Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

karmelka77
3. okt 2010

@danka275 ako si dosla na to ze im tam nezomrelo este babatko??....odbornici su to ano...ale precitaj si starsie prispevky..

heni79
3. okt 2010

@danka275
Prepáč, ale určite v KAĎEJ pôrodnici na Slovensku, ktorá funguje roky, sa už stalo, že pri pôrode zomrela mamička, alebo dieťa. Žiaľ. Otázkou je ako často sa to stáva, ale na to by si naozaj potrebovala štatistiky.

gangulienka
3. okt 2010

ahojte,tak prinasam cerstve spravy z Ruzinova....prisla som s kontrakciami (aj ked som myslela ze asi maposlu domov,nezdalo sa mi to na porod)...hned prva reakcia jedneho doktora kt. ma prijal ma trosku prekvapila ale s usmevom som ju odignorovala : vy nemate svojho porodnika, vy mate rada adrenalinove sporty alebo co ?....potom ma vysetril ze otvorena na 8 cm 😀 tak rychlo na salu tam mi pustili vodu dali infuzku s ATB a do hodky od prijmu bola mala na svete, rodil ma dr. Redecha super pristup aj on aj sestricky...klystir ani epi som nestihla, sitie aj napriek tomu v pohode trochu stipalo pichalo ale ok a pan dr, este ospravedlnujuco povedal ze musel jeden nastrih spravit, lebo mam velku hradzu ze by to neslo inak
potom som po pol hodke musela na chodbu na voziku za co sa setricky ospravedlnili, isiel dalsi porod, dalo sa tam v pohode prezit ved som bola s manzelom 🙂
dostala som sa na nadstandard....celkom ok fakt sa neni na co stazovat, sestricky tiez v pohode niektore ochotnejsie ine trosku menej ale ked sa opytate kazda nakoniec povie vysvetli....strava ako v nemocnici ale s tym nic nenarobime 😉 .....takze ja po druhy krat hovorim ze Ruzinov ano, niet sa na co stazovat hlavne ked to clovek berie s usmevom a nadhladom 🙂

sirinka
3. okt 2010

@gangulienka gratulujem k bambulke... 😉

heni79
3. okt 2010

@gangulienka
Jéj, blahoželám. To som rada, že to prebehlo tak dobre. Tak sa držte dievčatá a nech malá pekne papá a rastie. 🙂

zucha
3. okt 2010

@gangulienka takze si rodila v stredu???? Ja som tam lezala na cakacke 😉 Mozno sme sa na chodbe aj stretli. Redecha mi robil ultrazvuk aj s mladymi medikmi 🙂

kikuliak
3. okt 2010

@gangulienka Aj ja gratulujem, teším sa s tebou a potvrdzujem, že Reecha je naozaj veľmi fajn.

danka275
3. okt 2010

@sirinka nie ale ked som bola tehotna minuly rok tak vtedy neviem ci si pamatas zobreli dve mamicky a jedno babetko, mozno to bola zhoda nahod, mozno to bolo o personale neviem. Ale nechcela som to riskovat, rozhodovala som sa medzi antolskou a ruzinovom,nakoniec som sa rozhodla pre ruzinov a myslim ze som spravila spravne.Ked mal maly slabe ozvy srdiecka tak som isla skoro rodit a boli bleskovo pripraveni a porod tiez nebol moc lahky ale mala som dobrych porodnikov takze vsetko nakoniec dopadlo dobre lebo maly sa tesne pred porodom zase pretocil priecne ale nechcem nikoho stresovat z porodu takze podrobnosti si necham pre seba.

danka275
3. okt 2010

@linduska27 lebo ja som tam lezala skoro dva tyzdne takze som tam spoznala skoro vsetkych porodnikov, kapacity su Dr.Kozolkova, Dr.Krisko st. aj ml., prednosta aj primar uz som zabudla ich mena samozrejme aj tam sa najdu aj menej prijemni alebo kvalifikovani lekari, aj vela mladych lekarov tam aj praxovalo. A minuly rok ako som tam lezalo bolo vela porodov dvojiciek aj trojiciek a vsetko skoro rodil ruzinov a je aj najviac porodov ako v ostatnych dvoch porodniciach v Bratislave. Ked som tam lezala tak bolo aj 10-12 porodov za den, ja som lezala 3 dni na cakacke tak viem o com pisem. A aj sestricky hovorili ze maju rocne okolo 2000 porodov antolska len nejakch 800 a nemyslim si ze si vymyslali alebo klamali.

danka275
3. okt 2010

@heni79 to hej ja nehovorim ze v ruzinove sa to nestalo len to ze minuly rok sa na antolskej stali dva pripady +jeden co som pisala vyssie a v ruzinove ani jeden, a kedze som vtedy rodila tak som sa rozhodla podla toho ale kazdy ma svoj nazor nikomu ho neberiem ale bohuzial ako si napisala stavaju sa aj take veci ale nechcem deprimovat buduce mamicky takze len tolko moj nazor na porodnicu ruzinov

sirinka
3. okt 2010

@danka275 tych porodov je tam este viac, co viem ja...

danka275
3. okt 2010

mozne to je oni to hovorili cca ale maju urcite statistiku, neviem ako som pisala su tam aj mili lekari aj menej mili. sestricky na 6 nedeli su super na novorodenckom uz menej so vsetkych tam bola mila len jedna

linduska27
3. okt 2010

@danka275 nehnevaj sa ale podla mna mas info len z jednej strany pokial viem antolska ma okolo 2200 porodov rocne a sú tam určite tiež kvalitní lekári ja to nemôžem posúdiť ale myslím si to počítala som toho dosť ty zdielaš len svoju vlastnú skúsenosť čo ti samozrejme neberiem, poznám x mamičiek čo by napr. do Ružinova už nikdy nešli tak si mala možno len šťastie alebo dobré odporúčania

danka275
3. okt 2010

@karmelka77 ja netvrdim ze v ruzinove sa to nestalo len to ze minuly rok sa na antolskej stali dva pripady +jeden co som pisala vyssie a v ruzinove ani jeden, a kedze som vtedy rodila tak som sa rozhodla podla toho ale kazdy ma svoj nazor nikomu ho neberiem ale bohuzial ako si napisala stavaju sa aj take veci ale nechcem deprimovat buduce mamicky takze len tolko moj nazor na porodnicu ruzinov

sirinka
3. okt 2010

ale je fakt, ze ruzinov ma najviac porodov...

karmelka77
3. okt 2010

@danka275 ja som sa tiez koli tomu rozhodla pre Ruzinov, pre to iste ako ty, ale budem to lutovat este dost dlho asi...ale hlavne ze maly je v poriadku...

luckam77
3. okt 2010

nechcem ja nebudem tvrdit ze v ruzinove nezomrelo babätko ci mamincka....vsade su dobry lekari, ale pocula som naposledy ze jednemu dr. zomrelo babätko pri pôrode v ruzinove...takze netreba pocuvat a citat take ze kde sa co stalo...treba jedna podla seba...ja som tiez nechcela ist do trnavy teraz rodit, lebo nikoho tam nepoznam, ale kamosky mi vraveli ze sa tam uplne inak spravaju sestricky a su tam tak isto profesionalny dr. ako v ruzinove alebo niekde inde...tak som sa rozhodla ist do tt a mam to ovela blizsie...

cheerlady
3. okt 2010

no ja viem o umrti minimalne jedneho babatka... 😔 a nevie sa o tom preto,lebo to nikto z personalu prirodzene nerozsiroval..ja som prisla na prijem pol dna po tom,co sa to stalo a nikto ani nemukol,ani pocas celeho pobytu o tom nikde nepadlo ani slovo,takze tazko sudit v ktorej nemocnici kolko zomrelo babatiek-o antolskej sa to rozsirilo vdaka medializacii.sama som nemala lahky porod-maly sa narodil ramienkami priecne,hrozil kliestovy porod,co nemuselo byt,keby mi pri prijme spravili aspon jeden ultrazvuk...este k tomu mal maly rovne 4kg,takze si myslim,ze za danych okolnosti avzhladom k tomu,ze som bola prvorodicka, ak by sa automaticky robil pri prijme utz,tak by sa pravdepodobne zhodli na sekcii..no ale hlavne,ze sme obaja v poriadku 😔 a mam kamaratku,ktora mala kliestovy porod,nasledne 4dni na ARE-vraj to co bolo pricinou umrtia tych mamiciek na antolskej,je rada,ze zije..nevravim,ze je to chyba lekarov,ale aj to sa stava...

sirinka
3. okt 2010

@cheerlady ale 4kg babo nie je indikacia na CR...ide o pomer velkosti baba a matkinej panvy a to by mali sledovat uz na poradni a dat aj pekne odporucenie na CR alebo nie...kamoska prvorodicka porodila prve babo 4500g a v pohode, druhe 4300g...a tazko povedat, kedy sa ti babo natocilo do porodnych ciest priecne...pri prijme mohlo mat uplne inu polohu ako priamo pocas porodu...

komplikaciam pri porodoch sa da uplne vyhnut asi iba nerodenim...

danka275
4. okt 2010

@karmelka77 maly je aky zlaty preco mala si zle skusenosti? Ja som ich tiez nemala najlepsie, dva tyzdne som tam lezala, dvakrat mi maleho vyvolavali, mal slabe ozvy srdiecka, tesne uz ked sa mal narodit sa otocil priecne ale nakoniec vsetko dobre dopadlo a bola som strasne stastna ze maly aj ja som v pohode ale tiez to nebolo na ruziach ustlane ale co uz to asi k porodu patri, pred porodom som bola velka hrdinka ale hned mi padol hrebienok a obdivujem kazdu maminu co porodi, ja som nakoniec isla cisarskym lebo sa inak uz nedalo.Bolo to na male.

linduska27 ak to citas tak vidis ze som nemala ani odporucania ani dobru skusenost ale ide o konecny vysledok, a ak sa nemylim tak diskusia je o matkach ktore rodili v ruzinove, takze ked niekto zalozil tuto diskusiu tak chcel praveze skusenosti mamiciek a nie ze jedna babka povedala alebo nazor buducich mamiciek podla sympatii

danka275
4. okt 2010

@sirinka mas 100 pravdu ja som toho prikladom, ked ma preberali na prijem bol priecne, pri porode bol hlavickou dole, a predtym ako som mala ist tlacit tak zase priecne, aj ma polohovali, tlacili na brucho a nakoniec aj tak som musela ist pod celkovu narkozu a cisarskym, urcite mas dost svojich skusenosti...

danka275
4. okt 2010

@luckam77 vcera som mala debatu tiez s kamoskou, ma rodit v tt, a tiez hovorila ze je tam porodnica, lekari aj sestricky v pohode, to som ani nevedela, takze moze byt. mozno pri druhom ak by bolo tak by som isla tam. Tiez to mam blizsie a mozno tam neni ani tolko porodov, ja ked som bola boli aj 4 zeny na izbe+babetka, niektore spali na pristelkov aj na cakacke.

danka275
4. okt 2010

@linduska27 Ja som ich tiez nemala najlepsie, dva tyzdne som tam lezala, dvakrat mi maleho vyvolavali, mal slabe ozvy srdiecka, tesne uz ked sa mal narodit sa otocil priecne ale nakoniec vsetko dobre dopadlo a bola som strasne stastna ze maly aj ja som v pohode ale tiez to nebolo na ruziach ustlane ale co uz to asi k porodu patri, pred porodom som bola velka hrdinka ale hned mi padol hrebienok a obdivujem kazdu maminu co porodi, ja som nakoniec isla cisarskym lebo sa inak uz nedalo.Bolo to na male.

linduska27 ak to citas tak vidis ze som nemala ani odporucania ani dobru skusenost ale ide o konecny vysledok, a ak sa nemylim tak diskusia je o matkach ktore rodili v ruzinove, takze ked niekto zalozil tuto diskusiu tak chcel praveze skusenosti mamiciek a nie ze jedna babka povedala alebo nazor buducich mamiciek podla sympatii

karmelka77
4. okt 2010

@danka275 no vidim ze sme na tom boli skoro rovnako...aj mne vyvolavali porod dva dni ale v 37tt. az to skoncilo sekciou, co som nakoniec bola aj rada, a dokopy som bola v nemocnici 2 tyzdne🙂)) mne islo o zivot nie malemu, ale aj tak...lekari boli super, ale nie preto zeby sa nejak o mna zaujimali..bola to ich robota...ale preto ze som uz otravovala kazdeho aby nieco so mnou robili...

danka275
4. okt 2010

@karmelka77 presne o tom pisem ze tu nejde o to ako sa lekari alebo sestricky spravali alebo ze bol na izbe komnfort ale o ich robote, islo to tam ako na beziacom pase, a ked islo do tuheho kazdy vedel co ma robit a islo to bleskovo u maleho tiez rozhodovali minuty ani som a nenazdala a z porodniceko stola som isla na salu, ja verim ze ti to maly nahradza dvojnasobne ako mne..Aspon si este viac vazime svoje aj maleho zdravie, prajem vsetko dobre,

danka275
4. okt 2010

@karmelka77 a ja som bola pre istotu v 42tt a tiez pomaly o mna ani pes nestekol

linduska27
4. okt 2010

@danka275 iste máš pravdu len ty si zavrhla nemocnicu na základe ničoho to je celé, vyjadrila si názor že Antolská nieje tak som sa pýtala že prečo..

linduska27
4. okt 2010

@danka275 no a teraz píšeš že predtým pomaly ani pes po tebe neštekol, chápem že ti pomohli ale mňa zaujímala celková starostlivosť po celý čas čo si bola v nemocke, komplikácie ti môžu prísť v hociktorej nemocnici a nemyslím si že keby si prišla na Antolskú tak že tam nemajú vyškolený personál na také situácie, viem o tých medializovaných úmrtiach tam ale aj v Ružinove boli len nie tak medializované :( nemala som v pláne myslieť na niečo takéto ale muselo sa to tu vyťahovať..keby som mala takéto veci riešiť tak si snáď ani neurobím mimi

danka275
4. okt 2010

@linduska27 nezavrhla len som ju vtedy vylucila, brala som to ako znamenie, lebo som sa rozhodovala medzi antolskou a ruzinovom

danka275
4. okt 2010

@linduska27 to hej treba aj nato mysliet ale brat to tak ze sa to stava, tak keby som bola hodnotit vsetko tak 50 na 50 ale vtedy je ti to viac jedno lebo bud riesis seba alebo babetko, sestricky su vsak skoro vseky mile aspon na 6 nedeli a aj na porodnickom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre