Pôrodnica Ružinov. Aké máte skúsenosti?

tigri
6. okt 2006

Budem rada, ak mi mozete dat nejake referencie na Mudr. Behunovu, ak nechcete na webe, kludne mi poslite mail na tigri@centrum.sk DAKUJEM 🙂

trinity525
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trinity525
12. nov 2010

je v Ružinove aj nadštandardný pôrodný box ako je na Antolskej?

letenka
13. nov 2010

@lili_a_mimi ja som k nemu chodila do poradne a aj som u neho rodila, je to fakt seriozny clovek...pocula som nanho len pozitivne reakcie a mozem potvrdit ze to je pravda...na porod mam len pekne spomienky... 🙂

kwetinnka
14. nov 2010

S tou stravou som mala problem aj ja..a to som nemala ziadnu specialnu duetu..prvy vecer fazula,potom kapusta...bola som len na rozkoch a jogurtoch..ale inak som sa tiež nemohla stazovat

gladiola
14. nov 2010

@kwetinnka ahoj, aj ja mam Lilianu 😉

kwetinnka
14. nov 2010

Krasne meno podla mna maju tie nase dievcence...len ta nasa asi mala byt povahou chlapec:o))

santana
14. nov 2010

Ahojte maminy, mate nejake aktualne info k porodom v Ruzinove? Ja som tam rodila v jan. 2007 a bola som na 100% spokojna, takze sa chystam aj teraz. Vtedy som rodila sekciou a lezala na nadstandarde. Dr som nemala zazmluvneneho a vsetci boli uzasni, ci porodnik, sestricky, anesteziologicka..... Dr. u ktoreho som vtedy rodila, uz zial nerodi, tak rozmyslam nad Dr. Krizkom, nemate nejake aktualne skusenosti?
Ako je to teraz s nadstandardom? da sa dostat? Mam pocit ze je teraz hrozne vela porodov.

kwetinnka
15. nov 2010

Santana ja som sice rodila minuly rok,v septembri a natresk bol poriadny,v ten den bolo vyse 20 porodov,ale napriek tomu sa mi nadsandart usiel,A ja som rodila U Dr.Kriska ml.a bol fakt super...nebola som vobec nastrihovana protom mala mala 3750g...ja som bola spokojna,aj s anesteziologickou,aj sestrickami...

gladiola
15. nov 2010

@santana ahoj, rodila som pred 9 tyzdnami, nadstandard som mala hned po prepusteni z "cisarskej izby", vsetko ok, ochota niekedy haprovala, ale starostlivost 100%

sandra1005
15. nov 2010

Ahojte, ja som tiez rodila v Ruzinove-pred troma mesiacmi. A porod som mala fakt tazky, trapila som sa 20hodin odvtedy co mi odtiekla plodova voda. Lekara som zazmluvneneho nemala, vtedy sluzila Dr. Kozolkova. A keby som mala ist druhy raz rodit do Ruzinova, tak si ju asi zazmluvnim. V ten den sa tam rodilo ako na beziacom pase, ale aj tak sa ma kazdu hodinku chodila pytat ako sa mam, ako casto mam kontrakcie atd. Kazdu hodinku ma davali na pas a ked som sa po 15 hodinach neotvorila na viac ako na 2cm a uz som bola dost vycerpana, tak ma dala do boxu a pichla mi nieco, aby som si pospala a nabrala nove sili. Ked som sa po 3hodkach prebrala, tak mi pichla vyvolavacku a do 2hodin bol syncek na svete. Takze starostlivost pri porode 100%. No aj po porode u mna nastali komplikacie, nezacala sa mi stahovat maternica. Doktorka konala maximalne rychlo, pohotovo a hned vedela co robit. Vela si toho nepamatam, len ze som hovorila, ze som sa asi pocurala a niektora sestra povedala: coby pocurala, to je krv. Potom ma uspali a zobudila so sa asi po styroch hodinach. Do druheho dna asi do piatej som si polezala na JISke a potom ma previezli na sestonedelie. Ja neviem ako by toto dopadlo, keby som vtedy rodila niekde inde, alebo nedajboze doma, ale teraz som vdacna za krasneho synceka a mozno aj za zivot Dr. Kozolkovej 🙂

lili_a_mimi
15. nov 2010

@santana ahoj! ja som rodila v januari a bolo vsetko OK. sice v ten den tam bolo tiez vela rodiciek, nadstandard sa mi usiel - traba to ale povedat hned pri prijme (hore na 9.-tom) a potom im to pripomenut aj tesne po porode, nech na to nezabudnu 😉 Ja som mala zazmluvneneho lekara a viem, ze aj ten tam vtedy vybavoval tu izbu (bola som predposledna, ktora v ten den dostala nadstandard) + ked som uz odchadzala, tak aj vtedy tab lietali doktori a rezervovali mamickam a babatkami nadstandard 😀

trinity525
15. nov 2010

Ahojte, mate osobnú skúsenosť s Dr. Hrabčákom?

mimonelka
16. nov 2010

Ahojte, aj ja som rodila v Ruzinove 🙂 Uz to bude skoro tri roky, ale musim povedat, ze na to rada spominam, spokojnost maximalna 🙂 Je tam vela skvelych lekarov a aj ked nemate svojho zazmluvneneho, venuju sa na 100%. AJ druhykrat chcem urcite rodit v Ruzinove 🙂

tigra440
18. nov 2010

ahojte , co to znamena zazmluvnit si lekara ? 😅

amandamath
18. nov 2010

Ahojte, ja som rodila v Ruzinove pred 2,5 tyzdnami. Porod bol super od prichodu do nemocnice za 3 hodiny bola mala na svete ani nemam pocit, ze to nejak vyrazne bolelo. Pri porode bol Dr Marek Drab, mal uzasne ludsky pristup povzbudzoval, doporucoval kadejake polohy atd. Personal na oddeleni lekari, sestricky atd bol maximalne mily, ochotny. Jedine sa mi za 4 dni nepodarilo dostat na nadstandard (nakoniec ani nevadilo) a stale som bola "druha v poradi" tam sa mi zdala nejaka zvlastna politika. No a jedlo ... nemocnicne. Inak Ruzinov odporucam a urcite planujem aj nabuduce 🙂

sirinka
18. nov 2010

@tigra440 ze si vyberies konkretneho dr., spisete zmluvu a ked budes rodit, pride k tebe aj mimo pracovnej doby...samozrejme sa za to plati...

michellina
18. nov 2010

@amandamath mala si dr. zazmluvneneho? Dobre sa citaju taketo prispevky 😉

amandamath
18. nov 2010

@michellina Ahoj, nemala som zazmluvneneho, napriek tomu bol pri porode moj gynekolog.

michellina
18. nov 2010

@amandamath no tak to si mala super, ze bol akurat v nemocnicni tvoj dr 😉

arrett
18. nov 2010

Ahojte baby. Viete mi poradit ako to je s dulou pri porode??? Chcem aby isiel manzel aj dula. To mam platit za dve osoby, alebo ako?? Mate s tym niekotra skusenost?

trinity525
18. nov 2010

@arrett nemám osobnú skúsenosť, ale viem, že si za dulu budeš musieť zaplatiť tak ako za partnera pri pôrode

mamuli
19. nov 2010

Čaute baby, strašne Vám závidím, že rodíte v Ružinove, ja som si preťukla všetky pôrodnice na Slovensku a keby som si mala vybrať, tak asi Ružinov. Hlavne 24 hodin denne epidural, možnosť zazmluvniť lekára , to je niečo úžasné. Ja som z Nových Zámkov - tu sa to nedá - epidurál nedávajú a lekár len ten, ktorý má službu - vačšinou sú tu teraz mladí a nie až tak skúsení - a mamičky sa veľmi sťažujú - počúvam samé hrôzostrašné príbehy - už ani v noci nespím - ach jaj. Viem, že je slobodná voľba pôrodnice, ale čo si mám zobrať hotel v Blave dva týždne pred temínom, aby som tu mohla rodiť? Nie je tu niekto, kto to nejako vyriešil, aj ked nebol z Blavy? Lebo mna nenapadá žiadne normálne riešenie, dakujem. Držim palce všetkym mamičkam, aby boli spokojne a mali krasny zažitok z pôrodu a zdravé detičky......

sirinka
19. nov 2010

@arrett v ruzinove tusim povoluju max. jednu osobu k porodu...

gladiola
19. nov 2010

@mamuli ked chces, skus to risknut a ist rodit do BA, je to tusim 90 minut cesty, nie?

sirinka
19. nov 2010

@mamuli no ja by som to asi neriskovala...poznam tu cestu dobre a je to dost...
ale nemas nikoho v ba alebo v okoli, kde by si eventualne mohla nejaky cas byt? alebo skusit naozaj najst financne zvladnutelnu izbu...robia to tak aj baby, co chcu ist napr. do povazskej....

trinity525
19. nov 2010

mamuli - na toto je uplne jednoduche riesenie ... zazmluvny si lekara v BA-Ružinov a s nim sa dohodnes na planovanom porode v presny den ... v dohodnuty den ti pichne vyvolavacku, odrodis a po 4-5 dnoch pojdes domov, nemusis byt u nikoho v BA a cakat kym to na teba pride ...

trinity525
19. nov 2010

zazmluvni 🙂)))

sirinka
19. nov 2010

@trinity525 no ale co ak nechce vyvolavat porod? napr. ja osobne to povazujem za uplne zbytocny zasah do tehotenstva ak je vsetko ok... 😉

trinity525
19. nov 2010

vacsina lekarov v tejto dobe preferuje planovany porod, nic na tom nie je a dieta nie je absolutne ohrozene, nic na tom nie a lekar je od zaciatku s pacientkou, ktora mu nemusi telefonovat o polnoci, ze to na nu prislo ...zevraj su aj rychlejsie taketo porody, ale tak kazda ako sa sama rozhodne 🙂 pre dieta to je urcite lepsie ako prenasanie

sirinka
19. nov 2010

@trinity525 tak vacsina asi nie, skor to suvisi s pohodlnostou lekarov, lebo sice chcu prachy za zazmluvnenie ale prave by chceli najradsej vsetko odrodit pocas pracovnej doby...
na druhej strane, baby, co mali vyvolavany porod vacsinou hovoria, ze bol velmi bolestivy a nie vzdy taky rychly...to sa pausalizovat neda...
ale pre mna je to umele a zbytocne vyvolavat porod, ked moje babatko je este spokojne v brusku a nerozhodlo sa same prist na svet...
vyvolavane porody bez zdrav. odovodnenia su proste nova moda v porodnictve...
a ja nehovorim o vyvolani porodu, ked je dlho po termine, to uz ma svoje odovodnenie, ale o tych, ktore sa robia vyslovene z pohodlnosti lekarov tesne pred terminom, prip. priamo na termin...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre