Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

flowerska
30. okt 2010

ahojte tak ja som tiez rodila v ruzinove a aj druhe dieta ak raz budeme cakat urcite si vyberriem ruzinov. Bola som celkom spokojna nemala som zazmluvneneho ziadneho lekara a dokonca ma odrodil sam primar Holly bol velmi mily podrzal a podporil, asistovala mu mlada doktorka Rybanska ta ma potom sila. Kedze som rodila 25.12. vecer skoro pred polnocou tak na porodnici skoro nikto nebol ani som neveela ze niekto rodil predomnou a niekto po mne proste klud ticho len som pocula ako ide v telke Mrazik. Sestricky uplne skvele teda hlavne jedna taka mlada bruneta okolo 30 rokov mohla mat fakt mi pomohli i ked najviac mi tam pomohol moj manzel, ktoreho som ani nechcela mat pri porode. Nemala som epi, bolesti pred prasknutim vody sa dali zvladnut uplna pohodicka fakt to nebolelo, ale potom ako mi praskli vodu tak cca.2hodky som mala dost bolesti tak sa stupnovali ako ubiehal cas, davali mi rozne infuzky, cipky proti bolesti ale to vobec nezaberalo. Uz som len cakala kedy mozem ist tlacit a na 3krat som zatlacila a maly bol vonku. Sitie som ani necitila a ani to dlho netrvalo nejakych 15min. Bola som na standarde, ale po druhykrat bysom isla radsej na nadstandard vadili mi len tie sprchy plesnive ale hlavne ze tam tiekla aspon tepla voda, inak jedno sa dalo aj chutilo, sestricky tiez boli viac menej dobre len na jednu smenu. Takze ja som mala dobru skusenost s ruzinovom a urcite by som to odporucila. Inak dost zalezi aj od povahy kazdej z nas ktora je ako citliva zisitla som to hlavne kamaratke co tam rodila, mala vsetko nadstandardnu izbu zname sestricky co sa okolo nej tocili, zaplateneho lekara a aj tak mala depky.

miika
30. okt 2010

Co sa tyka porodnice, je dolezite aky vychytite den. Su dni ako spln, burky a ine meteo zmeny, ktore vplyvaju na obrovsku porodnost a fakt sa rodi aj 15 porodov za noc. A ak to vsetko robi jedna smena, nedivim sa ze maju toho na konci smeny plne kecky. To nehovorim o chuderkach mamickach, ktore sa s cipkom v zadku biju o jediny zachod na porodnom oddeleni, musia uz pomaly s hlavickou vonku cakat kym sa dostanu na salu a potom po porode ich nechaju lezat na voziku na chodbe, pretoze nemaju pre nu volnu postel. Pripadne potom skoncia na 10.poschodi medzi rizikovymi pacientkami a byvalymi mamickami po potrate a pod.
Ja som nastastie toto nezazila ani raz, pri prvom aj druhom porode v Ruzinove som mala stastie ze v tom case som rodila len ja a este jedna mamicka, bol na vsetko cas, personal mily a mozno prave preto mam fajn spomienky na porody. Uvidim ako to dopadne pri tretom, dufam ze rovnako 😉

gladiola
30. okt 2010

ja som tu trochu pindala na Ruzinov tiez, ale len ohladom chovania sa niektorych sestriciek a lekarov (hucanie, nadradenost, neochota), ale to sa fakt tykalo 2 sestriciek a par doktorov, ostatni boli fajn. co je ale dolezite, nikdy som nemala pocit, ze bolo o babatko alebo o mna zle postarane po zdravotnej stranke. bola som sice na nadstandarde, ale upratovacka chodila 2x do dna, mali sme cisto a ked sa clovek popyta, ked nieco nevie, tak mu aj ta najotrasnejsia osoba odpovie, dalsi porod u mna, jednoznacne ruzinov, lebo ho mam blizko, mam tam lekarku a po zdravotnej stranke nemam co vycitat

slniecko.15
30. okt 2010

Ja som rozhodnutá pre Ružinov, tam rodí aj môj gynekolog. Mám Veľký strach ale nie s bolesti,stou som sa nejako zmierila, žial to bez nej ani nejde. Ale bojím sa toho, že sa niečo stane a že p.Diveky to nestihne na môj pôrod a ja schytám nejakého inteligenta ktorý bude po mne hučať a ohrozí moj a nedajbože život môjho dieťatka. Ja nie som rozmaznaná, ale zase veľmi rázna a keby tam po mne nejaká hučala, tak s mojou povahou jej nahučím spať tak, že by to počula celá nemocnica a to by tá pani doktorka, alebo sestrička tak ľahko nerozchodila a muž sa smeje, že keď sa mi niečo nebude zdať, takže im tam zleziem s kozy a odýdem. Som človek ktorý chápe, že každý má svoj zlý deň a nemôže byť vždy sto percentný. Ale každá z nás niekde pracuje, alebo pracovala, a určite si musela plniť svoje povinnosti. A myslím si, že sféra ako zdravotníctvo, tam by to malo platiť na 200%. Veď to najvzácnejšie čo v živote máme je naše zdravie a oni si musia uvedomiť, že tam nevkladáme do rúk len náš život, ale hlavne životy našich drobčekov ...pre ktorých by sme urobili všetko na svete. Proste sa mi zdá, že ľudia ktorý nemajú na to nervy robiť túto profesiu by ju ani vykonávať nemali. A pre pani Tomkovú by som mala super profesiu ....keď chce ostať v zdravotníctve tak pitevňa to istí, ale aj tí mŕtvy si zaslúžia zaobchádzanie s úctou, alebo mesiareň, tam môže byť surová koľko len chce. Je mi veľmi ľúto maminiek ktoré takto dopadli, človek ktorý má len kus citu by ich najradšej vzal do náručia, postískal a povedal, že sú to tie najodvážnejšie stvorenia na svete, že toto všetko zvládli a, že mám pred nimi veľkú úctu a rešpekt. A sťažujte sa ,rozprávajte o tom, lebo v tomto svete sa nič nezmení ak budeme všetci len mlčať a hovoriť si veď to naše zdravotníctvo. Tým si nepomôžeme. Možno so mnou nebudete súhlasiť, ale toto je proste môj názor. Držím Vám všetkým palčeky. Inak ktorá maminka rodí na začiatku januára a bude tam počuť nejakú vrešťat po lekároch tak to pravdepodobne ja HIHIHIHIHIHI.Držkajte sa.

cherryblossomgirl
30. okt 2010

@slniecko.15 neboj, MUDr. Diveky to stihne, je to profesional, aj ja som u neho rodila a je super. 🙂 a odporucam pozitivny pristup pri porode, nie takyto negativny.. v dobrom.. peace! 😎

slniecko.15
30. okt 2010

cherryblossomgirl ...Veď preto som si ho vybrala, rodili u neho kamošky a boli spokojné, hoci ma už začína zaskakovať vtom čo si už za všetko pýta. Mi skoro oči vyskočili, keď som mu oznámila, že si ho chcem zazmluvniť, či stým súhlasí, tak povedal, že áno ale, že ešte mám čas, že stačí v 36.týždni a potom dodal, že má službu pre mamičky, jeho telefone číslo ktoré poskytne za poplatok 300 euro ...mal to vytlačené aj na papieri, len som naňho blbo pozrela, lebo jeho číslo mám už asi 3.roky od kamošky, a keď niečo potrebujem tak mu na neho volám....tak som to vôbec nechápala, že či je už až tak odkázaný na tie peniaze za jedno blbé číslo, keď pacienka v gynaexe tam nech počas tehotenstva nejakých 700.eur. za vyšetrenia. Ale inak som sním nadmieru spokojná, je veľmi jemný pri vyšetrovaní a keď sa pozeráme na drobčeka, vždy sa teší so mnou, urobí mi aj 6-7 fotiek s ultrazvuku ....bez opýtania ....ukazuje mi s nadšením, že si malinký cmúľa palček, no proste svetové ....
Len fakt za toto ma neskutočne zaskočil a možno aj sklamal.

cherryblossomgirl
30. okt 2010

@slniecko.15 tak to mi je novinka 😕 ja som u neho rodila pred 7 mesiacmi a dal mi svoje cislo bez 300e... za 300e by som ho ani nechcela 😝

slniecko.15
30. okt 2010

Veď aj ja som stoho ostala úplne hotová ..... aj všetky kamošky čo knemu chodia na mna kukali ako keby som si to vymyslela ....., ale ja mu predsas nič platiť nebudem, ved to číslo mám ....a aj keby som ho nemala, tak by som neplatila ....to je už trošku prehnané .... INak ked ho požiadam, aby ma napísal na predčasnú materskú, myslíš, že stým bude mať problém ??

cherryblossomgirl
30. okt 2010

@slniecko.15 tak toto ja netusim, ale nepocula som, ze by s tym mal nejaky lekar problem

karmelka77
30. okt 2010

@zucha no ono to bolo trochu inak s tym zazmluvnenim...ja som prisla do nemocnice v 36tt tzn. ze som este nebola ani raz v poradni v Ruzinove a nemala som nikoho vybrateho, iba predbezne...o vyvolanii porodu rozhodli na vizite a medzitym som vybavovala zazmluvnenie s inym Dr. takze rozhodli ini a odrodil on, ale aj to iba vdaka tomu ze som rodila poobede t.j. zacala som o 15.45 hod. inak neviem ako by som skoncila...

janet24
30. okt 2010

Suhlasim bola som v tretom mesiaci v Ruzinove na pohotovosti kvoli tlakom v podbrusku a krvacani a zrovna na oddeleni mal sluzbu dr.Spanka.Prijal ma do ambulancie a je ho prva veta bola podte ideme to pozriet ci to este zije a odviedol ma na ultrazvuk.Jeho inteligencia nepotrebuje komentar.Dufam ze sa tak rozprava aj zo svojou zenou

maxara
30. okt 2010

@monic72 pre istotu este raz, ja som rodila na Kramaroch, dr sa volala Masiarova (ake priznacne, vsak?) a PA neviem.. sestricka, ktora mi pichla infuzku a viac sa nestarala bola taka obezna strasia pani, vsetci ju volali Martuska a dokonca, pri siti ked ma PA roztiahla pakami a dr po mne hucala, tak povedala, ze: keby tu bola Martuska, tak by ani nepipla.. ona by si ju pekne vychutnala.. Takze som aj bola chvilku rada, ze tu Martuska nebola. No a o nej mi potom hovorili este tie baby na izbe. Ku kazdej mala minimalne blbe poznamky, jednej pichala nejaku injekciu pocas vrcholiacej kontrakcie a pod.. a inak, pri bol pocas porodu mm, ale on sa zaoberal iba povzbudzovanim mna, za co ho milujem.. 😔

@lucia.kl ja si tiez myslim, ze by som to v pohode prezila, kedze som to prezila aj v nepohode.. keby po mne nehucala za vsetko, keby ma nechala pipnut, ze sa potrebujem len posunut, kedze som mala krize na spojnici tych dvoch dielov kozy (nerodila som na sale, ale na takej starej drevenej koze) a jednoducho uz len kvoli tomu sa mi nedalo polozit zadok.. skratka keby sa so mnou normalne bavila, tak by som nepindala.. ja fakt nie som narocna..

@aspinka ja som aj pisala niekde vyssie, ze si tiez myslim, ze som proste mala len smolu. Mozno ani dr Masiarova nie je taka pipina aka bola zrovna v ten den ku mne.. Tak ako mne su niektori ludia nesympaticky, tak aj ja som mohla byt jej, navyse bol strasny hic, bolo preplneno a ona nestihala, bola hladna.. je normalne ze bola mrzuta.. ale ja som si nevybrala ten okamih, ak by sa dalo, tiez by som radsej pockala, kym sa aspon naobeduje, mozno by bola kludnejsia.. a ako som uz poznala, 6 bab sa mi vystriedalo na izbe a vsetky boli spokojne.. A baby co poznam, ze rodili na Kramaroch, tak 90% ich bolo spokojnych.. takze tiez si myslim, ze skratka su ludia, ktori to vychytia, dovod je neznamy, ale stava sa to..

maxara
30. okt 2010

@slniecko.15 podla sa neboj, vezmi si so sebou do tasky pozitivny pristup a mysli na to, ze ak to tvoj NAHODOU nestihne, co urcite stihne, tak dostanes nejakeho este lepsieho ako je ten tvoj a ozaj budes mat krasny porod.. 😉

karmelka77
30. okt 2010

@maxara mam kamosku ku ktorej neprisiel zazmluvneny lekar a bola spokojna s lekarkou ktora mala sluzbu a odrodila ju a povedala ze ked pojde este raz uz si nebude zazmluvnovat🙂) je to naozaj o stasti ... aj ked ja uz bez zazmluvnenia nepojdem urcite a urcite budem chodit od zaciatku tehu k lekarovi ktory ma aj ododrodi aj keby to malo stat neviemkolko...ja som ratala s tym ze ma odrodi lekarka ku ktorej som chodila cele tehu, ale bohuzial v poslednej poradni u nej mi povedala ze nie, lebo v mojom termine ide mimo SR...tak preto som tak dopadla, ako som dopadla...ale nakoniec vsetko dobre dopadlo lebo som mala cisarsky a uz by som inak ani nechcela rodit...hlavne po tom co som pocas dvoch dni vyvolavania porodu zazila na porodnici...a po tom co tu citam...

lucia.kl
30. okt 2010

@maxara ved som aj pisala, že je to o pristupe lekárov, bohužial mala si smolu... tú kozu ti nezávidím... ale hlavne že ste aj s malou v poriadku

maxara
30. okt 2010

@karmelka77 u nas v julovkach mame mamicku, co cakala druhe babo a od zaciatku hovorila, ze ona rodit pojde jedine cisarskym a uz aj vie u koho.. narovinu dosla za dr, ze ona mala prvy porod hrozny (skoro obaja zomreli, aj do bezvedomia nachvilku upadla) a jednoducho ona sa boji, ale strasne.. no a on ju upokojil, ze dobre, uvidime co a ako.. nakoniec sme o tom veeela hovorila u nas v teme a ona sa rozhodla, ze teda vyskusa rodit normalne. Dr ju v tom podporil a slubil, ze ked sa ona nejako uz nebude citit dobre, alebo ze bude mat zly pocit, alebo len jednoducho povie, ze ona uz chce radsej cisarak, tak jej ho spravi, ale teda ze nech zabojuje, ze je to vzdy lepsie, ak tomu teda nic ine nebrani. Porod jej nakoniec vyvolavali, uzila si aj kontrakcie, chcela rodit normalne, ale dr potom zistil, ze mala ma snuru okolo krku a isla na cisarak. Ale podstatne je, ze dr bol pri nej cely cas, a riesil veci ako odbornik.. tak takto nejak som si to aj ja predstavovala.. proste s kludom a normalnym tonom vysvetlit, co sa deje, co ideme robit a preco a ja sa prisposobim.. ale riesit nieco takto emocne narocne krikom a agresivitou.. to je na hanbu.

monic72
31. okt 2010

@maxara ,ďakujem za meno tej doktorky,ozaj príznačné.... .Keď si tvoj príspevok prečítala moja kamoška,ktorá rodila pred asi 22 rokmi /neviem presne koľko má jej dcérka rokov,lebo už je samostatná a nebýva už u rodičov/, tiež na Kramároch,povedala"júj ,veď to je môj pôrod"/alebo to bolo jáj,keď sa jej vybavili tie bolesti./.Akurát,ona bola v tom čase Hladíková sekretárka/MUDr.na gynekológii/,takže lekári sa na nej "vyvŕšili",chcela som použiť iný výraz,ale nechcem byť vulgárna,lebo za tieto posledné dni som strašne nadávala,až sa zato sama pred sebou hanbím.Takže ozaj si nevymýšlame.Pekný deň,Monika

monic72
31. okt 2010

@magdal1 ,ďakujem za podporu,držím sa ,aj keď telo to trošku vzdáva,hlava ma od piatku bolí tak,že ani Nurofen 400 nepomáha,hrdlo tiež,ale o mňa nejde,hlavne že moje baby sú v poriadku/Romča a Jojuška/.A musím sa Vám pochváliť,budem KRSTNÁ MAMA!!!!!!Veď kto iný?Som veľmi rada,že si ma Romča vybrala,lebo ja ešte krsňatko nemám.Moja Lucka sa nevie dočkať,a typická 9-ročná slečna,má najväčší problém,čo si na krstiny oblečie.Tak ešte raz vďaka za tie palce,budem to pri utorkovom pohovore s prednostom potrebovať,všetko dobré ,Monika

monic72
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monic72
31. okt 2010

@lucia.kl ,máš pravdu,súkromná nemocnica-to neni automaticky výhra,jedna moja klientka si tiež zaplatila pôrod,ktorý dopadol tak,že museli robiť sekciu,anesteziológa NEMALI V SLUŽBE,museli ho odvolať z domu.Pani po cisárskom nedali malého dva dni,vraj nech si rodička "oddýchne",takže pani mliečko nenaskočilo a malinký išiel hneď na umelú stravu..Jednu výhodu /alebo nevýhodu/sanatórium malo,a to že bola"sama"na izbe a každý deň jej nosili čerstvé noviny...... . Takže druhé dieťa rodila niekde na Morave ,/bola to Češka/,v klasickej nemocnici,lebo na Slovensku už rodiť nechcela.

monic72
31. okt 2010

@slniecko.15 ,ahoj slniečko,/pekná prezývka/,myslím,že sa nemusíš báť,ako poznám z počutia MUDr.,ak povie že k pôrodu príde,tak to fakt splní.To by musela byť niečo vážne,čo by ho zdržalo.Môj názor je taký,ako sa správame mi k ľuďom,tak sa chovajú oni k nám.Preto ak ty budeš milá a počúvať čo personál vraví,lebo on je ten fundovaný a je doma,tak nebudú mať dôvod byť na teba zlý.Bohužial,ja som bola teraz i na personál milá,a nejako to nevyšlo.Ale pred tými dvoma rokmi pri sekcii to tak platilo/aký požičaj,taký vráť/.Takže držím palce,nech vám to dobre dopadne.

monic72
31. okt 2010

@slniecko.15 ,áno MUDr je drahý,ale aspoň to má oficiálne uvedené v cenníku,t.j.platí z tých príjmoch dane.A napríklad keď od vás notár skasne za overenie podpisu 50 eur,a neoverí to on,ale jeho asistentka,tak to je neporovnateľné,a sila a ten pôrodník je zodpovedný za DVA životy a koľko hodín trvá jeden pôrod u prvorodičky......

radana82
31. okt 2010

Tak baby a mam to za sebou... magicky datum 20/10/2010 sa mi narodil moj Teo. Ak by to niekoho zaujimalo, lebo mna pred porodom zaujimali porody inych mamiciek, tak sa rada podelim.
Porod bol pre mna najkrajsim zazitkom, rano o 8 mi lekar vlozil pilulku na vyvolanie do krcka, nebolo to prijemne, ale nic hrozne, za pol hodinu zacali kontrakcie, trvali tak max 2 hodiny, potom prisiel moj zazmluvneny lekar - Mudr. Hrabcak - vrele odporucam, vysetril ma, povedal ze som otvorena na 3 prsty, nech mi zavedu epidural. Bol mi zavedeny uplne bezbolestne a po 15 minutach vsetky kontrakcie a bolesti pominuli. Potom prisiel moj manzel, prechadzali sme sa, srandovali, bolo fajn. O dalsiu hodinku mi prepichol lekar plodovu vodu, ktora nastartovala moje otvaranie sa a o dalsiu hodinu sme sa uz ponahlali na porodny stol 🙂 Teo sa narodil uplne lahucko na 3 kontrakcie, tlacila som dokopy 10 minut. Fakt baby naco sa trapit, epidural uplne super vec, ziadne vedlajsie ucinky! A odporucam pana doktora , bol uplne super, s manzelom sme mali fakt krasny zazitok a ked som pocula vrieskanie inych mamiciek, tak som dakovala, ze som sa takto rozhodla... Ale sestricky v Ruzinove, uplny des, nikto nic nepovie, nestara sa, dieta daju uz o 3 hodiny k vam a nic nepovedia. ja som to fajn zvladla, ale boli maminy co mali nekludne deticky a plakali spolu s nimi, lebo nevedeli co robit. maly mi tam chytil stafilokoka do ocka, ale uz sa liecime. Zhrnutie - porod Ruzinov - uplne super, super doktor, poporodna starostlivost na nic, izby preplnene, mala som stastie, dostala som sa na nadstandard. Ak budem rodit nabuduce, tak tam pojdem opat, lebo porod je najdolezitejsie a potom o druhe dieta sa uz nebudem tak bat a stresovat a budem vediet co robit...

sirinka
31. okt 2010

@radana82 gratulujem k babatku 😵

radana82
31. okt 2010

@sirinka dakujem sirinka, velmi sa tesime, som do neho uplne zamilovana 🙂

sirinka
31. okt 2010

@radana82 jasne...maly princ 😀 super, ze ti epidural tak krasne zabral...

slniecko.15
31. okt 2010

radana82. Gratulujem, malinký je úplne nádherný.

peach
31. okt 2010

@radana82 gratulujem, a tesim sa ze ti to super vyslo, bez komplikacii

andrea
31. okt 2010

@monic72
Doteraz som nikdy nereagovala na podobné príspevky, ale tentokrát musím. tak ako každá minca má dve strany aj prípad, ktorý sa tu rozoberá má rôzne uhly pohľadu. Budem reagovať na príspevok, ktorý opisuje pôrod v pôrodnici, pri ktorom som aj osobne bola. Určite nechcem v mojom príspevku nikoho urážať ani dehonestovať, ako to robí autorka spomínaného príspevku, ale Vám len trocha objasniť okolnosti tohto aj pre nás nezabudnuteľného pôrodu.
Začala by som asi priblížením situácie, kedy prišla pani Monika k pôrodu. rodicka bola už na pôrodnej sále a pôrod bol v behu. Všetci prítomní ( službukonajúci zdravotnícky personál) sme sa snažili rodičku priviesť k aktívnej spolupráci. Bohužiaľ mamička, po celý čas, čo sme sa jej snažili kľudným hlasom vysvetliť, aké následky môže mať jej nespolupráca pre bábätko, vôbec nereagovala. Po celú dobu rozprávala o sebe a jej dieťatko nenazvala inak ako decko. Nechovala sa ako žena, ktorá sa má stať
o chvíľu matkou. Je mi to trochu zvláštne, pretože každá matka, ktorú keď upozorníme že jej správanie môže mať vplyv na zdravotný stav dieťaťka, prestane myslieť na seba a snaží sa svojmu dieťatku čo najviac pomôcť. Jej správanie sa nedá ospravedlniť ani tvrdením, že bola prvorodička.
Na pôrodnom boxe, na ktorom ležala pani, sa nohy rodičkám nevyväzuju.Su taam špeciálne lôžka, ktoré umožňujú mamičkám mať nohy položené v korýtkach volne, ale zároveň zabezpečujú dostatočný priestor pôrodníkovi. Ak by mala pani nohy vyviazané ako uvádza pani Monika, nemohla by pani doktorku toľkokrát kopnúť pri pôrode.
V príspevku pani Moniky je plno poloprávd a niektoré skutočnosti opisuje úplne inak ako sa stali. Ona sama ako zdravotník, ktorý pripravuje mamičky na pôrod by si mala v prvom rade priznať, že situáciu nezvládla hlavne ona. Pani Romana nebola vôbec pripravená na pôrod a pokiaľ absolvovala nejakú predpôrodnú prípravu jej kvality sú viac ako pochybné.
Po celý čas mala rodička pri sebe telefón, nikdo jej ho nezobral ani nezakázal volať. Pán doktor bol informovaný o jej pôrode a bolo iba na ňom či k šitiu príde alebo nie. Pani .... aj pani Monika miesto toho aby vyjadrili vďačnosť, že personál pomohol maličkej pri pôrode, nás všetkých vykresľuje ako nejaké monštrá, ktoré sa vyžívajú v utrpení rodičiek. Zabúda na to, že keby nebolo skorého zásahu lekárov, tak jej dieťatko by sa zrejme netešilo z dobrého zdravia. Ako by sa tvárili, keby dieťako vďaka správaniu svojej matky malo postihnutie na celý život?
Neviem odkiaľ berie pani Monika toľko drzosti a kľudne uráža vo svojom príspevku lekárov a ostatných zdravotníkov.
Pevne verím, že každý kto si prečíta aj môj príspevok pochopí, že práca na pôrodnici nie je ľahká, ale nie je to len naše zamestnanie ale aj poslanie. Snažíme sa v prvom rade mamičkám a ich dieťatkám pri pôrode pomôcť a byť im oporou.Sme tu hlavne pre nich. Dúfam, že podobných príspevkov ako bol ten od pani Moniky si tu prečítate čo najmenej.

miika
1. nov 2010

@andrea
nuz som celkom zvedava ako monic72 odpovie na tento prispevok, pretoze aj slova o chovani sapri porode boli dost tvrde a nelichotive, ale aku pozicaj taku vrat... este chyba treti prispevok ktory by to rozhodol, ale asi taky nebude. Ale co sa tyka chovania mamicky, myslim si ze su zeny ktore su tak znicene bolestou a tym cim prechadzaju, ze maju neadekvatne slovne reakcie a nemusi to apriori znamenat ze su zlymi matkami, cize ja ju hned za to ako sa vyjadrovala neodsudzujem, kazda z nas to chce mat pri porode skoro za sebou a pri kontrakciach nemusi mat vyberave vyjadrovanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre