Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

luly13
19. okt 2010

@monique02 mna tipovala na kozmeticku. asi preto, ze ked ma prisli na druhy den pozriet nasi, tak som si dala aspon spiralu a licka, aby som nevyzerala ako strasidlo 😀 . no a ked som jej povedala, co naozaj som, tak ze si to ide zapisat, lebo sa jej mozem zist 😉 ...

@radana82 mne vyvolavali porod vag. tab. na dvakrat(obden po sebe). vobec som na ne nezareagovala. az prepichnutie plodovky zaznamenalo uspech.

heni79
19. okt 2010

@radana82 Je to predovšetkým hrozne nepríjemné. A na to, aby to zaúčinkovalo, musí byť krčok aspoň trošičku otvorený (lebo sa to vkladá doň!). A ani vtedy to zabrať nemusí. ☹ Existujú predsa aj iné spôsoby, no Ružinov robí jednoznačne tento. Až na niekoľký pokus spravidla pristúpia k niečomu inému. ☹
Nechcem ťa samozrejme strašiť, no na druhejs trane si myslím, že je lepšie vedieť, čo ťa čaká. A možno sa bábo umúdri a príde aj samo. 🙂 To by som ti priala najviac. A ešte, aby ste to zvládli rýchlo. 😀

udada
19. okt 2010

@monique02 ja som rodila ešte na konci augusta, takže tento to nie je, ale ďakujem

radana82
19. okt 2010

@heni79 co uz heni, nejako to prezit musim, asi dnes si dam turu zo 6 poschodia dole aj hore, potom s muzom vecer telocvik, mozno sa rano bude drobcovi aj samemu chciet vyjst von 🙂

iwet001
19. okt 2010

@radana82 aj mne zavadzali tabletku ale nejak extra nezabrala, potom mi este pichli vodu a dostala som aj infuzky.. ale je to dost neprijemne, aspon pre mna to bol fakt najneprijemnejsi moment celeho porodu.. ale u kazdeho je to asi ine. v kazdom pripade drzim palce, neboj, vsetko zvladnes, zvladli sme to vsetky. a inak ja som mala stanoveny termin na pondelok, ale nechcela som to velmi vyvolavat, tak sme s priatelom vecer predtym trochu "prevetrali periny" a rano na prijme mi naozaj namerali slabe kontrakcie. mozno keby ste to skusili dva dni za sebou, pomohlo by to. spermie vraj obsahuju nieco ako oxytocin 😉

iwet001
19. okt 2010

@luly13 aj mna sa to pytala, tak som jej povedala, a ona hned "ano?, hmm, a kedy sa tam chcete vratit po materskej?" tak som jej povedala, ze sa tam uz nevratim, tlebo mi bolo jasne o co jej ide.. teraz sa na tom uz smejem, ale vtedy to nebolo az take smiesne...

gilly
19. okt 2010

caute babule, ktore ste nedavno rodili v Ruzinove.
Mna to caka tak zhruba o 40 dni (fuh, ale to leti... 🙂 ), chcem sa opytat co vsetko ste balili do tasky pre seba a babo pocas porodu v nemocke. Ten oficialny zoznam co ma porodnica vypisany staci?
a aky je tam stav s erarnymi nocnymi koselami, vlozkami, podlozkami po porode a tak?
a este, treba mat postolkove nohavicky? teda davaju sa babatku hned po porode, alebo az na cestu domov, ci sa vobec nedavaju...dakujem

iinuska
19. okt 2010

@gilly postolky az na cestu domov, v nemocnici sa davaju len jednorazovky.

gilly
19. okt 2010

@iinuska teda platene plienky do porodnice brat nemusim?

gilly
19. okt 2010

@iinuska a aku velkost tych postoliek mam kupit?56 ci 62? alebo obe?

iinuska
19. okt 2010

@gilly ja, co som kupovala postolky v zdravotnickych pomockach, tak tam boli osislovane 1, 2, 3. tak tie najmensie, c. 1.Platene plienky v nemocnici nepotrebujes. 😉

gilly
19. okt 2010

@iinuska aha, takze taketo cislovanie 🙂))
dakujem

sirinka
19. okt 2010

ale postolky uz sa tusim nepouzivaju vobec...

iinuska
19. okt 2010

@sirinka no, neviem, ale ja som dala 😉

sirinka
19. okt 2010

@iinuska ked my sme rodili, este sa nosili, to je teraz nova moda zase... 😉 ale nejako som to nesledovala, kedze ja som latkovala, aj tak som postolky nedavala...

heni79
19. okt 2010

@gilly
@iinuska
@sirinka
Poštolky boli v zozname, ale keď malú sestrička pred odchodom z pôrodnice obliekala (tú ceremóniu celkom nechápem, že dieťa mi zrazu oblieka sestrička, hoci dovtedy som to robila sama 😅 ), tak som sa na tie poštolky aj pýtala. A povedala, že sa nedávajú.
Potom sme boli u našej pediatričky a tá povedala, že až čo povie ortopéd, či budú potrebné.
Ortopéd povedal áno, ale dali mi takú "inú plienku" - v podstate traky s pevnou časťou medzi nôžkami, ktorá dôsledne držala jadierka ako bolo treba. Tak som poštolky ako také využívala iba vtedy, keď som látkovú časť tej vecičky od ortopéda prala. (Malo to traky a malá ich vedela s obdivuhodnou presnosťou ogrcnúť 😀 ).
Kamoška napr. poštolky nedávala vôbec a kĺbiky jej dcéry boli od začiatku správne.

heni79
19. okt 2010

@gilly
Ja som oblečenie mala všetko svoje, o ich som sa nezaujímala. Aj som rodila vo svojej košeli. Ani neviem, či nejaké mali. Ale asi áno, baby tam v tom behali. Ja mám najradšej svoje veci na sebe. Ale už tu aj baby písali, že zas je teoreticky dobré využiť to ich na "bežné" nosenie a svoje na návštevy. Veď to závisí od teba. 😉
Vložiek a podložiek bolo habadej, ale ležala som na nadštandarde. Ako to bolo na štandarde, to neviem.

sirinka
19. okt 2010

@gilly
@heni79 ja som dost hakliva na nem. prostredie, ked mam byt pacient...ale pri a po porode som ich kosele skutocne ocenila a aj babo som obliekala do ich veciciek, bolo to prakticke, ked mi nieco opiskali a tak, nemusela som to niekde skladovat ale rovno odniesla sestrickam a vymenila za ciste...ale mala som pre istotu aj par svojich veciciek, urcite ciapocku, rukavicky, ponozky a nahradne body, niekedy sa im minu...vhodne su tie, do ktorych sa babo akokeby zavivie, nie pretahovacie cez hlavicku, aspon ja som zo zaciatku pouzivala radsej tieto...

louisiana
20. okt 2010

Ahojte baby, stojim pred dilemou kam ist rodit, tak zhanam info 😉
Ake je to v ruzinove? Moze byt manzel stale so mnou? alebo len pri samotnom porode, ako napr. na antolskej? Diky moc za odpovede 🙂

lucia.kl
20. okt 2010

@louisiana ahoj. myslím, že tu dostaneš aj také aj také odpovede, ja osobne som bola s Ružinovom veľmi spokojná a inam by som rodiť nešla 😀 čo sa manžela týka, tak môže byť len pri samotnom pôrode, toho môjho poslali domov dokial som nebola otvorená aspoň na 6 prstov a ked som išla na pôrodný sál, tam už bol celý čas so mnou až kým neboli baby na svete, aj ich mohol isť odfotiť a videl ich skôr ako ja 😒

louisiana
20. okt 2010

@lucia.kl dakujem! a gratulujem k dvojciatkam 🙂

gilly
20. okt 2010

dakujem baby za info ohladom ruzinova. ja osobne by som uprednostnila teda ich oblecenie, nech nemusim riesit co so svojim ked bude spinave...
no ved uvidime ako to bude v decembri 😉

gilly
20. okt 2010

a este jedna vec, viem ze su na to rozne nazory, ale...ked je baba mila a tak, poradia sestricky s kojenim?? bo toho sa akosi bojim najviac... z porodu a toho okolo toho nemam strach akosi (teda aspon zatial), ale to kojenie a starostlivost o to dieta...tak z toho mam nocne mory ☹

karmelka77
20. okt 2010

@gilly je to skor o stasti ako o tom ci si mila...zalezi od toho na koho natrafis...

sirinka
20. okt 2010

@gilly ja by som sa na to nespoliehala...este mas cas, kontaktuj laktacnu poradkynu, urcite ti ochotne pomoze.

siriana
20. okt 2010

Divéky je najlepší 🙂 , vie sa rozhodnúť rýchlo a správne, čo u mňa bolo rozhodujúce, je veľmi ľudský a ochotný, neviem si predstaviť lepšieho lekára...
Ružinov neviem porovnať s inými nemocnicami, ale čo dnes človek môže očakávať v našom zdravotníctve?
Treba sa pýtať a pýtať, mne vďaka neinformovanosti odišlo mlieko, no takže netreba sa báť, oni sú tam na to, aby to robili.

gladiola
20. okt 2010

@gilly: ja som mala pre istotu aj nocnu koselu so sebou aj vecicky pre babo, aj vlozky, pre istotu, lebo ked prides v noci, nocnu koselu ti nedaju, ja som ale v nemocnici mala vzdy vsetko oblecene od nich, ved radsej zakrvavym ich a nie moje, co ale fakt potrebujes su vlhke obrusky pre mimco a pre istotu plienky, bo nie vzdy maju

akdarka
20. okt 2010

@gilly urcite sa priprav na dojcenie - nastuduj si to a potom prip. kontaktuj laktacnu poradkynu. ja som to urobila az po prichode z porodnice a sme sa natrapili s dojcenim aby sa to rozbehlo. tam na poradenstvo novor.sestier sa nespoliehaj, maju zvlastne metody a rady spred 20 rokov...kamoska si chvalila antolsku, ze tam fungovala perfektne lakt.poradkyna. drzim palce 🙂

gladiola
20. okt 2010

@gilly: urcite ti ukazu, ale mozno nie kazda, ale nevzdavaj sa, bud mila a pytaj sa!!! ja som mala cisarsky a rozkojila som sa az doma na piaty den, aj ja som si zavolala laktacnu domov, ta mi poradila len teoreticky, ale kamosky prisla na druhy den po prichode domov, mnagala mi prsia hodinu a mliecko zacalo ist (skvely pohlad pre okoloiduceho tatinka)

sirinka
20. okt 2010

@gladiola a naco ti ich mnagala???ved to nie su spongie... 😝
skutocne treba najme babatko prikladat, ale dolezite je spravne prilozenie, aby sa co najlepsie stimulovala tvorba mliecka a zaroven sa ti bradavky neposkodili...to si treba potom nacvicit
http://sites.google.com/site/vasamamila/Home/na...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre