, tak som skoro umrela od strachu, som si pomyslela, že ma ide snáď rodiť vysokoškolák 😀 😀 😀

didiona2
18. máj 2007

pappo, podpíšeš zmluvu s nemocnicou a lekárom ktorého by si chcela pri pôrode. Celá tá sranda Ta vyjde na 7000.- / samozrejme je na Tebe či chceš mať svojho lekára, alebo to necháš na náhodu/. Epi stojí 2 500 a otec pri pôrode 500.-. Nadštandard / pokiaľ uprednostnuješ vlastnú sprchu a trochu viac súkromia/, stojí na deň 500.- Suma sumárum Ta celá sranda aj s pobytom vyjde cca na
12 500.- 😅 😅

dorotka
18. máj 2007

tweety tak to je totalny magor mi sme tam lezali ako rizikovky a kocka co lezala so mnou tak cakala ze prednostne na ultrazvuk od ineho lekara on ju tam zobral dvadsat minut jej behal s ultrazvukom po bruchu aby ukazal medikom ultrazvuk rychlostou takou ze nic nemohli zachytit popritom rozpraval kde vsade bol ked skoncil dve medicky sa ozvali ze nic nevideli tak odznova a ked sa ho nakonci ona spytala na velkost babetka tak jej povedal ze nevie ze on to iba ukazoval 😠 ked tam vosiel ten druhy lekar aby jej konecne urobil ultrazvuk poriadne tak ho zavolali k porodu a ona musela cakat na dalsi den
mna co som tam lezala s krvacanim prehliadal tak brutalne ako ziadny iny lekar doteraz a to ma ich prehliadalo dost a samozrejme ze som sa rozkrvacala a ani mi nevysvetlil ze sa to stava a ze je to z krcku a tak ma pustil domov 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre